Lokality > Praha 3, Lucemburská / Jiřího z Poděbrad

Mapa Program

Vážení sousedé a přátelé,

rádi bychom vás pozvali na pouliční slavnost v ulici Lucemburská a na Náměstí Jiřího z Poděbrad, která se bude konat v sobotu 18. září jako součást akce Zažít město jinak. Přijďte se svými přáteli, rodinou a sousedy a poznejte město z jiné perspektivy. Těšíme se na Vás!

Naposledy jsme tuto akci uspořádali v Lucemburské v roce 2016. Nyní jsme se rozhodli sousedství znovu oživit. Tentokrát vytvoříme dvě hlavní zóny, jednu společně s Las Adelitas v Lucemburské která vám připomene atmosféru Mexika a Latinské Ameriky. Druhá vznikne ve spolupráci s Never Enough, obchodem na Jiřáku se street wear módou a zaměřením na život na Žižkově i mimo něj.

Užijte si den plný koncertů, divadel, workshopů, tance, výborného jídla a osvěžujících koktejlů z celého světa.

Brzy zveřejníme další informace. Sledujte oficiální Facebookovou událost, ať vám nic neunikne.

Multikulturní festival „Zažít město jinak“ se koná díky podpoře organizaci Auto*Mat. Děkujeme!

OTEVÍRACÍ DOBA

SO 11.00 – 21.30

— ENGLISH —

Dear neighbors and friends,

we are thrilled to invite you to Lucemurska Street Festival (September 18). Come with your friends, family and neighbors and experience the city from a different perspective. We are looking forward to seeing you!

Last time we have organized this event in Lucemburska was 2016, and we have decided to revive the neighborhood once more, this time we will create two main areas, one with Las Adelitas Lucemburska, which will bring you the vibe of Mexico and Latin America, second will be in cooperation with Never Enough, which is a street wear shop located on Jirak, and focused on urban culture of Zizkov and beyond.

Enjoy a day full of concerts, theater, workshops, dance, delicious food and refreshing cocktails from all around the world.

The multicultural festival “Different City Experience” takes place thanks to the support of Auto*Mat. Thank you!

OPENING HOURS

SA 11.00 – 21.30

Program

11:00–12:00
Sport

Zažít město na kole s AutoMatem – zastávka v Lucemburské

Z Lucemburské bude vyjíždět speciální „cyklojízdová jednotka“ Zažít město na kole, ke které se můžete přidat. Ve volném rytmu projede několika pražskými částmi. Lucemburská bude první zastávka v rámci vyjížďky Zažít město na kole – od 11:00 vám na infostánku poradí s problémy, které vás při městské cyklistice trápí. Ve 12:00 se společně vydáte na zábavnou cestu do další lokality.

Spolek AutoMat, hlavní organizátor slavností Zažít město jinak, pro návštěvníky připravil interaktivní, zábavnou a především edukativní projížďku Prahou se zkušenými cyklisty z AutoMatu. Zažijte i vy město ze sedla!

Dozvíte se, kudy a jak jezdit po Praze na kole bezpečně (i s dětmi) a ve vybraných lokalitách bude možnost absolvovat i zkušební jízdu na kargo kole. Naučíte se, jak vyměnit píchlou duši a proberete problémy, které vás při městské cyklistice trápí. Přidejte se a přejeďte si s námi z jedné lokality do druhé v zábavném průvodu. Každá etapa potrvá cca 45 minut včetně výkladu v průběhu.

13:00–13:30
Tanec

Workshop tanga se školou Caminito.cz

Škola Caminito.cz, která sídlí v Korunní, na Live Stage předvede taneční ukázku argentinského tanga a zároveň vytvoří i malou tančírnu, kde si budete moci základní kroky sami vyzkoušet.

Celodenní program

11:00
Ostatní

MINT Market

Trh s autorskou módou, šperky a designem, na kterém se budou prezentovat lokální návrháři a obchody s designem.

11:00
Dílny

Workshop + infostánek AutoMat

Na stánku spolku AutoMatu, který slavnosti před 16 lety založil a od té doby koordinuje, se můžete těšit na bohatý program pro malé i velké umělce a všechny kolemjdoucí. Vytvoříte si originální módní kousek pomocí sítotisku s motivem z letošního vizuálu akce (nezapomeňte si vzít vlastní trika, mikiny nebo látkové tašky!) a děti zabavíte u programu pro nejmenší (hry pro děti, vystřihovánky & omalovánky s tématem Zažít město jinak 2021).

Na infostánku se dozvíte, kudy a jak jezdit po Praze na kole bezpečně (i s dětmi) a ve vybraných lokalitách bude možnost absolvovat i zkušební jízdu na kargo kole. Naučíte se, jak vyměnit píchlou duši a proberete problémy, které vás při městské cyklistice trápí.

11:00
Hudba

Never Enough stage

Na rohu Lucemburské a Jiřího z Poděbrad vznikne stage pod patronátem obchodu Never Enough, na které se představí v průběhu dne několik DJ’s.

12.00 – 13.30 Dnck
13.30 – 15.00 Powers
15.00 – 16.30 Saboteur
16.30 – 18.00 Saku
18.00 – 19.30 Lucas Hulan
19.30 – 20.30 Greenr
20.30 – 21.30 Barbora

11:00
Ostatní

Tetování od tatéra Psajko

Psajko je tatér a piercer vinohradského studia Inkdividual. Ve spolupráci s Never Enough si pro vás připravil výběr tetovacích motivů, které vám rád vtiskne do kůže. Ti odvážnější si odnesou opravdové tetování s originálním designem. Pro ty co si chtějí tetování pouze vyzkoušet a pro všechny děti, vám zde tatér obtiskne falešné tetování, které se po pár dnech smyje vodou a mýdlem.

11:30
Hudba

Live stage

Na pódiu na rohu Lucemburské a Velehradské vystoupí několik místních kapel:

11.15 – 12.50 Amanita – členové uskupení: Anna, Pablo, Yerai, Beto and Albert

12.50 - 13.30 Škola argentinského tanga s Caminito.cz

13.30 – 15.00 Petr + Farhia

15.00 – 16.00 Nikki trio – členové uskupení: Nikki, Dan a Beto, žánr: RnB/Jazz/Pop

16.00 – 17.00 Duo Fuego – členové uskupení: Albert a David, žánr: Rumba

17.00 – 18.00 Gabriel Guerreiro – žánr: Bossa Nova

18.00 – 19.30 Romario

19.30 – 21.30 GADJO CZ (Radio 1) & HADASH (saxofon jam)

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři