Lokality > Praha 2, Lublaňská

Mapa Program
Lublaňská

Trápí vás ranní zácpy a máte problémy se zažíváním? Pošlete své auto do autokina a přijďte zažívat Lublaňskou jinak.

Budeme na vás nedočkavě čekat s nabitým programem. O zábavu pro děti do 18 let se již tradičně starostlivě postará Dům dětí a mládeže, studio Montesori Mones, Ptákoviny Ípák, divadlo Kaká a divadlo Čudilo. Děti od 18 let se můžou zvesela družit při popíjení nápojů různého druhu, pokojně vyměňovat pokojové rostliny či odít se do obnošených oděvů z bazaru s oblečením. Snad budou nakonec soutěžit i nějací soutěžící v soutěži s kávovou tématikou. A hudbu k tanci a poslechu vám nějaký ten hudebník také jistě zahraje.

Bedlivě sledujte nové novinky a aktualizované aktuality.

A jestli máte návrh navrch, co byste chtěli ještě podnikat, spěšně s ním prosím přispěchejte. Nebráníme se ničemu.

Program

10:30–13:00 / 15.09.
Hudba

DJ Nikita GrayD

DJ Nikita Gray bude hrát k tanci i poslechu už od brzkého rána. Ideální hudba k ránní kávě. A v pole...

DJ Nikita Gray bude hrát k tanci i poslechu už od brzkého rána. Ideální hudba k ránní kávě. A v poledne to bude taky fajn. 

11:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Ber.lin bar

Lublaňský nováček bar Ber.lin se svým menu u příležitosti sousedské slavnosti také vyjde do ulice. U...

Lublaňský nováček bar Ber.lin se svým menu u příležitosti sousedské slavnosti také vyjde do ulice. U stánku budete moci okusit vybrané pochutiny a nápoje z jejich lístku, a až hodina dostatečně pokročí, můžete se v jejich suterénním prostoru zúčastnit karaoke soutěže. Tak abyste se už začali rozezpívávat..

11:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Centrum pro integraci cizinců, o.p.s.

CIC vám na slavnosti v Lublaňské přiblíží svůj projekt Dobré konce, v rámci kterého podporuje talent...

CIC vám na slavnosti v Lublaňské přiblíží svůj projekt Dobré konce, v rámci kterého podporuje talentované cizince prosadit se v českém prostředí. Ke zhlédnutí připraví výstavu fotografií s názvem „Praha očima cizinců“. Svou práci vám představí několik cizinců a cizinek žijících v ČR, například modní návrhářka, fotograf, hudebník nebo grafička. Přijďte si prohlédnout jejich umění a popovídat si třeba o tom, jaké to je, být někde cizincem. 

11:00–17:00 / 15.09.
Pro děti

Dům dětí a mládeže Praha 2

Stanice přírodovědců Vinohrady pro vás bude mít zvířecí potěšení. V Lublaňské si budete moci některá...

Stanice přírodovědců Vinohrady pro vás bude mít zvířecí potěšení. V Lublaňské si budete moci některá známá i méně známá zvířata pohladit a pochovat. Také vás nechají nahlédnout například do tajů mikroskopování, nebo si budete moci vyrobit ozdobu z přírodního a recyklovaného materiálu. 

Se Stanicí techniků Vyšehrad můžete oslavit zahájení 35. sezóny třeba ježděním na autodráze nebo výrobou odznáčků, a rovnou se přihlásit do některého z jejich kurzů. 

11:00–11:30 / 15.09.
Pro děti

Divadlo Čudilo

Jak si drak Krucifrak poradil s Kašpárkem a zachránil princeznu. Nebo to bylo naopak? Divadlo pro dě...

Jak si drak Krucifrak poradil s Kašpárkem a zachránil princeznu. Nebo to bylo naopak? Divadlo pro děti, kašpárky a draky. 

11:00–20:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Ptákoviny Ípák

U Ptákovinového stánku si užijete spoustu legrace, ať už jste malí nebo velcí. Čekat na vás bude fot...

U Ptákovinového stánku si užijete spoustu legrace, ať už jste malí nebo velcí. Čekat na vás bude fotokoutek, převleky, masky, balonky a nejrůznější další srandy. 

11:00 / 15.09.
Ostatní

Dům národnostních menšin, o.p.s.

Za několika rohy a pár přechody sídlí Dům národnostních menšin, který se letos do sousedské slavnost...

Za několika rohy a pár přechody sídlí Dům národnostních menšin, který se letos do sousedské slavnosti v Lublaňské ulici také zapojí. Nosíte-li kostěné brýle, flanelovou košili nebo se prostě jen zajímáte o knihy, neváhejte a navštivte jejich blok věnovaný slovinské - jaké také jiné -literatuře, bude to jistě povznášející! V odpoledních hodinách vám k tanci i poslechu zahraje česko-ukrajinská kapela Ignis. A pro sebevědomější a zvídavější z vás bude mít DNM připravený kvíz s pěkně vykutálenými otázkami. 

11:00 / 15.09. Celý den
Ostatní
TIP!

Zelený bazar

Naše milovnice flory Nikouš a Gábi pro vás na Zažít město připravují bazar rostlin všeho druhu. Máte...

Naše milovnice flory Nikouš a Gábi pro vás na Zažít město připravují bazar rostlin všeho druhu. Máte doma kytku, na kterou už se nemůžete dívat? Vyschla vám studna a nemáte čím zalévat? Máte v ložnici tolik květin, že se vám v noci těžko dýchá? Holdujete směnnému obchodu? Uklidňuje vás pohled na bujnou květenu? Nebo toužíte po nové krasavici do svého noblesního apartmá? Přijďte do Lublaňské a buďte ve svém živlu! 

11:00–14:30 / 15.09.
Pro děti

Studio Mones

Pro nejmladší z vás Studio Mones v Lublaňské připraví pohybové a výtvarné aktivity. Studio Mones se ...

Pro nejmladší z vás Studio Mones v Lublaňské připraví pohybové a výtvarné aktivity. Studio Mones se zaměřuje na práci s rodinami s dětmi od čtyř měsíců do pěti let a vychází z montessori filozofie a rodinných konstelací. 

11:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Tripple P

Peruánka Patty a její Pisco sour! Patricie bude v Lublaňské míchat tradiční peruánský koktejl na báz...

Peruánka Patty a její Pisco sour! Patricie bude v Lublaňské míchat tradiční peruánský koktejl na bázi Pisca - pálenky z vinných hroznů. Je to mok tak lahodný, že u jednoho rozhodně nezůstanete. Ale nezoufejte, Patty je zároveň skvělá kuchařka, drinky budete moci prokládat Empanadas  přímo z její kuchyně, což váš pád pod stůl o pár hodin odloží, takže se nejspíš dožijete i Patriciiného pěveckého vystoupení. 

11:00–19:00 / 15.09. Celý den
Pro děti

Malování na obličej

A opět přijde i Světlana, která vás zmaluje, že vás ani vlastní máma nepozná. Motýlka, vílu i gepard...

A opět přijde i Světlana, která vás zmaluje, že vás ani vlastní máma nepozná. Motýlka, vílu i geparda... Umí všechno. 

11:00–20:00 / 15.09.
Gastro

TU KAFE

Do Lublaňské přidrandí i Anička se svojí pojízdnou kavárnou, malovaným domečkem na kolečkách, z jeho...

Do Lublaňské přidrandí i Anička se svojí pojízdnou kavárnou, malovaným domečkem na kolečkách, z jehož okénka vám bude podávat profesionálně připravenou výběrovou kávu a vynikající, s láskou pečené bezlepkové sladkosti. 

11:00–20:00 / 15.09. Celý den
Gastro
TIP!

Paprika – Mediterranean Kitchen & Bar

I letos si v Lublaňské budete moci pošmáknout na specialitách středozemské kuchyně. Paprika je naší ...

I letos si v Lublaňské budete moci pošmáknout na specialitách středozemské kuchyně. Paprika je naší sousedkou teprve lehce přes rok, ale i za tak krátkou dobu se stihla stát jedním z nejoblíbenějších gastro podniků v okolí. Každý, kdo někdy ochutnal něco z jejího menu, ví moc dobře proč. Pokud jste zatím Paprikou nepolíbení, rozhodně si nesmíte nechat ujít příležitost zakousnout se do některé z jejích lahůdek právě na Zažít Lublaňskou jinak. Modré, kteří již vědí, není třeba lákat ani přesvědčovat, ty budeme nejspíš muset naopak odhánět. 

11:00 / 15.09.
Gastro

Berlimo

Rádi pijete, ale nejste tak úplně nápasní na alkohol? Nevěšte hlavy, i vy si v Lublaňské přijdete na...

Rádi pijete, ale nejste tak úplně nápasní na alkohol? Nevěšte hlavy, i vy si v Lublaňské přijdete na své! Kluci a holky z Berlima projíždí Evropu křížem krážem, aby vám do Prahy dovezli ty nejlahodnější limonádičky nejroztodivnějších přísad. Jejich karlínský krámek je přeplněný lahvema všemožných tvarů a etiket, až z toho zrak přechází, o chuti nemluvě. Škoda slov, přijďte se přesvědčit na vlastní jazyky! 

11:00–20:00 / 15.09.
Ostatní

Diagnostický ústav pro mládež, Praha 2

Mladíci z DÚM nám i letos budou pomáhat na místě s organizací, a zároveň otevřou stánek, u kterého s...

Mladíci z DÚM nám i letos budou pomáhat na místě s organizací, a zároveň otevřou stánek, u kterého si budete moci pořídit výrobky z jejich dílny a dozvědět se více o Diagnostickém ústavu, který v Lublaňské ulici sídlí již více než sto let. 

11:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

KITAP – Turkic Association in Prague

Dovedli byste vyjmenovat turkické národy? Že ne? Zajímá vás kultura, tradice, jazyk, historie těchto...

Dovedli byste vyjmenovat turkické národy? Že ne? Zajímá vás kultura, tradice, jazyk, historie těchto národů? Nás totiž ano, a proto jsme velmi rádi, že se letošní sousedské slavnosti v Lublaňské zúčastní i KITAP - Turkická a Tatarská asociace v Praze. Představí vám, co mají tyto národy společné a v čem se naopak liší, a určitě vám rádi odpovědí na vaše všetečné otázky. Manuálně zdatní si budou moci vyrobit typickou turkickou pokrývku hlavy, gurmáni si jistě pochutnají na tradičních koláčcích. To vše za hudebního doprovodu hráče na saz.

11:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Malý/Velký

Pípa bude na Zažít Lublaňskou jinak v rukou holek a kluků z baru Malý/Velký. Ne nadarmo nese tento n...

Pípa bude na Zažít Lublaňskou jinak v rukou holek a kluků z baru Malý/Velký. Ne nadarmo nese tento název, nevelký prostor v suterénu domu v Mikovcově ulici nabízí ohromnou škálu piv napříč styly i destinacemi. Na slavnosti budete mít možnost ochutnat netradiční řemeslná piva z pivovaru Falkon. Přijďte a nechte si načepovat tekutý chléb rukama těchto profíků, kteří mají pivo opravdu v srdíčku. 

11:30–21:00 / 15.09.
Město snů

Přijde i Tom

Své 41. narozeniny s námi přijde oslavit i Tom Hardy. Autogramy sice rozdávat nebude, ale můžete se ...

Své 41. narozeniny s námi přijde oslavit i Tom Hardy. Autogramy sice rozdávat nebude, ale můžete se s ním klidně vyfotit nebo jenom obdivovat jeho tetování. 

11:45–20:00 / 15.09.
Pro děti

Bazar hraček

Vyměňujte a nekupujte. Hraček není nikdy dost. Vše pod taktovkou Mikuláše a Kryštofa, kteří mají s t...

Vyměňujte a nekupujte. Hraček není nikdy dost. Vše pod taktovkou Mikuláše a Kryštofa, kteří mají s tímto typem směnného obchodu bohaté zkušenosti z předchozích dvou ročníků. A prosím vás, buďte mladší 15ti let, ať se vejdete na naše malé židličky a za naše malé stolečky. 

12:00 / 15.09. Celý den
Dílny

Boracao

Za značkou Boracao stojí naše Bára. Naše Bára vyrábí čokoládu. Její láska, péče a věčný úsměv se odr...

Za značkou Boracao stojí naše Bára. Naše Bára vyrábí čokoládu. Její láska, péče a věčný úsměv se odráží na vzhledu i chuti výsledných produktů, jsou prostě neodolatelné. Na každou várku čokolády používá kakaové boby pocházející pouze z jedné oblasti, a při výrobě využívá jen tři základní suroviny - kakaové boby, kakaové máslo a třtinový cukr - pokud zrovna nešperkuje mořskou solí, chilli nebo praženými boby. Navíc se během výrobního procesu snaží pracovat na principech udržitelnosti, seč jí síly stačí a možnosti dovolí. Na sousedskou slavnost pro vás připravuje workshop čokoládových lízátek...no není to bezva? Přijďte si udělat čokolízo, a popovídat si s Bárou o kakaových farmách, Indonésii a vůbec o tom, co předchází jedinečnému pocitu, kdy se nám čokoláda rozplývá na jazyku. Možná to není až taková romantika, jakou si člověk představuje. 

12:00–18:00 / 15.09.
Ostatní

První pomoc s Červeným křížem

Zkontrolujte svoje znalosti ze základů první pomoci. Namaskujte si zranění a nechte si ho ošetřit od...

Zkontrolujte svoje znalosti ze základů první pomoci. Namaskujte si zranění a nechte si ho ošetřit od odborníků. Zkuste si masáží srdce oživit sympatické figuríny. 

12:00 / 15.09. Celý den
Dílny

Cupping Pražírenských káv

Přední baristky kavárny Pražírny, Denisa a Jitka, pro vás v průběhu dne připraví několik cuppingů (n...

Přední baristky kavárny Pražírny, Denisa a Jitka, pro vás v průběhu dne připraví několik cuppingů (neboli degustací) káv, během nichž si budete moci nakalibrovat své chuťové pohárky, a pod odborným vedením diskutovat chuťové profily káv z aktuální nabídky kavárny Pražírny.

12:00–21:00 / 15.09.
Gastro

Šílenství z Parlouru

Barmani a barmanky z Parlouru jsou již stálicemi naší sousedské slavnosti. Namíchaný pro vás budou m...

Barmani a barmanky z Parlouru jsou již stálicemi naší sousedské slavnosti. Namíchaný pro vás budou mít svůj proslulý Šílený signature drink, jehož dokonale vyvážené chuti lze jen těžko odolat.. a proč také odolávat. Tak přijďte a pijte! 

13:00–15:15 / 15.09.
Hry
TIP!

Kávový triatlon

Dokážeš udělat perfektní latte art a přesto dobře víš, že v kavárenským prostředí to není všechno? J...

Dokážeš udělat perfektní latte art a přesto dobře víš, že v kavárenským prostředí to není všechno? Jak rychle proběhneš kavárnou, aniž bys vybryndal to, co zrovna neseš? Umíš vyjít i s takovým zákazníkem, který chce vědět, jak se jmenovala kráva, díky které může pít tak dobré cappuccino? Pak přijď změřit síly na Kávový triatlon. 

Vytvoř s kámošem dvoučlenný tým nebo doraž sám/sama a spárujem tě na místě. 

Na tebe a tvé kavárenské skills se těší odborníci na zrnkovou i mletou kávu

Děnisa Langrová, Zuzana Černá a Gunther

13:30 / 15.09.
Tanec

Elements Community

V Lublaňské nám zatrsají i svěřenkyně a svěřenci taneční akademie Elements Community. Tahle partička...

V Lublaňské nám zatrsají i svěřenkyně a svěřenci taneční akademie Elements Community. Tahle partička se specializuje na street dance, ale cizí jim nejsou ani jiné taneční styly. Pod vedením předních českých tanečnic a choreografek už vytancovali nejeden metál na amatérských soutěžích, úspěchy sklízí ale i v komerční sféře. Nezáleží na tom, jestli ještě ani nechodíte do školy, nebo jste zrovna vyfasovali svoji první občanku, nebo využíváte seniorské slevy, v Elements Community naučí házet kyčlí každého! Přijďte je omrknout a nebo se rovnou zapsat do kurzu! 

15:00–15:30 / 15.09.
Pro děti

Divadlo Kaká a Palačinková Pepinka

A je tady opět drak. Tentokrát se dostane do křížku s Palačinkovou Pepinkou a vznikne drama jako blá...

A je tady opět drak. Tentokrát se dostane do křížku s Palačinkovou Pepinkou a vznikne drama jako blázen. Můžeme jen doufat, že se spolu skamarádí a všechno dobře dopadne. 

16:00 / 15.09.
Sport

Závody ve skocích v pytli

Již tradiční závody ve skocích v pytli vypuknou v Lublaňské v odpoledních hodinách. Pěkně se najezte...

Již tradiční závody ve skocích v pytli vypuknou v Lublaňské v odpoledních hodinách. Pěkně se najezte, odpočiňte si a pak se dostavte na start. Pytle máme. Pod očima. 

16:30 / 15.09.
Hudba

Vondy a doprovod

Letos máme kliku, protože nám v Lublaňské zazpívá i Lukáš Vondráček, frontman kapely Silent Scream. ...

Letos máme kliku, protože nám v Lublaňské zazpívá i Lukáš Vondráček, frontman kapely Silent Scream. Představí nám jak vlastní songy, tak hity známých interpretů, českých i světových. Máme se na co těšit. 

18:00 / 15.09.
Hudba

DJ Bukkake Mother

Toho bohdá nebude, aby Zažít Lublaňskou jinak neroztančily hity devadesátých let. A není povolanější...

Toho bohdá nebude, aby Zažít Lublaňskou jinak neroztančily hity devadesátých let. A není povolanější dýdžejky, než Bukkake Mother. Takže v šest to rrrrrroztočíme, drahoušci!

Mapa lokality a okolí

Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři