Lokality > Praha 2, Londýnská

Mapa Program

První ročník sousedské slavnosti v Londýnské ulici Vás zve na následující program. Jelikož jsme začátečníci a snažíme se zapojit celý dům Londýnské 38, tak čekáme, že budeme muset hodně improvizovat. Tak nám to nemějte zazlé :)

 

·       sousedský charitativní bazar/bleší trh za podpory herečky Terezy Voříškové – výtěžek bude věnován mentálně postiženým lidem v zařízení Domov „Bez zámku“ z Náměště nad Oslavou

·       prodejní výstava výtvarných děl/fotografií umělců žijících v domě č. 38 (výtvarnice Petra Langrafová, akad. malířka Anna Škopková-Čejková, akad. architekt Miloslav Čejka)

·       výtvarná dílna pro děti, čtecí koutek pro děti

·       dětský slime/slizový workshop – „Vyrob si svůj sliz“

·       stánek knihkupectví a vinárny Božská lahvice

·       hudební produkce v odpoledních hodinách – koncert Antiprojekt Jumo a další

·       sousedské občerstvení, domácí limonády a točené pivečko

·       Korea FOOD POP UP – korejské speciality vařené rodilým Korejcem

·       Popcorner – čerstvý popcorn

Program

12:00–18:00 / 15.09.
Město snů

Prodejní výstava výtvarných děl/fotografií umělců žijících v domě č. 38

Prodejní výstava výtvarných děl/fotografií umělců žijících v domě č. 38 (výtvarnice Petra Langrafová...

Prodejní výstava výtvarných děl/fotografií umělců žijících v domě č. 38 (výtvarnice Petra Langrafová, akad. malířka Anna Škopková-Čejková, akad. architekt Miloslav Čejka)

 

12:00–19:00 / 15.09.
Gastro

Božská lahvice – degustace vína a čítárna

O LAHVICILahvice je knihkupectvím vybrané literatury, vinotékou & barem s víny oduševnělými a čí...

O LAHVICILahvice je knihkupectvím vybrané literatury, vinotékou & barem s víny oduševnělými a čítárnou – literární kavárnou.
Otevírají se u nás knihy a vína vybraných nakladatelů a vinařů. Jsme místem setkání a posezení s knihou, vínem, pivem, kávou či jiným občerstvením ducha & těla, k večeru se stáváme také dějištěm autorských čtení, křtů knih, koncertů a řízených degustací.

 

http://www.bozskalahvice.cz

12:00–19:00 / 15.09. Celý den
Gastro

🇰🇷 KOREAN 🇰🇷 FOOD POP-UP

korejské speciality vařené rodilým Korejcem – přímo na ulici ochutnáte speciality korejské kuchyně.

korejské speciality vařené rodilým Korejcem – přímo na ulici ochutnáte speciality korejské kuchyně.

12:00 / 15.09. Celý den
Gastro

POPCORNER

Jedinečný čerstvý popcorn vyrobíme přímo před Vámi.

Jedinečný čerstvý popcorn vyrobíme přímo před Vámi.

13:30–16:30 / 15.09.
Pro děti

Dětský slime/slizový workshop – „Vyrob si svůj sliz“

Doražte s dětmi na slizový workšop! Za menší úplatu (50 Kč) si bude Vaše ratolest moci vyrobit sliz....

Doražte s dětmi na slizový workšop! Za menší úplatu (50 Kč) si bude Vaše ratolest moci vyrobit sliz. Základem slizu bude legendární Elmer’s Glue (original made in 🇺🇸) No neberte to⁉️

Časy workshopů:

13:30

15:30

16:30

Ale pozor❗️Kapacita na každý čas omezena na 10 osob❗️

14:00–18:00 / 15.09.
Hudba

Odpolední trojkoncik 🎸🥁🎤 skupiny Antiprojekt JUMO

Králíci vystoup v těchto časech:Koncert: 14:00 Koncert: 15:30 Koncert: 17:00   http://www.stromstinu...

Králíci vystoup v těchto časech:

Koncert: 14:00

Koncert: 15:30

Koncert: 17:00

 

http://www.stromstinu.cz/Site_2/JUMO.html

 

ING. JUMO – NAROZEN V MALÉ PŘÍMĚSTSKÉ ČTVRTI HULIGEN POBLÍŽ L.A. JAKO SYN VÝZNAMNÉHO PODNIKATELE LEATHER SWINDLERA (13.6.1937). JAKO PROMINENTNÍ SYNEK VYSTUDOVAL OXFORD A JEHO NAUČENÉ VYBRANÉ ZPŮSOBY BOHATÝCH MU DĚLAJÍ PROBLÉMY V UNDERGROUNDOVÉ SEBRANCE DODNES. PŘESTO SE VYDAL (PROTI VÙLI JEHO RODIČÙ) NA CESTU SHOWBIZNISU, PŘÍMO DO CENTRA CZECH POPSTARS (NAPŘ. PAVEL ZÍTEK, LEONA MACHÁČKOVÁ NEBO LUCIE „BLACK“ MARUŠ). ING. JUMO PATŘÍ K NEJBOHATŠÍM HUDEBNÍKÙM ČESKÉ ROCKOVÉ SCÉNY, JEHO APARATURA I VŠECHNY DALŠÍ NÁSTROJE JSOU VYROBENY NA ZAKÁZKU U VYHLÁŠENÝCH ČESKÝCH DŘEVORUBCÙ. POÈÁTKY JEHO HRÁČSKÉ DOVEDNOSTI SE DATUJÍ TÉŽ OD ÚTLÉHO DĚTSVÍ, KDY TAJNĚ CHODIL DO KUCHYNĚ SVÝCH RODIČÙ A CVIČIL NA POCHROMOVANÝ KRÁJEČ NA KNEDLÍKY. Z POČÁTKU TO BRAL JEHO OTEC JAKO HRU MALÉHO CHLAPCE, ALE VE CHVÍLI, KDY SYNEK OZNÁMIL, ŽE CHCE NOVÝ KRÁJEČ, ALE POUZE SE ČTYŘMI STRUNAMI, ÚSPĚŠNÉHO PODNIKATELE SE ZMOCNILY MDLOBY. PŘESTO MU NOVÉ STRUHADLO KOUPIL. DNES VLASTNÍ 18 BASKYTAR, NAHRÁVACÍ STUDIO VČETNĚ ZAMĚSTNACÙ, VYSTUPUJE V MNOHA KAPELÁCH A PROJEKTECH (STROM STÍNU), JE ÚSPĚŠNÝM SKLADATELEM, TEXTAŘEM A HUDEBNÍM FILOSOFEM. ČESKÉ FANYNKY HO MOHOU ZAHLÉDNOUT V ULICÍCH MÌST V ČERVENÉM FERRARI, JENŽ BYLO NAPOSLED VIDĚNO NA FESTIVALU PREZIDENTA ČESKÝCH UNDERGROUNDÙ, JAK Z NĚHO OBĚDVALI KONĚ A POMATENÍ NÁVŠTĚVNÍCI FESTIVALU DLOUHO ULEŽELÝ OVES. PO TÉTO SATISFAKCI SE ROZHODL VĚNOVAT DALŠÍ PŘEBYTEČNÉ MILIÓNY VENDULE SVRBODOVÉ NA JEJÍ ROMANTICKÉ ÚČELY. ZA TENTO HUMÁLNÍ PŘÍSTUP BYL OCENĚN PLAKETOU IDIOT ROKU V RÁMCI GALAVEČERA NA PRAŽSKÉM ŽOFÍNĚ.

HUDEBNÍ VLIVY A ZDROJ INSPIRACE: KING CRIMSON, NIKI LAUDA, DOLLY BUSTER
OBLÍBENÉ SKUPINY: 6M CIBULKA BAND,  SBOR TRAKTORISTÙ Z DUCHCOVA

 

Koncert: 14:00

Koncert: 15:30

Koncert: 17:00

http://www.stromstinu.cz/Site_2/JUMO.html

 

 

DR. JUMO – NAROZEN V PODHOUBÍ NEWYORKSKÉHO PODZEMÍ (NEZNÁMO KDY)…
OD ÚTLÉHO DĚTSTVÍ PROPAGOVAL BEATLES A BYL PROTO MEZI SVÝMI VRSTEVNÍKY DŮRAZNĚ ODSTRKOVÁN A ŠIKANOVÁN. V ROCE 1999 (JIŽ POSTAVEN MIMO SPOLEČNOST) SE ROZHODL PRO ZALOŽENÍ NOVÉ HUDEBNÍ VLNY, KTEROU SÁM NAZVAL JUMO. PRVNÍ ÚSPĚCH SE DOSTAVIL ZÁHY PO PŘEHRÁNÍ NĚKOLIKA SKLADEB V JEDNOM HAMBURSKÉM KLUBU, KDE MÍSTNÍ MOTORKÁŘI A SPOLEK POTÁPĚČŮ TANČILI TAK NADŠENĚ, ŽE MAJITEL VĚNOVAL JUMOVI HNED 6 MÍSTNÍCH DÍVEK NA NOC, ZA KTERÉ BY JINAK V TÉ DOBĚ ZAPLATIL CELKEM 20EUR. DR. JUMO BYL Z TOHOTO ÚSPĚCHU TAK NADŠEN, ŽE RÁNO SHLEDAL NA TĚLE NĚKOLIK VŘÍDKŮ, KTERÉ PŘEDTÍM NIKDY NEVIDĚL. JEHO PRVNÍ HUDEBNÍ SKLONY SE U NĚHO PROJEVILY UŽ V JEHO 5TI LETECH, KDY BUBNOVAL NA HLAVY SVÝCH RODIČŮ A SOUROZENCŮ PŘI SLEDOVÁNÍ MEZI ZKORUMPOVANÝMI ZBOHATLÍKY ÚSPĚŠNÉHO SERIÁLU NEDALLAS. JIŽ TENKRÁT CVIČIL PRAVIDELNĚ, PROTOŽE TENTO SERIÁL BYL VYSÍLÁN V PRAVIDELNÉM ČASE KAŽDÝ DEN PO DOBU 6TI LET, COŽ ZARUČILO JUMOVI KVALITNÍ PŘÍPRAVU NA HVĚZDNOU HUDEBNÍ DRÁHU. PO UMÍSTĚNÍ VŠECH HERCŮ TOHOTO OBLÍBENÉHO SERIÁLU DO PROTIALKOHOLNÍ LÉČEBNY JUMO DOSTÁL GENIÁLNÍ MYŠLENCE – KOUPIT BICÍ SOUPRAVU. TENKRÁT SE VYDAL DO NEJDRAŽŠÍ PRODEJNY BUBNŮ VE MĚSTĚ A JEŠTĚ TEN DEN PŘIVEZL DODÁVKOVÝ VŮZ BICÍ, KTERÉ PŘED TÍM VLASTNIL JEN BUBENÍK OZZY OSBOURNA. PŘI NĚKOLIKA KAŽDODENNÍ ATESTACI VE SKLEPNÍCH PROSTORÁCH DOMU, (KDE DOSUD JEN MARNĚ HLEDAL VÝZNAM SLOVA EXISTENCE) ZJISTIL, ŽE TENTO JINAK HOJNĚ OBYDLENÝ DŮM JE PRÁZDNÝ. 25 RODIN TENKRÁT POŽÁDALO O VYSTĚHOVÁNÍ. V SOUČASNOSTI JE DR. JUMO OBDIVOVÁN JAK TUZEMSKÝMI FANYNKAMI, TAK DÍVKAMI ZE SOUSEDNÍCH VÝCHODNÍCH BLOKŮ, ROZDÁVÁ DENNĚ PŘES 1000 PODPISŮ A JEHO ORANŽOVÝ NOTEBOOK OSKAR ROZEŠLE DENNĚ TISÍCE DUCHAPOVZBUDIVÝCH POSELSTVÍ.
HUDEBNÍ VLIVY A ZDROJ INSPIRACE: SUPULTURA, KÁMÁSÚTRA A OSUD ZBLOUDILÝCH PROSTITUTEK.
OBLÍBENÉ SKUPINY: POLÁRNÍ VÝPRAVA MÍROVÉ MISE NA SEVERNÍM PÓLU, KABÁT A SCOOTER

Mapa lokality a okolí

Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři