Lokality > Praha 13, Nové Butovice – náměstí pod Trifotem

Mapa Program
Nové Butovice – náměstí pod Trifotem

Zažít Butovice jinak – počtvrté!

Jsme parta sousedů žijících v Nových Butovicích. Protože to tu máme rádi, rozhodli jsme se přidat k iniciativě Zažít město jinak. V sobotu 18.9.2021 od 10:30 do 19:00 se bude na náměstíčku pod Trifotem konat naše sousedská slavnost. Tato komunitní akce je realizována v rámci projektů "Společná adresa - Praha 13" a "Zažijme Butovice jinak" zaměřených na integraci cizinců za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR, hl. města Prahy a MČ Prahy 13.  O co nám jde? Pojďme se jedno zářijové sobotní odpoledne setkat společně se svými sousedy, přáteli Nových Butovic, přáteli přátel Nových Butovic a dalšími , poznat se, popovídat, poslechnout hudbu, zahrát hry a taky něco dobrého sníst!Program stále ladíme a budeme doplňovat, ale už teď se můžete těšit např. na hudební vystoupení, divadlo, akrobacii, spoustu tance, her a smíchu :-)Jsou to sousedské slavnosti, a tak uvítáme, pokud i vy sami něco upečete či připravíte a přijdete se podělit s ostatními  !Pokud vás Zažít Nové Butovice oslovuje a měli byste chuť nám s tím pomoci, uvítáme jakoukoliv drobnou pomoc, dopoledne rozložit a večer sklidit lavice, vystřídat někoho u stánku, zorganizovat nějakou hru ….. cokoliv se počítá. Dejte nám případně vědět na číslo 777323065 nebo na email: ales@masology.czTěšíme se na setkání v září!

Ales Peterka a Andrea Trávníčková

Program

10:00–11:00
Sport

Peace Yoga Studio

Nezapomeňte si vzít podložku a zacvičte si s námi na schodech!

11:00–11:45
Hudba

Butovický hudebník a soused Honza Roušar

Honza Roušar je písničkář, kytarista, zpěvák a imitátor hlasů, jehož autorské písně můžete znát z jeho vlastních koncertů, ale také od populárních osobností české hudební scény. V rodné Příbrami zabodoval už v roce 1997 s autorskou písní na finále Porty v kategorii do 18 let a svou první studiovou nahrávku pořídil ve studiu „Jumbo“ u Jaroslava Samsona Lenka. V příbramském divadle byl k vidění například ve hrách „Filozofská historie“ a „Dalskabáty, hříšná ves“.

Po přestěhování do Prahy hrál a zpíval v lyrikálu „Kudykam“ od Petra Hapky a Michala Horáčka. Souběžně s tím pokračoval ve skládání vlastních autorských písní na texty od Libora Jeníka, Aleše Nováka či Jarmily Moosové a Honzovo první autorské CD „Točí se to dokola“ na sebe nenechalo dlouho čekat a vyšlo v roce 2010.

Honzovy písně zpívá Ondřej Ruml, Ruda z Ostravy, Petra Hřebíčková, Ivana Korolová, Hana Seidlová, Hana Robinson, Naďa Válová a další. Na jeho desce „Hemofilická“ už jsou mezi textaři také Ester Kočičková a Miloň Čepelka.

V současné době Honza působí jako muzikant a manažer v hudební agentuře Živý Jukebox, kde naplno uplatňuje svůj talent zpívajícího imitátora. Skvěle napodobí desítky hlasů, mezi ty nejžádanější patří Karel Gott, Richard Müller, Tomáš Klus, Luděk Sobota, Hana Zagorová a Dalibor Janda.

Za zmínku také stojí, že společnost Živý Jukebox je partnerem „Kuřete“ (nadace Pomozte dětem), pro kterou Honza Roušar a Václav Tobrman napsali píseň „Kuřecí song“. Více na webových stránkách www.zivyjukebox.cz nebo www.pomoztedetem.cz

12:00–12:30
Hudba

Melodika – hudební soubor

12:30–13:00
Sport

Zumba pro děti i dospělé s Mili

Milifit Naše sousedka Mili se předcvičování skupinových lekcí a osobnímu trenérství věnuje už neuvěřitelných 24 let! Díky své cestě do zahraničí (Velké Británie) měla možnost si splnit sen a proměnit předcvičování z koníčka na profesi. V Londýně pak učila téměř 7let. Nemá ráda nudu a věří, že každé cvičení je našemu tělu prospěšné, stačí se jen hýbat. Proto cvičí jak pro děti i dospělé – aerobik, step, aqua aerobik, TRX, Bosu, Body styling, jógu, pilates. Sportu zdar. 

13:00–13:45
Divadlo

Pohádka pro děti – Světlušky a Světluškové od Aničky Theimer Suchánkové

Na paloučku u lesa žije v chaloupce pod mechem rodina
světlušek.
Holčička Světlunka, právě narozený bratříček Světlínek, maminka a tatínek.
Vše začíná jako každý obyčejný večer, když světlušky vstávají.
Tatínek odletí svítit lidem, maminka doma vaří a děti si hrají v trávě.
Najednou se zvedne vítr a odnese malého Světlínka.
Jak rodinná záchranná akce dopadne a co se nakonec se Světlínkem stane?
A co se v dalším příběhu stane, kdy se v den Světlínkových narozenin na lesním
paloučku nečekaně objeví veliký a zlý pavouk?
O tom vám zahrají světlušky a strýček sýček.

14:00–15:00
Tanec

Vystoupení taneční školy HB dance

Taneční školu HB dance založila v roce 1991 Hana Bartošová.

Věnujeme se dětem od 3 let po dospělé tanečníky. Zakládáme si na profesionálním přístupu ke všem svěřencům, kteří navštěvují naše kurzy. Naše dlouholeté praktické zkušenosti a vzdělání lektorů zaručují odborné vedení na všech tanečních lekcích.

Nabízíme především taneční techniky STREET DANCE. DISCO DANCE, CONTEMPORARY, TANEČNÍ AKROBACII a všeobecnou taneční průpravu pro malé tanečníky.

Naše týmy se staly vítězi TANEČNÍ SKUPINY ROKU, a medailová umístění získávají i na CZECH DANCE MASTERS.

Na výuce našich cca 300 tanečníků se podílí kvalitní lektoři s úspěšnou a dlouholetou taneční praxí, kteří se aktivně tanci věnují dodnes. Hostují jako lektoři nebo choreografové i v jiných tanečních školách a na různých workshopech a akcích po celé ČR. Pravidelně se vzdělávají na workshopech vedených předními českými i zahraničními lektory nejen u nás, ale i v zahraničí. Více o našich lektorech si přečtěte v sekci lektoři.

Naše základna – taneční studio – se nachází na adrese Seydlerova 2150, na Praze13.

14:45–15:30
Tanec

Folklorní soubor Lučinka

Folklorní soubor Lučinka vznikl v roce 1987 na Praze 13 pod vedením Bohunky Kaucké. Od svého založení po 20 let sdružoval děti a mládež ze širokého okolí, které díky svým tancům a písním seznamovaly veřejnost s českým folklorem. Kromě vystoupení v České republice Lučinka také několikrát vyrazila do zahraničí a navštívila země jako Slovensko, Polsko, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko či Řecko. V roce 2007, při příležitosti 20. výročí, vznikla i dospělá část souboru pod novým vedením tanečníků vycházejících z dětské Lučinky, v čele s Terezou Johnovou a Šárkou Křížkovou. Tento mladý kolektiv, povětšinou tančící v Lučince již od dětství, převzal vedení nad celým souborem, a dodnes - kromě svých vlastních tanečních programů – organizuje také děti z Lučinky a předává jim své mnohaleté zkušenosti. V současné době hudebně doprovází dětskou část Muzička pod vedením Petra Hubáčka. K tomu soubor spolupracuje i s lidovou muzikou Praštěnka, která hraje jak dětem, tak dospělým.

15:30–16:00
Hudba

Petr Samšuk – muzikant mnoha tváří – tentokrát na akordeon

Petr Samšuk je muzikant mnoha tváří:

Lidové písně, folk, pop, blues, bluesrock,...

Sám na akordeon či kytaru (se zpěvem), ve folklorním triu, v širších kapelních sestavách pro nejrůznější příležitosti.

Hudba hraná s nasazením, se srdcem a od srdce. 

Mým krédem je, že krásná únava pociťovaná po vydařených večerech plných muziky má smysl. Spokojenost posluchačů mě v tom utvrzuje.

16:00–16:30
Divadlo

AirGym Art Company

16:30–17:00
Hudba

Petr Samšuk – muzikant mnoha tváří – tentokrát na akordeon

Petr Samšuk je muzikant mnoha tváří:

Lidové písně, folk, pop, blues, bluesrock,...

Sám na akordeon či kytaru (se zpěvem), ve folklorním triu, v širších kapelních sestavách pro nejrůznější příležitosti.

Hudba hraná s nasazením, se srdcem a od srdce. 

Mým krédem je, že krásná únava pociťovaná po vydařených večerech plných muziky má smysl. Spokojenost posluchačů mě v tom utvrzuje.

17:00–18:00
Tanec

Workshop bachaty a kubánské salsy pro všechny!

18:00–19:00
Hudba

Kapela Lozt Mezcal

Lozt Mezcal - is an Original project from Mexico City but currently living in Prague Cz with different rhythms and colorful sounds filled with history in Lyrical content and Revolutionary conscience, inspired in real life and love experiences

Celodenní program

10:30–19:00
Gastro

De Bodega/Paella

10:30–19:00
Ostatní

Handoo 3D resin

Handoo resin Výroba bižuterie a jiných výrobků ze sušených květin nasbíraných s láskou a zalité pryskyřicí.

11:00–19:00
Gastro

Masology a Meat Up Fire – maso a další speciality z ohně a grilu!

11:00–19:00
Ostatní

Charitativní bazárek od Veroniky

11:00–19:00
Gastro

Restastaurace Trifot

11:00–19:00
Gastro

Cup and Cake a jejich sladké dobroty

11:00–19:00
Gastro

Pohoda hospoda & bar – skvělé pivo po celý den

11:00–19:00
Gastro

Dobrootky – sladkosti i slanosti

11:00–19:00
Gastro

Nejlepší vietnamská káva od Trung Nguyen Cofee

11:00–19:00
Ostatní

Cyberdog opět ožil

11:00–19:00
Ostatní

Masáže od Masérny Fingerka

11:00–19:00
Ostatní

Galerie Czech Photo – celodenní volný vstup

11:00–19:00
Hry

Městská knihovna Praha – pobočka stodůlky – dílničky pro děti

11:00–19:00
Dílny

Komunitní zahrádky Praha 13 – plant SWAP výměna rostlin

11:00–19:00
Ostatní

Marc-H – Šperky pro radost

Je to už mnoho let, kdy jsem uviděla u dětí na horách takovou „divnou modelínu“ a začala si s ní hrát a experimentovat. Prošla jsem si obdobím zkoušení, osahávání si vlastností, objevování nepřeberných technik – nejdříve sama, později též prostřednictvím online i živých kurzů s renomovanými českými i zahraničními lektorkami. Ten proces nikdy nekončí, polymerová hmota má netušené - a troufám si říct neomezené – možnosti, pořád je tak co objevovat a zkoušet. Ze zájmu se vyvinul koníček a z koníčku láska, která mě stále drží.

Marcela Havelková

11:00–19:00
Pro děti

Stoklasa – celodenní workshopy pro děti i dospělé

11:00–19:00
Dílny

Vesellenka Textile Art – dílnička pro děti i dospělé

11:00–19:00
Pro děti

Balónkování s Lucií Krejčí

11:00–19:00
Dílny

Řemeslná dílna KUTIL JUNIOR

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři