Lokality > Praha 3, Řehořova

Mapa Program
Řehořova

 Oživený dlouhodobě prázdný dům. Místo propojující coworking, ateliéry pro umělce, galerii, sociální službu, foto studio a univerzální prostor pro workshopy, vzdělávání, setkávání a sdílení. To vše DIY a se sociálním přesahem. Místo, které právě vzniká, spolu s vámi. Vše, co se obvykle odehrává uvnitř pětipatrového prostoru39, se během ZMJ přesune ven a užijeme si společně sousedské slavnosti pod širým nebem.

 Od 14:00 se můžete těšit na koncerty pohodové hudby a veganské občerstvení, ať už například langoše nebo ochutnávtku sýrů od Rýsarny. Kdo má chuť vyzkoušet si něco kreativního, může zajít na workshop od BYOC_brand nebo si vyrobit škerky s Caroline Görg. Pokud jste nikdy nezavítali do našeho obchůdku roleta39, bude pro vás po celou dobu otevřený a můžete prozkoumat, jaké poklady se v něj ukrývají. Můžete se také těšit na přednášku od Respektuju. A kdo by chtěl zastřihnout konečky nebo úplně změnit svůj účes, tak může využít služeb kadeřnického salonu pod širým nebem Street cuts. Závěr večera zakončíme promítáním filmu se skate tématikou v kavárně. 

Program

14:00–19:00
Ostatní

Pouliční haircut koutek Streetcuts

Stříhat jsme začaly už v jednom roce. Prvně to byl papír, potom barbíny, a nakonec nohavice u kalhot. Když jsme se rozhodovaly mezi kariérou návrhářky pro Mattel nebo Chanel, jasnou volbou bylo stříhání vlasů.
Hotelový šampony, tůra po horách, vlasy furt v culíku, mořská voda…Pokud tohle zní jako ty, máš za sebou další divoký léto. I tvoje vlasy si s tebou užily pořádnou party. Teď je ten správnej čas na refresh! Stav se do haircut koutku Streetcuts a my ti vystřihneme super udržitelný háro. Už žádný gumičky, ani zbytečnej styling. Jen ty a účes, co ti sedí ‍️‍️

14:00–20:00
Gastro

Rýsárna – Kytky k sežrání

Ermouše jsme si všichni zamilovali a proto nás těší, že od Kytek k sežrání budete moct během akce ochutnat ještě víc dobrot u jejich stánku!

14:00–20:00
Gastro

Langoše

Klasika, co nesmí chybět!

15:00–17:00
Dílny

Workshop – výroba šperků s Caroline Görg

Caroline Görg je česká šperkařka, která ve své tvorbě používá pouze lokální a udržitelné materiály. Zabývá se především zajímavějším typem šperků a materiálů, jako například pravých říčních perel a starožitných přívěsků. Převážně u ní uvidíte zlaté šperky, ale čas od času se u ní objeví i tvrdší kalibr šperků stříbrných. Um šperkařství ji naplňuje a je to tak vidět i na její tvorbě.

15:00–18:00
Dílny

Workshop – výroba uprecyklovaných peněženek a prstenů s BYOC_brand

Můžete se těšit na recykované bannerové peněženky, hořící vyšívané brože, keramiku a spoustu korálkových prstýnků. Takový si budete moct vytvořit i sami v našem workshopu, krom toho na místě budeme mít k dispozici i krabice od mléka na vytvoření peněženek.

15:00–15:30
Hudba

Koncert – Peter Kolarčík

Peter Kolárčik, známy svojim vycibreným štýlom a úprimnými textami o úprimnom živote jedináčika, nekonečný študent a príležitostný skejter. Rodák z ďalekej Spišskej Novej Vsi, známy aj zo zoskupenia Chaloši zos Spišskej, je neopakovateľným interpretom súčasného človeka. Vie sa zamyslieť, poskladať a zahrať úžasné, miestami trpko-vtipné piesne inšpirované jeho umeleckým duchom. Od minulého roka skóruje už piatou vysokou školou. Tentokrát prešiel na AVU z Umprum, na ktorú prešiel z VŠMU, na ktorú prešiel z Bystrickej Akademie umení. Prestupy mu nie sú cudzie, ktovie kam ho to dovedie najbližšie. Jedno viem iste, dobehol ma a ja budem musieť prestúpiť čoskoro tiež. 

Zahrá a zaspieva obľúbené  skladby v storytellingovom štýle s restbitch faceom, ktorými vás rozhodne pobaví a čoto odhalí o jeho pohľade na svet. 

15:30–16:00
Hudba

Koncert – Diana Dzurillová

Diana Dzurillová je autorka filmových scenárov, knižiek prózy aj poézie, ktoré si sama vydáva, literárnych večierkov, a v neposlednom rade aj pesničiek. Absurdný humor a dada prístup s ľahkosťou kombinuje s veľkými témami ľudskosti a duchovna, a to častokrát aj v jednom verši. Nie sú jej cudzie metafory ani text pesničky pozostávajúci z jedného slova. A nie je to len o tvorbe - rovnako to vystihuje ju ako osobu, ako moju dlhoročnú kamošku a naše dlhé rozhovory. Vôbec ma preto neprekvapuje, že tentokrát chce zúžitkovať aj svoj rozprávačský talent. Jej vystúpenie bude akýsi "hudobný stand-up", ako si formát nazvala. Pomedzi pesničky zahrané na gitare bude niečo rozprávať - čo, to netuším. Viem len to, že to bude dobré. A že sa už neviem dočkať. 

16:00–17:00
Bez zábran

Přednáška – Můžeš být sám sebou?

Krom hudebního programu a workshopů se můžete těšit na přednášku „Můžeš být sám sebou?”, kterou si pro vás připravili Respektuju. 

A o čem přednáška bude?

V přednášce Můžeš být sám sebou se zaměříme na témata sebelásky, queer života, standardy ve společnosti ohledně vzhledu, fungování ve společnosti, autoritativní normy a očekávání. Dále probereme gender normy a předsudky o toxické maskulinitě a ženské křehkosti, vztahy, lásku, polyamorii a sex. Témata budou diskutovány s odlehčením, humorem a povzbuzením.

17:00–18:00
Hudba

Koncert – Moon House

„jsme čtyřčlenná indie/dream popová kapela s názvem moon house..

kousek přes dva roky se snažíme hraním tvořit dobrou atmosféru na ulicích, v kladenských i pražských podnicích a občas na menších festivalech..

penízky, které dobrovolně vybíráme na koncertech nebo za námi ručně malované použité plátěnky s naším logem, posíláme na dobročinné sbírky (více o tom na instagramu) a to nám dává smysl!

to jsme my..těšíme se na vás!

@_moon_house”

18:00–19:00
Tanec

Performativní meditace v tanci v tepu39

Slyšeli jste někdy o performativní meditaci v tanci?

Tento jedinečný workshop si budete moct vyzkoušet od 18:00 v našem tep39!

„Performatývna Meditácia v tanci v doprovode živého zvuku tradičných hudobných nástrojov s Borou Debnárovou a Pavlem Hakem.

Pracuje s uvoľňujúcim pohybom, ktorý vedie k improvizovanému tancu. Prehlbuje vnímavosť tela, upokojuje myseľ, zastavuje v prítomnosti. Premení pocity účastníkov v zvukové linky a prepojí telo a dušu.

Meditácie sa môžete zúčastniť ako pozorovateľ/divák, poslucháč/so zavretými očami, alebo fyzicky v pohybe zdieľať priestor s ostatnými.”

19:00–20:00
Hudba

Koncert – Cold Meat party

new school garage rock #coldmeatparty

20:00–21:00
Hudba

Koncert – Dissipativ

Elektronické-akustické duo, které hraje hudbu inspirovanou žánry dubstep, jungle, dub.

21:00–22:00
Film

Promítání filmu – MOSTY!

Celý večer zakončíme promítáním filmu!

Nevěřili byste, kolik mostů a lávek jde v Čechách oskejtovat! Nový video Darkslide skateshopu „MOSTY!“ navazuje na starší projekt Dry season, kterej mapoval vypuštěný betonový nádrže a starý koupaliště. V cca. 20 minutách uvidíte spoustu dobrodružnejch misí, který partě přinesly zážitky, co se už asi nikdy nebudou opakovat. Skateboarding rozhodně nemusí bejt jen nuda ve skateparku!

Celodenní program

14:00
Pro děti

Chodník plátnem

Pojďme Řehořovu společně oživit barvami! Křídy budou k dispozici a fantazii se meze nekladou

14:00
Výstava

Galerie – Hilda Kolektiv/ I tma má své sny

V kavárně si můžete prohlídnout výstavu HildaKolektivu „I tma má své sny”. 

Tušíme, že pro činorodost je nezbytné zbavit se, alespoň na chvíli, všudypřítomné nekompromisní mantry o výkonu. Cítíme stále naléhavěji nutnost vyhradit si čas k sebepéči, která mimo jiné zahrnuje i důraz na kvalitu soukromého prostoru. 

/Jak moc jsou důležité předměty, kterými se obklopujeme během našich každodenních rituálů?/

Naše seskupení je spojením čtyř žen, kde se každá vyjadřuje jiným způsobem i různě smýšlí, přesto se potkáváme v kritickém názoru na neudržitelnost současného globálního nastavení společnosti a jeho důrazu na individualitu a výkon jednotlivce.

  Přirozeně vznikla potřeba se ukotvit v jistém druhu spolupráce, který nemusí být nutně svázaný stejnou představou o výsledku, ale naopak spatřuje kvality v diverzitě přístupů a jejich konečném kolektivním vyznění.

14:00
Ostatní

Roleta39 – tiskařská a řemeslná dílna s prodejnou nezávislé tvorby

Po celý den můžete navštívit naší Roletu39!

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program