Lokality > Praha 5, Vrchlického

Mapa Program
Vrchlického

Po sousedsky i mezinárodně přiložíme aktivně ruku k dílu a upravíme, dočistíme špinavé zákoutí zeleného plácku na rohu Vrchlického a Pod Radnicí na Praze 5. Zelený plácek mezi Klamovkou a U Zvonu, kousek od mateřské školky, školy osvěžíme multikulturním nádechem.

S domácím spolkem IndonesianGate můžete rozhýbat svá těla a mysl za rytmů bambusového nástroj angklung během interaktivních představení. Vyzkoušet indonéské bojové umění Pencak Silat, které je jako obranná forma zařazena do základní obranné techniky záchranného systému ČR, tak se pokochat uměleckým zážitkem ladných, tanečních pohybů bojového umění Pencak Silat.

V kulinářském koutku procestujete indonéské ostrovy, Mexiko.

Doprovodné workshopy.

Program

14:30–15:00
Dílny

Angklung bambusový nástroj zapsaný v UNESCO

Hudební workshop na bambusový angklung zapsaný v UNESCO. Rozpohybujte se a šejkujte.

15:00–15:15
Nadechni se pro město

Harmonie dechu pro město

Naučme se znovu plnně dýchat. Nádech nosem a výdech ústy, nádech ústy a výdech nosem. Jaký je v tom rozdíl? Harmonizujme dechem naše tělo, které je napojeno na tepny města. Po rozdýchání zadržíme dech na pět sekund v hrudní části a zklidníme naše srdce :)

15:00–16:00
Sport

Pencak Silat CZ obranné umění

Ukázka tradičního indonéského obranného umění Pencak Silat, které si následně můžete s Guru vyzkoušet. Pencak Silat se skládá z nízkých a vysokých postojů, pomalých i dynamických pohybů vycházejících z pohybů zvířat. Pencak Silat se řadí dle fází pohybu buď k tanečnímu umění, obrannému systému nebo k vrcholovému sportu. Pomalé fáze s hudebním doprovodem. Obranný boj s dlouhým nožem Golog, dívky využívají k obraně vějíř a chlapci flétnu. 

16:30–16:45
Tanec

Poco-poco ostrovní společenský tanec

Společně si zatančíme ostrovní tanec Poco-poco. Tanec jednotlivce, kterým odzbrojíte každého :)

18:00–18:30
Divadlo

Wayang – hra stínů a stébel

Inspirace indonéským loutkovým divadlem, tradičním stínovým i loutkovým. Hra, seminář a workshop.

Celodenní program

10:00
Ostatní

Blešák antik s příběhem

Zúčastněte se tradičního antik blešáku milých, zapomenutých věciček, knížek. Rozbalte si deku na plácku a podělte se i kouskem příběhu svých kousků. 

10:00
Ostatní

Rada zahrádkáře za výměnu

Každý z nás se může dnes stát na chvilku zahrádkářem, přijďte se podělit o rady, tipy. Vyměnit semínka ze zahrádky, balkonu, kytičky, rostliny.  A zeleně zkulturnit plácek.

10:30–18:00
Dílny

Nabatikuj a vyrob si svoji roušku

Pokud se pro nás stává rouška nezbytným doplňkem, tak si ji zkusíme jednoduše vyrobit a nabatikovat starou indonéskou "studenou" technologií, která je bezpečná i pro děti. Kreativní dílna pro děti i dospělé. Vyrobme si z plátna vlastní barevnou batikovanou roušku, která je vhodná pro každodenní nošení a následné vyvaření :)

10:45
Gastro

Kulinářský chodník jihovýchodní Asie

Na chodníku před vchodem do INDOnesianGate si můžete procestovat na vlastní nos chutě koření, sladké  i pálivé, vegetarianské i masité, smažené i na páře. Ocitnete se v kulinářském koutku jihovýchodní Asie. V nabídce budou nejtradičnější jídla z fermentované bio soji Tempe a nejznámější jídla jako je Nasi goreng, smažené zeleninové pochutiny a placičky, smažené závitky, sladké zelené palačinky s palmovým cukrem a kokosem. Javánský čaj rosella, javánská káva, přirozeně fermentovaná káva Kopi Luwak. 

11:00
Film

FAMU foto koutek

Tady a teď , zachyť co vidíš na mobilní telefon, fotoaparát. Famák má pro Vás připravený foto koutek tipů, nápadů.. seminář, workshop.

14:00–14:15
Hudba

Angklung Fadli

Hra na bambusový nástroj 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři