Lokality > Kanice, Kanice (koná se až 19. 9.)

Mapa Program

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Program

09:00–10:00
Ostatní

DOPOLEDNE V MONTERKÁCH – LESNÍ HŘIŠTĚ – PALISÁDA

V rámci akce "dopoledne v monterkách" vznikne na lesním hřišti nový herní prvek! Přijďte pomoci vyrobit palisádu, doplnit loňský bosochodník nebo opravit lavičku...

09:30–10:30
Dílny

NA PĚT MINUT ZUBAŘEM – ZUBNÍ ORDINACE

Tentokrát se k zubaři určitě nemusíte bát jít! Vyrobíte si vlastní přívěsek v podobě zoubku a třeba zjistíte, že je to opravdu zábavná práce :-)

10:00–11:00
Ostatní

DOPOLEDNE V MONTERKÁCH – PARKOVIŠTĚ ZŠ – CIBULOVÁ LOUKA

Budeme pokračovat v osazování svahu pod školou. Cibulky budou k dispozici, ale pokud doma máte přemnožené tulipány, narcisy, hyacinty, modřence, bledule či sněženky, můžete si zasadit vlastní. Na jaře se budeme společne kochat nad tou nádherou!

13:00–15:30
Ostatní

ODPOLEDNE VE FRAKU – POCITOVÁ MAPA KANIC

Pojďme se společně zamyslet nad tím, kde je nám v Kanicích dobře a která místa by si zasloužila více pozornosti. Vytvořme společně pocitovou mapu naší obce. Můžete rovněž přispět návrhy na úpravu hřiště za školou.

13:00–15:30
Pro děti

ODPOLEDNE VE FRAKU – PADĚLKÁŘSKÁ DÍLNA DĚTEM

I v tomto roce budete mít možnost si z Padělků odnést rukodělný výrobek na památku. Zapojte se s celou rodinu, ať sousedské slavnosti nikoho neminou!

13:00–15:30
Výstava

ODPOLEDNE VE FRAKU – VÝSTAVA DRŮBEŽE

Hedvábnička, Maranska, Araucana, Ayam cermani - nic vám to neříká? Tyhle drůbeží krasavce vám rádi na Padělkách představíme.

13:00–15:30
Gastro

ODPOLEDNE VE FRAKU – OBČERSTVENÍ PADĚLKY

Na čepu řemeslné pivo z Havlíčkovy továrny a k zakousnutí lahůdky z vege-vega-raw bistra.

13:30–14:30
Hudba

ODPOLEDNE VE FRAKU – HUDBA PADĚLKY

Osvědčená Hudba Padělky opět s vámi, aby napumpovala do žil radost a energii. Slavnostního zahájení letošních sousedských slavností se zhostí legendární Skotký pes, který rozezní skotské dudy a bubny, nabídne přehlídku skotských krojů a svým vystoupením určitě strhne k tanci a potlesku.

Druhým tělesem je komornější uskupení rodin profesionálních hudebníků, které navodí atmosféru koncertních síní. Těšte se na klavír, housle a trumpety!

14:00–18:00
Výstava

ODPOLEDNE VE FRAKU – RETRO VÝSTAVA A LOGO NA KELÍMEK

Pro velký loňský úspěch připraví hostinský Lojza další nepřeberné množství retro pokladů, kterými zaplní celou Zvoničku - tentokrát i s mnoha vojenskými artefakty a nálezy z válečných let z naší obce a okolí. Budeme opět pokračovat s návrhy na logo kanického kelímku.

14:00–18:00
Gastro

ODPOLEDNE VE FRAKU – KÁVA V KANICÍCH PRAŽENÁ

Kávový stánek nesmíte na Malé Straně minout. Káva jest lokálně pražená, pro Kaničáky s nadšením stvořená! 

14:00–18:00
Hudba

ODPOLEDNE VE FRAKU – MALOSTRANSKÁ KYTAROVÁ ESA

Nenechte si ujít veřejnou zkoušku strunných nástrojů v duchu country na Malé Straně!

14:00–17:00
Ostatní

ODPOLEDNE VE FRAKU – FARNOST

Víte co je to Mary´s Meals? Představíme vám program pro Afriku "Kdo nehladoví, ten se učí" včetně ochutnávky kaše. Také se dozvíte o sbírc kol pro Afriku - naleznete u nás informace o termínu a místě sběru v Kanicích. Nebude chybět ani tradiční degustace mešních vín.

14:00–16:00
Sport

HASIČKA – TECHNIKA A DOVEDNOSTI PRO DĚTI I DOSPĚLÉ

Znovu si prohlédnete kanickou hasičskou techniku, včetně té historické a budete si moct některé dovednosti vzykoušet na vlastní kůži.

14:30–15:30
Film

ODPOLEDNE VE FRAKU – FILMFEST

Filmová tvorba kanických teenagerů a kanický tábor - přijďte se podívat, jak Kanice vidí naši náctiletí. Můžete si také prohlédnout momentky a artefakty z kanických táborů na Oslavce.

16:00–19:00
Hudba

ODPOLEDNE VE FRAKU – HUDBA BUKOVÁ

Talentovaní mladí hudebníci nechají opět rozeznít tóny klavíru a určitě vás svým vystoupením potěší a naplní radostí. Vystoupení bude průběžně doprovázet ostatní program na Bukové.

16:00–19:00
Dílny

BUDKY Z BUKOVÉ

Žijeme v obci s krásným okolím plným zvěře. Abyste některou nalákali i do svých zahrad, můžete si na Bukové pod odborným vedením opět vyrobit něco pro ptáčky - tentokrát budku.

16:00–19:00
Gastro

ODPOLEDNE VE FRAKU – KANICKÝ ŠKVAREK NA BUKOVÉ A JINÉ DOBROTY

Proběhne ochutnávka moravského muesli s domácím kváskovým a dýňovým chlebem. V nabídce bude domácí sádlo - k ochutnávce a pro největší fanoušky i ve skleničce s věnováním. Těšte se také na koláčky od zlínské babičky a douzované klobásky. Nově ochutnáte kvašené dobroty z místní produkce. Nebude chybět mošt nebo lokální pálenky.

16:00–18:00
Sport

ODPOLEDNE VE FRAKU – UKÁZKY KARATE A HOP NA BUKOVÉ

Letos se seznámíte s talentovaným domácím mazlíčkem v doprovodu svého vodiče Honzy Bilíčka a potom vám kaničtí karatisté předvedou taje tohoto bojového umění.

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program