Lokality > Praha 3, KC Vozovna

Mapa Program
KC Vozovna

Přijďte k nám do Vozovny, bude otevřená celé odpoledne a čekají vás kreativní dílny, společenské hry i hudební vystoupení místní kapely. Na programu se podílejí místní obyvatelé, živnostníci i pobočka Městské knihovny v Praze. Bude se toho dít mnoho, venku i uvnitř, a můžete se potkat se svými sousedy. Festivalový program připravuje i naše sesterské Atrium na Žižkově. 

Program

10:00
Ostatní

Dva kilometry textu

Rozhodli jsme se dvě žižkovské knihovny propojit dvěma kilometry textu. Vyzbrojeni křídou a povídkou od Michaela Ajvaze se vydáváme vstříc bolavým kolenům a unaveným hlasivkám, abychom z Koněvovy a Husinecké ulice vytvořili popsaný řádek, pouto mezi pobočkami, které se nikdy nepotkají. Začneme v 10:00. Přijďte nás pozdravit nebo si napsat pár slov!

Pořádá Městská knihovna v Praze. 

14:00–17:00
Hry

Literární dílna na pomezí LARPu

V téhle netradiční dílně osvobodíme hrdiny knih ze zajetí papírových stránek a začneme s nimi psát nové příběhy. 

Přineste svou oblíbenou knihu, společně vysvobodíme jejího hrdinu a vytvoříme mu úplně nový příběh. Literární postavy jsou totiž mnohdy ve vězení jediného vyprávění, které se opakuje pořád dokola, kdykoli knihu otevřeme. Teď je vypustíme na svobodu a jejich příběhy převyprávíme. Přijďte na netradiční literární hru, která účastníkům přinese povznášející pocit, že není potřeba vždy kráčet po zajetých kolejích a že ze smyček starých známých příběhů jde vystoupit a posunout se někam dál.  Workshop je inspirovaný LARPem, tedy ztělesňováním fiktivních postav a je vhodný pro všechny, kdo umí číst. 

Na hru se registrujte zde.

14:00–17:00
Dílny

Hanna Sommerová: O LESE

Na tomhle workshopu se děti na chvíli promění v opravdové ilustrátory a vytvoří vlastní obrázkovou knihu. Dostanou ručně svázaný sešit a jeho stránky pokreslí fantaskním příběhem. Dílnu povede Hana Sommerová, studentka Akademie výtvarných umění v Praze, která ve školním Nakladatelství AVU vydala knihu O lese. S dětmi na svůj debut naváže a popostrčí je blíže tomu, aby objevily kouzlo lesních hájů, zapojily svou fantazii a zkusily cit pro barvy. Zároveň si děti vyzkouší práci ilustrátorů a pokusí se odvyprávět příběh pomocí obrazů. Kurz potrvá 40 minut a je vhodný pro děti od 6 let.

15:00–18:00
Dílny

Eliška Vrbová: Všichni moji spolubydlící

výstava a dílna

Vzpomínky se nemusí jen zapisovat, mohou se taky smotat z drátků. Přesně tak to udělala Eliška Vrbová, která bude svoje originální instalace vystavovat v minigalerii Městské knihovny u nás ve Vozovně. Výtvarnice vás pozve do světa, kde malé pokojíčky obývají figurky z drátků. Některé hrají karty a jiné sedí u společné večeře. A protože vzpomínky máme všichni, Eliška Vrbová si pro vás připravila i workshop, kterého se mohou zúčastnit děti i dospělí. Společně budete vyrábět vlastní miniatury vzpomínek nebo postavičky z drátků. Zachytíte moment svého života, který je důležitý a ve kterém se poznají i vaši blízcí.

 

Celodenní program

14:00–18:00
Dílny

Workshop květinové vazby

Protože KC Vozovna sousedí s krásným květinářstvím Botanika store, máme na programu i dílnu květinové vazby. Majitelka obchodu Veronika vás naučí techniku vypichovaných kytiček do hrníčku. Kdo nebude chtít vyrábět, může si květinové dekorace koupit na stánku.  

14:00–18:00
Gastro

Kavárna Vozovna pro vás připraví

Kdo zažívá město jinak, potřebuje energii. Proto kavárna ve Vozovně připravila sladké i slané pochoutky. Můžete se těšit na sendviče s pršutem, šunkou a kozím sýrem, na domácí bábovku, koláče i polévku a také na zmrzlinu. Nebudou chybět ani limonády na zahnání žízně a káva pro chvíle odpočinku.

14:00–18:00
Hry

Deskohraní

Po celé odpoledne si budete moct zahrát naše oblíbené hry, jako jsou Velbloudí dostihy, Vládce Tokya, Nemesis,  Mars: Terraformace, Captain sonar nebo Zimu mrtvých. Pro menší návštěvníky připravíme Loopin Louie, Ice Cool: Ledovou školu nebo Tajnou výpravu čarodějů. 

14:00–18:00
Dílny

Knihovna

Pobočka knihovny, s níž sdílíme prostory, bude mít celý den otevřeno a můžete si tak dle libosti číst, půjčovat knihy anebo s nimi jen tak lenošit. 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři