Lokality > Praha 1, Petrské náměstí

Mapa Program
Petrské náměstí

Letos podruhé zažijte Petrskou čtvrť jinak!

15. září se k životu proudí dvě lokality jen pár kroků od sebe. Petrské náměstí a útulný dvorek v Soukenické ulici č. 15. 

Petrské náměstí letos zaplníme živou hudbou, divadlem pro děti a krajinně architektonickou instalací Ateliéru YYYY. Po celou dobu bude probíhat rostlinný swap neboli volná výměna řízků, nechtěných výpěstků i semínek, které třeba už nechcete, nebaví vás nebo se domů nevejdou a pro milovníky módy i swap s oblečením. 

V Soukenické 15 je ukryt malý dvůr pod fíkovým stromem. Zveme všechny sousedy, aby zažili jeho poklidnou a pohodovou atmosféru. Kdo přijde, může se těšit na muziku, něco dobrého na zub, divadlo i možnost prověřit svou zručnost. V průběhu soboty budou totiž na dvoře probíhat rukodělné dílny, bude se hrát divadlo, do kterého se mohou zapojit i návštěvníci. Velkým zážitkem pro všechny pak může být i hudba v průřezu stoletími, konkrétně pak možnost vyzkoušet si hru na různé dnes už skoro zapomenuté hudební nástroje. A aby netrpělo naše tělo, budeme moci vyzkoušet někdy i netradiční pokrmy z různých krajů či konců světa. 

Těšíme se na vás.

Program

14:00–15:00 / 15.09.
Pro děti

Divadlo 100 opic: Medoušek je hrdina!

Medoušek miluje med a knihy. To první jej přivede do průšvihu, díky kterému je nucen svést souboj s ...

Medoušek miluje med a knihy. To první jej přivede do průšvihu, díky kterému je nucen svést souboj s kominíkem. Ten totiž tvrdí, že je hrdina z pohádek, že zachránil Zlatovlásku, Popelku i Šípkovou Růženku. A nechává si sloužit od rozbitých hraček na půdě. Naštěstí Medoušek všechny pohádky zná. 

Jenomže… víte,  starou půdu obývá ještě jedna tajemná bytost.

Scénář a režie: Lenka Dombrovská, Dominik Tesař 

Hraje: Dominik Tesař

null

15:00 / 15.09. Celý den
Hudba

DJ Nahanbě

Od zvuku ptáků přes country až k hiphopu. DJ, kterého vychovaly srnky a vlaštovky, dlouhodobě usiluj...

Od zvuku ptáků přes country až k hiphopu. DJ, kterého vychovaly srnky a vlaštovky, dlouhodobě usiluje o narušení monopolu taneční muziky na levicových večírcích. Znám je také pod jmény ‚Zabiják‘ nebo ‚DJ Vrohu‘.

15:00–18:00 / 15.09.
Dílny

Workshop s Metráží

METRÁŽ je běh na dlouhou trať.Metráž je nízkoprahová pracovní dílna pro ženy, které se ocitly v tísn...

METRÁŽ je běh na dlouhou trať.

Metráž je nízkoprahová pracovní dílna pro ženy, které se ocitly v tísnivé sociální situaci. V malé dílně v centru Prahy vznikají designové doplňky a móda, které spoluvytvářejí ženy ohrožené sociálním vyloučením, násilím, bezdomovectvím, chudobou a dalšími negativními jevy. Cílem projektu je těmto ženám pomoci – poskytnout jim prostřednictvím tvořivé práce podporu, motivaci, know-how a možnost výdělku.

METRÁŽ funguje od roku 2015. Založily ji designérka Lucie Kutálková a divadelní režisérka a dramaterapeutka Kateřina Jungová, od roku 2016 se na projektu podílí také Kristýna Ciprová.

Během workshopu si návštěvníci mohou vytvořit jednoduché náušnice různých barev z kůže či koženky s komponentem z chirurgické oceli. Náušnice budou vyráběny ze zbytků kůži a koženek, přesně tak jak to děláme při výrobě i v naší dílně, neboť pro Metráž jsou důležité zásady udržitelné a pomalé módy a zpracování materiálů, jež zdánlivě nemají další využití.

www.metrazdesign.cz

info@metrazdesign.cz

www.facebook.com/metrazdesign

www.instagram.com/metrazdesign

15:00–18:00 / 15.09.
Dílny

Workshop Malování bublinami s Komunitním centrem Žitná

zastavte se u nás a vyzkoušejte si zábavnou formu malování mýdlovými bublinami (vhodné pro děti i do...

zastavte se u nás a vyzkoušejte si zábavnou formu malování mýdlovými bublinami (vhodné pro děti i dospělé).

KOMUNITNÍ CENTRUM ŽITNÁ

 

POMÁHÁME ŽENÁM BEZ DOMOVA

Víme, že ženy v nouzi potřebují odlišnou péči a podporu než muži. Naším cílem je poskytnout jim záchrannou sociální síť, bezpečný prostor a přijetí a také možnost k rozvoji jejich individuálních schopností a dovedností. V rámci komunitního centra navíc vytváříme prostor pro posílení  vztahů a sociální soudržnosti na úrovni místní komunity.

 

Komunitní centrum je otevřené i veřejnosti, která má možnost účastnit se našich pravidelných i nepravidelných aktivit, přednášek, výstav, koncertů, besed, atd.

 

Program najdete na našem webu nebo facebooku.

15:00–21:00 / 15.09.
Město snů

Rostlinný SWAP

Rostlinné kulturní odpoledne, koketní zelené posezení. Volná výměna řízků, nechtěných výpěstků, semí...

Rostlinné kulturní odpoledne, koketní zelené posezení. Volná výměna řízků, nechtěných výpěstků, semínek i rostlin, které třeba už nechcete, nebaví vás nebo se domů nevejdou. U vína a za poslechu hudby. Účast není podmíněna přinesením rostliny.

Bujení. Klíčení. Semena. Jaro.
Tohle všechno už není doménou jen babiček a jejich zahrádek případně dědečků a jejich parapetů.
Rostliny a lidé. 
Konečně nastává doba, kdy se rostlinám dává zelená i v jiných kruzích. Rostliny jsou IN, jsou COOL a jsou nesmírně stylové. 
Jejich listy, jejich barva, jejich kořeny, jejich hlína, jejich kompozice, jejich obraz. Stoupají na vrchol estetiky a nebojí se toho.
Obklopte se jimi.
Množte je a množte se mezi nimi.
Zazeleňte se.
Bavte se s nimi.
Chlubte se svými rostlinami.

15:00–21:00 / 15.09.
Ostatní

SWAP s oblečením

Máte byt plný oblečení a už nevíte co s ním, a nebo jen rádi vybíráte co na sebe? Přijďte na Petrské...

Máte byt plný oblečení a už nevíte co s ním, a nebo jen rádi vybíráte co na sebe? Přijďte na Petrské náměstí a nabídněte své přebytečné hadříky světu. Můžete přinést cokoliv! Dámské, pánské, dětské, psí…. Nikdy nevíte, komu se Váš starší kousek bude hodit.  Na oplátku si pak třeba odnesete nějaký nový úlovek. 

Těšíme se na Vaše modely!

17:00–18:00 / 15.09.
Hudba

Avokaduo

Vyrvaly srdce Zuzaně Navarový, obalily ho šesti kytarovýma a čtyřma basovýma strunama, přesprejovaly...

Vyrvaly srdce Zuzaně Navarový, obalily ho šesti kytarovýma a čtyřma basovýma strunama, přesprejovaly a vytvořily nenápadný, ale intenzivní hudební organismus s vlastnostmi melancholického plamenometu. Krásný slova, krásný hlasy, krásný věci.

19:00–20:00 / 15.09.
Hudba

Pepíček Čečil

I letos nám zahraje Pepíček Čečil a jeho „Fňukna“ ! Těšte se na jednoho z posledních žijících pábite...

I letos nám zahraje Pepíček Čečil a jeho „Fňukna“ !

Těšte se na jednoho z posledních žijících pábitelů, bydlícího jen pár kroků od Petrského náměstí.

Mapa lokality a okolí

Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři