Lokality > Praha 15, Trhanovské náměstí

Mapa Program

Trhanovské náměstí je odnepaměti hostivařským centrem vzdělávání a volného času. Studují se tu zejména umění – múzická, výtvarná, ale i bojová. Společně s místními organizacemi pro vás chystáme rozmanitý program, který potěší nejen malé a velké milovníky umění. Čekají vás kreativní i pohybové dílny, bojovka ulicemi Staré Hostivaře, bleší trh, odpočinkový koutek a samozřejmě spousta dobrého jídla, pití a sousedského klábosení.

Program

14:00–18:00
Sport

SKBU: prezentace bojových umění

Členové Sportovního klubu bojových umění Hostivař vám předvedou svou rychlost, sílu a obratnost. Atraktivní techniky karate a kickboxu si můžete vyzkoušet také na vlastní kůži.

14:00–19:00
Dílny

Výroba survival náramků a klíčenek z paracordu, dekorativní oblázky

Farnost Hostivař si pro všechny věkové kategorie připravila kreativní dílnu, kde si budete moci uplést náramky a přívěsky z padákové šňůry či ozdobit kamínky metodou decoupage.

14:00–18:00
Pro děti

Pohybové dílny a 3D tisk s Dům UM Zahradní Město

Letos si Dům UM Zahradní Město připravil pro všechny kluky a holky opičí dráhu, workshopy jógy a moderního tance a ukázky práce s 3D tiskárnou.

14:30–15:00
Tanec

Latino Fit Dance s Davidem Valčuhou

Zábavný taneční workshop pro všechny, kteří se chtějí odreagovat a načerpat dobrou náladu. Latino Fit Dance staví na principu přerušovaného kardio tréninku, jednoduchých krokových variacích a skvělé taneční hudbě. Odhoďte zábrany a přijďte se vyřádit!

15:30–16:00
Hudba

Hostivařský dechový orchestr pod vedením Oldřicha Ledabyla

Hostivařský dechový orchestr pod vedením Oldřicha Ledabyla byl založen roku 2012 s myšlenkou spojit žáky na dechovém oddělení a umožnit uplatnění všem dechovým nástrojům, které se vyučují na ZUŠ Hostivař. Repertoár orchestru zahrnuje široké spektrum žánrů a všechna aranžmá skladeb jsou psaná přímo pro jeho obsazení.

16:30–17:00
Divadlo

Divadelní představení Nejhorší dítě má talent

Myslíte si, že máte doma nejzlobivější dítě? Přijďte se podívat na divadelní představení, které zpracovali žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ Hostivař na motivy knihy Nejhorší děti na světě 3 od anglického komika a spisovatele Davida Walliamse. Vy rozhodnete, kdo vyhraje soutěž "Nejhorší dítě má talent".

17:15–17:45
Tanec

Latino Fit Dance s Davidem Valčuhou

Další blok taneční párty s odvahou a bez zábran!

Celodenní program

14:00–19:30
Bez zábran

Knižní swap ve čtenářském koutku

Máte doma dobré knihy, které již nepotřebujete? Přineste je s sebou do improvizovaného čtenářského koutku, kde dostanou další šanci a udělají radost někomu jinému. / Chtěli byste si přečíst zajímavou knihu? Přijďte si zalistovat do našeho čtenářského koutku a zjistit, zda tam na vás čeká dílo, které s vámi rezonuje.

14:00–19:00
Pro děti

Malování na obličej

Zábava, která neomrzí. Naše sousedka Míša již žhaví štětce a barvy na všechny malé tygry, princezny, jednorožce, spidermany a další pozoruhodná stvoření.

14:00–19:30
Gastro

Dolnoměcholupský pivovar Panaczech

Čepovaný světlý ležák Thor 11°. Spodně kvašené pivo plzeňského typu uvařené tradiční technologií ze tří druhů sladu, chmelené odrůdami Premiant a Žatecký poloraný červeňák. Pivo je nefiltrované a nepasterované, objem alkoholu 4,7 %, hořkost 35 IBU.

14:00–19:30
Gastro

Davidovy BBQ speciality z amerického smokeru

K sousedské slavnosti na Trhaňáku již tradičně patří trhané vepřové, které se rozplývá na jazyku. Stejně tak lahodný 12 hodin v kouři tažený hovězí brisket, obojí podávané s kvasovým chlebem a kyselou okurčičkou.

14:00–19:30
Gastro

Pravá neapolská pizza od Vaška a Marielle

Je libo Margheritu nebo Quattro Formaggi?

14:00–19:00
Gastro

Sousedské zákusky

Pečete
rádi buchty, koláče, bábovky, štrůdly či sušenky? Připravte doma
moučník podle svého oblíbeného receptu a pošlete ho na zkušenou do
našeho gastrokoutku, kde si ho budou moci vychutnat vaši sousedé.

14:00–19:00
Pro děti

Dětský blešák

Probuďte ve svých ratolestech obchodního ducha a ducha minimalismu a pobídněte je k vytřídění hraček a věcí, se kterými se již nezabaví. Co si děti přinesou, to si také prodají, vymění, darují nebo zase odnesou. Prodejní místo si vytvoří každý sám, fantazii se meze nekladou. Smlouvání povoleno.

14:00–19:00
Výstava

Galerie na schodech

Schody vedoucí k Trhaňáku už samy o sobě pamatují své. Nám poslouží k umístění fotografické výstavy Hostivař včera a dnes, kde budete mít možnost prohlédnout si staré fotografie a porovnat je s těmi současnými. Vydejte se zažít jinak proměnu Hostivaře za posledních sto let.

14:00–19:00
Hry

Bojovka ulicemi Staré Hostivaře

Znáte dobře Starou Hostivař? Hra pro jednotlivce, páry i skupiny, která vás přiměje se rozhlédnout kolem sebe a všímat si věcí, kterým běžně nevěnujete pozornost. Přijďte si k našemu infostánku pro seznam úkolů a vydejte se na procházku historií. Propisku a fotoaparát s sebou.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program