Lokality > Praha 6, Vokovice

Mapa
Vokovice

Starobylá Vokovická náves je po desetiletí zcela neprávem opomíjenou lokalitou. Pojďme to změnit! Autorská i stará hudba, programy pro děti a mládež, čajové degustace a drobné pohoštění, tvůrčí dílny, odborný historický výklad a sousedská debata o historii i budoucnosti Vokovic. Bonusem je nedělní program související s Vokovickou zvoničkou.

V posledních letech prošla Vokovická náves výraznou rekonstrukcí. Byly opraveny starodávné statky, zrekonstruován místní rybník a jeho břehy olemovaly mechem porostlé patníky převezené z údolí Šárky. Památkově chráněný ráz návsi si zaslouží důstojný kulturní a společenský život. Sousedská pospolitost dojde naplnění během celorepublikové slavnosti Zažít město jinak. Hudební program komorního charakteru začne ve 14 hod. Zpestří jej čajová vystoupení mladých nadaných protagonistů, vesnickou atmosféru přiblíží kreativní řemeslné workshopy, programy pro děti a sousedské vzpomínání na historii místní lokality.

Letošní premiérová „Vokovická náves“ bude obohacena o navazující výjimečný nedělní program od 14 hod. – slavnostní obřad spojující vokovickou zvoničku s osobností bl. Odorika (†1331).

Program akce na oba dny naleznete na stránkách HoraFugit.cz

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program