Lokality > Praha 6, Petřiny – náměstí

Mapa Program
Petřiny – náměstí

Zažít Petřiny jinak | tři místa | jedna slavnost | konečná náměstí alej

Jsou Petřiny sídliště nebo čtvrť? Potřebují Petřiny náměstí? Na jeden den oživíme prostor v centru Petřin a vytvoříme si „náměstí“, kde se dá procházet, setkávat se, povídat si, nakupovat, poslouchat. Proměníme toto místo na jeden den v náměstí. Potkáme se se sousedy a budeme se bavit.

V 10 hodin zahájí prodej trhy s ovocem a zeleninou od Farm VIV, prodej občerstvení, grilování, domácí produkty a výrobky sousedů. Během celého dne bude probíhat happening – tvorba symbolu náměstí pod patronací profesionálního umělce, výstava semestrálních prací studentů UMPRUM – ateliéru architektury vedeným prof. Janem Šépkou na téma Centrum Petřiny. Ve spolupráci s místním spolkem Spolu na Petřinách, z.s. vystavíme historické fotografie Petřin a zároveň budeme skenovat a archivovat dosud nezveřejněné a sousedy donesené fotografie Petřin a okolí. Od 16 hodin vystoupí studentská kapela The Vonts.  Zažít Petřiny jinak | tři místa | jedna slavnost | konečná • náměstí • alej.  Všechny tři lokality na Petřinách propojíme sousedskou bojovkou (nejen pro děti). Vstup na akci je zdarma.

 _____________________________


• konečná

Pojďme společně oživit prostor na konečné Sídliště Petřiny (Heyrovského náměstí). Sejdeme se u popelnic a proměníme toto místo na jeden den v příjemnou zónu. Zónu pro výtvarné dílny, taneční vystoupení, sousedské nápady a aktivity všech forem. Zajímá vás, o co se zajímají vaši sousedé, přijďte se naladit na společnou notu a ochutnat dobroty z kuchyně sousedů. Aktivně propojíme všechna tři zastavení na Petřinách. 

• náměstí

Jsou Petřiny sídliště nebo čtvrť? Potřebují Petřiny náměstí? Pojďme společně oživit prostor v centru Petřin. Sejdeme se naproti obchodnímu domu a proměníme toto místo na jeden den v náměstí. Místo, kde si postavíme kašnu / sochu / monument jako symbol náměstí, nakoupíme si na tržišti, ochutnáme dobroty od lokálních prodejců, poslechneme si místní  kapelu a prohlédneme si návrhy studentů UMPRUM k nové zástavbě. Aktivně propojíme všechna tři zastavení na Petřinách.

• alej

Chcete prodat nebo vyměnit oblečení po dětech, retro lampičku, koloběžku nebo pár knih? Sejdeme se v parčíku na křižovatce ulic Brunclíkova a Nad Alejí a proměníme toto místo na jeden den v blešák, kreativní dílnu nejen pro děti nebo místo pro vystoupení místních umělců. Přijďte si se sousedy popovídat, koupit, prodat nebo se jen tak dívat. Třeba se nakonec i tančit bude. Aktivně propojíme všechna tři zastavení na Petřinách.

 

Program

11:00–18:00
Divadlo

Happening a divadlo – tvorba symbolu náměstí – kašna, pantomima a živé sochy

Happening a divadlo – tvorba symbolu náměstí spolku Spolu na Petřinách z.s. společně se Studiem Underground – pantomima a živé sochy

14:00–14:30
Hudba

Koncert – Priamo čaro

Priamo čaro je československé duo Venduly Guhové (zpěv) a Braňo Daniše (elektrická kytara). V autorských písničkách kombinují romantiku s hravostí, zpěv milý je občas hustý. Zhudebněné básně, recepty a smsky. Texty o lásce v různých jazycích.

14:00–18:00
Hry

Sousedská bojovka po Petřinách

Poznejte Petřiny trošku jinak! Bojovka od Sousedské stopy vás provede po všech třech lokacích ZMJ na Petřinách. Jako na každé správné bojovce nebudou chybět „úkoly“ pro děti a závěrečná odměna. Pro zkušenější pak přidáme pár zajímavostí ze sousedství.  

15:00–15:30
Hudba

Koncert – klarinety a saxofony – program žáků třídy Jaroslava Škuty – ZUŠ Petřiny

16:00–16:45
Hudba

Koncert kapely The Vonts

The Vonts - nová hudba plná melodií, odvážných rytmů, džemů, kytar a vokálů. Příběhy, velký emoce a touha. Vonti vás vezmou sebou na cestu do neznáma.

Dunění popěvku se šíří mezi bloky. A zase jak před lety se nese městem šepot, že se vrátily žlutý špendlíky, protože někdo kreslí ježky na stěny, protože se lidi cejtěj jako v kleci, neschopný se bránit. Vontové se vracejí.

Kdo jsou tihle vontové? Projekt, který se ve stínech scény připravoval na vpád do hudebního moře současnosti, aby hájili hodnoty živé, a hlavně ze řetězu utržené muziky moderně pojatého rock’n’rollu.

Vlivy grunge, funku a písničkářského rocku prosakující skrze přearanžovaná pásma hlasitě znějící lásky k hudbě. To, ale hlavně pár dobrejch přátel, co se vám chtějí svým hraním dát! Pojďte s námi plantážníci!

17:00–18:00
Hudba

Dixieland přátel 1. Lékařské fakulty UK.

Přijďte si poslechnout a třeba i zatančit.

Celodenní program

10:00–18:00
Gastro

Grilování a sousedský piknikový stůl

Přijďte ochutnat grilované dobroty připravené přímo na "náměstí" a pomozte nám zaplnit náš sousedský PIKNIKOVÝ STŮL. Pochlubte se svými dobrotami se sousedy a ochutnejte zase něco jiného. Vyměňte si recepty nebo kontakty.

10:00
Gastro

Otevřené tržiště – trhy s čerstvou bio zeleninou a ovocem, občerstvením a domácími produkty

V 10 hodin zahájí prodej trhy – občerstvení, domácí produkty a výrobky sousedů. 

Prodejci (bude postupně doplňováno):

Farm VIV – čerstvá bio zelenina, ovoce přímo od farmářů, mýdla a soli

Cukrárna a vinotéka Slámovka – burčák, prvotřídní zmrzlina Bombato, bio káva pro náročné Café Verde

Grilování

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha – pivo světlý ležák a novinka – výroční Black IPA a bezová limonáda

Lahůdky Palma

indiánský obchůdek Tradiciones

prodej keramiky a medu od sousedů

10:00
Pro děti

Malování na obličej a sportovní koutek – volejbal, pingpong, trampolína

11:00
Návod k sestavení

Happening – tvorba symbolu náměstí

Jsou Petřiny sídliště nebo čtvrť? Potřebují Petřiny náměstí? Na jeden den oživíme prostor v centru Petřin a vytvoříme si „náměstí“, kde se dá procházet, setkávat se, povídat si, nakupovat, poslouchat. Během celého dne bude probíhat happening – tvorba symbolu náměstí pod patronací profesionálního umělce.

Pro zájemce o informace o stavu a plánech nové zástavby na místě stávajícího obchodního domu, budou na místě i členové spolku Spolu na Petřinách, z.s., kteří se o plánovanou výstavbu aktivně zajímají. Dozvíte se tedy nejen o aktivitách spolku, ale vítány jsou i nové podněty a nápady.

11:00
Návod k sestavení

Výstava prací studentů UMPRUM, Ateliér A1, prof. Jan Šépka

Výstava semestrálních prací studentů UMPRUM – ateliéru architektury pod vedením prof. Ing. akad. arch. Jana Šépky.  Téma Centrum Petřiny. Přítomni budou i někteří autoři – studenti.

11:00
Ostatní

Petřiny pro pamětníky – sběr a výstava fotografií

Ve spolupráci s místním spolkem Spolu na Petřinách, z.s. vystavíme historické fotografie Petřin a zároveň budeme skenovat a archivovat dosud nezveřejněné a sousedy donesené fotografie Petřin a okolí.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři