Lokality > Praha 3, Biskupcova / Ambrožova

Mapa Program
Biskupcova / Ambrožova

Ulice Ambrožova a Biskupcova letos opět ožívá v rámci akce Zažít město jinak. Jak ale bude vypadat bez aut a plná života? Jaké zážitky může toto zažité místo přinést? Přijďte to zjistit! Pro návštěvníky připravujeme program určený všem věkovým kategoriím. Pro děti (ale i dospělé) jsou určené výtvarné a další kreativní dílny, ale také stánky s nejrůznějšími organizacemi a občerstvením. V kině Aero Vás pak čekají také pásma filmů dětských tvůrcu z blízké Aeroškoly. K poslechu bude nejedno hudební uskupení, které si dospělé publikum může užít s hrnkem kávy či jiného nápoje a přitom si zalovit v nabídce secondhandového oblečení. Přátelské tváře a pohodová atmosféra jsou každoroční jistotou!

Program

12:00–19:00
Dílny

Animační díla Aeroškoly

Animovaný film nabízí kouzelný svět, v němž můžete bez zábran oživit a rozhýbat jakýkoli předmět. Fantazii se meze nekladou, zkušení lektoři Vás rádi provedou tímto kouzelným světem. Dílna bude dle počasí probíhat před nebo přímo v ateliéru Aeroškoly.

Přesný časový rozpis bude připraven na místě.

12:00–19:00
Dílny

Fotogramová dílna Aeroškoly

Zkoušeli jste si už někdy zaexperimentovat se světlem? Navštívili jste černou komoru? Zatoužili jste někdy otisknout nějaký materiál na fotografický papír? To vše si můžete vyzkoušet na dílně fotogramu v temné komoře Aeroškoly!

Přesný časový rozvrh naleznete na místě.

13:00–14:30
Film

Aeroškola uvádí

Představujeme výběr zajímavých filmů letošního roku, které se urodily na filmově vzdělávacích aktivitách a táborech Aeroškoly. Uvidíte v kině Aero.

13:00–18:00
Bez zábran

Městský plenér na Olšanských hřbitovech

Malba a kresba pod širým nebem - tentokrát v prostředí hřbitovů. Největší zelená plocha Prahy 3 představuje přírodní prostředí plné listoví poskytujícího Pražanům kyslík i klidné prostředí, zatížené ale melancholickým pocitem smutku z mnoha ukončených životů, jejichž hmotné ostatky tam jsou uloženy. Desítka umělců se pokusí zaznamenat a interpretovat svoje vjemy a dojmy z tohoto místa pomocí klasických výtvarných prostředků. V průběhu sobotního odpoledne (a možná i dříve) můžete malíře sledovat při práci, pokud se vám je podaří v území jasně vymezeném zdmi nalézt. Výsledky jejich úsilí budou od neděle vystaveny v kavárně kina Aero po dobu jednoho týdne.

14:00–16:00
Dílny

Výtvarná dílna Aeroškoly

Pro děti i dospělé, výtvarné dílny jsou otevřeny všem věkovým kategoriím. Pro děti tu bude připravena dílna Žižkovský skřítek a pro dospělé zase dílna Žižkov na ruby. Obě dílny Vás čekají v kině Aero.

14:00–14:45
Hudba

Řezňa dixík

Hudební vystoupení pravé žižkovské kapely otevírá náš hudební program.

15:00–16:30
Film

Planeta Praha

Přijďte na projekci krásného snímku, který Vás provede tajuplnou faunou našeho města. Je jí tu víc, než se na první pohled zdá! Prozradíme, že jednu z hlavní rolí ve filmu hrají užasní muflonové.

15:00
Ostatní

Tom a vzpomínky na Žižkov

16:00–16:45
Hudba

Sundrinker

Koncert kapely Sundrinker, převážně studentské kapely z Prahy. Kombinujeme hlavně matematický rock, shoegaze, prog a mluvené slovo. Na koncertech spolu s fanoušky zažíváme barvité a hluboké emoce.

16:30–17:00
Hudba

Drát

Právy žižkovský rap!

17:00–17:45
Hudba

Michal Mihok

Multižánrový hudebník Michal Mihok, je členem kapel První hoře, Nina Rosa, Voila Kapela, Bára Zmeková, kde hraje na akordeon, ale také vytváří vlastní elektronickou hudbu. Tentokrát však sáhne opět po akordeonu.

18:00–18:30
Ostatní

Básně

Představení básníka Milana.

18:00–18:30
Výstava

Vernisáž – Městský plenér na Olšanských hřbitovech

Vernisáž výtvarných děl vytvořených v rámci Zažít město jinak a akce městský plenér na Olšanských hřbitovech bude probíhat 18.9. v kině Aero. Časové zahájení vernisáže se může změnit, prosím sledujte Facebookovou stránku Zažít biskupcovu a Ambrožovu jinak 2022. Vystavovat svá díla tu budou:

1. Jaroslav Grodl 

2. Linda Gurecká

3. Eliška Hanušová 

4. Karolína Klimešová

5. Matěj Lipavský

6. Ivana Lomová

7. Ondřej Minář

8. Katka Perglová

9. Pavel Piekar

10. Libuše Vendlová

11. Zdeněk Daněk

12. Žofie Zajíčková

18:30–19:15
Hudba

Šašaman kvartet

Česká hard art indie pub kapela bez zábran zahraje ku Vaší radosti.

Celodenní program

12:00–19:00
Ostatní

Blešák

Jste fanoušky secondhandového oblečení a vůbec všech kouzelných věcí, které naleznete na blešáku? My rozhodně ano! A proto již několikatým rokem přivítáme řadu prodejců s nejrůznějšími předměty.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program