Lokality > Praha 10, Rybalkova

Mapa Program
Rybalkova

Zažít SKÁKALPSA jinak! Přijďte si zaskákat a poveselit se, protože SKÁKALPES je přece vesel stále! V sobotu se s námi i s našimi spřízněnými tvůrci můžete potkat a zaskákat si panáka, gumu, přes švihadlo, v pytli nebo na slacklině! Navíc se budete moci před prodejnou poveselit na překrásném kolotoči řezbáře Matěje a připraveno bude samozřejmě také něco dobrého k snědku a k pití a několik workshopů pro velké i malé.. 

Program

14:00–14:45
Dílny

FUROSHIKI zero waste / upcykle dárkové balení

Pojďte se seznámit s japonskou technikou balení dárků FUROSHIKI. Je nejen bezodpadová a krásná, ale také díky ní můžete upcyklovat šátky, látky i oblečení, které najdete doma! Během workshopu vás krátce seznámíme s původem této techniky balení, s jejími úskalími a výhodami. Především a hlavně si pak budete moci vyzkoušet samotné balení dárků, ať už půjde o dárky malé nebo velké, o "měkouše" nebo "tvrdouše" - probereme vše! Z workshopu si můžete také odnést svou vlastní furoshiki látku! Místa jsou omezena - prosíme o včasnou rezervaci na email: skakalpes@presoves.cz Těšíme se na vás!

15:00–16:00
Dílny

dětský tvořivý workshop 1 – FROTÁŽ včelými voskovkami s voskařskou dílnou Apolenka

Pojďte si zafrotovat, ovšem ne jen tak s ledasčím! Parafínové voskovky si radši nechte v šuplíku! Půjčíme vám voňavé včelí voskovky z voskařské dílny Apolenka. Frotáž je totiž pro každého, protože ať jsou ti dva nebo dvacet, když víš, jak na to, je to velká zábava! Navíc si svoje veledílo můžete odnést v efektní vlastnoručně vyrobené obálce!  

15:00–19:00
Hudba

harmonika

Hudebně nadaní sousedi se sejdou a určitě přijde řada i na naší hymnu SKÁKALPES přes oves přes zelenou louku… 

Celodenní program

13:00–19:00
Gastro

Javánka navaří dobroty a Baryk vínem pohostí

Spřízněná vinotéka Baryk nabídne výběr svých nejlepších vín! Navíc si u nás pochutnáte (mimo jiné) na těchto skvělých dobrotách s nádechem fusion kuchyně od skvělé sousední restaurace Javánky
chačapuri (Gruzínské sýrové placky, podáváme teplé a s malým salátkem)
pastel (Zeleninová kapsa, krustový koláček plněný zeleninou a nudlemi)

kerupuk (Křupavý krevetový lupínek)

risoles (Známý indonéský snack – dvě kroketky plněné kuřecím masem a zeleninou, podáváme s malým jemně pálivým salátkem)

jahodový cheesecake 

brownie

13:00
Pro děti

swap hraček

Herna ve SKÁKALPSOVI bude po celou dobu konání akce vyhrazena SWAPU HRAČEK – přineste funkční a čistou hračku a odneste si za ní nějakou jinou, neokoukanou.. Prosíme, přinášejte pouze čisté a fungující hračky, plyšáky nechte doma, maximální počet swapovaných hraček na jedno dítě je 10. Hračky, se kterými se už chcete rozloučit, můžete nosit do prodejny také celý týden před konáním akce (13. až 17. září) – dostanete od nás potvrzení o počtu kusů a v sobotu potom s potvrzením můžete přijít a swapovat. Swapu zdar! 

13:00–19:00
Hry

SKÁKALPSOVA skákací dráha se skvělou odměnou na konci!

Posbírejte razítka ze všech pěti stanovišť a zaskákejte si zvesela, na konci Vás čeká skvělá odměna! Připravili jsme pro vás skákání na všechny možné způsoby: skákací guma, švihadlo, panák, skákání v pytli, přes překážky nebo na slacklině – radostného pohybu není po tak dlouhé době nikdy dost, ať už nám je 5, 15 nebo 50!  

13:00–19:00
Ostatní

unikátní SKÁKALPES výprodej za 20 a 40 Kč

Výprodej dětského i dámského secondhand a vintage oblečení za skvělé ceny! 

13:00–19:00
Pro děti

Překrásný kolotoč řezbáře Matěje a truhla plná kostek

Svez se na úžasných dřevěných zvířátkách řezbáře Matěje nebo si postav veledílo z nádherných barevných megakostek! 

13:00–19:00
Návod k sestavení

market nezávislých tvůrců

Návod k sestavení té pravé přátelské atmosféry ve městě nám předají spřízněné nezávislé značky a kreativní duše, které u nás představí svou autentickou lokální tvorbu. Můžeme se těšit na značky lokální pomalé módy pro děti i dospělé jako Nadoma a Naven, Pantiesky, Forestky, JA.RO slow fashion  a další. Průjezd i dvůr bude ozdoben marcamé od Tomoje a květinovými věnci od Bohemia Event. 

13:00–19:00
Návod k sestavení

křest spolku Myslivec

Nově vznikající spolek Myslivec nabízí zázemí, workshopy a kurzy všem rodičům, kteří chtějí nejen lépe porozumět potřebám svých dětí, ale kteří se i přes svoje rodičovské závazky chtějí vzdělávat, setkávat a nadále růst ve svém životě. Myslivec je dobrý hospodář lesa, myslivec myslí, přemýšlí a vymýšlí co a jak, aby jeho les vzkvétal! Myslí prakticky a ekologicky, ale přesto umí ocenit krásy lesních mýtin i hlubokých křišťálových studánek! Během akce Zažít město jinak se můžete seznámit s prostorem, kde Myslivec sídlí a kam si budete moci zajít také později nejen posedět u dobré kávy, ale kde se budou konat i nejrůznější kurzy a workshopy, ať již v oblasti upcyklace a ekologie, tak i vzdělávání. 

16:00–17:00
Dílny

dětský tvořivý workshop 2 – vytvoř si své vlastní leporelo a oblékni si panáčka nebo panenku

Pomocí upcyklace zbytků knihařských plátek vytvoříme leporelo s koláží a příběhem podle svého gusta a staré látky nám také poslouží jako luxusní šat pro všechny malé kamarády.  

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři