Lokality > Praha 13, Nové Butovice – náměstí pod Trifotem

Mapa Program
Nové Butovice – náměstí pod Trifotem

Zažijme Butovice jinak – podruhé!

Jsme parta sousedů žijících v Nových Butovicích. Protože to tu máme rádi, rozhodli jsme se přidat k iniciativě Zažít město jinak. V sobotu 21.9.2019 od 10:30 do 19:00 se bude na náměstíčku pod Trifotem konat naše sousedská slavnost. Naše snažení podpořila i radnice městské části Praha 13.

O co nám jde? Pojďme se jedno zářijové sobotní odpoledne setkat společně se svými sousedy, přáteli Nových Butovic, přáteli přátel Nových Butovic a dalšími , poznat se, popovídat, poslechnout hudbu, zahrát hry a taky něco dobrého sníst!

Program stále ladíme a budeme doplňovat, ale už teď se můžete těšit např. na hudební vystoupení kapely 20 Minutes nebo souseda a butovického patriota Slávka Maděry. Vystoupí také taneční skupina Lučinka.

Stejně jako loni bude pro tancechtivé připravena lekce KUBÁNSKÉ SALSY. Zahrát si budete moct badminton, šachy, čáru či frisbee. Akci podpoří formou workshopu i prodejna galanterního zboží STOKLASA a také Lenka Veselá a její Vesellenka-textile art. Czech Photo Centrum otevře dveře své galerie a vstup bude v rámci naší akce zdarma. Dětské centrum Ptáčkov připraví hernu pro děti. Budete také moci navštívit stánek Městké knihovny Praha – pobočka Stodůlky. Věříme, že program se bude ještě rozšiřovat

O pivko se postará místní POHODA hospoda&bar a jídlo a pití budou mít na starosti místní řeznictví MASOLOGY.cz a restaurace Trifot. K ochutnání také budou sladké a slané koláče od Dobrootky.

Jsou to sousedské slavnosti, a tak uvítáme, pokud i vy sami něco upečete či připravíte a přijdete se podělit s ostatními !

Pokud vás Zažít Nové Butovice oslovuje a měli byste chuť nám s tím pomoci, uvítáme jakoukoliv drobnou pomoc – točit pivko, dopoledne rozložit a večer sklidit lavice, vystřídat někoho u stánku, zorganizovat nějakou hru ….. cokoliv se počítá. Dejte nám případně vědět na číslo 777323065 nebo na email: ales@masology.cz

Těšíme se na setkání v září!
Ales Peterka a Andrea Trávníčková

Program

10:00–12:00 TIP!
Ostatní

Trash Hero Praha uklízí Nové Butovice

11:00–11:45 TIP!
Hudba

Slávek Maděra – písničkář

Slávek Maděra, kytarista, textař a autor hudby. Mateřskou skupinou byla v 80. letech skupina Luscinia, Nyní se věnuje sólovým projektům. Žije v Praze na Nových Butovicích. V rámci Zažít Butovice jinak vystoupí společně se Zuzkou Vilímovou v jejich novém společném hudebním projektu VILMA.

12:00–12:30 TIP!
Hudba

Karamelový karavan

Alternativně folková karamelová kapela, která se skládá ze tří bohémů :)

13:00–13:30 TIP!
Hudba

Melodinka

14:00–14:30 TIP!
Divadlo

Hudební pořad o kytaře

Pořad pro děti i dospělé o kytaře.... dozvíme se, odkud přišla, jak dlouho se na ni hraje, či kolik měla strun. Spoluúčinkují také loutna, banjo a ukulele :-)

15:00–15:30 TIP!
Tanec

Folklorní soubor Lučinka

Folklorní soubor Lučinka působí na Praze 13 již od roku 1987. Malí i velcí tanečníci představují divákům folklor z různých koutů Čech.Lučinka

16:00–16:45 TIP!
Sport

Zumba pro děti i dospělé s Miloslavou Soukupovou

17:00–17:45 TIP!
Tanec

Workshop salsy pro všechny!

Workshop kubánské salsy.

18:00–19:00 TIP!
Hudba

20 Minutes

20 Minutes je pražská art-popová kapela, jejíž jádro tvoří výjimečně dvě frontmanky – jednovaječná dvojčata Simona a Denisa Katzer.

Celodenní program

10:30 TIP!
Dílny

Tvořivé dílny se Stoklasou

10:30 TIP!
Ostatní

Czech Photo Centre – galerie a komunitní centrum

Galerie a komunitní centrum, které bude v rámci Zažít Butovice jinak otevřeno a vstup bude zdarma.

10:30 TIP!
Dílny

Dětské centrum Ptáčkov

Workshopy a dílničky pro děti

10:30 TIP!
Pro děti

Soutěže, omalovánky, deskové hry, divadélko. To vše si pro vás připravila Městská knihovna v Praze – pobočka Stodůlky.

Soutěže, omalovánky, deskové hry, divadélko. To vše si pro vás připravila Městská knihovna v Praze – pobočka Stodůlky.

10:30 TIP!
Dílny

Vessellenka – textile art

13:00 TIP!
Ostatní

Komunitní zahrádky Praha 13

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři