Lokality > Praha 6, Petřiny – alej

Mapa Program
Petřiny – alej

Zažít Petřiny jinak | tři místa | jedna slavnost | konečná • náměstí • alej

Na jedno odpoledne proměňme parčík u křižovatky ulic Brunclíkova a Nad Alejí v pohodový prostor pro setkání se sousedy.

Chcete prodat či koupit oblečení, vaše vlastní výrobky (od marmelád po náušnice) či pár knih? Dorazte na sousedský blešák! Dospělí si pak mohou zapět v interaktivní hlasové dílně. Děti potěší divadélko a drobné hrátky. Snad i na malování na obličej a tanečky dojde. A jestli vám tu něco chybí, napište a dotvořte Zažít Petřiny jinak s námi :-) 

ZMJ bude probíhat na třech lokacích na Petřinách zároveň. Provedeme vás po nich bojovkou z dílny Sousedské stopy.

Přijďte se seznámit, popovídat, koupit, prodat nebo se jen tak dívat s kafíčkem v ruce. 

Program

14:00–14:30
Hudba

Ondřej Galuška – koncert

Písničkář, skladatel a filosof. Člen skupin Eggnoise a The Odd Gifts. Autor hudby k představením pro děti, např. Krev není voda, Bratři, Dva životy (Taneční studio Light). Přijďte pobýt a zabroukat si s Ondrou!

14:30–16:00
Dílny

Plstění ovčí vlnou

Mokrá a suchá technika plstění. Pod skvělým vedením sousedů si vše vyzkoušíte na vlastní prsty!

15:00–15:30
Hudba

Ondřej Galuška – koncert

Písničkář, skladatel a filosof. Člen skupin Eggnoise a The Odd Gifts. Autor hudby k představením pro děti, např. Krev není voda, Bratři, Dva životy (Taneční studio Light). Přijďte pobýt a zabroukat si s Ondrou!

15:30–15:45
Pro děti

Divadélko pro děti

Jak to bylo pohádko? Zabloudilo kuřátko…

16:00–16:30
Hudba

Interaktivní hlasová dílna

Interaktivní hlasová dílna v duchu circle song Bobbyho McFerrina. Skrze jednoduché opakující se popěvky vytvoříme společně vícehlasné harmonie a zajímavé rytmy, které zvládne snadno zazpívat každý. Inspirace lidovými písněmi, etnickou hudbou nebo i jazzem. Dílna vhodná pro všechny i pro ty, co si myslí, ze neumí zpívat. Přijďte!

Dílnu povede Marie Štumpfová.

Celodenní program

14:00–17:30
Pro děti

Dílnička pro děti

Nůžky, lepidlo, papíry... ať už to bude zápich do květináče nebo červená řepa na poličku, dětské prstíky zabavíme :)

14:00–18:00
Sport

DDM Prahy 6 – neKonečná Vypich

Víte co jsou to ozoboti a legoroboti? Pokud ne, u nás se to dozvíte. DDM Prahy 6 představí 3D tiskárnu, 3D pera a diagnostiku těla se sportovním poradenstvím. Stavte se! 

14:00–17:30
Pro děti

Z Pohádky do pohádky

Postupová hra pro děti s úkoly od pohádkových postaviček. Zapletete zlatovlásce cop? Uvaříte s pejskem a kočičkou dort? Nejen to můžete zažít na naší hravé bojovce stezce od Sousedské stopy. 

14:00–18:00
Gastro

Sousedský košt

Stůl s dobrotama domácí výroby 

14:00–18:00
Hry

Sousedská bojovka

Poznejte Petřiny trošku jinak! Bojovka od Sousedské stopy vás provede po všech třech lokacích ZMJ na Petřinách. Jako na každé správné bojovce nebudou chybět „úkoly“ pro děti a závěrečná odměna. Pro zkušenější pak přidáme pár zajímavostí ze sousedství.  

14:00–18:00
Ostatní

Blešák – SWAP

Oblečení co už neunosíš? Hračka na kterou se jen práší? Kniha již přečtená? Nádobí co jen zabírá místo?… to vše můžeš nabídnout na sousedském blešáku!

Přines věci vhodné k prodeji: můžeš je buď sám/sama prodávat (pak se vybav vlastním stojanem/dekou/stolkem), nebo je věnuj k benefičnímu prodeji a my se o ně postaráme (neprodané kousky poputují na charitu, utržené peníze na podporu sousedských aktivit)

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři