Lokality > Praha 1, Jilská

Mapa

Jilská ulice ožije ve spolupráci galerie Jilská 14 a vzdělávací platformy Dominikánská 8. Místa propojí živá hudba a celodenní program v podobě dílen, komentovaných prohlídek, antikvariátu a vintage bazárku, nebude chybět ani drobné občerstvení. V klášteře proběhne několik komentovaných prohlídek jinak nepřístupných prostor, prohlídku s výkladem povede dominikánský mnich. V galerii Jilská 14 zase komentovaná prohlídka výstavy Tadeáš Kotrba: RINASCIMENTO. Program zakončí večerní divadelní představení Jme z toho města, které není – scénické čtení ze současné ukrajinské poezie v ambitech kláštera.

 

Galerie Jilská 14
Galerie Jilská 14 už déle než rok oživuje výstavami a nejrůznějšími programy lokalitu ulice Jilská na Starém Městě. V sobotu 17. 9. bude galerie otevřená v běžné otvírací době od 14 do 19 hodin. Výstava bude doplněna o doprovodné programy a prostory galerie budou připraveny k setkání. Konat se bude komentovaná prohlídka výstavy Tadeáš Kotrba: RINASCIMENTO (provede vás Tadeáš Kotrba). Bude probíhat otevřená výtvarná dílna pro děti i dospělé, na malebném dvorku zřídíme venkovní kavárnu s drobným občerstvením. Nebude chybět ani vintage bazárek, secondhand a antikvariát. To vše bez zábran a v kooperaci se spřátelenou platformou Dominikánská 8 sídlící jen pár metrů dále na druhé straně ulice.

Platforma Dominikánská 8

Dominikánská 8 je místo vzdělání a kultury při klášteře sv. Jiljí v Praze. V sobotu 17. září od 15:30 proběhne komentovaná prohlídka jinak nepřístupných prostor s provinciálem dominikánů Lukášem Fošumem s možností vyptat se na detaily každodenního života v řeholi. Večer proběhne divadelní představení (Jsme z toho města, které není, scénické čtení ze současné ukrajinské poezie v ambitech kláštera, koncept a režie Lucie Ingrová, hrají František Čachotský, Sarah Haváčová, Daniel Hermann a Marie Jansová; hudbaMatěj Kotouček, Aliaksandr Yasinski).

 

HARMONOGRAM

14-19 Jilská galerie - volný vstup na výstavu Tadeáš Kotrba: RINASCIMENTO, výtvarná dílna pro děti a dospělé, vintage bazárek, second hand, antikvariát, živá hudba

15:30 Komentovaná prohlídka kláštera dominikánů s provinciálem Lukášem Fošumem

17:00  Zahájení výstavy Tadeáše Kotrby ve vitrínách dominikánského kláštera (Jalovcová 2, Praha 1) a následná komentovaná prohlídka výstavy v galerii Jilská 14

18:30 Pravidelná bohoslužba v kostele sv. Jiljí

20:00 Divadelní představení „Jsme z toho města, které není“ a scénické čtení ze současné ukrajinské poezie v ambitech dominikánského kláštera (koncept a režie Lucie Ingrová, hrají František Čachotský, Sarah Haváčová, Daniel Hermann a Marie Jansová; hudba: Matěj Kotouček, Aliaksandr Yasinski)

 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program