Lokality > Praha 2, Náplavka

Mapa Program
Náplavka

Náplavka poslední léta ožila, bohužel ale až tak, že tam obyvatelé z Podskalí již prakticky nechodí. Proto se spolek Hraběnka z Podskalí pokusí alespoň na jeden den Náplavku u Výtoně (zhruba kde ustí na Náplavku ulice Plavecká) přeměnit v prostor, kde se mohou u velkého stolu potkat místní s přespolními a vzájemně se komorně bavit a užít si kdysi tak romantického místa u Vltavy. „Základnou“ bude dlouhý jídelní stůl s bílým ubrusem a židlemi, který bude postupně zaplňován pochutinami Podskaláků a dobrým pitím. Těšit se můžete i na kulturní program, který budeme postupně zveřejňovat.

Pokud tak jako my patříte k těm, pro které již dnešní Náplavka není, nemáte rádi obří akce, koncerty a neúměrnou komercionalizaci místa, přijďte v rámci akce Zažít město jinak 15. září odpoledne na sousedskou slavnost.

Budeme rádi, když ke stolu přinesete i nějaké vaše kulinářské výtvory, prostě tak, jak to u sousedských slavností bývá. O dobré pití se postará bar Podskalského amateura, víno nám poskytne vyhlášený Obchod vínem z Podskalské ulice a pro mlsné jazýčky připraví dobroty Café AdAstra.

Pokud máte nápad, jak se zapojit do programu, nebo víte o někom ze sousedství, kdo by chtěl, ozvěte se nám: 736 181 391 / jcieslar@seznam.cz.

Těšíme se na Vás,

Za spolek Hraběnka z Podskalí – Jiří Š. Cieslar / www.hrabenka.eu

AKTUALIZACE: sousedské slavnost se uskuteční na pontonu hned vedle lodi Tajemství. 

Program

15:15–16:00 / 15.09.
Město snů

Knápek čte z překladů..

Talentovaná překladatelka, Podskalačka a držitelka Tvůrčího ocenění v rámci Jungmannovy ceny Martina...

Talentovaná překladatelka, Podskalačka a držitelka Tvůrčího ocenění v rámci Jungmannovy ceny Martina Knápková bude vybírat a číst ze svých nejoblíbenějších překladů. Těšit se například můžete na čtení z povídkové sbírky Manuál pro uklízečky Lucie Berlinové, nejlepší americké spisovatelky, o které jste nikdy neslyšeli, jejíž vydání se připravuje v nakladatelství Argo.

15:30–21:45 / 15.09. Celý den
Gastro

Podskalský Amateur

V průběhu celého odpoledne a večera si budete moci objednat pití u Podskalského Amateura..

V průběhu celého odpoledne a večera si budete moci objednat pití u Podskalského Amateura..

16:00–17:30 / 15.09.
Dílny

Origami dílna

Origami dílna pod vedením pracovnic JAHODY proběhne v přátelském duchu a někteří z nás si možná vzpo...

Origami dílna pod vedením pracovnic JAHODY proběhne v přátelském duchu a někteří z nás si možná vzpomenou na skládačky z papíru, kterými si krátili čas ve škole:) K tomu se naučíme něco nového, čím můžeme udělat radost sobě i ostatním a hlavně se budeme dobře bavit. Děti i dospěláci vítáni, těšíme se!

17:00–18:00 / 15.09.
Divadlo

Sametové posvícení

Podskalačka Olga Věra Cieslarová představí chystaný 7. ročník satirického karnevalu Sametové posvíce...

Podskalačka Olga Věra Cieslarová představí chystaný 7. ročník satirického karnevalu Sametové posvícení, který se bude konat 17. listopadu 2018.

Sametové posvícení je tak trochu jiná oslava 17. listopadu.Satirický průvod masek se hravě a inteligentně vyjadřuje k současným společenským problémům. Průvodu se účastní nejrůznější občanské iniciativy a spolky, které pomocí masek v nadživotní velikosti zhmotňují palčivá témata, kterými se dlouhodobě zabývají, nebo která se jich momentálně dotýkají.

17:00 / 15.09.
Město snů

Představení iniciativy "zachraňme železniční most"

Pavel Štorch, Smíchovák, který založil iniciativu a petici proti zbourání železničního mostu pod Vy...

Pavel Štorch, Smíchovák, který založil iniciativu a petici proti
zbourání železničního mostu pod Vyšehradem, představí krátce historii
mostu a současné dění.

Kdo máte historické fotky s mostem - přineste.

Kdo o něm něco víte - přijďte. Je to ikona, jde tu o její záchranu.

Více na: nebourat.cz

19:00–19:30 / 15.09.
Ostatní

Veslování slovy

Autorské čtení Podskalačky Jany Marie Preiss z její nové sbírky "Veslování slovy" aneb Pokud máte rá...

Autorské čtení Podskalačky Jany Marie Preiss z její nové sbírky "Veslování slovy" aneb Pokud máte rádi poezii, budete si moct dopřát pár autorských chuťovek z česko-anglické sbírky.

21:00–22:00 / 15.09.
Hudba

Koncert Kutálky alias Schlaubandu

Schlauchband alias Kutálka je neodmyslitelnou součástí Sametového posvícení, ale funguje i bez něj. ...

Schlauchband alias Kutálka je neodmyslitelnou součástí Sametového posvícení, ale funguje i bez něj. Kdykoli, kdekoli, v maskách, za pochodu nebo na místě. Tentokrát na Náplavce pod taktovkou kapelníka Jiřího Starého svým nezdolným rytmem a umem roztančí i ty, kteří mají hudební sluch!

Mapa lokality a okolí

Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři