Praha 1, Ve Smečkách

Mapa Program

Program

Akce

11:00
Výstava

Výstava Smečky dříve a nyní

V kavárně Bílá vrána budou mít návštěvníci možnost zhlédnout jedinečnou výstavu fotografií, která zachycuje proměny ulice Ve Smečkách a jejího okolí prostřednictvím srovnání historických a současných fotek.

11:00
Výstava

Pouliční výstava Tajemství ulice Ve Smečkách

Připravili jsme pro vás jedinečnou pouliční výstavu zachycující tajemnou historii ulice Ve Smečkách. Věděli jste, že s ulicí jsou spjaté takové osobnosti, jako Miloš Kopecký nebo Nikola Tesla? Kde přišla ulice Ve Smečkách ke svému podivnému názvu? Nebo že tu sídlilo divadlo Semafor? Přijďte zjistit, že ulice, kterou denně procházíte zdaleka není tak obyčejná, jak si možná myslíte.

11:00
Ostatní

Jedinečný výhled na Prahu ze střechy paláce Edison

Příležitost, jaká se naskýtá jednou za rok - přijďte si užít jedinečný výhled na pražská panoramata ze střechy paláce Edison, která se pro veřejnost otevírá jednou ročně, právě na akci Zažít Smečky jinak.

11:00
Ostatní

Prohlídky policejního auta

Co všechno se skrývá uvnitř policejního auta? A jaké historky a zážitky nasbírají strážníci při službě v pražských ulicích? Přijďte to zjistit v rámci akce Zažít Smečky jinak!

11:00–16:00
Pro děti

Pohádková soutěž pro děti s odměnou

Městská knihovna v Praze připraví program i pro naše nejmenší návštěvníky, kteří si budou moct zasoutěžit v pohádkové hře o malé odměny.

12:00–16:00
Dílny

Prohlídky Knihovny a tiskárny pro nevidomé K. E. Macana

Jak se tisknou knihy v brailově písmu? Co je to reliéfní grafika? A zvládnete poznat obrázek po hmatu? Využijte jedinečné přiležitosti navštívit Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé K. E. Macana a prozkoumejte technologie, které lidem se zrakovým postižením zprostředkovávají knihy a obrazy.

13:00–14:00
Hudba

Koncert kapely Crewpěj

Originální muzika, české texty, zpěv, piano, kytara a vždy o krůpěj víc! Česká hudební skupina CREWPĚJ (krůpěj) letos vystoupí na akci Zažít Smečky jinak. Těšit se můžete na autorskou muziku s
původními českými texty ve stylu art-pop s přesahem do jiných žánrů jako
je pop-rock, rock, nebo swing.

16:00–17:00
Hudba

Koncert Sarma Band + Petra

Milovníci gipsy & balkan music pozor! Smečkami se i letos rozezní žhavé balkánské tóny v podání kapely Sarma Band a jejich zpěvačky Petry. Přijďte si užít tento jedinečný pouliční koncert a nasát trochu jižanské atmosféry.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Partnerský program

Lokální partneři