Lokality > Praha 3, Kostnické náměstí s divadlem PONEC

Mapa Program
Kostnické náměstí s divadlem PONEC

V divadle PONEC dlouhodobě věnujeme pozornost nejen kvalitě a podmínkám vzniku umění, které prezentujeme na jevišti, ale také blízkému i vzdálenějšímu okolí, (nejen) žižkovskému veřejnému prostoru. 

Realizované projekty posledních let, jako jsou Plíce Žižkova, Žižkov v pohybu nebo různorodé aktivity pro rodiny s dětmi a školy jasně mluví za náš zájem uměním oživit společný městský prostor. Ten dlouhodobě sdílíme s platformou Zažít město jinak a proto není překvapením, že se i divadlo PONEC zapojí do tradiční zářijové akce. Přijďte spolu s námi v rámci Zažít město jinak 2021 prožít jedno příjemné odpoledne na Kostnickém náměstí. 

A co konkrétně jsme si pro vás připravili? Program pro všechny bez ohledu na datum narození. Čekají vás ukázky z představení pro děti i dospělé Výš spolu s interaktivním workshopem, stejně tak ukázka Pohybově-hlasových dílen pro starší a seniory, které jsou součástí celoročního programu divadla PONEC

Zapojte se, dívejte se, žijte město jinak!

Akce se koná za dodržení aktuálních bezpečnostních opatření souvisejících s pandemií COVID-19, detaily zde.

(f) Vojtěch Brtnický

Program

15:30–16:15
Divadlo

tYhle: Výš – ukázka z představení + interaktivní workshop

tYhle/ Florent Golfier, Lukáš Karásek: Výš – Ukázka z představení a interaktivní workshop.

Dvojice performerů versus jeden podivný předmět s příčlemi a štěřinami. Představujeme si svět jako místo, kde každý má své štafle, schůdky, žebřík a záleží na něm, na jaký stupínek dokáže vylézt.

Fyzické divadlo s dvojicí performerů Florentem Golfierem a Lukášem Karáskem (tYhle) a dvěma žebříky. Chtějí se dostat vzhůru, ale výsledek je nejistý: ženou se za mlhavou vidinou, že tam nahoře to bude lepší, jejich pohyb volnější a mysl svobodnější. Překážkou je jim nejen zemská přitažlivost, ale také živelnost obou postav. 

16:15–16:45
Tanec

Pohybově-hlasová dílna pro starší a seniory

Pohybově-hlasové dílny pro starší a seniory, které se konají jednou týdně v divadle PONEC, pravidelně nabízí kromě příjemné fyzické aktivity i nové umělecké prožitky a možnost strávit volný čas ve skupině podobně naladěných lidí. 

Do ukázky v rámci akce Zažít město jinak se může zapojit každý bez rozdílu věku. 

Dílnu povedou lektoři Lenka Bartůňková a Jan Bárta

17:00–17:45
Divadlo

Výš – ukázka z představení + interaktivní workshop

tYhle/ Florent Golfier, Lukáš Karásek: Výš – Ukázka z představení a interaktivní workshop.

Dvojice performerů versus jeden podivný předmět s příčlemi a štěřinami. Představujeme si svět jako místo, kde každý má své štafle, schůdky, žebřík a záleží na něm, na jaký stupínek dokáže vylézt.

Fyzické divadlo s dvojicí performerů Florentem Golfierem a Lukášem Karáskem (tYhle) a dvěma žebříky. Chtějí se dostat vzhůru, ale výsledek je nejistý: ženou se za mlhavou vidinou, že tam nahoře to bude lepší, jejich pohyb volnější a mysl svobodnější. Překážkou je jim nejen zemská přitažlivost, ale také živelnost obou postav. 

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři