Lokality > Praha 6, náměstíčko na ulici K Lánu

Mapa Program
náměstíčko na ulici K Lánu

Již podruhé připravili sousedé pro své sousedy slavnost plnou aktivit,
kde si vyberou všechny generace – děti malé i velké, rodiče, babičky i
dědečkové! Přijďte poznat své sousedy a užít si neobvyklý den! Sledujte
nás na https://www.facebook.com/zazitlanjinak

Začneme hned v devět. Celé dopoledne bude interaktivní a zapojí Vás do
víru netradičních sportovních disciplín, do tvořivé nálady při tisku na
textil, výrobě huarachez nebo zvířátek z přírodnin, vtáhne Vás do tajů
přírodních věd, rozhoupe v rytmu muzikodílen.

Od 14 hodin Vás už necháme
na pokoji, budete si užívat jídla, pití, pěvěckých i divadelních
vystoupení, baristické show nebo swapu. Maximálně Vás chytíme do
obrovské bubliny. Pohoda.

Po celý den můžete vyrazit s menšími dětmi na bojovku, s většími si zavařit mozkové závity při šifrovací hře. Všichni mohou běhat podle mapy při orientačním běhu.

Na koho se těšit konkrétně? Divadlo KAM,
Pěvecké sdružení pražských učitelek, Senior Fitnes, Koryukan karate, MZ
Dance, KIŠ, Hudbu batolatům, Martinu Rybovou, Zpíváme dětem, KafeKoláč,
Bosochotky, Café bar Šestka a mnohé další z řad našich sousedů. Budete příjemně
překvapení až zjistíte, co všechno naši sousedé umí.

Program

09:00–12:00
Dílny

Zmalujeme se

Pamatujete si na Madonnu na konci devadesátek a její hennou pomalované ruce? Taky vám tenhle výjev utkvěl v paměti až do dospělosti? Vždycky jste toužili po tetování a nikdy neměli dost odvahy? Pak si nenechte si ujít “ateliér” Lucky Jarešové. Malovat bude celé dopoledne a že je šikovná, to si můžete myslet. A když malůvku pokazí a nebude se líbit? Tak to za pár týdnů sleze. Pohoda.

09:00–12:00
Návod k sestavení

Vytvoříme krásné město

Kodaň, Vídeň, Piešťany? Jaké je to vaše město snů? A co stověžaté Praze k jeho splnění ještě chybí? Přijďte si zkusit zahrát na městské architekty. Jak na to vám ukáží Péťa a Franta Fronkovi. Nápadům se meze nekladou a vítány jsou všechny věkové skupiny. Zapatláte se od barvy i lepidla a kdo ví? Možná, že zrovna váš nápad se zhmotní a naše okolí bude zase o trochu víc snové pro vás i vaše sousedy!

09:00–12:00
Dílny

Uděláme Bosochodky

Potřebuješ nové kecky? Bez problému. Na slavnostech si vyrobíš huarachez na míru s Majdou a Krištofem. Ale nemysli si, že ti stačí boty  k tomu, abys běhal jako ti indiáni Tarahumara. Kdepak.

09:00–12:00
Dílny

Vyrobíme si kámoše

… tak akorát do kapsy s Alenou. Bude mít pro vás oříškové skořápky a spoustu dalšího materiálu. Vyrobit si nového kámoše nebude složité a zvládnou to i malé děti třeba s pomocí rodičů.

09:00–12:00
Sport

Zacvičíme se Senior fitnes

Koleno bolí, noha táhne, ruka pro změnu netáhne vůbec a o krku ani nemluvím?!? Tak si přijďte protáhnout kosti se Senior Fitness, kteří dokáží rozpohybovat i naše babičky. Status seniora není podmínkou, bude dost zábavy pro všechny. Těšte se na různé druhy cvičení a hry v průběhu celého dopoledne. Pro úspěšné účastníky bude i nějaká ta odměna.

09:00–12:00
Dílny

Potiskneme textílie

Razítko, namazat barvou, otisknout, jiné razítko, namazat, otisknout, další razítko, namazat….kam s ním? Na donesené triko, kalhoty, ... nebo na šátek, který pro vás bude mít nachystaný Kačka Haaseová.

09:30–10:15
Hudba

Užijeme si radost z hudby s Hudbou batolatům

Tenhle workshop je vlastně ukázková hodina pro rodiče s dětmi do 3 let. Hudba batolatům není jen o hře, hudbě, dětech, ale i o rodičích, je to pokus koukat na svět dětskýma očima, je to hledání důvěry, překonávání strachu z neznámého i o vnitřním uvolnění. Nějaká podložka na sezení se Vám při tomto workshopu bude hodit.

09:30–10:15
Pro děti

Zahrajeme si pohádku O kůzlátkách

Znáte tu pohádku O kůzlátkách? Jak neposlechla maminku a snědl je vlk? Tak si na ní přijďte zahrát a vyzkoušet si v bezpečném prostředí hry, proč kůzlátka maminku neposlechla a jak se asi cítila maminka koza, když své děti nenašla doma. Vše bude probíhat zábavnou formou pomocí metod dramatické výchovy pod vedením zkušené lektorky Jany z dětského studia Jája. Dramatická dílnička je vhodná pro děti od 4 do 6 let.

09:45–10:15
Pro děti

Řekneme WOW!

Jak je to možné? Proč to bublá? Jak to, že to změnilo barvu?

Budete se ptát i na záludnější otázky, protože Pétiny chemické pokusy vás nenechají v klidu.

09:45–10:15
Sport

Zacvičíme Smíška s Janou

Ne, není to o smíchu. Ani k smíchu. Ale veselé to být může. Budeme cvičit SM Systém doktora Smíška. Zkušená lektorka Jana Kuhnová vede hodiny SM Systému v Cordeu a na slavnostech vám ukáže o čem je řeč. Byla jsem to vyzkoušet a ačkoliv to vypadá jednoduše, mě to dalo zabrat. Tak přijďte se mrknout a zatahat za gumicuky!

10:00–10:45
Hudba

Zamuzikohrajeme s Martinou

Bum, plác, huhuhu, jééé, buchbuch, lalalala, tutúút… Takhle si já představuju zvuky, které budeme vyluzovat při muzikodílně, kterou povede zkušená lektorka Martina Rybová. Budeme si hrát s hlasem, rytmem, melodií i pohybem. Vyzkoušíme netradiční i etnické nástroje, třeba djembe a melodické zvonky.

10:30–11:15
Hudba

Užijeme si radost z hudby s Hudbou batolatům

Tenhle workshop je vlastně ukázková hodina pro rodiče s dětmi do 3 let. Hudba batolatům není jen o hře, hudbě, dětech, ale i o rodičích. Je to pokus koukat na svět dětskýma očima, je to hledání důvěry, je to překonávání strachu z neznámého, je to o vnitřním uvolnění. Nějaká podložka na sezení se Vám při tomto workshopu bude hodit.

10:30–11:00
Sport

Protáhneme si těla s Hankou Margutti

Oooohmmmmm… Byli jste si někdy začvičit jógu? Zkoušeli jste psa hlavou dolů, krávu, vránu, motýla, kámen, horu, most nebo třeba mrtvolu? Jo? Super! Ne? Neva! Posbírejte doma pohodlnné oblečky, podložku na cvičení nebo aspoň karimatku a přijďte si to zkusit. Hanka se sice specializuje na jógu pro maminky, ale tahle ukázková lekce je pro všechny bez rozdílu. A pokud se Vám bude Hanka líbit, můžete k ní začít chodit na jógu do Dětské skupiny Jája. Namaste!

10:45–11:15
Pro děti

Řekneme WOW!

Jak je to možné? Proč to bublá? Jak to, že to změnilo barvu?

Budete se ptát i na záludnější otázky, protože Pétiny chemické pokusy vás nenechají v klidu.

11:00–11:45
Hudba

Zamuzikohrajeme s Martinou

Bum, plác, huhuhu, jééé, buchbuch, lalalala, tutúút… Takhle si já představuju zvuky, které budeme vyluzovat při muzikodílně, kterou povede zkušená lektorka Martina Rybová. Budeme si hrát s hlasem, rytmem, melodií i pohybem. Vyzkoušíme netradiční i etnické nástroje, třeba djembe a melodické zvonky.

11:00–12:00
Sport

Uslyšíme “Hajime”?

Zavřete oči a přeneste se do Japonska s bojovníky Koryukan karate. Koryukan karate je moderní bojové umění, které dává důraz na jeho praktické použití. Setkejte se s bojovníky i bojovnicemi  karate, kteří trénují v našem sousedství, tváří v tvář a vyzkoušejte si katy i techniku boje. Zeptejte se na cokoliv chcete.

11:45–12:45
Gastro

Zasoutěžíme o nejlepší vokovickou bábovku

Pečete rádi bábovky? Máte svůj osvědčený tajný recept nebo třeba recept po prababičce? Neváhejte, upečte svou bábovku a přijďte se s ní pochlubit! Bábovky budou hodnotit dobrovolníci z řad návštěvníků. Nejlepší bábovkový pekař (nebo pekařka) bude po zásluze odměnen. Bábovky, které nesnědí porotci, budou k dispozici odpoledne ve stánku se sousedským občerstvením. Příjem bábovek a nominace poroty z řas návštěvníků slavnosti bude probíhat od 11:15 do 11:45, následovat bude ochutnávání, hlasování a ve 12:30 vyhlášení vítězů.

12:00–12:30
Divadlo

Zkoukneme sousedské divadlo Byl tě jeden

Bude to o té dlouhé chvilce, které říkáme život. Taky o slunci, o tmě a o strachu. Sehrají s radostí, z plna hrdla, Matěj a Hanka.

14:00–14:15
Sport

Koukáme na karatisty z Koryukan Karate

To, že existuje bojové umění karate jste určitě slyšeli. Ale věděli jste, že není karate jako karate? Koryu Uchinadi je moderní styl karate vycházející z tradičních okinawských bojových umění. Tohle a ještě mnohem víc se dozvíte na odpolední exhibici klubu Koryukan Praha. A kdo ví, možná přijde i Karate Kid.

14:00–18:00
Gastro

Nosíme, obdivujeme a jíme Sousedské koláče

Pečete rádi a chtěli byste podpořit organizaci slavnosti? Přineste nám svůj koláč, buchtu, sušenky nebo co Vás napadne! My jídlo nabídneme dalším návštěvníkům slavnosti za dobrovolný příspěvek. Výtěžek z koláčů použijeme na pokrytí nákladů, které jsme se slavnostmi měli. Nepečete? Nevadí. Přijďte ochutnat, co napekli ostatní!

14:00–18:00
Gastro

KafeKoláč – taky si dáme kafe i koláč

Talíř od oběda vylízaný do poslední kapičky, ale stejně se potřebujete ještě něčím dobrým doladit? Tak to nesmíte minout kafe a koláč od skvělé dvojice KafeKoláč. Tahle sympatická dvojice, kterou tvoří Majda s Krištofem, vám připraví vynikající výběrovou kávičku a k ní slaďurku, která vaše chuťové pohárky vystřelí až do nebe. Tak přijďte ochutnat sezónní koláče, poznat výběrovou kávu od Candy Cane a potkat svoje sousedy!

14:00–18:00
Ostatní

Lůca prodává své pryskyřicové výtvory

Lucka Jarešová je vzděláním výtvarnice a má nového koníčka. Tvoří nejrůznější šperky a předměty z epoxidové pryskyřice. Ráda by je ukázala světu, třeba se vám taky budou líbit.

14:00–18:00
Ostatní

Swapneme boty a oblečení

Máte doma ve skříni kousky, které už tam jen smutně leží? Dejte jim druhou šanci a přineste si na oplátku něco “nového”. Princip swapu je jednoduchý - něco přinesu/něco si odnesu. Můžete přinést dámské, pánské či dětské oblečení a boty. A kdo má skříně uklizené, nemusí zoufat. Vítán je i dobrovolný finanční příspěvek za kousky, které si odnesete.

14:00–18:00
Ostatní

Káča prodává vlastnoručně ušité kousky

Líbil se vám dopolední tisk na textil s Kačkou Haaseovou? A nebo jen potřebujete nový šátek, tašku, sukni… pak určitě nepropásněte její prodejní stanoviště plné vlastnoručně ušitých kousků.

14:15–14:45
Divadlo

Divadlo KAM hraje představení TRAMP

Smokie, Kotva, Barbie. To jsou holky, pak ještě kytara a Vláďa s další kytarou. To je kompletní sestava divadla KAM. Zahrají nám představení TRAMP. Prý pro děti tak od 6 let, ale nebudou se nudit ani dospělí. A více nevíme. Ale máme rádi překvapení. Tak se na to taky přijďte mrknout.

14:45–15:00
Tanec

Houpeme se do rytmu MZ Dance Teamu

Milujete StarDance a při prvním tónu hudby se vaše tělo dá automaticky do pohybu? Pak si nenechte ujít exhibici MZ Dance Teamu! Tihle profíci na sportovní tance vám v případě zájmu pomohou dostat se až mezi taneční špičku a nebo alespoň oprášit kroky, které nebylo od tanečních kde předvést. Raz, dva, tři, čačača!

15:00–15:15
Hudba

Zpíváme dětem

Přijde za námi Jitka z Dejvic. A bude zpívat a hrát na kytaru. A my můžeme s ní a děti taky. Bude to legrace, protože většinu písniček určitě budete znát. A když si s sebou vezmeme nějaký ten hudební nástroj, bude legrace ještě větší.

15:15–15:45
Pro děti

Bubláme ve velkém

Tohle si asi nejvíce užijí děti všeho věku. Dva klacky spojené provazem, kýbl s mýdlovou vodou a Václav z KIŠe, který nás ty bubliny naučí dělat. Zkusíte to taky?

15:15–15:45
Gastro

Krištof předvádí své baristické umění

Portafiltry, váhy, preinfuze, extrakce, mlýnky, cukr, káva, mikropěna…o čem že je to vlastně řeč? A kdo je to vlastně barista? Obsluha bagru? Že ne a ještě mnohem víc nám ukáže Krištof ve své baristické show!

15:45–16:00
Sport

Koukáme na karatisty z Koryukan Karate

To, že existuje bojové umění karate jste určitě slyšeli. Ale věděli jste, že není karate jako karate? Koryu Uchinadi je moderní styl karate vycházející z tradičních okinawských bojových umění. Tohle a ještě mnohem víc se dozvíte na odpolední exhibici klubu Koryukan Praha. A kdo ví, možná přijde i Karate Kid.

16:00–16:15
Hudba

Zpíváme dětem

Přijde za námi Jitka z Dejvic. A bude zpívat a hrát na kytaru. A my můžeme s ní a děti taky. Bude to legrace, protože většinu písniček určitě budete znát. A když si s sebou vezmeme nějaký ten hudební nástroj, bude legrace ještě větší.

16:30–17:30
Divadlo

KIŠ improvizuje

Ne, nebudeme po sobě házet slavnými slanými koláči. Za to se budeme smát a za břicha se popadat při sledování Kouzelné Improvizační školky a jejich divadelně improvizačního představení.

17:45–18:15
Hudba

Posloucháme Pěvecké sdružení pražských učitelek s dirigentem Ivanem Zelenkou

Mysleli jste si, že Pěvecké sdružení pražských učitelek je jen zábavou, kterou si dámy učitelky krátí volné chvíle mezi hodinami? Chyba lávky! Toto pěvecké uskupení s více než stoletou tradicí není žádný amatérský projekt. Pod vedením dirigenta Ivana Zelenky navíc dámy vystupují již od roku 1993. Za sebou mají celou řadu vystoupení včetně několika zahraničních turné. Přijďte se na vlastní uši přesvědčit o jejich talentu, profesionalitě i pečlivě vybraném repertoáru.

19:30
Film

Promítáme filmy z projektu My Street Film

Tak tohle už je čistokrevná AFTERPARTY!

Od 19:30 v Café baru Šestka budeme promítat filmy, které vznikly v rámci Open Callu organizace My Street Films. Zkoukneme 6 neotřelých dokumentárních filmů, to dáme za 60 minut a už se budeme volně bavit v Šestce (do 6 do rána? Nebo už těch šestek už bylo moc?).

Celodenní program

09:00–18:30
Výstava

Poznáváme ptáky z našeho lesa

Zapojujeme všechny rodinné příslušníky! Proto nám během slavnosti představí své fotky i tatínek hlavní organizátorky Hanky. Už řadu let úžasně fotí přírodu. Sice amatérsky, ale vytrvale a nám se jeho výtvory velmi líbí. Miluje les a proto připravil výstavu českých ptáků “Z našeho lesa”, která putuje po různých koutech republiky. Přijďte se seznámit s ptactvem, které poletuje a zpívá v našich lesích a prubnout své ornitologické znalosti.

09:00–18:00
Pro děti

Luštíme šifry

Polský kříž? Brailovo písmo? Šifrovací pravítko? Morseovka? Nemějte strach, tuhle šifrovací hru dáte i bez toho. Stačí trocha důvtipu a chuť namáhat své mozkové závity. Šifrovací hra v režii Báry Kořínkové vás provede nejbližším okolím slavnosti, stačí si u organizátorů vyzvednout zadání a vyrazit. Zvládnou ji starší děti sami, děti z prvního stupně v doprovodu rodičů. Kdo dojde až na konec a vyluští heslo, může se těšit na krásnou odměnu! Tak s chutí do toho, půl je hotovo :D

09:00–18:00
Sport

Běháme orienťák

Rádi běháte? Tak vyzkoušejte orientační běh podle mapy, který pro vás nachystá Ondra Pospíšil! Na startu dostanete mapku kontrol, které je potřeba proběhnout. Můžete si měřit čas, ale taky nemusíte. A když všechny kontroly najdete, třeba získáte fajn odměnu. Stačí se vrátit na start. A dlouhé to nebude, nebojte!

09:00–18:00
Pro děti

Hrajeme si na Hravém Lánu

Sem si mohou odskočit děti všeho věku kdykoliv se budou nudit. Nebo i dospělí. K vyzkoušení zde budou netradiční disciplíny, které otestují vaši rychlost, hbitost, chytrost, šikovnost, orientaci v prostoru i to, jak dokážete udržet rovnováhu. A pokud se vám podaří disciplínami úspěšně projít, můžete se i zde těšit na hezkou odměnu.

09:00–18:00
Pro děti

Plníme úkoly Bojovky

Velmi netradiční bojovka pro menší děti v doprovodu rodičů na téma udělej si sám. To je bojovka Jany Kuhnové. Děti budou po cestě plnit několik úkolů a sbírat součástky pro výrobu … hm, to už si nechám pro sebe, ať to všechno nevyzradím.

11:00–18:30
Gastro

Nenápadně popíjíme s Kafebarem Šestkou

Kafe už jste si dali a máte chuť na něco dalšího? Náš nedaleký soused Kafebar Šestka připraví osvěžení například v podobě lehkého pivka Svijanský Šlik (lehká a velmi dobře pitelná jedenáctka), domácího radlera, limonády či populárníhi Aperol Spritzu. Pro velké hladovce budou k dispozici rozpékané panini.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři