Sousedské slavnosti – sobota 16. září – 90 míst po celé republice

Lokality > Praha 6, Břevnov

Mapa Program
Břevnov

I letos Zažijeme Břevnov jinak

Další ročník oblíbené sousedské slavnosti se letos koná v sobotu 16. září od 10 do 14 hodin. Po několika letech, kdy jsme se scházeli na Drinopolských schodech, se letos slavnost přemístí na nejrušnější části Bělohorské ulice mezi Drinopolem a Kaštanem. Heslem letošní slavnosti je totiž BĚLOHORSKÁ, NÁŠ BULVÁR. Podnikatelé z Bělohorské, kteří se do akce zapojí, si pro návštěvníky připraví speciální nabídku nebo alespoň prodlouží sobotní otvírací dobu do 14 hodin. V Kaštanu bude po celý den program: divadlo, dílny, směna knih, bleší trhy a další akce. Návštěvníci dostanou hrací plán, budou korzovat po Bělohorské mezi jednotlivými účastníky a sbírat razítka. Pro každého, kdo navštíví všechna stanoviště, bude připraven malý dárek. Srdcem slavnosti bude prostor nad drinopolskými schody, který se stane místem setkávání sousedů u dlouhého stolu. Přineste občerstvení pro ostatní a ochutnejte, co upekli sousedi. 

Přijďte si v sobotu 16. září užít náš bulvár.

Hlavním organizátorem sousedské slavnosti je Spolek Pro Břevnov ve spolupráci s iniciativou Auto*Mat – koordinátorem akce Zažít město jinak. Finančně nás podpořila MČ Praha 6.

Program

10:00 / 16.09.
Hry

Poznávací hra Bělohorská, náš bulvár

Poznávací hra, během které sbírají soutěžící razítka zúčastněných podniků. Pro ty, kteří projdou vše...

Poznávací hra, během které sbírají soutěžící razítka zúčastněných podniků. Pro ty, kteří projdou všech sedm stanovišť, je v cíli připraven dárkový balíček od místních firem. Hrací plán obdrží zájemci na všech stanovištích.

Start: Dlouhý stůl na Drinopolu

Stanoviště: Greek life * Galerie Nativ * Cesta domů * Studio Paleta * Kavárna Únik * Pop Museum * Ateliér Kaštan

Cíl: stánek břevnovských spolků v Kaštanu

10:00 / 16.09.
Tanec

Na Marjánce už se zase tančí

Na Marjánce už se zase tancuje, a nejen to: konají se zde koncerty, plesy, tančírny, výuka tance… Po...

Na Marjánce už se zase tancuje, a nejen to: konají se zde koncerty, plesy, tančírny, výuka tance… Pokud chcete být při tom, přijďte probrat podrobnosti ke stánku taneční školy na zahrádce před Kaštanem.

10:00 / 16.09.
Dílny

Cesta domů – dokreslovánky a dopisovánky pro děti i dospělé

Dobročinný obchod Cesta domů (Bělohorská 90) nabízí knihy o smutku a radosti na konci života. Tvoří ...

Dobročinný obchod Cesta domů (Bělohorská 90) nabízí knihy o smutku a radosti na konci života. Tvoří z papíru. Spolupracuje se skvělými českými výtvarníky, spisovateli a designery. Prodává také zboží z druhé ruky. Oblečení, knihy a drobnosti s příběhem, které stále skvěle slouží. Pro tento den bude mít Cesta domů připraveny interaktivní tematické dokreslovánky pro děti a dopisovánky pro dospělé. Odměny za hezké obrázky budou připraveny.

10:00 / 16.09.
Dílny

Regina – originální móda a workshop

U Kaštanu najdete také stánek s originální módou, hračkami a doplňky obchůdku Regina design, který s...

U Kaštanu najdete také stánek s originální módou, hračkami a doplňky obchůdku Regina design, který sídlí na Malovance. Ve spolupráci s další aktivní Břevnovanou Reny, majitelkou obchůdku na Bělohorské, připraví dílnu na výrobu dekorativních předmětů z filce.

10:00 / 16.09.
Ostatní

Galerie Nativ – komentovaná prohlídka s autorem

V galerie Nativ, kterou najdete na adrese Bělohorská 92,  můžete navštívit výstavu MICHAEL NOSEK/SYM...

V galerie Nativ, kterou najdete na adrese Bělohorská 92,  můžete navštívit výstavu MICHAEL NOSEK/SYMBIONT/ELIŠKA a zažít komentovanou prohlídku s autorem. Připraveno bude i malé pohoštění a další aktivity. 

10:00 / 16.09.
Pro děti

Pohádky od Hvězdy

Novou knihu pohádek Dobrodružství pana Kolečka/Pohádky od hvězdy představí autorka Michaela Mlíčková...

Novou knihu pohádek Dobrodružství pana Kolečka/Pohádky od hvězdy představí autorka Michaela Mlíčková Jelínková. Děj pohádek se odehrává v kulisách různých koutů Prahy 6. Břevnovu jsou věnovány tři z celkem dvanácti kapitol. Jedna se odehrává na Ladronce, další v Břevnovském klášteře a třetí na Kocourkách. Přijďte si pro podpis autorky a vymalujte si ilustraci z knížky.

10:00 / 16.09.
Dílny

Studio Paleta – výtvarná dílna s občerstvením

Studio Paleta najdete na Bělohorské 92. Nemůžete jej minout - po dobu slavnosti vyjde za malými i vě...

Studio Paleta najdete na Bělohorské 92. Nemůžete jej minout - po dobu slavnosti vyjde za malými i většími návštěvníky na ven na ulici. Pro ty, co zavítají i do suterénního studia, je připravena výtvarná dílna. Přijďte si vyrobit plesové a bláznivé masky na tyčce do výtvarného Studia Paleta. Kromě tvoření se zde můžete občerstvit domácími palačinkami a popovídat si s lektory výtvarných kroužků a předškolního klubu Hnízdo. Vítáni jsou děti i jejich rodiče!

10:00 / 16.09.
Dílny

Galanterie Veko – Vyrobte si svého Břevnováka / Břevnovačku

Galanterie Veko, která sídlí na adrese Bělohorská 55, připravila dílnu pro děti. Z galanterních mate...

Galanterie Veko, která sídlí na adrese Bělohorská 55, připravila dílnu pro děti. Z galanterních materiálů, textilu a korálků si můžete vyrobit malého Břevnováka nebo Břevnovačku. Děkujeme paní majitelce za ručně dělané dárky do soutěže.

10:00 / 16.09.
Dílny

Workshop výroba sádrové masky

Workshop pro děti i dospělé připraví břevnovská pobočka sdružení Fokus Praha. Workshop se uskuteční ...

Workshop pro děti i dospělé připraví břevnovská pobočka sdružení Fokus Praha. Workshop se uskuteční ve foyer nebo na předzahrádce Kaštanu (podle počasí). K vidění budou také ukázky hotových masek, se kterými klienti z loutkářské dílny sehrají doprovodné etudy.

10:00 / 16.09.
Ostatní

Stůl pro Břevnov

V srdci Břevnova na Drinopolu bude letos připraven dlouhý stůl pro všechny kolemjdoucí. Přineste obč...

V srdci Břevnova na Drinopolu bude letos připraven dlouhý stůl pro všechny kolemjdoucí. Přineste občerstvení pro ostatní a ochutnejte, co upekli sousedi. Hrnky si přineste vlastní, my nabídneme kávu, studené kakao a bylinkovou vodu. Děkujeme Dobré svačině z Bělohorské 27 za poskytnuté pohoštění.

10:00 / 16.09.
Ostatní

Sousedský bazar a směna knih pod kaštany

Ani letos nemohou na slavnosti chybět oblíbené blešáky. Letos se budou konat v Posezení pod kaštany ...

Ani letos nemohou na slavnosti chybět oblíbené blešáky. Letos se budou konat v Posezení pod kaštany (zahradní restaurace před KC Kaštan). Máte přečteno? Přineste knihy a vezměte si místo nich jiné. Kdo ještě nic nepřečetl, může si knihy za symbolické částky koupit. Pro ty, kdo se chtějí zbavit nepotřebných věcí, bude připraveno místo na sousedský bazar. Věšáky či ramínka si vezměte vlastní a dejte nám vědět, že přijdete, ať vám můžeme zajistit místo u stolku. Prodávající i nakupující se mohou těšit na grilovanou pečínku, kterou připraví přilehlá zahradní restaurace.

10:00 / 16.09.
Ostatní

Kosmetická poradna

Milé dámy, na naši akci se na Vás těší nezávislá kosmetická poradkyně společnosti Mary Kay  Martina ...

Milé dámy, na naši akci se na Vás těší nezávislá kosmetická poradkyně společnosti Mary Kay  Martina N. Ježková. Čeká Vás kosmetické poradenství, líčení a nejnovější trendy v dekorativní kosmetice. Každá dáma navíc obdrží dárkový poukaz na Hodinku krásy. To vše zdarma v Kaštanu.

10:00 / 16.09. Celý den
Hudba

Zkus se životu dál smát – výstava v Pop Museu

Pop Museum v Kaštanu otevře 16. září naposledy výstavu o životě Pavla Bobka. Břevnovský rodák  a pat...

Pop Museum v Kaštanu otevře 16. září naposledy výstavu o životě Pavla Bobka. Břevnovský rodák  a patriot by se letos dožil 80. let. Od 10 do 14 hodin je vstup zdarma, od 14 – 18 hodin za běžné vstupné. V muzeu je k vidění stálá expozice hudebních nástrojů, především elektrických kytar československé výroby a vybraných nástrojů klávesových, které byly v bývalém Československu používány. Na některé nástroje si můžete i zahrát.

10:00 / 16.09.
Film

Projekce krátkého filmu o Pavlu Bobkovi

Kavárna Únik v suterénu Kaštanu bude v každou celou hodinu promítat dvacetiminutový dokumentární fil...

Kavárna Únik v suterénu Kaštanu bude v každou celou hodinu promítat dvacetiminutový dokumentární film o Pavlu Bobkovi. Vstup zdarma. Výstava o břevnovském rodákovi probíhá v sousedním Pop Museu.

10:00 / 16.09. Celý den
Gastro

Grilovaný břevnovský vepř

Posezení U Kaštanu (zahradní restaurace před KC Kaštan) poskytla zázemí pro směnu knih a sousedský b...

Posezení U Kaštanu (zahradní restaurace před KC Kaštan) poskytla zázemí pro směnu knih a sousedský bazar, hlavně ale přichystala velké grilování. Otevřeno bude od deseti, první hladoví návštěvníci se dočkají grilovaného prasete kolem 11 hodiny.

10:00 / 16.09.
Tanec

Greek life – naučte se řecké tance a ochutnejte souvlaki!

Oblíbený břevnovský obchůdek Greek life se přestěhoval na Bělohorskou 74 (Drinopol) a rozšířil sorti...

Oblíbený břevnovský obchůdek Greek life se přestěhoval na Bělohorskou 74 (Drinopol) a rozšířil sortiment o tradiční řecká jídla. V den slavnosti můžete ochutnat pravé řecké grilované souvlaki. Majitel obchodu Konstantinos vás zasvětí do tradičních řeckých tanců. 

10:00 / 16.09.
Dílny

Výtvarné dílny Ateliéru Kaštan pro všechny věkové kategorie

Ateliér Kaštan připravil řadu výtvarných aktivit pro děti, dospělé i seniory. Dílny najdete v zahrád...

Ateliér Kaštan připravil řadu výtvarných aktivit pro děti, dospělé i seniory. Dílny najdete v zahrádce před Kaštanem, v parčíku za Kaštanem i přímo v podkrovní kulturního centra. Od 14 do 18 hodin mohou zájemci navštívit pravidelnou výuku grafiky. 

10:00 / 16.09.
Pro děti

PETynka

I letos se budou moci děti zanořit do barevné PETynky. Tentokrát v parčíku za kulturním centrem Kašt...

I letos se budou moci děti zanořit do barevné PETynky. Tentokrát v parčíku za kulturním centrem Kaštan.

10:00 / 16.09.
Gastro

Kouzlení s Thermomixem

Naučte se, co všechno se dá vyrobit na jednom kuchyňském robotu. Ochutnávky smoothie a pomazánek, po...

Naučte se, co všechno se dá vyrobit na jednom kuchyňském robotu.
Ochutnávky smoothie a pomazánek, poradna.

10:00 / 16.09.
Ostatní

Břevnovské spolky se představují

Chcete vědět, jaké spolky v Břevnově působí a čím se zabývají? Navštivte stánek břevnovských spolků ...

Chcete vědět, jaké spolky v Břevnově působí a čím se zabývají? Navštivte stánek břevnovských spolků v Kaštanu. Pokud máte nasbírána všechna razítka do hry Bělohorská, náš bulvár, vyzvedněte si zde dárkový balíček.

14:00 / 16.09.
Pro děti

Samoobslužná herna pro děti a jejich rodiče

Na bývalém dětském hřišti před KC Kaštan vyroste na jeden den interaktivní herna pro děti v doprovod...

Na bývalém dětském hřišti před KC Kaštan vyroste na jeden den interaktivní herna pro děti v doprovodu rodičů. Přelézání, prolézání, skoky a balancování…

14:30 / 16.09.
Ostatní

Společná fotka Břevnovanů na drinopolských schodech

Společné focení Břevnovanů organizuje spolek Nesedím sousedím. Focení plánují opakovat každý rok a d...

Společné focení Břevnovanů organizuje spolek Nesedím sousedím. Focení plánují opakovat každý rok a doufají, ze rok za rokem nás bude víc a víc. Přijďte se také vyfotit se sousedy! Fotí Jan Hromádko. 

15:00 / 16.09.
Divadlo

Off program – Našel se medvěd 2

Po slavnosti mohou děti zajít do KC Kaštan na pohádku Dobrodružství ztraceného medvěda. Jindřiška, A...

Po slavnosti mohou děti zajít do KC Kaštan na pohádku Dobrodružství ztraceného medvěda. Jindřiška, Andula a Božena pátrají po tom, komu patří medvěd! Kdo se přihlásil na inzerát? Půlnoční záhada! Kdo to je Kolohnát? Účinkují www.krapet.cz, vstupné 50 Kč.

16:00 / 16.09.
Ostatní

Off program – Diskuze „K čemu je nám komunita“

Diskuse v nově vzniklém Komunitním centru Nesedím, sousedím na téma, co je vlastně komunita, jaký má...

Diskuse v nově vzniklém Komunitním centru Nesedím, sousedím na téma, co je vlastně komunita, jaký má význam, k čemu slouží a proč je dobré se do ní zapojovat. Zúčastní se Jana Hradilková, Zdeněk Kalvach, Tereza Mašková a Kristýna Ciprová. Následovat bude od 17:00 sousedské povídání, pojídání a koncert.

Mapa lokality a okolí

Lokální partneři