Lokality > Praha 10, Sídliště Skalka

Mapa Program
Sídliště Skalka

Přijďte s námi zažít Skalku jinak do prostoru parčíku v Aldašínské ulici. Čeká na vás celodenní hudební program, hry pro děti i dospělé, workshopy, bazárek a zajímavé povídání. Ochutnáte naše i přinesené dobroty a můžeme společně strávit příjemný pozdně letní den pod širým nebem, v prostředí ve kterém jste doma. 

Program

10:00–17:00
Pro děti

Bazárek hraček

Bude probíhat bazárek přinesených hraček. Děti tuhle akci milují. Máte doma hračky které již nepotřebujete, nebo je chcete obměnit? Přineste je do bazárku a můžete si vybrat jiné!

10:00–17:00
Hry

Soutěž o ceny

Každý kdo se zúčastní dovednostních disciplín na hřišti a nechá si to potvrdit do karty, může tuto kartu vhodit do slosovací krabice a ve 14 a 17h bude probíhat slosování o malé ceny. Celkem bude vylosováno 10 výherců (5 ve 14h a 5 v 17). Ceny budou malé, ale milé, tak neváhejte a pojďte do toho!

14:00–15:00
Hudba

Zahraj, zazpívej, ukaž se!

Umíte na něco hrát? Umíte zpívat, recitovat, předvést scénku nebo jinak pobavit sousedy? Přidejte se k nám a staňte se součástí programu! Budeme rádi za každého. K dispozici bude naše skromné pódium a ozvučení, můžete se realizovat :-) 

Celodenní program

10:00–17:00
Sport

Jak se umíš trefit?

Na hřišti si budete moci vyzkoušet svoje dovednosti:

- střelba florbalovou hokejkou na umělého brankáře

- střelba kuličkovou pistolí (malé děti NERF pistolí) na plechovky

- házení frisbee na papírové terče

10:00–20:00
Hudba

Hudební program

V hudební sekci se budou celý den střídat různá hudební uskupení. Postupně zazní 10 - 11:00 - CB Skalka band – spirituály, 12:30 - 14:00 Petra Ernyei Trio – jazz,  15:00-16:00 Adele – známé skladby, 16:30-18:00 Pepek a Námořníkautorský indie folk, 18:30 - 20:00 Terebint folk. Bude také prostor pro prezentaci vaší hudební nebo jakékoliv umělecké tvorby. Proto pokud umíte něco zazpívat, na něco zahrát, recitovat, zahrát scénku, divadélko, poutavě odvyprávět humornou povídku, neváhejte nás oslovit a my vám darujeme prostor :-)

10:00–19:00
Gastro

Food area

V našem stánku s dobrotami budete moci ochutnat nejrůznější dobroty jako vafle, domácí dezerty nebo něco z grilu. Dáte si kávu, čaj, svařák a ostatní nealko. Bude prostor pro donesení vlastnoručně vyrobených dobrůtek a jejich prezentaci a prodej. Proto zveme všechny, kteří rádi pečou nebo vaří, aby ostatním donesli ochutnat něco dobrého :-)

10:00–17:00
Dílny

Workshop

Ve Workshop stánku si budou moci děti i dospělí vyzkoušet výrobu nejrůznějších zajímavých věciček a zadat tak prostor vlastní tvořivosti. Zároveň pokud něco zajímavého umíte vyrobit a víte jak to vysvětlit ostatním, jste zváni do akce!

10:00–18:00
Ostatní

Swap – bazárek

Během dne bude probíhat malý bazárek, tzv. swap. Pokud máte doma oblečení a doplňky které nevyužijete, přineste je a můžete si naopak vybrat něco z věcí, které přinesou ostatní. Vždy ale platí, že to co přinesete musí být nositelné, tedy ne věci na vyhození, ale zkrátka ještě pěkné věci, které prostě nevyužijete. Prosím pozor, swap je určený pouze pro oblečení a doplňky jako třeba boty, baťůžky, čepice, kabelky apod. Není určeno pro ostatní zboží.

10:30–16:00
Dílny

Workshop – Staň se dobrým zašívákem + ukázka dobového odívání

K dispozici bude workshop na téma jak si poradit se zašíváním, nebo přešíváním, což ocení zejména ženy. Na místě bude profesionální švadlena a předvede základní dovednosti a pomůže s čím bude potřeba. Také si šití   budete moci vyzkoušet a popovídat o tématu a odejít tak jako zdatní zašíváci :-) Součástí workshopu bude i názorná ukázka historického stylu odívání s komentářem

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři

Jiří Dohnal – starosta MČ Praha 11