Lokality > Praha 3, Biskupcova

Mapa Program
Biskupcova

Už posedmé můžete před Aerem v sobotu 15.9.2018 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na prostředí velmi vstřícné ke všem chodícím a sedícím milovníkům volného prostoru. Kromě divadelně-hudebního programu představíme i sympatické podniky z okolí. Pokud byste se chtěli do akce zapojit, rádi si o tom dozvíme víc na adrese info@kinoaero.cz. Budeme se na vás těšit!

Program

12:00 / 15.09. Celý den
Pro děti

Aeroškola

Vyzkoušejte si street artovou animaci - jednoduchou a zábavnou formu tvorby animovaného klipu v měst...

Vyzkoušejte si street artovou animaci - jednoduchou a zábavnou formu tvorby animovaného klipu v městském prostředí. 

www.aeroskola.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Rekola

Rekola jsou český bezstanicový bikesharing, který vznikl v roce 2013. Za tu dobu dospěla do spolehli...

Rekola jsou český bezstanicový bikesharing, který vznikl v roce 2013. Za tu dobu dospěla do spolehlivého systému, který šetří čas desítkám tisíc lidí a je 5x levnější než stanicové bikesharingy. Růžová kola letos najdete v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Liberci, Olomouci, Ostravě a Teplicích. Skrze mobilní aplikaci si je může půjčit kdokoli, kdo na ně na ulici natrefí. Přijďte během Zažij město navštívit jejich stánek, vše vám rádi vysvětlí a dokonce od nich budete moci získat malý dáreček.

www.rekola.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Neviditelná výstava

Oblíbená pražská výstava na ZMJ dorazí s nejrůznějšími vychytávkami, které jsou pro nevidomé denním ...

Oblíbená pražská výstava na ZMJ dorazí s nejrůznějšími vychytávkami, které jsou pro nevidomé denním chlebem. U jejich stánku si můžete vyzkoušet chůzi labyrintem s bílou holí, společenské hry a spoustu zajímavých pomůcek.

www.neviditelna.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Jelení šperky

S jelenem žijeme ve městě zeleném! Jelení šperky vznikly v roce 2005 pod vedením Báry Vogeltanzové, ...

S jelenem žijeme ve městě zeleném! Jelení šperky vznikly v roce 2005 pod vedením Báry Vogeltanzové, která svého prvního jelínka vyrobila jako novoroční PFko. Od té doby se lavina touhy po špercích s ikonickým jelenem nezastavila a v ateliéru U Rajské zahrady tak můžete najít opravdu nepřeberné množství šperků a doplňků s motivem jelínka. Vybírat můžete podle barev, velikostí, broušených kamínků či zdobení nebo si můžete vybrat svého osudového společníka podle jeho jména a osobního příběhu, ze kterého bude možná láska na první počtení. Navštivte během akce i jelení ateliér nebo se můžete pokochat na e-shopu.

www.jelenisperky.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Eggobag

Eggo jsou ručně vyráběné kožené tašky a doplňky. Využívájí pouze nejkvalitnější materiály a komponen...

Eggo jsou ručně vyráběné kožené tašky a doplňky. Využívájí pouze nejkvalitnější materiály a komponenty od lokálních dodavatelů. Své kožené výrobky vyrábějí v žižkovské dílně, kde naleznete i showroom.

www.eggobag.com

12:00 / 15.09. Celý den
Hudba

Hi-Fi studio LONG PLAY audio

Prostor pro tvé ucho. Prodáváme vinyly, gramofony, zesilovače, reprosoustavy, přehrávače, kabely a p...

Prostor pro tvé ucho. Prodáváme vinyly, gramofony, zesilovače, reprosoustavy, přehrávače, kabely a příslušenství. Můžete vyzkoušet sestavy jak v excelentním poměru zvuk/cena, tak i komponenty pro opravdu náročné. Na Zažít město jinak vám budeme hrát z našich sbírek.

www.longplay.cz 

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Design Empathy

Šperky a doplňky z křišťálové pryskyřice, personalizované doplňky na svatby a v neposlední řadě také...

Šperky a doplňky z křišťálové pryskyřice, personalizované doplňky na svatby a v neposlední řadě také trička, šaty, batohy a plátěnky s jednoduchým a pohodlným autorským střihem i designem.

designempathy.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)

Jsme organizace SIMI (Sdružení pro integraci a migraci) a již několik let na Praze 3 poskytujeme bez...

Jsme organizace SIMI (Sdružení pro integraci a migraci) a již několik let na Praze 3 poskytujeme bezplatné právní a sociální poradenství. Kromě toho se věnujeme práci s veřejností s cílem omezit xenofobii a rasismus. Rádi bychom na stánku představili naše aktivity /Foodblog, Interkulturní setkání, Poradenství aj. a nabídli hry s migr. tématikou, či prodej předmětů s motem "Můj soused je cizinec, no problem".

www.migrace.com

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Perkman

Kniha úspěchů je nástroj pro zaznamenávání povedených momentů. Je založená na výzkumech z pozitivní ...

Kniha úspěchů je nástroj pro zaznamenávání povedených momentů. Je založená na výzkumech z pozitivní psychologie a pomůže vám k optimističtějšímu náhledu na svět. S Knihou úspěchů si budete pamatovat to radostné!

www.perkman.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

VE & KA tvoří

Baví nás šít, háčkovat, malovat, grafikovat, prostě tvořit. S barvami, látkami, minerály, pírky, pří...

Baví nás šít, háčkovat, malovat, grafikovat, prostě tvořit. S barvami, látkami, minerály, pírky, přízemi, nitěmi. Všemožnými technikami. Nenašly jsme pro nás škatulku, a tak si tvoříme svou vlastní.

www.instagram.com/veka.tvori

12:00 / 15.09. Celý den
Sport

Slackline

Vyzkoušejte si moderní provazochodectví s Adélou Paurovou a Šárkou Bímovou, specialistkami na bosé c...

Vyzkoušejte si moderní provazochodectví s Adélou Paurovou a Šárkou Bímovou, specialistkami na bosé chození. 

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Hračky odjinud

"Hračky odjinud" nabízejí designové hračky a hry z celé Evropy pro děti 3 - 15 let. Některé z nich n...

"Hračky odjinud" nabízejí designové hračky a hry z celé Evropy pro děti 3 - 15 let. Některé z nich nekoupíte nikde jinde než u nás. Mnohé hračky sami zkoušíme. Pojďte si je vyzkoušet i vy do našeho stánku!

www.hrackyodjinud.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Sport

Famfrpál

Věděli jste, že oblíbený sport na košťatech z příběhů o Harry Potterovi se hraje i v reálném světě? ...

Věděli jste, že oblíbený sport na košťatech z příběhů o Harry Potterovi se hraje i v reálném světě? Famfrpál je smíšený kontaktní týmový sport, který v sobě snoubí prvky házené, rugby, vybíjené i dalších sportů. Zajímá vás, jak vypadá mudlovská zlatonka? U famfrpálového stánku se můžete přesvědčit a třeba si i sami zalétat. 

famfrpal.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Klub Beztíže

Jsme Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. Provozujeme dva nízkoprah...

Jsme Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. Provozujeme dva nízkoprahové kluby a tři terénní programy pro mladé lidi, kteří jsou denně ohroženi rizikovými jevy. Před jejich problémy si nezakrýváme oči – naopak, pokoušíme se jim nabízet cestu k řešení. Věříme, že čím méně problémů mají jednotlivci, tím méně jich má celá společnost. Kromě sociálních služeb poskytujeme další preventivní programy, které mladé lidi informují, rozvíjejí a pomáhají jim hledat zdravou identitu.

beztize.ulita.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Jasiju

Jasiju je značka zaměřená na upcyklaci a znovuvyužití materiálů. Nošená džínovina nebo cedulky z obl...

Jasiju je značka zaměřená na upcyklaci a znovuvyužití materiálů. Nošená džínovina nebo cedulky z oblečení jsou využity k tvorbě batohů, tašek a mnoho dalšího.

jasiju.wixsite.com/slow-fashion

12:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Aerobar

Detašovaný bar spolu s naším bistrem, ve kterých se budete vznášet.


www.kinoaero.cz

Detašovaný bar spolu s naším bistrem, ve kterých se budete vznášet.

www.kinoaero.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

S láskou Emily

Už několik let vyrábím pro sebe a pro své přátele přírodní kosmetiku. Ručně a z poctivých rostlinnýc...

Už několik let vyrábím pro sebe a pro své přátele přírodní kosmetiku. Ručně a z poctivých rostlinných surovin. Začalo to tenkrát, když jsem poprvé vyrobila tzv. "Blančin domácí dežodorant", který vyrábím pro sebe a své přátele už několik let, je řešením pro ty, co by rádi nahradili antiperspirant za zdravou a účinnou alternativu. A potom začalo přibývat další...

www.facebook.com/slaskou

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Mamma Help

Centrum Mamma HELP ukáže, jak provádět samovyšetření prsu. A to i v projektu I am a Breastman…. a mé...

Centrum Mamma HELP ukáže, jak provádět samovyšetření prsu. A to i v projektu I am a Breastman…. a mé ruce jsou prevence, kde se mohou o preventivních vyšetřeních informovat i muži. Dále bude možno na našem stánku zakoupit drobné dárkové předměty, které vyrábějí naše členky. A jestli návštěvníkům vyhládne, mohou ochutnat naše domácí sladkosti.

www.mammahelp.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Gastro

CoffeeVan

CoffeeVan - je pojízdná kavárna, ve které připravuji italskou kávu Bazzaru v kombinaci se sladkými č...

CoffeeVan - je pojízdná kavárna, ve které připravuji italskou kávu Bazzaru v kombinaci se sladkými či slanými francouzskými crêpes. Nabídku ještě doplňuji o prodej čerstvých domácích zákusků, jako jsou např. bezlepkové brownies či bábovka.

www.facebook.com/CoffeevanCz

12:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Integrační centrum Zahrada

Integrační centrum Zahrada je denní stacionář, který navštěvují děti s kombinovaným postižením ve vě...

Integrační centrum Zahrada je denní stacionář, který navštěvují děti s kombinovaným postižením ve věku 6—20 let. V našem obchůdku najdete výrobky našich klientů jako malovaný porcelán, zrcadla, svícny, trička, batikované tašky a zástěry, různá hedvábná překvapení, svíčky ze včelího vosku a další.

www.iczahrada.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Sašenka Sušenka

Sašenka nebo „Sušenka“ je holka z Prahy, kterou baví nejen, jak už název vypovídá, sušenky, ale věnu...

Sašenka nebo „Sušenka“ je holka z Prahy, kterou baví nejen, jak už název vypovídá, sušenky, ale věnuje se i pečení dortů. Ty můžete ochutnat v Café Decada, kde pracuje a každý den chystá pro zákazníky čerstvé. Pokud se chystáte slavit narozeniny, svatbu či jiné životní veselí, dokáže Vám na něj připravit originální sladkou tečku. Nebojí se žádného zadání, přesto si ráda v kuchyni užívá volné ruky a vlastní kreativity. Při volbě Sušky uspokojíte jak chuťové buňky, tak smysl pro humor. Pokud ovšem nějaký máte.

12:00 / 15.09. Celý den
Pro děti

Ulitka

Jsme otevřený klub pro rodiče s malými dětmi a těhotné ženy. Na Praze 3 působíme už roku 2005. Za tu...

Jsme otevřený klub pro rodiče s malými dětmi a těhotné ženy. Na Praze 3 působíme už roku 2005. Za tuto dobu jsme se setkali s více než tisícem spokojených rodin, které se k nám neustále vracejí.

www.rkulitka.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Sýrárna Jiřák

12:00 / 15.09. Celý den
Pro děti

Nová trojka

Nová Trojka je místo, kde je již od roku 2002 vítána celá rodina. Chcete-li strávit příjemný čas se ...

Nová Trojka je místo, kde je již od roku 2002 vítána celá rodina. Chcete-li strávit příjemný čas se svými dětmi, vzdělávat se, poradit s problémy, které rodinný život často doprovázejí, dopřát svým dětem přátelský kroužek nebo si večer zacvičit, budeme se na vás těšit.

www.nova-trojka.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Café Bar Lampičky

Café bar Lampičky je celkem nový podnik (otevřen únor 2017). Zaměřujeme se na bistro food (hamburger...

Café bar Lampičky je celkem nový podnik (otevřen únor 2017). Zaměřujeme se na bistro food (hamburgery, sandwiche, wrapy), nabízíme výbornou kávu, skvělé pivo i od malých řemeslných pivovarů jako Raven nebo Gwern, ale i kvalitní nápoje a míchané nápoje. Otevřeno máme každý den od 8 do 24hod.

www.cafebarlampicky.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Pro děti

Ateliér Kroužek

Inspirujeme a vedeme děti, aby se rozvíjely v tom, co je baví. Protože nás to baví. Jsme výtvarný kr...

Inspirujeme a vedeme děti, aby se rozvíjely v tom, co je baví. Protože nás to baví. Jsme výtvarný kroužek pro děti od 4 do 15 let. Abychom se mohli každému věnovat individuálně, jsou naše kroužky po malých skupinkách. Ponecháváme dětem prostor pro jejich nápady a vedeme je ke kreativnímu myšlení a k samostatnému výtvarnému uvažování. Rozvíjíme jejich výtvarné cítění a sebevědomí. Učíme děti správně vnímat a tvořit kompozici, barevnost, světlo, prostor a výtvarný výraz. Naše lekce jsou pestré na různé techniky, které děti učíme používat i vhodně kombinovat. Základem je pro nás kresba a malba, které doplňují grafické techniky, prostorová tvorba nebo také nové media (video, animace,…).

atelierkrouzek.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Punťova psí cukrárna

Punťova psí cukrárna je místo, kam mohou vzít psi své páníčky na kávu a dort. Naší specialitou jsou ...

Punťova psí cukrárna je místo, kam mohou vzít psi své páníčky na kávu a dort. Naší specialitou jsou domácí pamlsky z masa, dorty aspikové i pečené, muffiny a jiné masové i bezmasé psí pochutiny. Nepoužíváme žádné chemické konzervanty a umělá barviva. Vše je upečeno a připraveno s láskou k pejskům. Kromě sortimentu pro čtyřnohé zákazníky nabízíme i dvounožcům možnost posedět u kávy a dortíku. Punťova cukrárna má bezbarierový přístup, wifi zdarma a je samozřejmě dog friendly.

www.facebook.com/puntovaprvnipsicukrarna

12:00 / 15.09. Celý den
Pro děti

Ateliér Montmartre

Soukromá Výtvarná škola Ateliér Montmartre, již od léta 2014, pořádá výtvarné kurzy kresby, malby, g...

Soukromá Výtvarná škola Ateliér Montmartre, již od léta 2014, pořádá výtvarné kurzy kresby, malby, grafiky a sochařství pro veřejnost s cílem poskytnout kvalitní výuku výtvarného umění pod vedením profesionálů. Poskytujeme výuku klasických i moderních výtvarných technik dětem, mládeži, dospělým a seniorům.

www.ateliermontmartre.cz

12:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Japonská Domácí Cukrárna

Pop - up Japonská Domácí Cukrárna prezentuje tradiční japonské sladkosti - wagashi, které jsou nejen...

Pop - up Japonská Domácí Cukrárna prezentuje tradiční japonské sladkosti - wagashi, které jsou nejen krásné na pohled, ale i velmi chutné. Na Zažít Město Jinak budete moct vyzkoušet ty nejoblíbenější z nich. Jako je třeba Daifuku - což znamená velké štěstí. Většina sladkostí je navíc vhodná i pro celiaky a je zcela bez eček. Přijďte ochutnat dobroty ze zemně vycházejícího slunce.

www.facebook.com/groups/745261532204283/about/

12:30 / 15.09.
Hudba

Holy Romans – koncert

Funkrock nemusí být vždy spojen s žesti. Jde to i syrově s kytarou, basou a bicíma. Barvitá forma ka...

Funkrock nemusí být vždy spojen s žesti. Jde to i syrově s kytarou, basou a bicíma. Barvitá forma kapely Holy Romans vykazuje nudu na druhou kolej.

www.facebook.com/holyromans

13:15 / 15.09.
Hudba

Jacob West – koncert

Jacob West je mladý 16 letý rapper, který se rapu věnuje 2,5 roku a chodí do rapových workshopů Klub...

Jacob West je mladý 16 letý rapper, který se rapu věnuje 2,5 roku a chodí do rapových workshopů Klubu Beztíže, které podporují mladé umělce.

beztize.ulita.cz

14:00 / 15.09.
Divadlo

20 000 židů pod mořem – improvizované představení pro děti

Improvizační skupina. Děj není předem znám, ovlivní jej nejen samotní herci, ale i diváci, ulice, pr...

Improvizační skupina. Děj není předem znám, ovlivní jej nejen samotní herci, ale i diváci, ulice, projíždějící auto. Šumící strom. Pták. Cigáro. Skupina vystupuje v divadlech DISK a NoD (formát TheatreRIP.impr), mimo sezonu na festivalech všude možně.

www.facebook.com/20000zidu

15:00 / 15.09.
Hudba

Brass Avenue – koncert

Dechový showband, který se svými covery světových hitů roztančí každého! Koncerty Brass Avenue nejso...

Dechový showband, který se svými covery světových hitů roztančí každého! Koncerty Brass Avenue nejsou jen o hudbě, stejný důraz kluci kladou na velkou pódiovou show a komunikaci s publikem. Brass Avenue dovede zaujmout jakékoli publikum a spolehlivě rozhýbe všechny generace.

brassavenue.cz

15:00 / 15.09.
Město snů

Pragulic – komentovaná prohlídka

Pragulic je tým mladých lidí, kteří pomocí sociálního podnikání odvážnou a zábavnou formou mění pohl...

Pragulic je tým mladých lidí, kteří pomocí sociálního podnikání odvážnou a zábavnou formou mění pohled veřejnosti na bezdomovce a umožňují jim tak jednodušší návrat do běžného života. V rámci ZMJ před kinem Aero vás od 15:00 čeká prohlídka s panem Václavem za dobrovolné vstupné, které jde do kapsy celé jen jemu. Sraz na dvoře ve vnitrobloku u pokladny kina. 

pragulic.cz

16:00 / 15.09.
Divadlo

20 000 židů pod mořem – improvizované představení pro dospělé

Improvizační skupina. Děj není předem znám, ovlivní jej nejen samotní herci, ale i diváci, ulice, pr...

Improvizační skupina. Děj není předem znám, ovlivní jej nejen samotní herci, ale i diváci, ulice, projíždějící auto. Šumící strom. Pták. Cigáro. Skupina vystupuje v divadlech DISK a NoD (formát TheatreRIP.impr), mimo sezonu na festivalech všude možně.

www.facebook.com/20000zidu

17:00 / 15.09.
Tanec

Zig Zag – taneční workshop

„Swing je panečku král všech tanečků...“ Swing je neuvěřitelně radostný párový tanec pocházející z A...

„Swing je panečku král všech tanečků...“ Swing je neuvěřitelně radostný párový tanec pocházející z Ameriky 30. let. Objev ho spolu s námi, máme pro tebe krátkou lekci stylu zvaného Lindy Hop a tančírnu. Že nemáš s kým přijít? Nevadí, na lekci i tančírnu není nutné přijít v páru.

www.zig-zag.cz

18:00 / 15.09.
Hudba

Neviditelný inkoust – koncert

Příležitostnou kapelu Neviditelný inkoust tvoří hudební nadšenci z řad průvodců Neviditelné výstavy....

Příležitostnou kapelu Neviditelný inkoust tvoří hudební nadšenci z řad průvodců Neviditelné výstavy. Za klávesy již tradičně usedá fanatický programátor Lukáš, pod jehož vlahým pohledem roztála již ne jedna tabulka čokolády, jedné kytary se zmocní větrem ošlehaný rocker a elektrikář Jarda, zvaný vlasáč, a na dvanáctistrunce se vyřádí přísný historik a badatel Jarek, jehož bystrý mozek nevyhnutelně odhalí všechny zákruty a škvíry v historickém vědomí. Ovšem tu správnou jiskru dodá teprve zpěvačka a klarinetistka Terezka - neviditelná ruka trhu s kosmetikou a tygr v rouše beránčím.

www.neviditelna.cz

18:30 / 15.09.
Divadlo

Underground Comedy – stand-up show

Znáte je z Comedy Clubu, znáte je z našeho pořadu na Stream.cz a teď s nimi můžete Zažít město jinak...

Znáte je z Comedy Clubu, znáte je z našeho pořadu na Stream.cz a teď s nimi můžete Zažít město jinak! Parta komiků z Underground Comedy vám podstrojí pořádnou porci jejich humoru, co je občas jemný jak dětská prdýlka, jindy nabroušený jako břitva v barber shopu. Humor, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví.

undergroundcomedy.cz

19:15 / 15.09.
Divadlo

Slam Poetry

Slam znamená stát se textem. Nelze jej zaměňovat s autorským čtením či recitační soutěží. Autoři-per...

Slam znamená stát se textem. Nelze jej zaměňovat s autorským čtením či recitační soutěží. Autoři-performeři se zaměřují na to, CO sdělují a JAK to sdělují. Exhibice s vašimi oblíbenými autory pod širým nebem bude tradičně hodnocena náhodnými dobrovolnými porotci z publika. 

www.slampoetry.cz

Mapa lokality a okolí

Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři