Lokality > Praha 17, Festival m3 – Mezi Meziprostory

Mapa

V rámci Zažít město jinak 17.9. chystáme výtvarnou dílnu STOPA (kresba křídovými barvami) pro malé i velké ve studiu Bubec.

Každý den se stáváme součástí veřejného prostoru bez uvědomění našeho zapojení do jeho chodu. Proplouváme těmito místy s hlavou plnou vlastních myšlenek. Kolik bytostí takto projde například přes železniční přechod, nebo je součástí veřejného prostoru pouze tak, že čeká na zpožděný vlak, nebo se jen prochází po perónu? Staňte se součástí experimentální dílny STOPA, kde na tyto otázky budeme hledat odpovědi a kreativním způsobem sdílet s ostatními své zážitky, dojmy a poznatky.

Vzájemně se inspirujte, čtěte a pozorujte úkazy a zkoumejte stopy zanechané předchozími obyvateli/cestujícími/návštěvníky…

 

Šestý ročník Festivalu m3 – Umění v prostoru nese podtitul Mezi meziprostory. Třináct autorů vytvořilo deset děl na deseti místech – vlakových nádražích či jejich bezprostředním okolí, aby zprostředkovali témata využitelnosti zón svobodné přírody kolem tratí, zakomponování železniční dopravy do struktury MHD, modernizace a konverze nádražních budov, specifické poetiky prostředí. Společným jmenovatelem je zažití prostoru města v jeho pestrosti, kreativní zviditelnění možností jeho reálných i mentálních hranic. Kurátorkami jsou Dagmar Šubrtová a Iva Mladičová.

 

Program na celé září

  1. 9. Výtvarná díla studia Bubec
  2. 9. Hudební performanceSvětla na cestě
  3. 9. Kurátorská komentovaná prohlídka
  4. 9. Závěrečná debata festivalu

 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program