Lokality > Praha 6, Břevnov

Mapa Program
Břevnov

Třetí zářijovou sobotu doražte před polikliniku. Dáme si něco dobrého k jídlu i k pití. Bude na co koukat i co poslouchat. Probereme budoucnost naší čtvrti. Zasoutěžíme si a necháme naše děti dovádět i tvořit. Vylezeme na střechu polikliniky. Vyfotíme se.

👇 kompletní program & harmonogram najdete pod textem níže👇

Vedle známých břevnovských tváří dostanou velký prostor témata, která lidi ve městě zajímají čím dál tím víc – péče o veřejný prostor, městská zeleň, komunitní aktivity a udržitelný rozvoj. Jak se to odrazí v programu? Chystáme několik aktivit, která vás inspirují … Vůbec poprvé proběhne květinová burza se semínkovnou, kam můžete přinést své přebytečné květiny, semínka a výpěstky ze zahrádky nebo si naopak odnést domů zelené potěšení. Sdružení Ekodomov se vám bude celé odpoledne věnovat s otázkami udržitelnosti a uspořádá workshopy pro děti i dospělé. A co se bude řešit? No přece kompost, žížaly nebo hlína! Letošní ZBJ necháme navíc parádně zakořenit, protože se během sousedského odpoledne vypravíme vysadit strom. Říkáte si proč? Nejen, že po sobě něco hezkého zanecháme, ale také vám během odpoledne poradíme, jak na to. Pokud na vašem oblíbeném místě chybí kousek zeleně, nechte se na ZBJ přesvědčit, že to stojí zato. Nápoje budeme letos servírovat výhradně do vratných kelímků, které laskavě zapůjčí Břevnovský klášterní pivovar. Na ZBJ udáte i pořídíte všechno! Jako každý rok doražte s věcmi, které už se vám doma nehodí – knížky, oblečení, domácí potřeby ale i drobný nábytek. To vše si najde své nové majitele, které přivítá antikvariát, blešák a bazar oblečení. Chystá se také burza hraček, kterou připraví břevnovské děti. Zapojte se také a přineste hračky, ze kterých už vaše děti vyrostly. Anebo naopak nenakupujte v obchodě a přijďte si vybrat dárky s příběhem právě na Zažít Břevnov jinak.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

DOPORUČEJEM NEPODCENIT SOUTĚŽE!

Nejlepší břevnovská pomazánka – Přineste svou nejlepší pomazánku a nebojte se vyhrát respekt sousedů!

Partnerem soutěže je oblíbený obchod Moje Kredenc, který věnuje skvělé pečivo na soutěžní ochutnávku a krásné dary pro vítěze! Zástupci obchodu také stanou v porotě.

Břevnovský voříšek – Máte doma toho nejvěrnějšího kamaráda? Vyhrajte spolu cenný titul Břevnovského voříška. Soutěž proběhne ve spolupráci s obchodem DogsDream. Majitelka obchodu Dagmar stane v porotě a věnuje ceny pro vítěze a dobroty pro zúčastněné psy.

Běh do schodů – Děti i dospělí, prověřte znovu svou zdatnost v proslulém běhu.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

PROGRAM

Během odpoledne vystoupí žáci ZUŠ Jana Hanuše se svým tanečním a hudebním programem. Mezi Během do schodů a Břevnovským voříškem nás občerství dětský orchestr Fú Fú band a pěvecký sbor Tralalom. Jakub Zeman předvede ukázky umění japonského meče. Dvakrát během odpoledne proběhne Výprava na střechu polikliniky – připojte se k architektu Michalu Volfovi ze spolku Pro Břevnov, který vás provede budovou polikliniky až na střechu s nezapomenutelným výhledem. Před závěrečnou výpravou za výsadbou stromu vznikne další Společná fotka Břevnovanů. Na závěr zahraje břevnovský hudebník Veren své kytarové vystoupení. 

JÍDLO & PITÍ

Těšte se na svěží nabídku Bistro 8 nebo na řecké speciality, které servíruje pan Konstantinos z oblíbeného obchodu Greek Life. Pivo bude točit Břevnovský klášterní pivovar a nápojové menu nabídne také Kavárna Únik. Maminky dětí z předškolního Klubu Hnízdo vám upečou své Palačinky od maminky. Kávu a sladké občerstvení přiveze Růžový transportér.

DÍLNY

Letos budete mít co dělat, abyste stihli obejít všechny dílny. Nenechte si uniknout ani jedinou, protože všechny budou jedinečné. Sdružení Ekodomov uspořádá ekologické dílny, Papírníci vás naučí vyrobit si vlastní záložku nebo sešit. Celou sadu aktivit pak chystá KC Nesedím, sousedím, které zve k návštěvě Přešívárny a výtvarných dílen. Děti se každoročně mohou těšit na dílnu papírových hrátek, kterou otevírá Studio Paleta.  Výtvarnou dílnu “To je radosti pana Matisse“ připraví Ateliér Kaštan. V rámci stánku s dětskou burzou pak přijďte kout kreativní Pikle se stejnojmennou značkou českých hraček.

STÁNKY & OBCHODY

Tešíme se na nakladatelství a dobročinný obchod Cesta domů, který znáte z Bělohorské. Své textilní výrobky bude prodávat Evulekotule a jihoamerické náhrdelníky vám představí značka Fuego.

AKTIVITY PRO DĚTI (a jejich rodiče)

Vedle spousty dílen se vypravte do stánku KC Nesedím, sousedím, kde se otevře klub rodičů a dětí Dvorek nebo polaroidová Fotobudka, odkud si můžete odnést živou památku na sousedské odpoledne.

Program

13:00–16:00 TIP!
Dílny

Přešívárna

Přijďte si ušít ekologické nákupní sáčky na ovoce a zeleninu. Stačí přinést látku (hodí se např. stará záclona či jiná síťovina, vyřazená košile nebo i běžná tenčí metráž) a provázek na utahování. S ušitím rádi pomůžeme.

13:30–13:45 TIP!
Tanec

Vystoupení ZUŠ Jana Hanuše I.

Taneční číslo na hudbu od Mikolase Josefa Me Gusta

Sólový dramatický přednes Umberto Eco – Ekologická pohádka: Skřítkové z Ňjú (přednese Anna Müllerová)

ZUŠ Jana Hanuše

13:45–14:00 TIP!
Sport

Čchi-kung mistra C. K. Chu

Čchi-kung mistra C. K. Chu - umění ovládání naší vitální energie s lektorkou Mgr. Helenou Bartošovou


Můžete si vyzkoušet na vlastní kůži cvičení vitální energie "Eternal Spring Chi-kung" s kořeny ve starověké Číně.

Cvičení pro jakýkoliv věk a kondici, naučíte se přirozené technice dýchání, zdravému postoji těla a uvolněnosti mysli. Cvičení harmonizuje a ozdravuje celé tělo i mysl a je výbornou přípravou pro jakoukoliv fyzickou zátěž - sport, bojové umění...

Každý se může naučit akumulovat a kultivovat svou životní sílu, čchi a získat tím "věčné mládí"- "Eternal Spring".

14:00–14:30 TIP!
Ostatní

Výprava na střechu polikliniky

Kdo chce protáhnout nohy, ať se připojí k výpravě na střechu polikliniky v doprovodu architekta Michala Volfa. Zažijte Břevnov z holubí perspektivy!

14:00–15:00 TIP!
Hry

Běh do schodů

Soutěž v běhu do schodů je již tradicí břevnovské variace Zažít město jinak. Park se spletitou cestou naproti poliklinice bude výzvou pro všechny závodníky i letos. Troufnete si? :-)

Bude se závodit v těchto kategoriích:

- děti do 10 let

- děti do 15 let

- ženy

- muži

Výherci získají milé ceny! Startujeme ve 14:00 na úpatí parku naproti poliklinice Pod Marjánkou. O vítězi každé kategorie rozhodne nejlepší naměřený čas.

14:00–15:00 TIP!
Dílny

Hlína stojí za prozkoumání

workshop pro děti od 3 let


Půda je zajímavý, ale možná málo známý přírodní materiál, který stojí za prozkoumání: Dá se s ním tvořivě dovádět i zkoušet zajímavé pokusy. K jejímu objevování můžeme použít všechny naše smysly. Během programu se seznámíme s fascinujícím, ale skrytým světem půdních živočichů.


Ekodomov.cz

15:00–18:00 TIP!
Tanec

Umění japonského meče

Ukázky umění japonského meče stylů Toyama rjú a Happó rjú, sestavy kata, zkouška seku tamešigiri v interpretaci Jakuba Zemana (4.dan) a Hakuzan dódžó.

15:20 - 15:30 – ukázka

16:45 - 16:55 – ukázka

Hakuzan Dojo 2019 – Tameshigiri, Batto and Nodachi

Hakuzan dojo 2019


15:00–15:30 TIP!
Hudba

Fú Fú band & Tralalom

Fú Fú Band aneb dětský orchestr hraje, zpívá a užívá si muziku plnými doušky! Zveme malé muzikanty, od října hrají i začátečníci
každé úterý 15:00-15:45
hráči 5-6 let
KC Nesedím, sousedím (vede Ola Závadová)

Tralalom – Zpíváme (nejen) lidové písně v úpravě Zuzany Vlčinské a zpíváme od srdce…
každý, kdo si rád zazpívá, je srdečně zván!
každé pondělí 18:30-19:30
KC Nesedím sousedím…. (vede Ola Závadová)

15:30–16:30 TIP!
Hry

Břevnovský voříšek

Naprosto nevážná soutěž pro všechny vážené břevnovské psy a jejich ještě váženější páníčky.

Soutěžíme v několika kategoriích tak, aby se mohl zúčastnit každý.

Máte psa šikovného? Máte psa krásného? Máte psa, který umí něco, co ostatní stěží zvládnou? Jste se svým psem neocenitelná dvojka? Soutěžní kategorie jsou následující:

  1. Promenáda – psi krasavci a psice parádnice aneb krása je věcí názoru, krása je v oku pozorovatele.
  2. Bystrý pes – jakmile jde o dobrotu, zpozorní každý pes. Soutěžte v chytání piškotů a získejte titul v jediné výkonnostní kategorii, na kterou jsme se zmohli.
  3. Volná disciplína – vyražte porotě dech něčím, na co pořadatelům nezbývá fantazie. Originální kousky, které doženou k slzám smíchu i dojetí, těšíme se na všechny!
  4. Běh sběračů – uklidit po svém psovi není vždy hračka, zvláště když vás někdo tahá za vodítko… Troufnete si na závod v této výsostné pejskařské disciplíně?

Psi jsou hraví a tak slibujeme odměnu pro každého. Ovšem vítěz je jen jeden! Přijďte soutěžit o prestižní titul břevnovského voříška. Břevnovský voříšek proběhne ve spolupráci s obchodem Dogsdream. Majitelka obchodu Dagmar stane v porotě a věnuje ceny pro vítěze a dobroty pro zúčastněné psy.

Upozorňujeme, že soutěž jsme vymysleli z čirého potěšení a očekáváme účast psů, jejichž páni jsou si vědomi rázu akce, které se účastní velké množství lidí včetně dětí. Pokud váš pes špatně snáší ostatní psy anebo trpí jiným druhem citlivosti, doporučujeme se na místo toho zúčastnit soutěže o nejlepší břevnovskou pomazánku :-)

16:00–17:00 TIP!
Dílny

Kde je kompost, tam to žije

workshop pro děti i rodiče

Věděli jste, že existuje živá a neživá půda? Nás bude zajímat živá složka půdy, kterou v rámci tohoto programu zevrubně prozkoumáme. Víte, co je to kompost a k čemu je dobrý? Kde se v něm vzala hlína? Kdo v kompostu žije a jak vypadá? Pojďme společně udělat pár pokusů, které nám na tyto otázky dají odpovědi!

Ekodomov.cz

16:00–16:15 TIP!
Sport

Čchi-kung mistra C. K. Chu

Čchi-kung mistra C. K. Chu - umění ovládání naší vitální energie s lektorkou Mgr. Helenou Bartošovou


Můžete si vyzkoušet na vlastní kůži cvičení vitální energie "Eternal Spring Chi-kung" s kořeny ve starověké Číně.

Cvičení pro jakýkoliv věk a kondici, naučíte se přirozené technice dýchání, zdravému postoji těla a uvolněnosti mysli. Cvičení harmonizuje a ozdravuje celé tělo i mysl a je výbornou přípravou pro jakoukoliv fyzickou zátěž - sport, bojové umění...

Každý se může naučit akumulovat a kultivovat svou životní sílu, čchi a získat tím "věčné mládí"- "Eternal Spring".

16:30–16:45 TIP!
Hudba

Vystoupení ZUŠ Jana Hanuše II.

Vystoupení lidového souboru ZUŠ Jana Hanuše pod vedením Heleny Sequardtové, který předvede Suitu českých a slovenských lidových písní.

ZUŠ Jana Hanuše

16:45–17:00 TIP!
Hry

Nejlepší břevnovská pomazánka – vyhlášení

Každá domácnost má svoji oblíbenou pomazánku, kterou ohromuje návštěvy. Jaká je ta vaše? Přijďte zazářit a natřít to všem sousedům, aneb každá nátěrka soutěží.

Zeleninové i masové, veganské i tvarohové, humus a tak dále. Hrdě soutěží všechno, co se dá natřít na chleba nebo nabrat kouskem mrkve. Své soutěžní porce noste k pomazánkovému stolci do půl páté a to nejlépe v uzavřeném obalu.

Pomazánkový vládce Břevnova bude vyhlášen v 16:45 a může se těšit na dárkovou kartu Moje Kredenc v hodnotě 1000 Kč a na kyblík skvělé goudové pomazánky právě z tohoto obchodu.

Partnerem soutěže je Moje Kredenc, oblíbené lahůdky na úpatí Bělohorské.

17:00–17:30 TIP!
Ostatní

Společná fotka Břevnovanů

Už podruhé se můžete těšit na společnou fotografii Břevnovanů. Tentokrát naproti Poliklinice u schodů, které vedou na Bělohorskou. Fotografovaní Břevnovanů chceme opakovat každý rok tak, vznikne tak fotografická kronika našich sousedských setkání.

Přijďte se také vyfotit se sousedy!

17:30 TIP!
Ostatní

Výprava na střechu polikliniky

Kdo chce protáhnout nohy, ať se připojí k výpravě na střechu polikliniky v doprovodu architekta Michala Volfa. Zažijte Břevnov z holubí perspektivy!

17:30–18:00 TIP!
Hudba

Veren

Břevnovský hudebník Veren a jeho sólové kytarové vystoupení.

18:00–18:15 TIP!
Ostatní

Společné sázení stromu

Celodenní program

13:00 TIP!
Ostatní

Evulekotule

textilní výrobky – háčkované čepičky pro děti, kabelky pro holky i pro kluky, batohy pro dospělé, nosítka na panenky

13:00 TIP!
Ostatní

Fuego – náhrdelníky

Proč Fuego? Předené náhrdelníky jsem objevila poprvé během svých cest po jižní Americe, právě v Ohňové zemi, španělsky Tierra del Fuego. Uchvátily mě svou lehkostí, barevností a originalitou. 

Ráda bych jejich prostřednictvím i do Čech přenesla nespoutanou energii a divokost z této části světa.

13:00 TIP!
Hry

Nejlepší břevnovská pomazánka

Každá domácnost má svoji oblíbenou pomazánku, kterou ohromuje návštěvy. Jaká je ta vaše? Přijďte zazářit a natřít to všem sousedům, aneb každá nátěrka soutěží.

Zeleninové i masové, veganské i tvarohové, humus a tak dále. Hrdě soutěží všechno, co se dá natřít na chleba nebo nabrat kouskem mrkve. Své soutěžní porce noste k pomazánkovému stolci do půl páté a to nejlépe v uzavřeném obalu.

Pomazánkový vládce Břevnova bude vyhlášen v 16:45 a může se těšit na dárkovou kartu Moje Kredenc v hodnotě 1000 Kč a na kyblík skvělé goudové pomazánky právě z tohoto obchodu.

Partnerem soutěže je Moje Kredenc, oblíbené lahůdky na úpatí Bělohorské.

13:00 TIP!
Dílny

Nesedím, sousedím

V zóně komunitního centra Nesedím sousedím najdete blešák a různé výtvarné i výrobní dílny, které navazují na náš celoroční pravidelný program v KC (viz Přešívárna, Dvorek, Fotobudka). Také budeme mít k prodeji ruční výrobky z našich dílen a rádi vám řekneme víc o tom, co všechno v KC děláme a na co bychom vás rádi pozvali k sousedění i během roku.

Nesedím, sousedím

13:00 TIP!
Ostatní

Antikvariát

Jako každý rok bude součástí ZBJ tradiční bazar knih. V průběhu celého dne mohou lidé přinášet své přečtené knihy.

V antikvariátu můžete knihy směňovat anebo je tu zdarma zanechat. Nabízené knihy lze také za dobrovolný příspěvek kupovat a tím přispět na provoz ZBJ. Děkujeme za spolupráci Městské knihovně na Bělohorské, která nám tradičně dodává vyřazené knihy, a ty, které zbydou, opět odebírá. Těšíme se na stálé i nové zákazníky. Mezi množstvím knih si přijde na své každý – od nejmenších až po zkušené čtenáře.

Mezi knihami se objevují poklady, které byste nečekali. Místní knihomolové, sběratelé i intelektuálové už o tom ví své a proto už mají tuto akci červeně vyznačenou ve svých diářích.

Srdečně zve Anna Hradilková ze spolku Pro Břevnov

13:00 TIP!
Gastro

Růžový transporter

V sobotu se na vs těší pojízdná kavárna Růžový transporter, která je součástí kavárny T caffé na Bělohorské.

Můžete u nás ochutnat kávu, domácí limonády (např. levandulovou), košíčky i v bezlepkové variantě, koláčky a kremrole.

Růžový transporter

13:00 TIP!
Dílny

Ekodomov

Třídíte bioodpad? Kompostování je prvním krokem k Zero Waste domácnosti. Víme, jak objednat hnědou popelnici, nebo jak přesvědčit sousedy, aby se s vámi pustili do komunitního kompostování. S sebou přivezeme funkční vermikompostér a žížalí televizi! Po celé odpoledne bude u našeho stánku kontinuálně probíhat rychlokurz vermikompostování pro úplné začátečníky. 


Ekodomov.cz

13:00 TIP!
Ostatní

Blešák

Břevnovský blešák je otevřen všem, kteří se rádi prohrabávají věcmi a nacházejí poklady. Za dobrovolný příspěvek si odneste cokoliv se vám zalíbí. Anebo nám pomozte udělat vůbec ten nejlepší blešák na světě a dejte svým nepotřebným věcem šanci na druhý život. Můžete směňovat anebo prostě udělat radost někomu dalšímu.

Snažně prosíme všechny přispěvatele do bazaru, aby se předem rozmysleli, zda přicházejí s poklady nebo s harampádím. Těšíme se na oblečení, domácí potřeby, drobný nábytek a elektroniku anebo další zajímavosti.

13:00 TIP!
Ostatní

Elistr

Puntíky, květy, krajky a domečky.  To je Elistr - Eliška Trnková, která šije milé nezbytnosti pro každý den. Najdete u ní kapsičky, záložky a další praktické drobnosti.

Elistr budete moci navštívit v rámci květinové burzy.

Elistr

13:00 TIP!
Dílny

Papírníci

V srdci Břevnova s respektem k tradičnímu knihařskému řemeslu jsme 2. 9. 2019 otevřeli stylové papírnictví a výtvarnou dílnu Papírnici s kreativními workshopy pro děti a dospělé. Naše je přání je šířit zájem o knihy a jejich ruční výrobu. Naše papírnictví je plné originálních výrobků (školní sešity, zápisníky, bloky na kreslení i desky pro výtvarníky), které jsou vyrobeny přímo u nás ve vedlejším knihařství s 15letou tradicí. Najdete nás kousek od zastávky Marjánka na adrese Bělohorská 21.

Pro Břevnovany jsme připravili speciální edici Patriot. Jsou to sešity a přání s kresbami břevnovských ulic od výtvarnice Kateřiny Vocelové, tvořící pod značkou VO-KA. Prozatím jsme si vybrali tři pohledy z Břevnova: Břevnovský klášter, tramvajová zastávka Marjánka a náměstíčko na Tejnce. Tato edice se bude i nadále rozšiřovat. Poprvé bude v prodeji také edice sešitů "Hero" pro kluky. Chystáme také papírenské dílny pro děti – vyrábění z papíru: záložky do knihy, sešitky, a přáníčka.

Přijďte se k nám podívat.

Papírníci

13:00 TIP!
Ostatní

Květinová burza

Ať už jste vášnivými pěstiteli nebo s květenou teprve začínáte, naplánujte si zastavení na květinové burze. Vyměníme si kvítka, sazenice, řízky, zkušenosti a semínka na jaro.

Jak to bude fungovat?

Doneste Vaše květinové přebytky, výpěstky ze zahrady, sazeničky, knihy o rostlinách, květináče… Své vklady klidně doplňte i o popisek, s jakou květinou máme čest a odkud přišla :-) Květiny a spol. můžete nejen donést, ale také vyměnit nebo si naopak odnést domů (nejen) zelené potěšení.

Ve stánku najdete Elišku a Janu s dcerou Márinkou. Eliška zapustila kořeny v Břevnově a protože konečně bydlí v bytě, kde se kytkám daří, nachystala si pro Vás do začátku pěkně vzrostlé sazenice rýmovníků a taky oblíbenou Pileu. Jana si nedovede život bez zeleně vůbec představit a protože se jí doma některé rostlinky namnožily, donese nějaké nenáročné domácí mazlíčky, hlavně sukulenty a Rýmovníky.

Vše bude k mání za dobrovolný příspěvek, který pomůže uhradit náklady na pořádání ZBJ.   

Hned vedle pak najdete Eliščin šicí stánek Elistr, kde budou k mání malé nezbytnosti šité s láskou a radostí. 

13:00 TIP!
Pro děti

Hračkárna v režii břevnovských dětí

Břevnovské děti si vzaly do parády své pokojíčky a vybraly hračky, které pošlou dál. V doprovodu svých rodičů se děti budou starat o stánek, který nabídne hračky zdarma nebo za drobný příspěvek. Zapomeňte na hračkářství a radši objevte poklady na Zažít Břevnov jinak!

Vedle hraček si děti připraví domácí limonády nebo sladké občerstvení.

Chcete se se svými dětmi také připojit? Dejte nám vědět na klotylda.markova@gmail.com

13:00 TIP!
Gastro

Kavárna Únik

Kavárna Únik nabídne domácí limonády, mošty, cider, pivo, víno, i nějakou pálenku, kávu, případně čaj, grog a horkou griotku, drobné občerstvení.

Návštěvníci si u nás mohou zahrát šachy nebo odpočinout a přečíst časopis UNI.

Kavárna Únik je místem, kde si dáte nejen skvělou kávu Mezzo, pivo z Pivovaru Kamenice nad Lipou či Ipu z Břevnovského klášterního pivovaru, moravské víno od Kosíka, pálenky od Žufánka, limonády od Pragomoštů nebo něco k zakousnutí. Můžete sem přijít za koncertem, promítáním či čtením. Naleznete zde také klid pro pracovní schůzky. Prostor se dá využít nejen pro školení, semináře či tiskovou konferenci, ale i pro uspořádání oslav.

Kavárna Únik

13:00 TIP!
Ostatní

SWAP & bazar oblečení

Zjistili jste, že máte doma oblečení, které už dávno nenosíte? Swap koncept se snaží dávat věcem druhý život. Doneste je k nám na bazar a za odměnu si zase něco jiného odneste domů. Nebo prostě jen udělejte radost někomu jinému! Nebo si naopak odneste nečekaný dárek!

Oblečení stačí jen přinést a o jeho vystavení už se postaráme my. Prosíme vás, abyste nosili věci čisté a nepoškozené. Děkujeme!

Oblečení, které nám zbyde, bychom chtěli věnovat dobročinnému obchodu Cesta domů na Bělohorské ulici.

13:00 TIP!
Gastro

Palačinky od maminky

Klub pro předškolní děti Hnízdo při Studiu Paleta o.p.s. vás občerství sladkými i slanými palačinkami. U stánku se o vás budou starat maminky dětí z Hnízda.

Klub Hnízdo

13:00 TIP!
Gastro

Greek life – ochutnejte řecké souvlaki!

Oblíbený břevnovský obchod Greek life se představí přímo před poliklinikou a rozšíří sortiment o tradiční řecká jídla. V den slavnosti můžete ochutnat pravé řecké grilované souvlaki.

Greek Life

13:00 TIP!
Pro děti

Dvorek

Děti všeho věku se mohou vyřádit ve výtvarné dílničce lektorek našeho Dvorku. Barvení, stříhání, lepení... A snad i trochu létání.

Dvorek probíhá po celý rok v KC Nesedím, sousedím v dopoledních hodinách. Kromě toho si rodiče s dětmi od 0 do 3 let mohou vyzkoušet, jak naše dopolední Dvorky vypadají - uvítáme vás a vaše nejmenší v kroužku u říkadel, písniček a tanečků. Ukázka od 13:30 a 15:30.

13:00 TIP!
Gastro

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha

Břevnovský pivovar nabídne čepované i lahvové pivo! Na čepu budou k ochutnání tři druhy piva. Které to budou? Nechte se překvapit!

Letošní ročník také společně pokřtíme naražením pivního speciálu, dva měsíce stařeného ve dřevěných vysmolených soudcích. Na místě si s vámi popovídá sládek pivovaru, který vám poví více o fungování pivovaru, budoucích plánech, chystaných speciálech, surovinách nebo prostě jen tak o pivu.

webové stránky pivovaru

13:00 TIP!
Dílny

To je radosti pane Matisse

Výtvarnou dílnu “ To je radosti pane Matisse“ připraví Ateliér Kaštan.

Ateliér Kaštan

13:00 TIP!
Pro děti

Malování na obličej

Františka Houdková promění vaše děti v takové zvíře, vílu, piráta, princeznu, nebo třeba obludu, po jaké ratolest právě zatouží...

13:00 TIP!
Ostatní

Cesta domů

Nakladatelství a dobročinný obchod & bazárek s dílnou pro děti i dospělé.

Cesta domů vydává knihy o smutku a radosti na konci života. Tvoříme z papíru. Spolupracujeme se skvělými českými výtvarníky, spisovateli a designery. Prodáváme také zboží z druhé ruky. Oblečení a drobnosti s příběhem, které stále skvěle slouží, nám můžete darovat i si u nás koupit. Stánek s nabídkou knih z našeho nakladatelství a bazarového zboží (oblečení), v podstatě tak, jak nás zákazníci můžou potkat v kamenném obchodě.

Cesta domů 

13:00 TIP!
Gastro

Bistro 8

Nabídku pro vás připravují majitelé tohoto skvělého podniku, sousedé z Břevnova.

Bistro 8 bude podávat kávu, slané a sladké koláče nebo své proslulé “Vepřo knedlo do ruky” a to i ve vegetariánské verzi.

Tu nejkvalitnější výběrovou kávu nám dodává londýnská pražírna Climpson and Sons.

Bistro 8 vzniklo v roce 2012 a bylo inspirováno tradičními pařížskými bistry. Původně bylo Bistro jen jedna místnost a téměř žádné zázemí. Postupem času jsme převzali vedlejší obchod a byt vzadu za bistrem a všechno propojili do současné podoby. První návrh a „tvář“ dali Bistru Kristýna Ambrozová (grafika) a Adam Tureček. (AAKKforever). Na další rekonstrukci v roce 2015 se podílelo “Studio MUCK”. V roce 2017 se podařilo získat prostor na vinohradech v Ondříčkově ulici. Díky podpoře majitele prostoru Petera Kohlera a architektce Simoně Zapletalové, bylo možné na podzim téhož roku otevřít nové Bistro8. Všechno naše jídlo si vyrábíme sami, nepoužíváme polotovary. Podle možností se maximálně snažíme používat lokální a sezónní suroviny. S výjimkou piva, vína, moštů a některých nealko nápojů nic nepřeprodáváme. Inspirujeme se ve světové kuchyni, sledujeme trendy a zdravý životní styl, proto u nás najdete vždy něco vegetariánského, veganského či bez lepku.

Bistro 8

13:00 TIP!
Ostatní

Fotobudka

Abyste měli památku na to, jak se vám u nás pěkně nesedělo a sousedilo, ozdobeni různými převleky a doplňky se můžete vyfotit v polaroidové fotobudce.

13:00 TIP!
Hry

Člověče břevnovský, nezlob se!

Spolek Pro Břevnov nabízí venkovní společenskou hru pro děti i dospělé věku neomezeného. Herní plán – ulice Břevnova, herní figurky – břevnovský lid, pravidla klasická.

Hra rozvíjí koordinaci, rovnováhu, sdružování, schopnost domluvit se, neurážet se, pobavit se – vše co běžný obyvatel Břevnova musí znát. Zábava skupinová i pro jednotlivce. Nechť Vám na Zažít Břevnov jinak padají jen „6“.

13:00 TIP!
Dílny

Studio Paleta

Břevnovské Studio Paleta připraví výtvarvou dílnu:

„Papírové hrátky & masky, čelenky, královské koruny & klobouky“ aneb Vyřezávání, stříhání, lepení a jiné barevné tvoření z papíru.

Studio Paleta

13:00 TIP!
Ostatní

Spolek Pro Břevnov – pořadatelský info stánek

Hlavním organizátorem akce Zažít Břevnov jinak je Spolek Přo Břevnov. Jeho zástupci pro vás budou celé odpoledne na místě. Můžete se tak zeptat na cokoliv z břevnovskžch aktualit včetně toho, co se chystá s poliklinikou.

U info stánku můžete:

– získat informace o našem spolku Pro Břevnov

– pročíst letáky a brožury k nejnovějším projektům, kterými se právě zabýváme

– psát na „zeď snů“ aneb možnost napsat svoje přání nebo názory k poliklinice, které pak mohou sloužit nejen pro nás, ale i pro radnici, jako užitečná zpětná vazba

– absolvovat krátkou prohlídku interiéru polikliniky s návštěvou střešní terasy s krásným výhledem na Břevnov. Prohlídky se budou konat ve 14:00 a v 17:00

Spolek Pro Břevnov

13:00 TIP!
Pro děti

Pikle

Přijďte s námi kout kreativní Pikle! Máme připravené k ozkoušení domeček Kufříkov s figurkami a plným vybavením anebo Pankáčské točící káči. A kdo bude mít chuť, může si zamířit Flustrubkou na cíl.

Pikle

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři