Lokality > Praha 6, K lánu

Mapa Program
K lánu

Zdravíme všechny přátele a sousedy z okolí Bořislavky!

Letos poprvé pořádáme sousedskou slavnost Zažít město jinak i u nás ve Vokovich. Pragram je bohatý, snažili jsme se jej sestavit tak, aby si každý účastník našel to své. Zveme k účasti všechny, kteří se chtějí setkat se svými sousedy, poznat se navzájem, dát si něco dobrého a užít si příjemný den.  Těšíme se na vás!

Program

10:00–12:00
Pro děti

Kdo tě tak zmaloval!? s Pavlínou Porcovou

Tak schválně. Jaká je nejoblíběnější atrakce pro děti na bazárcích, slavnostech, akademiích, zahradních párty a podobných akcích? Taky Vás to napadlo hned? No přeci malování na obličej! Vězte, že si jej děti užijí i na našich slavnostech a možná i odvážní dospělí. Kdokoliv se může svěřit do rukou Pavlíny Porcové.

10:00–11:30

Prohlídka Centra Bořislavka

Co nám to tady roste? Jak to asi vypadá zevnitř? Už jste si taky takovou otázku položili? Máte jedinečnou možnost dostat se do prostor centra Bořislavka, kam se smrtelník jen tak nepodívá. Provádět stavbou vás bude hlavní projektant stavby. POvinná je pevná obuv, reflexní vesta a, pokud máte, ochranná přilba. Jde se stavbu! Kapacita omezená, registrace do 16.9. do půlnoci zde: http://bit.ly/prohlidka_Borislavka

 

10:00–12:00
Pro děti

Výtvarná dílna s Alenou a Petrou

Hůůůůů a hůůůů a hůůůů! Vemte s sebou ostré nůžky, které ustřihnou i látku, a vyrobte si s námi krásné sovičky. A že budou recy, to si pište.

Že nemáte rádi sovy? Nevadí. Holky si pro vás připravili také vyrábění vážek a jiné zvířeny z kolíčků na prádlo.

10:00–10:45
Sport

Zdravotní cvičení (nejen) pro seniory s Evou

Naložil vám osud na bedra? Máte toho nad hlavu? Nebo až po krk? Přijďte si zacvičit s paní Evou Rejzkovou. Podložky s sebou!

10:45–11:45
Ostatní

Cesta kolem Lánu – komentovaná procházka naší čtvrtí

Ing. Jan Tomáš zná naši čtvrť jako své boty. Provede nás po stopách svých válečných capáčků přes šlápoty okupačních holin srpna ´68 až ke šmouhám polistopadových tenisek. Dobrou obuv s sebou!

12:00–12:30
Divadlo

Divadlo Na plný necky! – O zlaté rybce

Pohádka bratří Grimmů v loutkovém představení na vodě. Přijďte, bude to jíl! Teda hlína!

13:00–14:00
Dílny

Výroba flipbooků s Vericou

Nejkratší animáky na světě? Vemte s sebou fixy a neváhejte si s námi jeden nakreslit.

14:00–18:00
Ostatní

Sousedský SWAP oblečení s Adélou

Taky máte ve skříni své, svého partnera nebo dětí oblečení, které nenosíte, protože je vám malé, nelíbí se vám nebo je vám třeba nepohodlnné? Nenakupujte nové, Swapujte! Přineste je a vyměňte za kousky ostatních, které se vám hodí. Věci, které si nikdo neodnese, věnujeme charitativním organizacím. Prosíme, noste pouze věci čisté, které jsou ve velmi dobrém stavu a dají se ještě nosit. Věci flekaté, děravé, příliš obnošení či jinak znehodnocené nebudou do swapu přijaty. Děkujeme za pochopení.

14:00–15:30
Pro děti

Kdo tě to zmaloval!? s Pavlínou Porcovou

Tak schválně. Jaká je nejoblíběnější atrakce pro děti na bazárcích, slavnostech, akademiích, zahradních párty a podobných akcích? Taky Vás to napadlo hned? No přeci malování na obličej! Vězte, že si jej děti užijí i na našich slavnostech a možná i odvážní dospělí. Kdokoliv se může svěřit do rukou Pavlíny Porcové.

14:30–15:00
Tanec

Taneční skupina MZ Dance Team

To bude tanec! Těšte se na ladné pohyby tanečníků ze školy MZ Dance Team, kteří po svém vystoupení krátkou lekcí navždy promění všechny kolemstojící na kolemtančící! 

15:00–15:30
Ostatní

Jóga s paní Helenou

Ómmm… výdech – nádech s Billou v zádech. Přijďte se protáhnout a uvolnit vaše těla i mysl s paní Helenou Míčovou. Podložky s sebou!

16:00–17:00
Ostatní

Cesta kolem Lánu – komentovaná procházka naší čtvrtí

Ing. Jan Tomáš zná naši čtvrť jako své boty. Provede nás po stopách svých válečných capáčků přes šlápoty okupačních holin srpna ´68 až ke šmouhám polistopadových tenisek. Dobrou obuv s sebou!

16:00–18:00
Ostatní

Angličtina hrou se Studiem Bořislavka

Ať už máte svou angličtinu na jakékoliv úrovni, stavte se u stánku Studia Bořislavka a změřte s lektorkami své síly při hraní neotřelých her.

16:30–17:30
Sport

Závody pro děti

Už vaše dítě někdy skákalo v pytly na rychlost? Ne? Nevadí. Je nejvyšší čas to zkusit a vyhrát jednu z našich bezvadných cen.

18:00–18:45
Hudba

Pěvecké sdružení pražských učitelek s dirigentem Ivanem Zelenkou

Smetana, Dvořák, Janáček, lidovky i pár písniček Jaroslava Ježka. To je přibližně 30 minut libozvučné masáže pro Vaše uši v podání sličných dam.

Celodenní program

10:00–18:00
Pro děti

Hravý Lán

Obruče i shazování plechovek míčkem  - o pohyb a zábavu nejen pro děti nebude nouze po celý den!

10:00–19:00
Hry

Šifrovací hra

To je nesmysl! Nebo to tak aspoň vypadá. Po chvíli dumání nad zadáním šifer na Vás třeba vykoukne správné řešení a vy se vydáte na cestu okolím plnou luštění. Nejdůležitějším vybavením bude propiska. Za správné vyluštění všech hádanek můžete získat zajímavé dárky.

10:00–19:00
Gastro

Občerstvení

Sousedé sousedům! Napečeme, navaříme, připravíme, nabídneme a pochutnáme si spolu!

Budeme velmi rádi, když na slavnost přinesete cokoliv, co upečete, uvaříte, usmažíte a u stánku s občerstvením nám to věnujete. My vaše dobroty nabídneme ostatním sousedům za dobrovolný příspěvek. Samozřejmě také vy si od ostatních nabídnete. Vybrané peníze použijeme na pokrytí nezbytných nákladů na slavnost.

V Kavárně Jen tak si v den slavnosti můžete užít skvělou kávu a domácí dobroty z kavárny. Přímo před kavárnou se můžete zakousnout do domácího čerstvě grilovaného Terešovského masa.

V Čokolaterii Vokovice se kromě vybraných nejoblíbenějších nápojů a drobných dezertů dočkáte i netradičního zážitku poznávání čokoládového světa. Hravou formou v podobě ochutnávek, jednoduchého workshopu či soutěže si rozšíříte znalosti o čokoládě. Na vlastní kůži poznáte, jak pestrý je svět čokolády.

Zdravá výživa je také naše oblíbená a navíc jediná svého druhu v této lokalitě. Zdravou výživu budete moct navštívit vyjímečně i v sobotu. Paní Lenka připraví pro své sousedy arabské kapsy plněné hummusem a pečené brambory s domácí sojanézou.

Na žádné správné slavnosti nesmí chybět zlatavý mok. Vrchní z baru Šestka narazí sud a bude točit přímo na slavnostech a do vratných kelímků

10:00–19:00
Sport

Pétanque

Máte na to koule? Tak vemte do ruky koule, vyzvěte vykutálené kamarády nebo  náhodné přihlížející a hrejte koulenou až se z vás bude kouřit (nebo koulet?). Sada koulí pro dospělé i koulí pro děti bude k dispozici pro koulení po celý den u hřiště na koulenou stejně jako koulařská pravidla. Omluvte občasné pozastavení koulové hry kvůli dalšímu nekoulovému programu.

10:00–19:00
Pro děti

Dětský koutek

Hračky, knížky a spousta další zábavy pro nejmenší. Dětský koutek nabízí pohodlné místo pro sezení a odpočinek - a nejen pro děti!

10:00–19:00
Pro děti

Výtvarný koutek

Ve výtvarce můžete pěkně řádit. Pastelky, lesní razítka, fixy, papír, lepidla, veselé omalovánky i vybarvovací zvířátkové samolepky budou k dispozici po celý den. Všechny vykutálené, povedené, veselé, barevné i jinak podařené výtvory můžete pověsit na šňůru a inspirovat ostatní k jejich vlastní tvorbě. Vytvoříme tak neustále se proměňující výstavu. Před odchodem domů si je nezapomeňte sundat a vzít na památku s sebou!

10:00–19:00
Ostatní

Origami dílna

Věděli jste, že v Japonsku starověká legenda slibuje, že komukoliv, kdo složí tisíc origami jeřábů, splní bohové přání? Podle některých příběhů zaručí složení jeřábů nikoliv splnění jednoho přání, ale věčné štěstí, dlouhý život a zdraví. Proto jsou jeřábi blíbeným dárkem pro výjimečné přátele a rodinu. Jen pozor, tisíc jeřábů musí vyrobit jeden člověk a někteří škarohlídi tvrdí, že to musí stihnout během jednoho roku. Jeřábi, které vyrobí někdo jiný se prý nepočítají. Tak je na čase začít právě teď a tady. Návod i papíry vhodné ke skládání jsou k dispozici.

10:00–19:00
Hry

Hráčský koutek

Protože kdo si hraje, nezlobí! Ať si mladý nebo starý, zahrej si s námi staré známé stálice trochu jinak. Máme dámu, člobrdo i pexeso. Ale to vám povídám. Takhle jste je ještě nehráli.

10:00–19:00
Sport

Aikido pro každého

Mokuso. Zastav se, zklidni mysl, přenes se do dávných dob samurajů a nech se unášet krásou technik Aikida. Ukázky svého bojového umění i odpovědi na vaše zvídavé otázky přináší sdružení Aikido pro každého.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři