Lokality > Olomouc, Masarykova třída (až 25.9.)

Mapa
Masarykova třída (až 25.9.)

Sousedská slavnost, která se koná v rámci Evropského týdne mobility po celé české republice: https://zazitmestojinak.cz/.

Bydlíte na Masarykově třídě, v jejím okolí, nebo jí pravidelně procházíte? Pracujete tu, podnikáte, žijete? Přijďte si užít Masaryčku po svém. Lokalita stejná jako loni – od mostu přes Bystřičku směrem k nádraží.

Přineste si stolky, židle, gauče, deky, občerstvení, hry, sportovní vybavení, stojany s plátny a barvami, fotoalba, zboží, koláče, produkty k prodeji, přátele, děti, rodinu, své mazlíčky… a pojďte si užít naši společnou sousedskou slavnost.

Napište nám na krasnaolomouc@gmail.com a my s vámi rádi budeme počítat. Obzvlášť chcete-li se zapojit do programu.

Touto akcí chceme také upozornit na možnosti proměny Masarykovy třídy s větším ohledem na chodce a cyklisty a s možností proměny tohoto městského bulváru na místo přívětivé lidem. Vzhledem k zařazení akce do Evropského týdnu mobility se budeme věnovat i rekonstrukci mostu a Masarykovy třídy, která by měla více zohledňovat udržitelnou mobilitu.

Těšíme se na vás a sledujte událost, uložte si ji do svých kalendářů.

Hlavní program

14:00–15:00 Setkání u Rejnoka s arch. Antonínem Novákem, autorem nového mostu Václava Rendera (https://www.archiweb.cz/antonin-novak)

  Pokračujeme komentovanou procházkou s arch. Vojtěchem Jemelkou nad studentskými pracemi (Fakulta architektury VUT) o potenciálu bezprostředního okolí mostu.

15:00 Oficiální zahájení, přivítání na sousedské slavnosti

15:00–19:00 Sousedský stůl: přines, ochutnej, pochval

15:00–19:00 Obchůdky, občerstvení, dětské dílny, komise místní části pro sousedy, fotokoutek s Masarykem

17:00 Vyhlášení nejlepšího pokrmu, který bude přihlášený do Soutěže O nejlepší Masarykův talíř: doneste vaše oblíbené jídlo – bábovku dle babiččina receptu, tatíčkovy nejoblíbenější řízky, salát Codůmdal…

19:00 Závěrečná, uklízení, afterparty v jednom z oblíbených barů.

Doprovodný program:

Prodejní výstava fotografií Lidé a mosty z Masaryčky – doplněná loňská výstava fotografií Petra Palarčíka. Doprovodem budou také zvětšené snímky dobových fotografií a kreseb.

Hudba – každý soused, který si přinese nástroj, a také místní kapely EvaH a Všude jinde vyprodáno.

Sportovní zóna, dílny a hry pro děti, koloběžky / badminton / stolní hry / skákací guma / malování na chodník / vyrob si svůj … Přiveďte děti na ulici, jak za našich mladých let. O program se postará Aleš Pátek z místního DDM, a také spolek Studium Artium.

Ukliďme Masaryčku – v rámci Ukliďme Česko budeme společně uklízet i okolí Masaryčky už v pátek 16. 9. 2022 od 14 do 17 hodin, přihlaste se zde: https://www.uklidmecesko.cz/event/34852.

Obchůdky a občerstvení – drobné občerstvení, pivo lokálních pivovarů a minipivovarů, domácí limonády a další i nejedlé radosti.

Komunitní výměna knih a oblečení = SWAP – přines, co pěkného už nepoužíváš, nečteš; odnes si, co se ti hodí.

Šála pro tatíčka – Milovníci pletení se mohou zapojit do pletení šály pro tatíčka. Svůj úsek o šířce 20 cm v oblíbených barvách doneste na akci, spojíme v jednu teplou šálu kterou tatíčkovi kolem krku přivineme. 

Jak si tady žijeme, co si přejeme? Setkejte se se členy Komise městské části 14 – Nové Hodolany, která je letošním spoluorganizátorem akce. Sousedé mohou přijít se svými nápady na zlepšení a dalšími připomínkami týkajícími se bydlení i podnikání v Nových Hodolanech.

Fotokoutek – Vyfoť se v obýváku na Masaryčce. Použij #Masarycka2022

Chcete na akci přispět svým nápadem či programem? Chcete zpropagovat svůj podnik na Maaryčce či v blízkém okolí? Budete mít výjimečně otevřeno, či vyjdete se svým nápadem na ulici? My (vy) všichni utváříme sousedskou slavnost. Kontaktujte nás na 734 524 698 (Barbora Boráková). Sledujte událost na Facebooku https://bit.ly/masarycka2022.

Akce je spolupořádána místními sousedy, Komisí městské části 14 Olomouc – Nové Hodolany, spolkem Za krásnou Olomouc.

Děkujeme za podporu grantu sousedských slavností společnosti Kaufland ČR a Nadaci VIA. 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři