Lokality > Praha 2, Muzeum hl. m. Prahy v Podskalské celnici na Výtoni

Mapa Program

Víte, co znamená Výtoň?

Jistě, je to název populární tramvajové zastávky, ale podle čeho se tak jmenuje? Přijďte to k nám odhalit a zjistit ještě další střípky z povinných znalostí Pražana ;-)

Podskalská celnice na Výtoni bude otevřená všem, vstup volný.

V rámci sousedských slavností jsme připravili bohatý program tak, abyste se dozvěděli víc o této čtvrti, případně i o svých dalších oblíbených místech v našem krásném velkoměstě. Přijďte se podívat a podpořit nás v sousedském sdílení!

Více informací o objektu na stránkách Muzea hlavního města Prahy

Program

14:00 TIP!
Ostatní

Komentovaná vycházka Podskalím

Populárně naučná vycházka Vám odhalí svérázné kouty této pitoreskní čtvrti. 

Trasa vycházky vychází z průvodce Naučná stezka Starým i novým Podskalím autora historických knih o Praze a kurátora Muzea hlavního města Prahy PhDr. Jana Jungmanna!

Celodenní program

10:00–18:00 TIP!
Pro děti

Tajemné Podskalí

Lektorské oddělení Muzea hl. m. Prahy připravilo pestrý program pro děti, který zajímavě představí lokality v Podskalí tak, jak už je dnes nevidíme. 

Poznávací procházka částí Podskalí, s mapou i návodem na čtení historie ze staveb a jejich výzdoby, Vás protáhne nejen kolem lákavých zmrzlináren a vináren…  s otázkami, aby cesta lépe ubíhala. Přijde i Pan Pivoda. Kdo to je, co se mu přihodilo a jak mu můžete pomoci, se dozvíte před procházkou při vyzvedávání instrukcí v Podskalské celnici na Výtoni. Po výpravě si tamtéž dojděte pro odměnu!

Trasa vycházky vychází z průvodce Naučná stezka Starým i novým Podskalím autora historických knih o Praze a kurátora Muzea hlavního města Prahy PhDr. Jana Jungmanna.

pro zvídavé děti do 10 let s rodiči

délka procházky 30-45 minut 

Připraven bude i tematický výtvarný workshop pro malé návštěvníky

10:00–18:00
Ostatní

Muzeum otevřené pro všechny!

Projděte si zdarma působivou expozici, která unikátně představuje těžký život u Vltavy na pražských březích v průběhu historie.

Expozice je zaměřena na dokumentaci proměn dopravy na Vltavě v okolí Prahy – podobu tradiční voroplaby či rozvoj lodní dopravy můžete sledovat nejen prostřednictvím unikátní dobové fotodokumentace se zapojením prezentačních možností moderní techniky, ale také máte možnost si díky mechanicko-elektronickému simulátoru zkusit plavbu legendárními Svatojánskými proudy, které museli po staletí voraři překonávat při plavení vorů do Prahy! A čeká Vás mnohem víc…

Expozice zaručeně zaujme všechny věkové kategorie. Více informací naleznete zde.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program