Lokality > Praha 2, Sázavská

Mapa Program

Vítej na prvním pokusném ročníku ve vnitrobloku SPOKO. Zažiješ jej hned vedle vybombardované synagogy a místo ní postavené školy skoro pro všechny generace. Potkáš se s  nadějnými hudebníky. Fumar Mata, kteří Tě natáhnou psychedelickým rock’n’rollem, zatímco Olomoucké kvarteto  hraje vše od starých jazzových pecek, přes aranže současných skladeb, až po nový jazzový pecky. K tomu přidej hadrový a kytkový swap. Vyzkoušíš si sítotisk. Čekej pokusné divadelní představení vzdávají holt letectví. A nakonec, teda vlastně na začátek, čekej školní autorské čtení z již zmiňované školy od vedle. Začíná se ve dvě. Přijď!

Program

14:00–23:45
Gastro

bistro SPOKO

14:00–20:00
Ostatní

Swap hadrů a kytek

Na konci léta, stejně tak jako každého jiného období, je potřeba protřídit šatník. Tak se na to vrhni a dones do Spoka, co už se ti do skříně nevejde. Swap se bude odehrávat v salónku bistra, kde budou k dispozici dva štendry a několik stolů. 

Tři důležitá pravidla:

1. Oblečení pouze vyměňujeme, neprodáváme.

2. Nabízíme pouze čisté a funkční oblečení.

3. Při odchodu si každý odnese to, co se mu nepovedlo poslat dál. 

Kytky, doplňky a drobné domácí dekorace vítány!

14:00–20:00
Dílny

Sítotisková dílna

14:30–15:15
Divadlo

Kdo to napsal, ten to čte (anebo taky ne)

Scénické čtení prací žáků ZŠ Sázavská. V krátkém divadelně literárním výstupu představí žáci vyšších ročníků ZŠ Sázavská své práce tradičním a méně tradičním způsobem. 

15:30–16:45
Hudba

DIMENSIONLESS – jazz/funk/pop

Olomoucké kvarteto se představí poprvé mimo úrodný hanácký píseček. Tahle mladá parta tak dlouho hledala svůj žánr a rozměr až přišla na to, že vlastně žádný nemá. Hrají všechno...od starých jazzových pecek, přes aranže současných skladeb, až po nový jazzový pecky...však se přijď mrknout.

17:00–17:45
Divadlo

Variace na letecké téma

Ikarus a Charles Lindberg osamoceni na opuštěném ostrově hledají možnosti, jak jej opustit. Naleznou cestu pryč? A naleznou ji k sobě? Herec Honza Hájek a neherec Jakub Rajšl se pokusí o představení na střeše garáže ve vnitrobloku Sázavské ulice.

19:00–20:15
Hudba

Fumar Mata

Parta mladých muzikantů co se sešla s cílem vrátit na hudební scénu 70.-80. léta. Hrají rock s příchutí psychedeliky a rock’n’rollu. Zapálení nováčci, co chtějí svou energii předat i Vám! Tak si nás přijď s pivkem v ruce a cigárkem v puse poslechnout na dvorek skvělého bistra Spoka, kde vystoupí na střeše garáže v den festivalu Zažít město jinak 17.9.2023!

 

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program