Sousedské slavnosti – sobota 15. září 2018– desítky míst po celé republice

Lokality > Praha 1, Pařížská

Mapa

 

Zažít město jinak: Multikulturní Pařížská

Spolek “ŽIJEME V CENTRU” v rámci sousedských setkání vytvoří pro výkend 16.-17.9. na konci Pařížské ulice akci spojenou s uměním UMtrhu,  spoustou zábavy, interaktivního programu, velikou nabídkou regionálních a sousedsky navařených delikates v podání „Open Kitchen“.

Pařížská ulice leží v městské čtvrti Prahy zvané Josefov, v ohybu Vltavy obklopené Starým Městem. Josefov je již od středověku známý jako “židovské město” neboli “ghetto”. Roku 1357 udělil císař Karel IV. pražským Židům právo užívat vlastní zástavu a znak – červený prapor nesoucí žlutou Davidovu hvězdu. Prapor je i v soušasnosti symbolem židovské komunity a staré židovské čtvrti-Josefova.

Původní židovské ghetto bylo koncem 19. století odsouzeno k asanaci a prohlášeno za chudinskou čtvrť a velká část byla vybourána. Zachovány zůstaly pouze nejvýznamnější židovské památky-starý židovský hřbitov, židovská radnice a 6 synagog. Město tehdy zatoužilo spíše po širokých bulvárech pařížského formátu. Podle původního plánu měla být Pařížská ulice vedena ze Staroměstského náměstí až na Čechův most. Tento plán byl inspirovaný Avenue des Champs-Élysées v Paříži-odtud název Pařížská ulice.

V rámci akce “Zažít město jinak” na Pařížské bychom rádi pozvali sousedy na snídani, v rámci programu propojíme nejen kulturu židovskou s tou francouzskou, ale nabídneme Vám spoustu dalšího, od bohatého programu, kde vystoupí například studenti Lauderových škol se svými krátkými kulturními vystoupení (divadlo, hudba). Za Pařížskou část uvidíte kabaretní vystoupení, přeneseme Pařížskou atmosféru do Prahy včetně Eiffelovy-Petřínské věže nebo umělecké čtvrti Montmartre. Francouzské šansony, uliční cirkusová vystoupení, dětský koutek s kreativní dílnou. Pomoc postavit Petřínskou věž pana Eiffela nebo se přidej k vystoupení kabaretu, či se zúčastni Stand Up představení nebo jen pod se pobavit na soutěžích: Závod myší, Čůrání na cíl a mnoho jiných nebo uvař a přines svoje deli na náš brunch

Josefovští zažijí Pařížskou jinak!

Program

www.umtrh.cz

Mapa lokality a okolí

Lokální partneři