Lokality > Praha 1, Kampus Hybernská

Mapa Program
Kampus Hybernská

Kampus Hybernská je centrem kultury, inovací, vědy a vzdělávání. Je určen pro setkávání studentů, umělců, vědců, výzkumníků, kreativců a inovátorů s veřejností. Svou aktivitu staví na těchto pěti pilířích: školství, kultura, cirkulární ekonomika, občanské vzdělávání a odpovědný přístup k zacházení s majetkem nám svěřeným.

Cirkulární dílna HYB4 je kreativní místo, zrozené z idejí cirkularity pro lidi. Z potřeby osvěty řemesla, autentických produktů a podpory pro technické zázemí projektů fungujících v Kampusu Hybernská. Vize lidských životů s citem k přírodě. Opravitelnost, tvorba dlouhotrvajících věcí s přidanou hodnotou, edukace a vývoj.

Artivist_Lab je partnerským projektem, jehož galerie sídlí v Kampusu Hybernská. Věnuje se politickému umění, artivismu a médiím, ale taktéž aktuálním společenským otázkám. Hostí české, ale i mezinárodní umělce. Podporuje a vystavuje umělce, kteří kvůli svým aktivitám mají ve svých domovských krajinách problémy vystavovat (Artist in Need). Taktéž dává prostor studentům umění či kurátorům, kteří zpracovávají společenská témata. Hlavní myšlenkou galerie je propojovat mezioborově aktivní lidi, kteří reagují na společenská, sociální a politická témata.

Knihovna věcí je dalším partnerským projektem, který sídlí v Kampusu Hybernská. Hlásí se k myšlence minimalismu a snaží se tak ulehčit planetě i našim peněženkám. Nic nekupuješ, jen si za malý poplatek půjčíš věc, když ji zrovna potřebuješ. Knihovna věcí nesdílí ale jenom věci, organizuje také workshopy, při kterých učí upcyklovat a pracovat rukama.

Program

11:00–16:00
Dílny

KNIHOVNA VĚCÍ: Workshop udržitelné self-care a “bazar”

Na našich dvou mini workshopech se s námi můžete naučit vyrábět pleťový body scrub z již použitého kávového lógru, který by jinak přišel nazmar. A aby byla péče o vlastní pleť ještě víc eco-friendly, budete mít možnost si vlastnoručně vyrobit i znovupoužitelné odličovací tamponky, které rovněž využijí látky z již nepoužívaného textilu. Kromě toho na vás bude čekat bazárek věcí z naší Knihovny, které již nebudou dále sloužit k půjčování. Jak na workshopy, tak i na náš bazar můžete přijít libovolně v průběhu konání našeho programu. Cena workshopů i prodávaných věcí je dobrovolná.

13:00–18:00
Dílny

PRO DĚTI: Město jinak s Young Caritas

Young Caritas
zve na tvořivý workshop, při kterém si postavíme město prostě jinak! Přijdeme
na to, co je to udržitelnost a jak může vypadat město budoucnosti. Co by tam
nemělo chybět? Na to už budeme hledat odpovědi společně. Město budeme stavět z
již použitých materiálů, abychom jim mohli dát další šanci.

Workshop je
pro děti a je zdarma. Těšíme se na vás!

13:00–20:00
Dílny

HYB4 DÍLNA: Workshop výroby drobných předmětů ze dřeva

V cirkulární dílně tě naučíme nejen sestavovat, ale také vyrábět a upcyklovat. Workshopem na výrobu drobných předmětů ze dřeva (např. malé krabičky, šperkovnice, ptačí budky...) vás provede náš Martin Gális.

Workshop je zdarma, nicméně uvítáme drobný příspěvek na materiál, který bude vypočítán dle vyráběného předmětu a vybírán v hotovosti přímo na místě.

13:00–20:00
Ostatní

ARTIVIST_LAB: Mozaika jako mapa (workshop a performance)

Co by chtěli občané Prahy změnit na místě, kde žijí? Co jim na jejich čtvrti vadí a co je naopak těší? Všechna pozitiva, negativa, požadavky, sny i stížnosti budeme sbírat a vytvoříme z nich kolektivní mozaiku, která bude mapovat rozdílné životní styly i pražské části. 

Skupina performerů bude na Andělu vyzývat místní obyvatele k diskuzi. Jednotlivými dílky mozaiky budou konkrétní sdělení, která budou mít lidé možnost zanechat na papír v symbolickém tvaru nástěnné kachličky. Ve sdílení a skládání bude poté pokračovat i sobotní workshop v Kampusu Hybernská na Praze 1, kde vznikne společná monumentální nástěnná mozaika, která bude reflektovat nejen odlišné osobní zkušenosti, ale také městské části. 

Vizuál
mozaiky navrhla izraelsko-palestinská umělkyně Hannan Abu Hussein, jejíž
výstavu budete moci navštívit od 15. 9. v galerii Artivist Lab.

15.
9. 13:30–15:00

u stanice metra Anděl – Praha 5

 

18. 9. 13:00–20:00

Kampus Hybernská – Praha 1

20:00–22:00
Hudba

KONCERT: Dirty Rudolph and his Inglorious Rock'n'Roll Mates

Dejte nám písničku a my ji zahrajeme… úplně jinak! Už jste
slyšeli Bena Cristovaa jako jazzík, nebo Fantoma opery jako swing? Dirty
Rudolph je osmičlenný band, který hraje vlastní originální úpravy známých věcí.
Jejich aranže se pohybují od rock’n’rollu až po disco funk, všechny zaujmou
hodně neotřelým pojetím, ale hlavně vás nenechají v klidu sedět. Taneční boty s
sebou!

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

Celodenní program

09:00–21:00
Gastro

KAVÁRNA HLÍNA

Kavárna Hlína je meetpoint a zelené srdce Kampusu Hybernská, které bude bušit po celý den. Přijďte objevit tuhle zelení zarostlou pop-up kavárnu v centru Prahy, kterou díky její skvělé kávě, dortům a zmrzlině nebudete chtít opustit.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři