AutoMat podporuje integraci uprchlíků z Ukrajiny. Koupí benefičního trika se k němu můžete přidat

AutoMat podporuje integraci uprchlíků z Ukrajiny. Koupí benefičního trika se k němu můžete přidat

Tématem letošního ročníku sousedských slavností Zažít město jinak je heslo Bez zábran. Odkazuje na bariéry v nás i kolem nás. Bariéry ve veřejném prostoru i v našich hlavách. Ty bychom chtěli bourat a společně překonávat, tak, abychom si jako lidé byli navzájem o kousek blíže. Jenže s ruskou invazí na Ukrajinu nabyl náš vzkaz pro všechny organizátorky, participanty i návštěvníky ještě jednoho, ale veledůležitého významu.

S  Česká společnost se stejně jako ostatní země východní a střední Evropy musí popasovat s faktem, že z Ukrajiny byly nuceny kvůli válce odejít miliony lidí. Nový, byť jen dočasný domov hledají statisíce z nich i v našich městech. Skutečnost, že se v 21. století může v Evropě stát něco tak šíleného jako je bezdůvodné napadení suverénní země a vyhánění lidí z jejich domovů, pochopitelně nemůžeme ignorovat ani my v AutoMatu. Rozhodli jsme se sousedské slavnosti přinést těmto našim novým sousedům blíže. 

V našem triku vám to bude slušet na kole…

Integrace funguje odspodu

Lidé, kteří byli donuceni opustit své domovy a ocitli se v cizí zemi, si potřebují vytvořit alespoň minimální sociální kapitál, aby se dokázali alespoň částečně vrátit zpátky k “normálnímu” životu. A my ze zkušenosti víme, že jakákoliv integrace funguje nejlépe, pokud probíhá tzv. “odspodu”, skrze běžný každodenní kontakt se sousedkami a sousedy, lidmi v bezprostředním okolí. Abychom ukrajinské uprchlíky zapojili, připravujeme komunikaci, webové stránky a další obsah i tiskoviny v Ukrajinštině. 

… i při chůzi

Řekněte to trikem

Nabízíme vám také speciální limitovanou edici triček a samolepek Fight Putin, Ride a Bike, díky které budeme výše popsané aktivity financovat. Autorem motivu je opět náš dvorní výtvarník Filip Zatloukal. “Tématem udržitelné dopravy se AutoMat zabývá systematicky a dlouhodobě, teď je ale nejlepší čas se skutečně zamyslet nad naší závislostí nad fosilními palivy. Každý kilometr, který ujedete na kole, nebo urazíte pěšky, se počítá,” vysvětluje výtvarník. Zakoupením trika či samolepek v našem eshopu nejen vyjádříte svůj postoj ke středověkému impériu a jeho agresivním praktikám, ale také podpoříte zapojení nově příchozích do místních komunit. Děkujeme!