Doprovodný program 2021

Pokud není uvedeno jinak, program se koná v sobotu 18. 9. stejně jako hlavní program Zažít město jinak.  Jednotlivé lokality si můžete rozkliknout a zjistit úplný program.

 

Praha 1

Artivist Lab (15. 9. a 18. 9.)

umělecká performance a workshop Mozaika jako mapa

 

Performance Slepé skvrny v Opatovické

umělecká performance na rozhraní činoherního a pohybového divadla inspirovaná knihou sociologa Daniela Prokopa

 

Kampus Hybernská

upcyklační a umělecké workshopy od Cirkulární dílny, Knihovny věcí a Artivist Lab, večerní koncert

 

Kino Ponrepo

projekce animovaného pásma a komentované promítání filmů 

 

Ypsilonka

komentované procházky s historiky a večerní divadelní představení Spálená 16

 

Praha 2

Galerie NIKA (už 14. 9. od 19:00)

umění ve veřejném prostoru, vernisáž výstavy Štěpánky Sigmundové Archa

 

Galerie Mimochodem (už 14. 9. od 18:00)

umění ve veřejném prostoru, vernisáž výstavy Jana Kvíze Rafťáci, večerní promítání

 

Mexico Prague Iberoamerican Film Festival (už 9.-11. 9.)

promítání filmů, hudební workshop mexické hudby mariachi pro celou rodinu

 

Praha 3

Divadlo PONEC na Kostnickém náměstí

ukázky fyzického divadla a představení Výš, pohybově-hlasový workshop pro starší a seniory, lekce contemporary tance a dětské studio

 

Chléb a domy

workshopy

 

Pracovna

loutkové divadlo, bazárek, živá hudba

 

Praha 5

Divadlo 20

autorská performance Zeď

 

Kino Kavalírka

dětský program, pásmo krátkých animovaných filmů pro děti, seriálový maraton Black Books pro dospělé, koncerty

 

Výstup na Andělu – doprovodný program v režii AutoMatu (již 15.9.)

umělecké performance, site-specific divadelní a pohybové představení, umělecké workshopy

 

Výstava ilustrací Zažít město jinak v kavárně Allegre (až 7.10.)

vernisáž výstavy, setkání s autorem Filipem Zatloukalem a dalšími členy týmu Zažít město jinak

 

Praha 6 a 7

Festival m³ – Umění v prostoru

kurátorská cykloprojížďka Prahou 6 podél uměleckých intervencí Festivalu m3, komentovaná prohlídka ateliéru a zahrady s autory intervencí v Kafkárně

 

Galerie ARTWALL (18.9. od 15:00)

umění ve veřejném prostoru, komentovaná prohlídka výstavy Eroica s autorkou a umělkyní Zdenou Kolečkovou

Komunitní škola Zeppelin 

kreativní workshopy

 

Mothers Artlovers v zahradě AVU

symposium o lásce, umění, oheň

 

Praha 8

Bar/ák

Z pokoje do pokoje – garage sale, keramická (s)dílna od Keramiky srdcem, ochutnávky netradičních surovin ze spolkového obchodu Obživa, koncerty 

 

Vnitroměsto (už 17. 9.)

umění ve veřejném prostoru, inscenovaná procházka lokalitami Florence

Pozor, procházka je pro velmi limitovaný počet osob, nutná je rezervace a v rámci ZMJ zcela výjimečně i zakoupení vstupenek!

 

Praha 9

Pragovka Art District

výtvarné workshopy pro děti i dospělé, legální stěna, vernisáže zahraničních rezidencí a komentovaná prohlídka areálem, divadelní představení, koncert, výstavy a venkovní intervence, otevřená skateboardová hala

 

Max Café

cirkusový workshop, dětské dílny, výstava fotografií, koncerty

 

Ovocné slavnosti v Sadě na Klíčově 

samosběr jablek, tvořivé dílny, přednášky a komentovaná procházka sadem

 

Praha 10

HoSt Šalounova vila

divadlo a workshopy pro děti, komentované prohlídky vilou, otevřená herna pro malé a velké, Swing Melody kvartet

 

Planeta Za

DJs, second hand vinyl market, vysílání hudebního i nehudebního programu,blešák s oblečením, dobré jídlo, káva, drinky