Lokality > Praha 6, Břevnov

Mapa Program
Břevnov

6. ročník sousedské slavnosti na Břevnově
sobota 15. září od 13 hodin | poliklinka Pod Marjánkou & okolí

Břevnov je město snů a žijí zde lidé všech věků a zájmů. Ti všichni se sejdou jako dobří sousedé a zažijí Břevnov jinak – máme totiž zajímavost pro každého. Tak dejte na chvíli každodenní starosti stranou a přijďte si pro spoustu zážitků… anebo někomu věnujte ty své :-) 

Co se chystá: 

O kulturní dění na pódiu se postará komunitní centrum Nesedím, sousedím, které připravilo program na celé odpoledne. Pro tvůrčí děti i dospělé budeme mít několik dílen. Přijďte vyrábět loutky s Danielou Klimešovou, malovat na textil s Anetou Machálkovou – Ornamentic, navštivte sítotiskovou dílnu nebo výtvarné dílny Ateliéru Kaštan. K otevřenému mikrofonu zve všechny děti Matěj Hilský aka Mc Praguematic! Své programy budou prezentovat také taneční škola Astra Praha anebo Kino Dlabačov.

Kdo dává přednost klidu a relaxaci, nechť vyhledá jógový dýchánek studia Bodhi Yoga. Kdo chce protáhnout nohy, může se připojit k výpravě na střechu polikliniky v doprovodu architekta Michala Volfa. Zažijte netradiční pohled na Prahu!

I letos budeme soutěžit! Nenechte si ujít variaci na tradiční Běh do schodů pro sportovce všech věků. Slavnostně také uvádíme soutěž pro všechny vážené břevnovské psy a jejich páníčky, Břevnovský voříšek. Soutěž proběhne ve spolupráci s obchodem Chovatelská archa. Majitelka obchodu Gabriela stane v porotě a věnuje ceny pro vítěze a dobroty pro zúsčastněné psy. Výherci se mohou těšit na granule značky Optima a ekologické pytlíky Earth Rated. Dárky dodá také firma Alavis.

Pozor všem gurmánům a mlsným jazýčkům, chystá se Pomazanice aneb soutěž o nejlepší pomazánku. Partnerem soutěže je oblíbený obchod Moje Kredenc, který věnuje skvělé pečivo na soutěžní ochutnávku a zástupci obchodu také stanou v porotě.

Nezapomnělo se ani na dobré jídlo a pití. Těšit se můžete na svěží nabídku Bistro 8, oblíbeného břevnovského vepře anebo na řecké speciality, které servíruje pan Konstantinos z oblíbeného obchodu Greek Life. Vynikající pivo přiveze Klášterní pivovar Strahov. Skvělé nápojové menu nabídne také Kavárna Únik.

Své milé aktivity představí dobročinný obchod Cesta domů a lektorky ze Studia Paleta připraví výtvarnou dílu a výstavu. Pobočka Palety, klub Hnízdo, chystají své proslulé palačinky od maminky. Všichni, kteří rádi objevují poklady, si přijdou na své v sousedském bazaru – k návštěvě antikvariátu a blešáku srdečně zve Andula Hradilková. K mání budou také textilní výrobky od Evulekotule.

U info stánku spolku Pro Břevnov radičně se můžete dozvědět o tom, co aktuálně hýbě Břevnovem. Bude se vám věnovat Michal Volf a Josef Filip.

Vyhledejte také japonský yatai stánek porcelánového ateliéru Meyou-meyou a odneste si domů bílé zlato. Hned vedle se představí pražská vertikální farma Herba Fabrica. Přijďte sem ochutnat první pražskou mikrozeleninu a dozvíte se víc o principech městského farmaření nebo hydroponii.

Nenechte si ujít již tradiční akci Společná fotka Břevnovanů v parku na schodech naproti poliklinice – buďte tam všichni!

Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 6 a panu Petrovi Němečkovi.

Program

13:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Palačinky od maminky

Klub pro předškolní děti Hnízdo při Studiu Paleta o.p.s. vás občerství sladkými i slanými palačinkam...

Klub pro předškolní děti Hnízdo při Studiu Paleta o.p.s. vás občerství sladkými i slanými palačinkami. U stánku se o vás budou starat maminky dětí z Hnízda.

13:00 / 15.09. Celý den
Dílny

Stánek Nesedím, sousedím

Informační stánek Nesedím sousedím – uvíta vás tady Kristýna Ciprová, dovíte se o tom, co Nesedím, s...

Informační stánek Nesedím sousedím – uvíta vás tady Kristýna Ciprová, dovíte se o tom, co Nesedím, sousedím připravuje na nadcházející sezonu, můžete se taky těšit na mini bazar, občerstvení a pěkné výrobky z našich dílen. 

13:00 / 15.09. Celý den
Hry

Člověče břevnovský, nezlob se!

Spolek Pro Břevnov nabízí venkovní společenskou hru pro děti i dospělé věku neomezeného.Herní plán –...

Spolek Pro Břevnov nabízí venkovní společenskou hru pro děti i dospělé věku neomezeného.
Herní plán – ulice Břevnova, herní figurky – břevnovský lid, pravidla klasická.

Hra rozvíjí koordinaci, rovnováhu, sdružování, schopnost domluvit se, neurážet se, pobavit se – vše co běžný obyvatel Břevnova musí znát. Zábava skupinová i pro jednotlivce. Nechť Vám na Zažít Břevnov jinak padají jen „6“.

13:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Cesta domů

Nakladatelství a dobročinný obchod & představení nové knihy s dílnou pro děti.Cesta domů vyd...

Nakladatelství a dobročinný obchod & představení nové knihy s dílnou pro děti.

Cesta domů vydává knihy o smutku a radosti na konci života. Tvoříme z papíru. Spolupracujeme se skvělými českými výtvarníky, spisovateli a designery. Prodáváme také zboží z druhé ruky. Oblečení a drobnosti s příběhem, které stále skvěle slouží, nám můžete darovat i si u nás koupit. Stánek s nabídkou knih z našeho nakladatelství a bazarového zboží (oblečení), v podstatě tak, jak nás zákazníci můžou potkat v kamenném obchodě. Rádi bychom představili novou knihu O Tajemství, o které by přišla s dětmi i rodiči povídat autorka Martina Špinková (přesný čas bych Vám doplnila) a připravili bychom k tomu aktivity pro děti.

13:00 / 15.09. Celý den
Dílny

Ornamentic

Dílna malby na textil & stánek s již hotovými kousky od Ornamentic

Dílna malby na textil & stánek s již hotovými kousky od Ornamentic

13:00 / 15.09. Celý den
Město snů

Piknikování

Hledáte strategickou pozici, odkud vám nic neunikne? Je to trávník v parku, který spojuje poliklinik...

Hledáte strategickou pozici, odkud vám nic neunikne? Je to trávník v parku, který spojuje polikliniku s Bělohorskou. 

Líbí se nám představa, že kromě štěbětání u stánků a v dílnách lidé posedávají také na trávníku a sledují třeba dění na pódiu anebo si dávají do nosu něco z bohaté nabídky všudypřítomných stánků. Malý park proto nebude zabrán stánky ani programem, ale ponecháme ho k posezení a odpočinku vám, návštěvníkům. 

Nezapomeňte si donést vlastní deku a třeba i piknikový koš. 

Při odchodu po sobě zanechte stopu leda zelenou; odpadkových košů by mělo být dost. 

13:00 / 15.09. Celý den
Dílny

Sítotisková dílna

Tady si můžete vlastnoručně potisknout tričko (i jiné oblečení či tašku) autorským motivem z dílny N...

Tady si můžete vlastnoručně potisknout tričko (i jiné oblečení či tašku) autorským motivem z dílny Nesedím, sousedím od LaFamilia Gabi. K dispozici bude recyklovaný textil, ale uvítáme, když si donesete vlastní. Možnost nakoupit i jiné obrazy La Familia Gabi.

Gábina Kovaříková a Jitka Kolářová.

13:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Tradiční kniží bazar na ZBJ

Jako každý rok bude součástí ZBJ tradiční bazar knih. V průběhu celého dne mohou lidé přinášet své p...

Jako každý rok bude součástí ZBJ tradiční bazar knih. V průběhu celého dne mohou lidé přinášet své přečtené knihy.

V antikvariátu můžete knihy směňovat anebo je tu zdarma zanechat. Nabízené knihy lze také za dobrovolný příspěvek kupovat a tím přispět na provoz ZBJ.
Děkujeme za spolupráci Městské knihovně na Bělohorské, která nám tradičně dodává vyřazené knihy, a ty, které zbydou, opět odebírá.
Těšíme se na stálé i nové zákazníky. Mezi množstvím knih si přijde na své každý – od nejmenších až po zkušené čtenáře.

Mezi knihami se objevují poklady, které byste nečekali. Místní knihomolové, sběratelé i intelektuálové už o tom ví své a proto už mají tuto akci červeně vyznačenou ve svých diářích.

Letos bude i čítárna!!!
Srdečně zve
Anna Hradilková ze spolku Pro Břevnov

13:00–17:15 / 15.09. Celý den
Gastro

Pomazanice

Každá domácnost má svoji oblíbenou pomazánku, kterou ohromuje návštěvy. Jaká je ta vaše? Přijďte zaz...

Každá domácnost má svoji oblíbenou pomazánku, kterou ohromuje návštěvy. Jaká je ta vaše? Přijďte zazářit a natřít to všem sousedům, aneb každá nátěrka soutěží.
Zeleninové i masové, veganské i tvarohové, humus a tak dále. Hrdě soutěží všechno, co se dá natřít na chleba nebo nabrat kouskem mrkve.

Své soutěžní porce noste k pomazánkovému stolci do půl páté a to nejlépe v uzavřeném obalu. 

Pomazánkový vládce Břevnova bude vyhlášen v 17 hodin a může se těšit na dárkovou kartu Moje Kredenc v hodnotě 1000 Kč a na kyblík skvělé goudové pomazánky právě z tohoto obchodu.

Partnerem soutěže je Moje Kredenc, oblíbené lahůdky na Bělohorské. 

13:00–17:00 / 15.09.
Dílny

Dílna výroby loutek

Daniela Klimešová vás zve na výrobu loutek z přírodních a recyklovaných materiálů. Zde si vytvoříte ...

Daniela Klimešová vás zve na výrobu loutek z přírodních a recyklovaných materiálů. Zde si vytvoříte své vysněné zvíře nebo postavu, vaše fantazie a nápady můžete rozvinout neomezeně.

13:00–18:00 / 15.09.
Město snů

Dětské město snů | Dětský koutek & Klub pro rodiče s dětmi (0-3 roky)

Dětský koutekNechte pohrát děti v dětském koutku a to formu rodičovské vzájemnosti – zařídíme pro vá...

Dětský koutek

Nechte pohrát děti v dětském koutku a to formu rodičovské vzájemnosti – zařídíme pro vás místo, kde si budou děti moci hrát, ale bude na rodičích, aby vždy někdo dohlížel a vzájemně si tak všichni vyšli vstříc, prostřídali se. :-) 

V blízkosti děstkého koutku bude možnost posedět u „pražských židlí a stolků“, které pro akci zapůjčil Institut plánování a rozvoje. 

Klub pro rodiče s dětmi (0-3 roky) 

Ukázka aktivit z Dvorku Nesedím, sousedím, na kterém zpíváme, tančíme, hrajeme si a vyrábíme. Každý je srdečně vítán! (vede Ola Závadová).

Děti, přijďte si s rodiči zazpívat a zatančit ve 13:30 a 16:30.

13:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Přešívárna

Přešívárna je lehce recyklační šicí workshop spolku Nesedím, sousedím pro širokou veřejnost. Na ZBJ ...

Přešívárna je lehce recyklační šicí workshop spolku Nesedím, sousedím pro širokou veřejnost. Na ZBJ budou k prodeji sukně naší výroby, pro větší i menší slečny.

13:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Greek life – naučte se řecké tance a ochutnejte souvlaki!

Oblíbený břevnovský obchod Greek life se představí přímo před poliklinikou a rozšíří sortiment o tra...

Oblíbený břevnovský obchod Greek life se představí přímo před poliklinikou a rozšíří sortiment o tradiční řecká jídla. V den slavnosti můžete ochutnat pravé řecké grilované souvlaki. Majitel obchodu Konstantinos vás zasvětí do tradičních řeckých tanců.

13:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Evulekotule

textilní výrobky – Háčkované čepičky podzimní i zimní, kabelky pro holky i pro kluky, batohy pro dos...

textilní výrobky – Háčkované čepičky podzimní i zimní, kabelky pro holky i pro kluky, batohy pro dospělé, nosítka na panenky, pytlíky na zeleninu

13:00 / 15.09. Celý den
Dílny

Výtvarné dílny Ateliéru Kaštan

Výtvarnou dílnu " Vzpomínka na prázdniny" - zdobení lodiček z kůry připraví Ateliér Kaštan

Výtvarnou dílnu " Vzpomínka na prázdniny" - zdobení lodiček z kůry připraví Ateliér Kaštan

13:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Bistro 8

Nabídku pro vás připravují majitelé tohoto skvělého podniku, sousedé z Břevnova. Bistro 8 bude podá...

Nabídku pro vás připravují majitelé tohoto skvělého podniku, sousedé z Břevnova.

Bistro 8 bude podávat kávu, slané a sladké koláče nebo své proslulé “Vepřo knedlo do ruky” a to i ve vegetariánské verzi. 

Tu nejkvalitnější výběrovou kávu nám dodává londýnská pražírna Climpson and Sons.

Bistro 8 vzniklo v roce 2012 a bylo inspirováno tradičními pařížskými bistry. 

Původně bylo Bistro jen jedna místnost a téměř žádné zázemí. Postupem času jsme převzali vedlejší obchod a byt vzadu za bistrem a všechno propojili do současné podoby. První návrh a „tvář“ dali Bistru Kristýna Ambrozová (grafika) a Adam Tureček. (AAKKforever). Na další rekonstrukci v roce 2015 se podílelo “Studio MUCK”. 

V roce 2017 se podařilo získat prostor na vinohradech v Ondříčkově ulici. Díky podpoře majitele prostoru Petera Kohlera a architektce Simoně Zapletalové, bylo možné na podzim téhož roku otevřít nové Bistro8. 

Všechno naše jídlo si vyrábíme sami, nepoužíváme polotovary. Podle možností se maximálně snažíme používat lokální a sezónní suroviny. S výjimkou piva, vína, moštů a některých nealko nápojů nic nepřeprodáváme. 

Inspirujeme se ve světové kuchyni, sledujeme trendy a zdravý životní styl, proto u nás najdete vždy něco vegetariánského, veganského či bez lepku. 

13:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Břevnovský blešák

Břevnovský blešák je otevřen všem, kteří se rádi prohrabávají věcmi a nacházejí poklady. Za dobrovol...

Břevnovský blešák je otevřen všem, kteří se rádi prohrabávají věcmi a nacházejí poklady. Za dobrovolný příspěvek si odneste cokoliv se vám zalíbí. Anebo nám pomozte udělat vůbec ten nejlepší blešák na světě a dejte svým nepotřebným věcem šanci na druhý život. Můžete směňovat anebo prostě udělat radost někomu dalšímu.

Snažně prosíme všechny přispěvatele do bazaru, aby se předem rozmysleli, zda přicházejí s poklady nebo s harampádím. Těšíme se na oblečení, domácí potřeby, drobný nábytek a elektroniku anebo další zajímavosti. 

13:00 / 15.09. Celý den
Dílny

Studio Paleta

Kdo jsme? Studio Paleta, obecně prospěšná společnost Co nabízíme? Výtvarnou dílnu a výstavu – Koláž ...

Kdo jsme? Studio Paleta, obecně prospěšná společnost 
Co nabízíme? Výtvarnou dílnu a výstavu – Koláž na papírových obalech na sešity 
Kolik nás bude? 4 lektorky: Kateřina Šormová, Kateřina Volfová, Jana Kerhartová, Gábina Kopecká

13:00 / 15.09. Celý den
Město snů

Spolek Pro Břevnov – pořadatelský info stánek & výpravy na střechu

Hlavním organizátorem akce Zažít Břevnov jinak je Spolek Přo Břevnov. Jeho zástupci pro vás budou ce...

Hlavním organizátorem akce Zažít Břevnov jinak je Spolek Přo Břevnov. Jeho zástupci pro vás budou celé odpoledne na místě. Můžete se tak zeptat na cokoliv z břevnovskžch aktualit včetně toho, co se chystá s poliklinikou.

U info stánku můžete:

 • získat informace o našem spolku Pro Břevnov
 • pročíst letáky a brožury k nejnovějším projektům, kterými se právě zabýváme
 • psát na „zeď snů“ aneb možnost napsat svoje přání nebo názory k poliklinice, které pak mohou sloužit nejen pro nás, ale i pro radnici, jako užitečná zpětná vazba
 • absolvovat krátkou prohlídku interiéru polikliniky s návštěvou střešní terasy s krásným výhledem na Břevnov. Prohlídka se koná každou celou hodinu – 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
13:00 / 15.09. Celý den
Tanec

Taneční škola Astra Praha

Před poliklinikou budeme prezentovat naše taneční akce a taneční pro mládež i dospělé, taneční krouž...

Před poliklinikou budeme prezentovat naše taneční akce a taneční pro mládež i dospělé, taneční kroužky pro děti.

Připravena bude taneční dílna – výuka společenských tanců.

Pro všechny Břevnováky a jejich hosty je od 19:00 připravena v sále na Marjánce tančiína. Srdečně všechny zveme na taneční parket.

13:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Klášterní pivovar Strahov

Pivovar Strahov patří mezi nejmenší a zároveň nejstarší v Čechách. Z široké nabídky piv Sv. Norbert ...

Pivovar Strahov patří mezi nejmenší a zároveň nejstarší v Čechách. Z široké nabídky piv Sv. Norbert jsme pro Vás vybrali polotmavou 13% a Chocolate Stout 16% s nepraženým kakaem a třešňovým dřevem.

13:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Grilovaný břevnovský vepř

Grilovaný břevnovský vepř – Posezení u Kaštanu jde s námi k poliklinice a můžete se opět těšit na gr...

Grilovaný břevnovský vepř – Posezení u Kaštanu jde s námi k poliklinice a můžete se opět těšit na grilované prase a další masové pochoutky. Občerstvení servíruje Kamil Jeřábek.

13:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Umění japonského meče

Ukázky umění japonského meče stylů Toyama rjú a Happó rjú, sestavy kata, zkouška seku tamešigiri v i...

Ukázky umění japonského meče stylů Toyama rjú a Happó rjú, sestavy kata, zkouška seku tamešigiri v interpretaci Jakuba Zemana (4.dan) a Hakuzan dódžó. 

13:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Meyou-meyou

Porcelánový ateliér meyou-meyou znáte už z Montmartrů na Tejnce nebo třeba z Designbloku. Najdete ho...

Porcelánový ateliér meyou-meyou znáte už z Montmartrů na Tejnce nebo třeba z Designbloku. Najdete ho snadno podle japonského yatai stánku. Přijďte se podívat na skvělý design a odneste si domů bílé zlato.

13:00 / 15.09. Celý den
Pro děti

PETynka

Koutek k odpočinku i pro hru pro nejmenší Břevnovany. Bazének plný plastových víček z PET lahví posl...

Koutek k odpočinku i pro hru pro nejmenší Břevnovany. Bazének plný plastových víček z PET lahví posloužil už několika ročníkům ZBJ. 

Přijďte si “zaplavat” i letos.

13:00 / 15.09. Celý den
Město snů

Herba Fabrica

Herba fabrica je první vertikální hydroponická farma v Praze. Co to je? Dozvíte se na Zažít Břevnov ...

Herba fabrica je první vertikální hydroponická farma v Praze. Co to je? Dozvíte se na Zažít Břevnov jinak!

Přijďte ochutnat mikrobylinky a popovídat si o principech městského farmaření, hydroponii a budoucnosti udržitelných měst.

13:00 / 15.09. Celý den
Sport

Bodhi Yoga Studio – přijďte si zacvičit!

Přijďte se k nám protáhnout i na akci „Zažít Břevnov jinak“.  U našeho stánku si můžete vyzkoušet rů...

Přijďte se k nám protáhnout i na akci „Zažít Břevnov jinak“. 

U našeho stánku si můžete vyzkoušet různé jógové pozice a zeptat se na cokoliv, co vás zajímá. 

Naše lektorka a fyzioterapeutka Míša vám vše ráda zodpoví. 

Protáhnout a posílit tělo, osvěžit mysl a dopřát harmonii vaší duši, to vše můžete zažít u našeho stánku na akci „Zažít Břevnov jinak“.   

Bodhi Yoga Studio – Nové studio jógy na Břevnově

 https://www.bodhiyoga.cz

13:00 / 15.09. Celý den
Gastro

Kavárna Únik

Kavárna Únik nabídne domácí limonády, mošty, cider, víno, i nějakou pálenku, čaj, grog a horkou grio...

Kavárna Únik nabídne domácí limonády, mošty, cider, víno, i nějakou pálenku, čaj, grog a horkou griotku.

Návštěvníci si u nás mohou zahrát šachy nebo pořídit kupon na večerní koncert v Kaštanu

Kavárna Únik je místem, kde si dáte nejen skvělou kávu Mezzo, řemeslné pivo ze Zemského pivovaru či Ipu z Břevnovského klášterního pivovaru, moravské víno od Kosíka, pálenky od Žufánka, limonády od Pragomoštů nebo či něco k zakousnutí.  Můžete sem přijít za koncertem, promítáním či čtením. Naleznete zde také klid pro pracovní schůzky. Prostor se dá využít nejen pro školení, semináře či tiskovou konferenci, ale i pro uspořádání oslav. Kavárna je nekuřácká. Od jara do podzimu bude možnost využívat badmintonové „hřiště“.

13:00 / 15.09. Celý den
Ostatní

Kino Dlabačov

Dlabačov je kino, Dlabačov je divadlo, Dlabačov je prostor pro Vaše akce!Přijďte se informovat o pro...

Dlabačov je kino, Dlabačov je divadlo, Dlabačov je prostor pro Vaše akce!

Přijďte se informovat o programu a službách, které nabízí jediné kino na Břevnově.

13:45–14:00 / 15.09.
Divadlo

Storytelling 1

Storytelling Justina Svobody anebo Cesta kolem světa na křídlech příběhů Akce v produkci Nesedím, ...

Storytelling Justina Svobody anebo Cesta kolem světa na křídlech příběhů 

Akce v produkci Nesedím, sousedím

14:00–14:45 / 15.09.
Hudba

Mc Praguematic

Břevnovský poeta a žižkovský bard, mapující dění okolo sebe v rýmech a šprýmech. 

Břevnovský poeta a žižkovský bard, mapující dění okolo sebe v rýmech a šprýmech. 

14:15–15:00 / 15.09.
Hry

Běh do schodů (ne)tradičně

Soutěž v běhu do schodů je již tradicí břevnovské variace Zažít město jinak.  Tentokrát bude výzvou ...

Soutěž v běhu do schodů je již tradicí břevnovské variace Zažít město jinak.  Tentokrát bude výzvou zcela nový terén – park se spletitou cestou naproti poliklinice. Troufnete si? :-)

Bude se závodit v těchto kategoriích: 

 • děti do 10 let
 • děti do 15 let
 • ženy 
 • muži

Výherci získají milé ceny!

Startujeme ve 14:15 na úpatí parku naproti poliklinice Pod Marjánkou. O vítězi každé kategorie rozhodne nejlepší naměřený čas.

14:45–15:30 / 15.09.
Pro děti

Otevřený Mikrofón pro děti

nebojte se a přijďte nám zazpívat i vy!Přineste vlastní hudební podklad na flashce a nebo vám poskyt...

nebojte se a přijďte nám zazpívat i vy!

Přineste vlastní hudební podklad na flashce a nebo vám poskytneme naše hudební podklady.

15:00–15:30 / 15.09.
Ostatní

Představení knihy O Tajemství | Cesta domů

Tajemství aneb zcela neúspěšný lovNad knihou "O tajemství" vznikne možná jiná kniha. O lov na tajems...

Tajemství aneb zcela neúspěšný lov

Nad knihou "O tajemství" vznikne možná jiná kniha. O lov na tajemství, doufejme ne zcela úspěšný, se pokusí autorka Martina Špinková spolu s 
dětmi a jejich dospělými. Rozprávění a malý workshop.

Kde? ve stánku dobročinného obchodu Cesta domů

15:00–15:45 / 15.09.
Divadlo

Anička a letadýlko: Vivi tady nebydlí

Vivi není jentak ňáká víla,  nemá závoj a není vůbec bílá,  už je prostě taková,  je to víla panková...

Vivi není jentak ňáká víla, 
nemá závoj a není vůbec bílá, 
už je prostě taková, 
je to víla panková, 
provází ji divná tajná síla. 

Víly většinou mívají zvláštní moc. Vivi ji má taky. Je to obrovská síla, se kterou je někdy těžké se vyrovnat. Zvlášť pro ulítlou holku Vivi, kterou pořád někdo komanduje, usměrňuje a plísní. Tak se Vivi rozhodne nikoho ve svém životě nepotřebovat. Být prostě pank.

Autor: Markéta Pilátová, Anička Duchaňová
Režie, hraje: Anička Duchaňová
Dramaturgie: Petr Pola
Scénografie: Karolína Ráčková
Hudební spolupráce: Michal Ň. Jablkoň 

Akce v produkci Nesedím, sousedím

15:30–16:30 / 15.09.
Hry

Břevnovský voříšek

Naprosto nevážná soutěž pro všechny vážené břevnovské psy a jejich ještě váženější páníčky. Soutěžím...

Naprosto nevážná soutěž pro všechny vážené břevnovské psy a jejich ještě váženější páníčky.

Soutěžíme v několika kategoriích tak, aby se mohl zúčastnit každý. Máte psa šikovného? Máte psa krásného? 

Máte psa, který umí něco, co ostatní stěží zvládnou? Jste se svým psem neocenitelná dvojka? Soutěžní kategorie jsou následující:

 1. Promenáda – psi krasavci a psice parádnice aneb krása je věcí názoru, krása je v oku pozorovatele.
 2. Bystrý pes – jakmile jde o dobrotu, zpozorní každý pes. Soutěžte v chytání piškotů a získejte titul v jediné výkonnostní kategorii, na kterou jsme se zmohli.
 3. Volná disciplína – vyražte porotě dech něčím, na co pořadatelům nezbývá fantazie. Originální kousky, které doženou k slzám smíchu i dojetí, těšíme se na všechny!
 4. Běh sběračů – uklidit po svém psovi není vždy hračka, zvláště když vás někdo tahá za vodítko… Troufnete si na závod v této výsostné pejskařské disciplíně?

Psi jsou hraví a tak slibujeme odměnu pro každého. Ovšem vítěz je jen jeden! Přijďte soutěžit o prestižní titul břevnovského voříška.

Břevnovský voříšek proběhne ve spolupráci s obchodem Chovatelská archa. Majitelka obchodu Gabriela stane v porotě a věnuje ceny pro vítěze a dobroty pro zúčastněné psy.

Všichni výherci se mohou těšit na dárkové balení granulí značky Optima. Výherce běhu sběračů získá ekologické pytlíky značky Earth Rated. Dárky dodá také firma Alavis.

Všimli jste si, že papírové lopatky na psí výkaly byly nahrazeny plastovými pytlíky? V rámci břevnovského voříška budete mít možnost vyjádřit svoje zkušenosti a preference, ale také zjistit více o výhodách i nevýhodách jednotlivých způsobů likvidace psích hovínek.

Upozorňujeme, že soutěž jsme vymysleli z čirého potěšení a očekáváme účast psů, jejichž páni jsou si vědomi rázu akce, které se účastní velké množství lidí včetně dětí. 

Pokud váš pes špatně snáší ostatní psy anebo trpí jiným druhem citlivosti, doporučujeme se na místo toho zúčastnit soutěže o nejlepší břevnovskou pomazánku :-)  

16:00–16:15 / 15.09.
Divadlo

Storytelling 2

Storytelling Justina Svobody anebo Cesta kolem světa na křídlech příběhů Akce v produkci Nesedím, so...

Storytelling Justina Svobody anebo Cesta kolem světa na křídlech příběhů 

Akce v produkci Nesedím, sousedím

16:15–16:30 / 15.09.
Hudba

Fu Fu band & Tralalom

FuFu Band aneb dětský orchestr hraje, zpívá a užívá si muziku plnými doušky! (vede Ola Závadová)  Tr...

FuFu Band aneb dětský orchestr hraje, zpívá a užívá si muziku plnými doušky! (vede Ola Závadová) 

Tralalom – Zpíváme (nejen) lidové písně v úpravě Zuzany Vlčinské a zpíváme od srdce… Každý, kdo si rád zazpívá, je srdečně zván!“ Každé pondělí 19-20h v KC Nesedím sousedím…. (vede Ola Závadová) 

Akce v produkci Nesedím, sousedím

16:30–17:00 / 15.09.
Město snů

Společná fotka Břevnovanů

Už podruhé se můžete těšit na společnou fotografii Břevnovanů. Tentokrát naproti Poliklinice u scho...

Už podruhé se můžete těšit na společnou fotografii Břevnovanů.
Tentokrát naproti Poliklinice u schodů, které vedou na Bělohorskou.
Fotografovaní Břevnovanů chceme opakovat každý rok tak, vznikne tak
fotografická kronika našich sousedských setkání.

Přijďte se také vyfotit se sousedy! 

Fotí Jan Hromádko. 

17:00–17:15 / 15.09.
Divadlo

Storytelling 3

Storytelling Justina Svobody anebo Cesta kolem světa na křídlech příběhů. Akce v produkci Nesedím, s...

Storytelling Justina Svobody anebo Cesta kolem světa na křídlech příběhů. 

Akce v produkci Nesedím, sousedím

17:30–18:00 / 15.09.
Hudba

Veren

Břevnovský hudebník Veren a jeho sólové kytarové vystoupení.

Břevnovský hudebník Veren a jeho sólové kytarové vystoupení.

18:30–20:00 / 15.09.
Město snů

Sousedský stůl

V 18 hodin skončí hlavní program a pódium se začne přestavovat na sousedský stůl. Po odpoledním ruch...

V 18 hodin skončí hlavní program a pódium se začne přestavovat na sousedský stůl. Po odpoledním ruchu se tu společně sejdou všichni stánkaři, účinkující a organizátoři, aby se potkali se sousedy i návštěvníky. Tímto malým společenským setkáním završíme letošní sousedskou slavnost.

Všichni jsou srdečně zváni a všechny také vybízíme, aby donesli cokoliv k jídlu i pití anebo přiložili ruku k dílu při stavbě stolu. 

Těšíme se na společný závěr!

Mapa lokality a okolí

Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři