Adamov

Po loňském úspěšném premiérovém pokusu se v sobotu 17. září 2022 odpoledne opět uvidíme na Kolonce u garáží na ulici Fibichova na sousedské slavnosti Zažít Adamov jinak.

Nejvíc nás, dobrovolné organizátory, potěší, pokud se v tento den potkáme a užijeme si společné odpoledne v ulicích našeho města bez aut a se sousedy, známými i (zatím) neznámými. Kdo by ale rád zašel dál a chtěl by se na organizaci jakkoliv podílet, kontaktujte nás mailem nebo telefonicky. Budeme se těšit na spolupráci!

I letos pro Vás chystáme amatérský, ale zato srdečný program – pro děti veselé a poučné představení Erreka Mari od Mikro-teatro s pohybovou dílnou a další kreativní dílničky, kavárnu s dobrotami od sousedů, swap – výměnu oblečení a knih, letní dokumentární kino, bubnování, společné grilování…

Program

14:30
Divadlo

Mikro-teatro

Enviromentální pohádka pro děti o říční víle Erreka Mari od obývákového divadla Mikroteatro.

16:00
Tanec

Tanec z nitra

Taneční vystoupení dětí pod vedením Jitky Mozorové z Tanec z nitra. Více info o jejich aktivitách zde https://www.tanecznitra.cz/

16:30
Pro děti

Hlas Země

Autorské čtení Jany Margaret Šaňákové z její knihy Hlas Země určené hlavně dětem, ale nejen jim. Knížka bude k zakoupení na místě. Více o knize i autorce na stránkách nakladatelství https://barrister.cz/hlas-zeme/.

19:00
Film

Svobodné děti – promítání

Promítání dokumentu o sebeřízeném vzdělávání v ČR. Více o dokumentu zde https://svobodnedeti.cz/

Celodenní program

14:00
Gastro

Kavárna

O nápoje se postará opět p. Jitka Králíčková z MKS Adamov, o dobroty všeho druhu se věřím postaráte Vy! Napečte a doneste do kavárny něco dobrého, můžete třeba přinést jablka nebo švestky ze zahrady. Pro ty, co pečou na zakázku, ideální příležitost k propagaci, napečte svůj nejlepší dort a přihoďte vizitky s kontaktem.

14:00
Ostatní

Swap/výměna

Bude swap neboli výměna oblečení a potřeb pro maminky a děti. Přinášet bude možné striktně pouze věci ze seznamu na stránkách neziskové organizace Na počátku, kam všechny nevyměněné věci darujeme.Můžete přinášet i věci, které chcete této neziskovce přímo darovat, nebudeme je nabízet do výměny. Aktuální seznam neziskovky zde: seznam potřeb.

14:00
Dílny

Dílny pro děti

V dílničkách pro děti budeme s dětmi dělat jednoduché a
bezpečné pokusy. Děti si budou moci vyrobit sopku s chrlící lávou a barevné
lávové lampičky. Dále si budou moci sami namíchat lektvar z různých čarovných
ingrediencí. Po celou dobu dílniček bude pro děti připraveno také velké
plastelínohraní.

15:00
Gastro

Hospoda

Bude pivo a budou utopenci. Protože jak na minulém ročníku pravila jedna moudrá žena „Pivo dělá sousedy!“

17:00
Gastro

Grilování

Doneste si dobroty na gril, vše ostatní, tj. gril, tácky, ubrousky, sezení, zajištěno.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program