Lokality > Praha 3, Biskupcova

Mapa Program

Po loňské přestávce se opět vracíme zažít Biskupcovu a Ambrožovu jinak – tj. bez aut a s nejrůznějšími stánky, které neotřelým způsobem vdechnou na jeden den život těmto ulicím. Konkrétně „Ambrožku“ budou lemovat výtvarné a vizuální aktivity nejen pro děti organizované Aeroškolou, která se již přes 12 let věnuje výuce animace a filmu. Křižovatku Ambrožovy a Biskupcovy ulice dále obohatí i již tradiční Aero blečák (vol. 4) a stánky jiných zajímavých a lokálních podniků. Těšit se můžete i na akustická hudební čísla. Seznam účastníků ještě není uzavřen, ale harmonogram programu odtajníme již brzy!

Program

12:00–14:30
Film

Filmové pásmo z dílny My Street Films CZ

Celoroční vzdělávací projekt My Street Films CZ propojuje zájemce o dokumentární tvorbu z řad široké veřejnosti s profesionálními českými dokumentaristy.

Každý rok v dubnu vyhlašují veřejný open call, kam se zájemci mohou přihlásit se svými filmovými náměty a vítězný krátký dokumentární snímek získá možnost se představit ve festivalové premiéře na MFDF Ji.hlava.

I v průběhu celého roku pořádají veřejná promítání a masterclassy s hosty z řad filmových tvůrců. A ty nejzajímavější snímky, které na My Street Films workshopech vznikly v letech 2018 a 2019 budou promítnuty ve foyer kina Aero ve dvou-smyčce od 12:00.

14:15–15:15
Hudba

Koncert na střeše kina Aero: Amadeus Duo

Dopřejte svým očím a hlavně uším nevšední zážitek – přímo na střeše kina Aero se odehraje koncert ansámblu složeného z houslí a violy. Své struny tu rozezní Amadeus Duo, AKA Amadeus String Trio. Za housle tu vystoupí Ludmila Pavlová a violu Martin Stupka.

Tento půlhodinový dezert lahodící nejen uším, ale celé duši si dopřejte po obědě mezi 14. a 15. hodinou z dvorku kina Aero, který se nachází ve vnitrobloku. A naše milé sousedy tímto zveme užít si koncert z lóže v pohodlí vlastních balkónů a oken.

Koncert je realizován za podpory městské části Prahy 3.

15:00
Nadechni se pro město

Minuta pro nadechnutí :)

Chceme dát letos návštěvníkům Zažít město jinak možnost a prostor se s námi během slavností na minutu zastavit, rozhlédnout kolem sebe, zamyslet, uvědomit si, co by chtěli změnit, co pro město mohou udělat a formulovat si své vlastní předsevzetí. Byli bychom rádi, kdybyste přejali tento nápad a minutu zastavení zrealizovali i ve vaší lokalitě.

15:15
Film

Pásmo filmů od dětí v kině Aero

Přijďte se podívat na filmy, které vyráběly samotné děti. Budou to především animované filmy v různých technikách, ale dojde i na hranou tvorbu.

Uvidíte to nejlepší především z tvorby Aeroškoly a filmových táborů Aertěk, ale ukážeme i filmy, které vznikly na podnět naší výzvy v době, kdy se na jaře nemohlo chodit nejen do školy.

17:00–18:00
Hudba

Souvrat Band

v Ambrožově ulici

(http://soundcloud.com/souvrat)

18:00–19:00
Hudba

kapela The Sundrinker

Celodenní program

12:00
Gastro

Mercy bistro&café feat. Kytky k sežrání

Vegan&Gluten

Free&Healthy

12:00
Gastro

Kafe na schodech

Kafe na schodech je malá kavárna hned u tramvajové zastávky Biskupcova. Nabízí kávu z pražíren Candycane coffee a Respekt coffee.

V jejich stánku ochutnejte kromě čerstvé kávy i domácí bábovky, skořicové šneky či jablečné řezy.

12:00–19:00
Ostatní

Aero blešák vol. 4

Jen pár dní před podzimní rovnodenností se rozloučíme s létem štědrou dávkou oblečení na tradičním Aero blešáku vol. 4. Letos se koná již počtvrté!
U nás se vybavíte nejen filmovými zážitky, ale i staro-novými módními kousky.
Léto může skončit a podzim zas začít!

Kapacita prodejců je již naplněna. Děkujeme za velký zájem.

Ale moment, bude tu i Moment koutek, kam můžeš přinést a věnovat svoje vlastní oblečení pro dobrou věc.

12:00
Ostatní

nakladatelství Jakost

Eshop, nakladatelství non-fiction literatury pro děti a produkce kulturních projektů – to vše pod značkou „jakost“ se představí v jednom stánku.

12:00
Ostatní

Maestrokatastrof

designové výrobky z porcelánu

12:00
Gastro

Řepánek v domečku

rohlíčky, gril a limči

12:00
Gastro

Vinotéka Spiritus Vinus

A co takhle dát si třeba burčák?

Vinotéka Spiritus Vinus je zaměřená na prodej kvalitních stáčených vín a zajímavého sortimentu lahvových vín.

Stánek s jejich lahodným mokem sice naleznete na ZMJ, ale svou kamennou pobočku mají trvale umístěnou mezi tramvajovou zastávkou Biskupcova a kinem Aero v domě číslo 17.

Na zdraví!

12:00
Sport

vykul se s Vykulse

Zorbing fotbal a další bodyzorbingové aktivity si užije každý, komu je více než 5 let a má rád trochu šílenou zábavu.

Zorbing fotbal nebo zkráceně zorb fotbal či zorball patří mezi nejčastější a nejzábavnější aktivity v bodyzorbingových koulích. Stejně jako klasický fotbal se i zorbingová varianta hraje na branky a s balónem, ale kromě toho jsou v balónu všichni a můžou do sebe narážet.

Před samotnou hrou proběhne krátké bezpečnostní školení. Je důležité být správně uchycen do popruhů a narážet do ostatních až ve chvíli, kdy mají kouli správně nasazenou. Poté můžete řádit ze všech sil.


Více na stránkách Vykulse.

12:00–19:00
Hry

Ulita

Ulita poskytuje sociální služby a stará se o různé cílové skupiny a poskytuje prostor i těm, nad nimiž mnozí zlomili hůl. Beztíže nabízí bezpečný otevřený prostor mladým lidem, kteří hledají pomoc a podporu, pohodu i odreagování od každodenního reálného života.

Na ZMJ nabídne veřejnosti ve svém stánku nejen svůj merch (trička, tašky), bližší informace a krátká videa o své činnosti, ale i kvízy, ve kterých si vyzkoušíte své znalosti na určitá témata.

12:00–19:00
Gastro

Cestou pro radost aneb káva za dobrý skutek

Cestou pro radost vaří lidem kávu za dobrý skutek. Za kávu nechtějí zaplatit penězi, od konzumenta kávy ale očekávají dobrý skutek.

Kávový gurmán má na výběr hned ze tří možností:
– dobrý skutek si může vymyslet vlastní,

– vybere si na tabuli inspiraci

– anebo si vylosuje koláček s dobrým skutkem zapečeným uvnitř.

Svůj plán, kdy a jak dobrý skutek udělá, odvážlivec svěří personálu stánku a vybere si kávu.


Cílem Cestou pro radost je inspirovat co nejvíce lidí k dělání dobrých skutků. Nemusí to zůstávat jen v kompetenci superhrdinů z komiksů, jimi se můžete stát i vy.

Stavte se za námi na kávu a udělejte něco dobrého pro své okolí.

12:00
Ostatní

Řekni, kde ty kytky jsou

Co takhle nějaký pop-up?

Pod Řekni, kde ty kytky jsou se skrývají dvě kámošky, co se kámoší s kytkama: Nikol a Bára, pro něž jsou kytky všeho druhu nejen pěstitelským potěšením, ale i vizuálním a uměleckým zážitkem.

Svůj e-shop teprve plánují spustit, ale již na ZMJ se objeví s celou svojí zelenou armádou.

Odneste si trochu zeleně i k sobě domu.

13:00–19:00
Dílny

Animační dílny s Aeroškolou

Přijďte si vyrobit vlastní krátký film, nebo si jen vyzkoušet jednu z animačních technik, které jsme si pro Vás přichystali.

a) Plošková, poloplošková technika a sypké materiály.
b) Kreslená animace – pokud rádi kreslíte, můžete zkusit oživit vlastní kresbu a to buď přímo z papíru, nebo můžete zkusit kresbu na tablet.
c) Loutka Objektová animace kombinovaná s pixilací (vyrobit si loutku „souseda“ a animovat jí v prostoru ulice).

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři