Lokality > Praha 6, Petřiny – konečná

Mapa Program
Petřiny – konečná

Zažít Petřiny jinak | tři místa | jedna slavnost | konečná náměstí alej

Na jeden den proměníme toto místo v příjemnou zónu.  Určitě víte, kde jsou na konečné tramvaje popelnice na tříděný odpad a kde se dost špatně přechází silnice. No tak přesně tam se sejdeme.

Přijďte si zatvořit do výtvarné dílny,  popovídat si a setkat se se sousedy, poslechnout si africké rytmy, ochutnat a obdivovat domácí sousedskou výrobu – od pochoutek k designu. Zažít Petřiny jinak | tři místa | jedna slavnost | konečná • náměstí • alej.  Aktivně propojíme všechna tři místa na Petřinách bojovkou (nejen pro děti). Vstup na akci je zdarma.

_____________________________________

• konečná

Pojďme společně oživit prostor na konečné Sídliště Petřiny (Heyrovského náměstí). Sejdeme se u popelnic a proměníme toto místo na jeden den v příjemnou zónu. Zónu pro výtvarné dílny, taneční vystoupení, sousedské nápady a aktivity všech forem. Zajímá vás, o co se zajímají vaši sousedé, přijďte se naladit na společnou notu a ochutnat dobroty z kuchyně sousedů. Aktivně propojíme všechna tři zastavení na Petřinách. 

• náměstí

Jsou Petřiny sídliště nebo čtvrť? Potřebují Petřiny náměstí? Pojďme společně oživit prostor v centru Petřin. Sejdeme se naproti obchodnímu domu a proměníme toto místo na jeden den v náměstí. Místo, kde si postavíme kašnu / sochu / monument jako symbol náměstí, nakoupíme si na tržišti, ochutnáme dobroty od lokálních prodejců, poslechneme si místní  kapelu a prohlédneme si návrhy studentů UMPRUM k nové zástavbě. Aktivně propojíme všechna tři zastavení na Petřinách.

• alej

Chcete prodat nebo vyměnit oblečení po dětech, retro lampičku, koloběžku nebo pár knih? Sejdeme se v parčíku na křižovatce ulic Brunclíkova a Nad Alejí a proměníme toto místo na jeden den v blešák, kreativní dílnu nejen pro děti nebo místo pro vystoupení místních umělců. Přijďte si se sousedy popovídat, koupit, prodat nebo se jen tak dívat. Třeba se nakonec i tančit bude. Aktivně propojíme všechna tři zastavení na Petřinách.

Program

10:30
Dílny

Kamínkohraní – výtvarná dílna od dětí pro děti

11:00
Dílny

Korálkování – výtvarná dílna s Klárou Součkovou

11:00–11:15
Hudba

BATOCU západoafrická hudba a tanec

BATOCU - západoafrická hudba a tanec

13:00–16:00
Dílny

Výtvarná dílna s Klárou Huškovou

Výtvarná dílna Návod k použití

Návod k použití je téma letošního ročníku ZMJ. Heliem nafouknuté balónky umělecky proměníme v stromy a pomyslně zasadíme na místa, kde bychom chtěli opravdový živý strom. Vyfotíme a zaznamenáme pomocí aplikace Lepší šestka. Naučíme se aplikaci používat a tak rozšíříme možnosti vylepšit naše okolí.

S Klárou Huškovou a pomocnicemi Matyldou, Johankou a Andělkou Štindlů

14:00–17:00
Hry

Sousedská bojovka po Petřinách

Poznejte Petřiny trošku jinak! Bojovka od Sousedské stopy vás provede po všech třech lokacích ZMJ na Petřinách. Jako na každé správné bojovce nebudou chybět „úkoly“ pro děti a závěrečná odměna. Pro zkušenější pak přidáme pár zajímavostí ze sousedství.  

Celodenní program

10:00
Výstava

Prezentace návrhů na úpravu Heyrovského nám.

11:00
Ostatní

Domácí výrobky – od pochoutek k designu

Přijďte ochutnat a obdivovat domácí sousedskou výrobu – od pochoutek k designu

11:00–18:00
Ostatní

Masáž nohou od Zuzky Herzingerové

Můžete si vyzkoušet sám v sedě naboso či v ponožkách pomasírovat svá chodidla různými předměty a možná se i kapku protáhnem. Zuzka je všestranná lektorka, která své zkušenosti čerpá z tance, jógy i akrobacie. 

11:00
Gastro

Sousedění – občerstvení

Přijďte ochutnat a obdivovat domácí sousedskou výrobu – od pochoutek k designu

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři