Lokality > Praha 4, Čekání na změnu

Mapa

Čekání na změnu - komunitní den | Zažít jih jinak 

Lokalita platformy Acari na sídlišti Libuš vznikla v rámci festivalu Čekání proměny. Během soboty 17.9. zde bude probíhat program, který místním komunitám nabídne několik možností jak zažít jejich město jinak.
Přijďte na keramický workshop Příšerky z metra, který vznikl ve spolupráci s dílnou Cuřínka. Poznat území jinak budete moci během procházky poukazující na minulost, součanost i budoucnost místa. Dozvědět se známé i méně známé informace o spolupráci na vzniku sídliště Písnice budete moci v diskuzi s autory původní koncepce Janem Hančlem, Kurtem Gebauerem a možná i Markem Houskou. Těšíme se na vás!
.
.
.
11:00 Workshop Příšerky z metra pro děti s dílnou Cuřínka 

15:00 Procházka po budoucím území s kurátorkami festivalu Čekání proměny 

17:00 Diskuze o sídlišti Písnice s jeho původními autory 

.

O festivalu Čekání na změnu

Výstavba metra D je pro jižní hranici Prahy přínosem, spolu s odstraněním dopravní bariéry se ale už paralelně množí plánované projekty nové výstavby. Festival realizovaný pod záštitou GHMP studiem Taktiky vytváří pomocí uměleckých intervencí a akcí platformu pro další diskuzi nad plánovanou změnou a nabízí prostor pro imaginaci alternativního vývoje. Přijďte s námi zažít město jinak spolu s poutní hostinou, diskuzí nad imaginární proměnou nebo si procházkou po místech budoucích změn.

V rámci festivalu proběhne také další program - umělecké performance, divadlo, procházka fiktivním budoucím územím, maškarní workshop aj.

 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program