Lokality > Praha 5, Karlštejnská

Mapa Program

Přijďte zažít Jinonice jinak! Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, kdyby se z frekventované křižovatky ulic Karlštejnská a Butovická stala pěší zóna a vy jste si mohli sednout na lavičku, pohovořit s přáteli a sousedy, pohrát si s dětmi, zkusit štěstí ve hře a k tomu si dát dobré občerstvení?

Spodní část Karlštejnské mezi Butovickou a V Roháčích bude dne 19. 9. 2020 uzavřena pro auta a silnice se promění v pěší zónu. Hlavním cílem akce je upozornit nejen místní, ale i širokou veřejnost na problém narůstající dopravy v ulicích Karlštejnská, Butovická, Klikatá a dalších. V této souvislosti bude na místě připravena k podpisu petice za zklidnění dopravy, která bude následně předána příslušným orgánům Prahy 5 a magistrátu hlavního města Prahy.

Čekat na vás ale bude hlavně zábava, příjemné posezení a hudba. Můžete si změřit své síly v ping-pongu, fotbálku a šipkách, zahrát dámu či šachy nebo zkusit minigolf a petanque. Pokud na vás přijde hlad nebo žízeň, místní hospůdka a vinotéka budou nabízet malé občerstvení a alkoholické a nealkoholické nápoje. V improvizovaném stánku si budete moci koupit dárkové zboží a pro hledače pokladů připravujeme blešák. Nebudou chybět ani oblíbené fotografie starých Jinonic.

Sami se můžete aktivně zapojit například přinesením vašich drobných produktů k prodeji, již nepotřebného zboží a oblečení pro blešák nebo zapůjčením židlí a stolků, popř. lehátek. Kontakt: zazitjinonicejinak@seznam.cz.

Věříme, že si z akce odnesete příjemné zážitky a nové zkušenosti, poznáte nové známé ve vašem okolí a získáte přehled o tom, co se u nás v Jinonicích děje. 

Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude věnován na pokrytí nákladů s přípravou akce.

Všichni jste srdečně zváni.

Program

14:00–20:00
Sport

PING-PONG, ŠIPKY, MINIGOLF, FOTBÁLEK, PÉTANQUE

14:00–20:00
Gastro

OBČERSTVENÍ

Pokud na vás přijde hlad nebo žízeň, místní hospůdka a vinotéka budou nabízet malé občerstvení a alkoholické a nealkoholické nápoje.

14:00–20:00
Pro děti

DĚTSKÝ KOUTEK

14:00–20:00
Hry

DÁMA, ŠACHY

14:00–20:00
Nadechni se pro město

PETICE ZA ZKLIDNĚNÍ DOPRAVY V JINONICÍCH

Hlavním cílem akce je upozornit nejen místní, ale i širokou veřejnost na problém narůstající dopravy v ulicích  Karlštejnská, Butovická, Klikatá a dalších. V této souvislosti bude na místě připravena k podpisu petice za zklidnění dopravy, která bude následně předána příslušným orgánům Prahy 5 a magistrátu hlavního města Prahy.

14:00–20:00
Ostatní

PRODEJ DROBNÝCH PŘEDMĚTŮ

14:00–20:00
Ostatní

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ STARÝCH JINONIC

15:00–15:00
Nadechni se pro město

MINUTA ZASTAVENÍ*NADECHNUTÍ

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři