Lokality > Praha 3, Řehořova

Mapa Program
Řehořova

 

Oživený dlouhodobě prázdný dům. Místo propojující coworking, ateliéry pro umělce, galerii, sociální službu, foto studio a univerzální prostor pro workshopy, vzdělávání, setkávání a sdílení. To vše DIY a se sociálním přesahem. Místo, které právě vzniká, spolu s vámi. Vše, co se obvykle odehrává uvnitř pětipatrového prostoru39, se během ZMJ přesune ven a užijeme si společně sousedské slavnosti pod širým nebem.

Od 14:00 se můžete těšit na koncerty pohodové hudby, workshopy kreslení nebo galerii pod oblaky na fasádě prostoru39. V duchu upcyclingu se chystá sekáč, na který nezapomeňte přinést oblečení v dobrém stavu, co už vám nedělá takovou radost. Pokud jste nikdy nezavítali do našeho obchůdku roleta39, bude pro vás po celou dobu otevřený a můžete prozkoumat, jaké poklady se v něm ukrývají. Budete mít možnost seznámit se s umělci, kteří u nás tvoří v ateliérech a kteří rovněž přispějí do programu akce. Čeká nás přednáška Tomáše Samka s následnou diskuzí o veřejném prostoru s názvem – Jak jazykem sestavit město jinak? A samozřejmě co by to bylo za sousedskou slavnost bez skvělého jídla a pití, u nás ve vegan verzi. A doufáme, že se zapojí sousedi s dalším zajímavým programem…

 

Program

14:00–14:30
Návod k sestavení

Otevření – začínáme zažívat Řehořovou jinak

14:30–15:00
Hudba

Koncert – Betsaida

Betsaida je dvoučlenné uskupení z Brna. Ve svých písních prozkoumává přírodu, města i lidská obydlí a duchovní přesah okolního světa.

15:15–16:00
Ostatní

Přednáška + diskuze – Jak jazykem sestavit město jinak?

Tomáš Samek

Jazyk je ta nejpřirozenější stavebnice, z níž budujeme veřejný prostor. A přece právě na něj často zapomínáme. Jak můžeme jazykem postavit město tak, aby bylo pro všechny? Přednáška s diskuzí.

16:00–20:00
Dílny

Workshop – malování pro seniory

Zaměříme se na studii obrazů známých umělců moderního umění 20.století. Vysvětlíme si něco o kompozici, barvě a světle a samy si zkusíme namalovat kopii podle vybraných obrazů. Dále si můžeme projít malbou či kresbou zátiší z přírodnin, tím si vyzkoušíme vnímat prostor v reálném prostředí.

17:00–18:00
Tanec

Ukážka lekce – Freedom in Movement s Jankou Hríbikovou

18:00–18:30
Hudba

Koncert – Syfon

Syfon. Nově vznikající hudební projekt dvou obnažených duší naservírovaných na syntetickém podnose při nečekané procházce lesem. Experimentální jahodový výkvět hnojený kytarou, beatboxem a metráky barevné kabeláže.

19:00–19:30
Dílny

Workshop – Malování s hudbou s Jenou – ‘Sound drawing workshop’

‘Sound drawing workshop’

We are given a huge white paper to freely draw and paint in the street of Žižkov. What would you draw? Sound is abstract material we could express in authentic graphical language. Be free, primitive! Connecting sound and image opens your creative mind and this brain massage simply makes you feel like free spirit children.

https://youtu.be/r0cClhNpXB0

19:45–20:15
Hudba

Koncert – Ending

Pražská indie-funková kapela hrající od března roku 2018. Finalisté hitparády Stertér Radia Wave či kapelní soutěže REC.stage. Za sebou mají vydání singlů Something a Bear Hunting Armor či debutového EP Plavalaguna. Právě dokončuji první desku s názvem Muzak, na které spolupracují s Rony Janečkem z John Wolfhooker. Album vychází na podzim tohoto roku a podpořit jeho vydání můžete na https://www.donio.cz/ending.

https://youtu.be/b593SM_UCbk

20:30–21:00
Hudba

Koncert – Homeoffice

Pražsko-ruská čtveřice posouvá hranice toho, co to znamená indie-rock. Chytlavé kytarové songy nasáklé elektronikou se v melancholii netopí, ale elegantně plavou a především příjemně plynou. Prvotní chladné pocity z jejich hudby brzy střídá vřelost spojená s domácí pohodou, která ostatně inspirovala kapelu k názvu homeoffice. Téměř taneční song "Habits", rockově dravá "Feel It Here" a ambientní "Init" skvěle ilustrují žánrový rozptyl nadějné čtveřice. Kytarovky nejsou mrtvé, pokud je máte čím oživit, což homeoffice zvládají velmi dobře.

Poslední release Habits:
https://distrokid.com/hyperfollow/homeoffice/habits
Stripped verze Solitude z (A)VOID sessions:
https://www.youtube.com/watch?v=dm9qxWcLjms

Celodenní program

14:00–21:00
Výstava

galerie39 pod širým nebem

Galerie pod oblaky na fasádě domu prostoru39.

14:00–21:00
Ostatní

Sekáček

Nezapomeňte přinést oblečení v dobrém stavu, co už vám nedělá takovou radost a udělá druhým :)

14:00–21:00
Gastro

Vegan občerstvení – Lidová kuchyně Salé

Těšit se můžete na Butter fake chicken s rýži a naan spolu so zeleninovou krémovou polívkou. 

K tomu přibudou určitě skvělé sladké snacky. 

14:00–21:00
Pro děti

Dětský koutek

Chcete si dát limču, poslechnout si hudbu, zúčastnit se workshopu nebo jenom mít chvilku čas pro sebe? Děti se samy zabaví v dětském koutku.

14:00–20:00
Dílny

Melta & Magic

Seš po rachotě? Doraž na meltu, na meltu s rohlíkem a dědečkovým příběhem.

Seš ztracen*a? Dej si věštbu! Tarot, dixit, fortune cookies – máme vše.”

14:00–21:00
Gastro

prostor39 bar

Po celý den pro vás bude připravený bar prostoru39 se širokým sortimentem limonádiček, piv a dalších nápojů. Tentokrát bude bar jak venku na ulici, tak i uvnitř v kavárně.

14:00–21:00
Pro děti

Chodník jako plátno

Pojďme si užít chodník a silnici bez aut a pomalujme je křídami podle svých představ. Větší malířské plátno jen těžko najdeme!

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři