Lokality > České Budějovice, Zažít Havlindu jinak

Mapa Program
Zažít Havlindu jinak

Dobroty produkované místními obyvateli, limonády od našich dětí, výstavu, rodinná sportovní klání, promítání starých fotografií naší čtvrti a workshopy pro malé i velké. To a ještě víc chystáme pro „Zažít Havlindu jinak“ v parčíku Polní na okraji Havlíčkovy kolonie. Na jeden celý den z parku uděláme středobod jejího společenského života.

Park Polní je malý kousek zeleně mezi Polní ulicí a korytem Mlýnské stoky. Vůbec první sousedská slavnost nám letos v září ukázala, že může být i příjemným místem k setkání pro
místní všech generací. Již jako iniciativa Sousedé z Havlindy, která vznikla právě po této příjemné zkušenosti, chceme na jeden den toto místo zabydlet podruhé. Budeme rádi, když se k nám přidáte – jako hosté… anebo i jako hostitelé.

Chcete přispět do programu? Napište nám emailem nabo do skupiny Naše Havlinda na Facebooku. Setkáme se s vámi.

Program

10:00–12:00
Dílny

Osazování podzimních truhlíků

Pojďme si společně ozdobit podzimní výhled z okna. Přineste si svůj truhlík, zemina a trvalky budou k dispozici. 

10:00–11:30
Pro děti

Origami a hudební dílna

Jaká zvířata žijí v našem sousedství? Psi, kočky, potkani a kachny? Zkusme si složit jejich papírovou ZOO s místním mistrem origami, koho neposlouchají ruce může si zahrát na vlastní tělo a k tomu si netradičně zazpívat.

11:00–13:00
Pro děti

Výroba a vaření vlastních těstovin

Podle rad kuchaře Radka Otípky z Pohoda Bistro si na místě uvaříte vlastní těstoviny. Takový oběd chutná nejlépe. Doporučujeme i vlastní talíře a příbory. 

13:00–16:00
Hry

Společnost pro ranou péči, pobočka České Budějovice

Představí se služba rané péče a svými aktivitami ukáže, jak stimulovat zrak dětí. Všichni si mohou vyzkoušet, jak je to obtížné, když člověk nevidí.

14:00–16:00
Bez zábran

Výtvarná dílna pro lidi všeho věku

16:00
Ostatní

Zelená budoucnost Havlindy

Martin Novotný ze spolku Akční Budějčáci, který se zabývá architekturou a veřejným prostorem v našem městě, vám představí plánovanou úpravu parčíku na rohu Čechovy a Mánesovy ulice a studii možné budoucí podoby Parku Polní. 

17:00–20:00
Gastro

Opékání u ohně

Posezení u ohně s gastronomickým bonusem. Přines si, co rád jíš opečené.  

19:30–20:00
Výstava

Promítání historických fotografií Havlíčkovy kolonie

Podívame se na staré fotografie, na kterých je naše čtvrť a její obyvatelé. Máte vlastní fotografie a chtěli byste je ukázat. Pošlete nám je na emailovou adresu nase.havlinda@gmail.com. Nebo je přineste před promítáním a my se postaráme o to, aby je viděli ostatní. 

Celodenní program

10:00
Bez zábran

Půjčovna cargo kol

Ozkoušejte výhody cargo kol. Uvezete v nich nejen sebe, ale i nákup a k tomu fůru dětí. 

10:00
Ostatní

Věšák z Havlindy

Chceš poslat kus ze svého šatníku dál? Věšák z rohu Zeyerovy a Budovcovy ulice se na jeden den přestěhuje do Parku Polní. 

10:00
Sport

Oživení hřiště Regule

Umíte badminton, kriket, petangue, anebo alespoň kopat mičudu? Na jeden den hrami a sportovními aktivitami obnovíme bývalé hřiště Regule. Vlastní sportovní náčiní vítáno.

13:00
Gastro

Společný stůl

Jsi hrdý*á na nějakou pochutinu z tvé kuchyně? Přines něco dobrého na společný stůl a nabídni ostatním. A není-li tvé know-how tajné, tak klidně sdílej recept. 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program