Lokality > Praha 7, Kulturní a řemeslné centrum ZNAK

Mapa
Kulturní a řemeslné centrum ZNAK

Čerstvě otevřené Kulturní a řemeslné centrum ZNAK nabídne program pro kohokoliv, kdo rád tvoří a má rád staré industriální budovy. Centrum zaštiťuje Linhartova nadace, která přes 30 let vytváří a podporuje projekty, které pomáhají rozvíjet názorové, společenské a umělecké vyjádření současné generace.

Prostor bývalé továrny bude otevřen od 12:00. Návštěvníkům bude k dispozici pop-up kavárna ve dvoře a v galerii (nabídku občerstvení ještě upřesníme).

Program

15:00 | Vyšívací dílna se Zašívárnou

V rámci tvořící dílny si nejprve ukážeme a nacvičíme různé vyšívací techniky a vysvětlíme praktické tipy pro vyšívání. Poté si každý účastník bude moct vybrat některý z jednoduchých vzorů ze Zašívárny a vyšít si ho technikou, která ho nejvíc baví. Každý si může donést vlastní textil (např. své oblíbené tričko nebo sukni), na místě budou ke koupi lněné povlaky na polštáře, plátěné tašky a plsť na nášivky.

Workshop je vhodný pro děti i dospělé.

Zašívárnu tvoří dvě holky, Hanka a Šárka, které baví, když jim pod rukama vznikají krásné věci. Navrhujeme moderní vzory, které zpracováváme tradičními technikami ručního vyšívání. Naše vzory si každý může vyšít sám s pomocí tvořících sad. Anebo si může koupit již hotový výrobek, kterým podpoří činnost našich "vyšívacích babiček" - seniorek ze všech koutů ČR, které pro nás zpracovávají výšivky, šijí povlaky na polštáře a připravují další materiál na vyšívání.

18:00 | Koncert dua 20 minutes

20 minutes je pražská art-popová kapela s nádechem rock-folku, jejíž jádro tvoří výjimečně dvě frontmanky - jednovaječná dvojčata.

Simonu a Denisu Katzer na ulici nelze přehlédnout. A i kdyby se vám to náhodou povedlo, určitě je někde v centru Prahy uslyšíte. Obě jsou totiž výborné muzikantky a buskerky – nejen, že jako vokalistky hostují několika slavným kapelám, ale vystupují i samy pod jménem 20 minutes. Přesně tolik je totiž dělilo od příchodu na svět.

20:00 | Filmová projekce

Bude upřesněno.

Mapa lokality a okolí

Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři