Lokality > Praha 13, Nové Butovice – náměstí pod Trifotem

Mapa Program
Nové Butovice – náměstí pod Trifotem

Zažijme Butovice jinak – potřetí!

Jsme parta sousedů žijících v Nových Butovicích. Protože to tu máme rádi, rozhodli jsme se přidat k iniciativě Zažít město jinak.

V sobotu 19.9.2020 od 10:30 do 19:00 se bude na náměstíčku pod Trifotem konat naše sousedská slavnost. Máme radost, že naše snažení i potřetí podpořila radnice městské části Praha 13. Letošní ročník je speciální také tím, že je částečně realizován díky projektu „Společná adresa – Praha 13“ a „Zažijme Butovice jinak“ zaměřených na integraci cizinců za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR, hl. města Prahy a MČ Prahy 13.  

O co nám jde? Pojďme se jedno zářijové sobotní odpoledne setkat společně se svými sousedy, přáteli Nových Butovic, přáteli přátel Nových Butovic a dalšími :-), poznat se, popovídat, poslechnout hudbu, zahrát hry a taky něco dobrého sníst!

Letos jsme se navíc rozhodli podpořit spolek Osvěta z.s., který sídlí tady na Praze 13 a to formou charitativního bazárku. Posláním spolku Osvěta je pomáhat dětem se zrakovým postižním a jejich rodinám.

Program stále ladíme, nicméně už teď je jisté, že to bude zase o kousek lepší než loni :-). Těšit se můžete na hudební vystoupení kapely 20 Minutes , hudebníka Iby Pop a nebo mexické kapely Lozt Mezcal. Vystoupí také taneční skupina Folklorní soubor Lučinka a zahraje lidový soubor Melodinka. Letos se můžete těšit také na dvě divadelní představení. Studio Damuza má připraveno loutkové představení Honza pták a soubor Aventyr má úžasné akrobatické představení Liščí hvozd.

Stejně jako loni bude pro tancechtivé připraven workshop KUBÁNSKÉ SALSY od La Macumba.

Akci podpoří formou workshopu i prodejna galanterního zboží Stoklasa.cz a také Lenka Veselá a její Vesellenka – textile art. Czech Photo centrum otevře dveře své galerie a vstup bude v rámci naší akce zdarma. Můžete se těšit také na fotokoutek o který se postará CEWE. Věříme, že si každý najde to své a budete se bavit :-)

O pivko se postará místní POHODA hospoda&bar , jídlo zajistí lokální řeznictví MASOLOGY.cz , restaurace Trifot a bistro Cup and Cake , skvělé drinky zajistí bar LaMacumba!

Komunitní zahrádky Praha 13 a Trash hero vás budou informovat o své činnosti, s Peace Yoga, MTS Academy, či s naší kamarádkou Mili si budete moci zacvičit, uvidíte ukázku Pole Dance a pro tancechtivé budou opět workshopy salsy a bachaty.

Jsou to sousedské slavnosti, a tak uvítáme, pokud i vy sami něco upečete či připravíte a přijdete se podělit s ostatními ;-) !

Pokud vás Zažít Nové Butovice oslovuje a měli byste chuť nám s tím pomoci, uvítáme jakoukoliv drobnou pomoc, dopoledne rozložit a večer sklidit lavice, vystřídat někoho u stánku, zorganizovat nějakou hru ….. cokoliv se počítá. Dejte nám případně vědět na číslo 777323065 nebo na email: ales@masology.cz

Těšíme se na setkání v září!
Ales Peterka a Andrea Trávníčková

Program

10:00–15:00
Ostatní

Trash Hero Praha uklízí Nové Butovice a Hůrku

Trash Hero Praha budou v rámci své bohulibé činnosti uklízet od 10:00 Nové Butovice a od 14:00 na Hůrce!Trash Hero Praha uklízí Nové Butovice a Hůrku

10:00–19:00
Dílny

Fotostánek CEWE

V galerii Czech Photo Centre pro vás bude připravený fotko koutek, odkud si můžete odnést obrázek zdarma .

10:00–11:00
Sport

Body Balance

Peace Yoga studio vás zve na celosvětovou oslavu fyzického pohybu i psychického zdraví s LesMills United a premiéru sestavy BodyBalance č. 90 

11:00–12:45
Film

Na samotě u lesa (rezervujte si místo)

Promítání firmu v galerii Czech Photo Centre

11:00–12:00
Hudba

Zpěvák Iby Pop

Iby Pop je hudebník, výtvarník a zpěvák hrající na kytaru, bicí a klavír.

12:00–12:45
Divadlo

Loutková pohádka "Honza Pták"

12:45–15:00
Sport

Ukázka Pole Dance

Ukázka Pole Dance studiem Pole Heaven Praha

Pole Dance neboli tanec na tyči se pomalu dostává do povědomí jako tanečně sportovní disciplína. Kombinuje ladné pohyby se silovou akrobací a ne nadarmo se říká, že je to to nejzábavnější posilování.

13:00–14:00
Hudba

kapela Lozt Mezcal

Mexická kapela žijící v Praze

14:00–15:00
Tanec

Folklorní soubor Lučinka

Folklorní soubor Lučinka působí na Praze 13 již od roku 1987. Malí i velcí tanečníci představují divákům folklor z různých koutů Čech.Lučinka

14:30–14:45
Sport

MTS akademie

MTS academy
MTS znamená MYSL TĚLO SPORT. Snahou a cílem MTS Akademie je přirozené propojení těchto složek v jeden harmonický celek, kde se sport stane běžnou a příjemnou součástí vašeho života, což bude mít přirozeně pozitivní vliv na vaší mysl i tělo. Jestliže budete mít díky sportu pozitivní mysl, pozitivně se to projeví na vašem těle. Jestliže budete mít díky sportu lepší tělo, pozitivně se to projeví na vaší mysli. A KRUH SE UZAVŘE.

15:00–16:00
Hudba

kapela 20 Minutes

20 Minutes je pražská art-popová kapela, jejíž jádro tvoří výjimečně dvě frontmanky – jednovaječná dvojčata Simona a Denisa Katzer.

16:00–16:30
Divadlo

Divadelní představení Aventyr – Liščí hvozd

Začarovaným
lesem, ovládaným pradávnými přírodními démony, prochází lidský lovec Tadžimaru.
Netuší, že mu cestu brzy zkříží obávaná bojovnice, liščí čarodějka Kami. Jak se
takový boj může vyvinout? Zvítězí lidská síla, rozpínavost a bezohlednost, nebo
obratnost a magické schopnosti obyvatel prastarého hvozdu? A nebo to všechno
dopadne úplně jinak? V příbězích, jako je tento, se přeci občas objeví moc
silnější, než je vzájemná nenávist… tak uvidíme!

Aventyr – Liščí hvozd

Skupina
Aventyr vám sehraje představení, v němž se mísí párová akrobacie, stylizovaný
scénický boj, grotesky, clowning a obrovská míra nadsázky.

16:00–17:30
Film

Ať žijí duchové (rezervujte si místo)

Promítání filmu v galerii Czech Photo Centre 

16:30–17:00
Sport

Akrobatický workshop Aventyr

17:15–17:30
Sport

Zumba pro děti i dospělé s Miloslavou Soukupovou

18:00–19:00
Tanec

Workshop bachaty a kubánské salsy pro všechny!

Workshop kubánské salsy pro nás zajistí La Macumba. Bar s neopakovatelnou atmosférou, který najdete na Andělu. Navíc bude pro všechny míchat po celý den drinky. La Macumba - workshop kubánské salsy a bachaty

Celodenní program

10:00–19:00
Ostatní

Czech Photo Centre – galerie a komunitní centrum

Galerie a komunitní centrum, které bude v rámci Zažít Butovice jinak otevřeno a vstup bude zdarma.

10:00–16:00
Ostatní

Komunitní zahrádky Praha 13

10:30–19:00
Ostatní

Osvěta z.s.

Osvěta z.s.
Vytvořili jsme bezpečné prostory pro rodiny se zrakově postiženými dětmi, kde mohou trávit svůj volný čas. Prostory, kde nehrozí úrazy, kde panuje příjemné přítmí, kde se všichni cítí vítáni. V naší výtvarné dílně děti malují, kreslí, lepí, prostě tvoří. V šicí dílně děti učíme pracovat s látkami, rozeznávat různé materiály, pracovat se šicím strojem. Šicí dílnu využíváme i k šití hraček a pomůcek, které jsou pro výuku dětí nezbytné. Unikátní místností je naše pohybové centrum vytvořené tak, aby děti vedla světla, provazy, aby se učily lépe orientovat v prostoru a mohly se bezpečně vydovádět. Všechny prostory jsou otevřené pro rodiče i děti v mimoškolním čase.

10:30–19:00
Dílny

Vessellenka – textile art

Vesellenka – textile art

Ručně vyráběná krajka, textilní a korálkové šperky, módní a bytové doplňky s krajkou. 

Workshop nitěné grafiky.

10:30–19:00
Dílny

Tvořivé dílny se Stoklasou

Výroba podzimních věnců

10:30–19:00
Ostatní

Celodenní minibazárek pořádaný Veronikou Drozenovou

Přišla za námi sousedka Veronika, že by ráda pořádala minibazárek a výtěžek věnovala na nějakou dobrou věc. Tahle myšlenka nás moc baví a rozhodli jsme se letos podpořit náš "třináctkový"Osvěta z.s. spolek Osvěta z.s., který pomáhá dětem se zrakovým postižením a jejich rodinám. 

10:30–19:00
Pro děti

Balónkování s Lucíí Krejčí

Lucie bude pro vaše děti/s vašimi dětmi vyrábět zábavné věci z balónků. 

10:30–19:00
Pro děti

Městská knihovna Praha – pobočka stodůlky – dílničky pro děti

11:00–18:00
Ostatní

Masérna Fingerka

Po celý den bude možné, nechat se namasírovat od Masérna Fingerka

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři