Lokality > Praha 10, Vnitroblok Na Míčánkách

Mapa Program
Vnitroblok Na Míčánkách

Přijďte s námi oslavit společné sousedství. Od 14:00 začínáme na hřišti Vnitrobloku Na Míčánkách a od 16:00 do večera pak sérií koncertů. Pokud chcete, něco upečte, uvařte, doneste… Hlavně přijďte! Těšíme se na vás. 

Zažít město jinak ve Vnitrobloku Na Míčánkách je malým sousedským festivalem, který chce podpořit seznámení sousedů ze společného vnitrobloku ulic Na Míčánkách, Tolstého, Bulharská a Ruská.

Vítán je ale každý.

Od 14h proběhnou workshopy pro děti, od 16h pak série vystoupení a koncertů: Marie Kieslowski, Domácí výroba a další.

Přijďte se seznámit. Doneste něco k jídlu či pití a pojďte se společně bavit.

Program

15:00–16:00
Sport

Akro jóga nejen pro rodiče s dětmi

Přijďte si vyzkoušet akrojógu. Je to cesta jak společně, příjemnou cestou zapracovat na svém těle a vzájemné důvěře. Obvykle se akrojóga cvičí ve dvou kdy jeden je tzv. báze, která leží na zemi a pomocí nohou a rukou nese tělo tzv. „letce“.  Ten může být jak ve statických pozicích či přecházet z pozice do pozice. Když se několik těchto pozic zacyklí za sebe používá se pro tuto vazbu termín „pračka“.

Pokud se člověk učí nový prvek je vhodný do party i tzv. „spoter“, který jistí letce, aby nespadl. Tak neváhejte a doražte ve dvojicích či trojicích. Pro každou skupinku doporučujeme nějakou karimatku či deku a pro letce spíše přiléhavé oblečení.

16:00–16:30
Divadlo

Žabákova dobrodružství

Představení pro děti o dobrodružství lehkomyslného a sobeckého Žabáka. Jeden herec, jeden maňásek, tři rekvizity a spousta postav. Podle stejnojmenného díla Kennetha Grahama.

16:30–21:00
Hudba

Série vystoupení a koncertů

Slam poetry

 – Bohdan Bláhovec

Marie Kieslowski

 – Marie zahraje písně ze svého sólového alba, které vyjde v listopadu tohoto roku.

Domácí výroba

 – Petr Hanzlík vystoupí se svojí kapelou Domácí výroba ve složení: Petr Hanzlík (kytary, zpěv), Adam F. Hanzlík (kytary, zpěv), Pavel Švestka (housle, zpěv), Jan Tengler (basa, zpěv) a Mathias Westerdijk (bicí).

DJ Kimshi Kimshi

 – Philippe Raoul a jeho bezbřehá sbírka gramofonových desek 

a další

Celodenní program

14:00–16:00
Dílny

Výtvarné workshopy pro děti

Druhá identita
Přijďte se svými dětmi na workshop, kde můžete zažít město jinak a s jiným já... Každý si společně s námi může vytvořit masku, která umožní stát se někým/ něčím jiným nebo ukázat na venek naše skryté já! Díky přírodninám z okolí můžete třeba splynout s prostředím, nebo být třpytivým skřítkem, kterého nejde přehlédnout. Všechny materiály a pomůcky budou k dispozici na místě, stačí si přinést dobrou náladu!
Workshop povedou výtvarní umělci Tereza a Tomáš.

14:00–21:00
Gastro

Lokální občerstvení

Vinohradský pivovar

Bistro Moje Místo - káva a čaj, domácí koláče, skořicové šneky, brownies, slané koláče, kváskové chlebíčky s domácími pomazánkami 

Sousedské dobroty – Pokud chcete, něco upečte, uvařte, doneste a pojďte se společně bavit.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři