Lokality > Praha 6, Náměstíčko na ulici K Lánu

Mapa Program
Náměstíčko na ulici K Lánu

Již potřetí zveme vás na sousedské slavnosti,
prožijeme spolu den v poznání i radosti.
Sejdeme se jako vždy na „našem“ náměstíčku,
nezapomeňte s sebou vzít mámu, tátu i babičku.
Pár sousedů se opět do pořádání dalo.
Díky i vám! Marie, Péťo, Pavle, Adélo!
Letos budeme bez zábran malovat,
koukat na karate, šifrovat, zpívat i tancovat.
Koláče nandáme na tácky,
vyrobíme botky i placky.
Vyfoukneme bubliny obří,
ve skákání budeme vážně dobří.
Třeba se staví i kouzelník,
nebo aspoň okouzlující zahradník?
Sousedský swap můžeme slíbit!
Doufáme, že se vám bude společný den líbit.
Tak přijďte, ať je nás víc
a neleknem se deště nic!

Program

10:00–12:00
Ostatní

Poznáme okolí

Dopoledne bude patřit procházce po dlouhém lánu a blízkém okolí, kudy Vás provede „bojová“ hra. Hra vás zavede do místních podniků, ve kterých se můžete těšit na dny otevřených dveří, soutěže, speciální dobroty, nebo ukázky cvičení. Začít můžete kdekoliv, obejít můžete stanovišť kolik budete chtít. Odnesete si milou památku a nové vědomosti navíc. Mapa zapojených míst i návod na hru bude k dispozici již brzy na webu zazitlanjinak.cz V rámci bojovky můžete navštívit třeba Čokolaterii Vokovice, kavárnu Jen Tak, cukrárnu Mučenka, Gelato Kladenská, Solné lázně Tom, Cordeus, Home Therapy nebo centrum Bořislavka. Začít můžete kdekoliv, navštívit tolik míst, kolik je libo. Čím více míst, tím více nových zážitků, vědomostí i krásnější památka na hru. Je to jen na vás.

14:00–17:00
Dílny

Vyrobíme

Vyrobíme placky i recy svícny, zasadíme kvítko do kvítníku a možná i něco dalšího. Poradíme jak si vylepšit památku z dopolední bojovky.

14:00–17:00
Hry

Poznáme sousedy

Jak? Zahrajeme si originální hru. Pro výhru budeme muset okoukat, poznat a propojit se se svými sousedy. Komu se to povede, vybere si převapení. Hurá!

14:00–17:00
Ostatní

Zaswapujeme s Adélou

Měníme, čenžujeme, vyměňujeme, swapujeme, zkoušíme, kecáme… prostě normální sousedský swap s Adélou. Jako vždy. Doneste oblečení a boty, které již nechcete a odneste si „nové“. Přebytky odvezeme do azylového domu K Srdci klíč. Jako vždy. V azyláku mají největší sháňku po spodním prádle a páscích - je možné donést přímo tyto věci určené pro ně a nedávat do swapu. Sbírat to bude Adéla.

14:00–17:00
Sport

Zablbneme

Hravý Lán… Co ti to říká? To jsou přece ty fajné sportovní aktivity nejen pro děti. I dospělí si mohou hrát a nosit kaštany na lžičce a kroutit obručí a házet na cíl, skákat gumu a dokoce i podbíhat pod lanem. A komu se nelení tomu se razítkuje. A komu se razítkuje, tomu se vybere cena.

14:00–17:00
Gastro

Sníme a vypijeme

Na tohle se těšíme velmi. Koláč od Majdy a Kafe od Candy Cane,která je sladká jako cukrátko – toje KafeKoláč. Ukrajinské dobroty napečou a navaří maminky podporované Kellner Family Fondaution. Kafe s mlíkem Vám uvaří z kavárny Smyčka. Pivo a limo přiveze Libocký pivovar. Vše zaa férové ceny. Chcete nám pomoct s pokrytím nákladů na slavnost? Přinete koláč! Majda ho nakrájí a nabídne ostatním sousedům za dobrovolný příspěvek. Kdo si takový koláč dá, pomůže :)

14:00–14:30
Sport

Zasoutěžíme

Budeme podbíhat pod lanem nebo třeba skákat v pytly. Těšte se.

14:30–14:45
Tanec

Zhoupneme se v rytmu tance s MZ Dance

I letos budeme obdivovat tanečníky a tanečnice z tanečního studia MZ Dance, které sídlí na Kladenské. Letos se nám předvedou děti, které jsou sice malé, ale nějaký ten pátek se tanci věnují a slova jako Jive nebo Chacha jsou jimvelmi dobře známá.

15:00–15:30
Sport

Zasoutěžíme ještě jednou

Zopákneme to,co vás bavilo nejvíce a přidáme něco navrch.

15:30–16:00
Hudba

Zazpíváme s kytarou a Matějem

A taky s Matějem a třeba i s někým dalším. Písničky známé i neznámé, skvělí amaterští hudebníci z řad našich sousedů a hlavně my. Zaszpíváme si společně, zpěvníky (snad) budou.

16:00–16:30
Gastro

Uvaříme Kafe aneb baristická show

Majda s Kryštofem alias KafeKoláč rozbalí své nádobíčko a předvedou vám, jak se vaří dobrý kafe. Dozvíte se, co je to french press, aero press nebo třeba mocca master. Ukáží vám jak a na čem kafe namlít. A třeba dostanete i ochutnat.

16:30–17:00
Hudba

Nebudeme rušit

Zpívá Sedmihlásek! Cožejakožecožecotoje? Ale já nemyslím toho ptáčka. Sedmihlásek je dětský sbor, který zná snad každý Čech. Jak to? Tak to. Zpívával totiž na Hodinách zpěvu se  Svěrákem a Uhlířem. Pravda, pokud jsi mladší 30 let, tak to možná neznáš. Tak si to pust. Na Youtube.

17:30–18:30
Hudba

Zaposloucháme se aneb zakončení dne v Bořislavce

Věděli jste, že v centru Bořislavka je foyer – nádherný veřejný prostor, který může sloužit nám všem? Přesně do tohoto veřejného protoru vás zavedeme dopoledne v průběhu bojovky a pak i večer. Od 17:30 nám zazpívají naše oblíbené skvělé pěvkyně z Pěveckého sdružení pražských učitelek pod vedením Ivana Zelenky. Přibližně od 18:00 se pak můžete těšit na amatérské kvarteto z Dejvic – dva saxíky a dva klarinety. Akustika je zde skvělá, určitě půjde o nezapomenutelný zážitek.

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program