Lokality > Praha 7, Letohradská

Mapa Program

Přijďte se „nadechnout pro město“ a užít si sousedské slavnosti do Letohradské!

Těší se na vás kreativní centrum Vzletná. Jejich lektoři připravili pro děti i dospělé řadu workshopů, během kterých si vyrobíte leporelo, vytvoříte akvarelový plakát nebo potisknete textil autorským tiskem.

Jógové studio Pohled pracoviště v Letohradské vás zasvětí do techniky správného dýchání. Naučíte se pracovat s dechem, který je důležitým ukazatelem vašeho zdraví a duševní pohody. 

Zverimex Art vám umožní vyzkoušet různé grafické techniky tisku a to i na textil. Stačí přinést kus ze svého šatníku a dát mu nový rozměr s vlastním motivem.

SegraSegra a Mama by segra přinesou do ulice kvalitní funkční materiály a důmyslné střihy. Pod jejich vedením si vyrobíte drobné doplňky z cyklistických duší. 

Wine & oyster bar Brut. nabídne selekci svých vín a bublinek doplněnou o skvělé ústřice. Ty se mimochodem můžete naučit otevírat. 

O občerstvení a něco dobrého na zub se postarají Salt’n’Pepa Kitchen, kteří pro vás chystají jejich legendární burgery a slovenské halušky.

Program

12:00
Dílny

Výroba doplňků | SegraSegra

Máte doma prasklé, staré a nepotřebné duše z kola? Přineste je a vyrobte si z nich pod vedením návrhářek drobné doplňky. Nebojte, pár duší bude na místě k dispozici pro všechny. Workshop se bude konat v průběhu celého dne, dokud nám nedojdou duše.

12:00
Gastro

Otevři si ústřici | Brut. – wines & oysters

Otevři si ústřici … naučíme jak otevřít ústřici, vysvětlíme terminologii a také proč vypadá (a chutná) jinak v každém ročním období!
Sousede, zatoč si… oblíbené kolo štěstí pro všechny kolemjdoucí.
12:00–16:00
Dílny

Výroba leporela s použitím tradičních grafických technik | Vzletná

Vytvořte si leporelo z recyklovaných materiálů s použitím grafických technik jako linoryt, monotyp, a další nebo pomocí komiksu, ilustrací nebo ilustrací a textu.

Věkově neomezená kreativní dílna, během které vystavíte literární příběh a jeho hlavní postavy a budete se zabývat tvorbou charakteru a celého děje. Každý bude mít připravenou šablonu pro vytvoření vlastního příběhu a materiál na výrobu originálního leporela.

13:00–14:00
Sport

Patanjali jóga | Pohled pracoviště

Jógové studio Pohled pracoviště vás zve na lekci Patanjali jógy! Společně s lektorkou Janou si příjemně protáhneme tělo v ásanách, prohloubíme a uvědomíme si svůj DECH při pranayamě a během celkové relaxace zažijeme příjemné uvolnění. Vše umocněno laskavou meditační hudbou a prvky aromaterapie.

Jóga je vhodná pro všechny, bez rozdílu věku, dovedností a zkušeností.

Lekce proběhne ve studiu Pohled pracoviště v Letohradské 16.

Pohodlné oblečení s sebou, podložky k dispozici ve studiu.

S obědem vyčkejte až po lekci. :-)

16:00–18:00
Dílny

Krasopsaní – vytvoř si svoji vlastní pohlednici | Vzletná

Naučte se během chvíle krásně psát! Pod vedením té nejusměvavější lektorky Lucky Špaténkové si napíšete a vytvoříte krásnou akvarelovou pohlednici. 

17:00–19:00
Dílny

Sítotisková dílna s Juliánou Chomovou | Vzletná

Dostat se k sítotiskovému stroji se jen tak někomu nepoštěstí! Navíc s možností vytisknout si na textil grafický motiv výrazné ilustrátorky Juliány Chomové, který vytvořila speciálně pro letošní ročník ZMJ s tématem „Nádechni se pro město“… To chceš! 

18:30–19:30
Sport

Základy jógového dýchání (pránajáma) | Pohled pracoviště

Když jde o dech, tak jde o život!

Dech je základ života. A to jak doslova, tak v přeneseném významu. Dech je vyjádřením kontinua života a věčné pulsace vesmíru. Je také nejzřetelnějším projevem našich emočních stavů a kvality zdraví. Když nám není dobře, špatně se nám dýchá. Ve stresové situaci máme tendenci dýchat mělce. Dech je také ale skvělý nástroj, s kterým se dá pracovat a který neustále nosíme s sebou. Umí zklidnit, harmonizovat, zahřát nebo naopak zchladit. Pojďme se tedy pár věcí naučit, ať je nám dech k užitku!

Náplň lekce:  

 • Plný jógový dech
 • Dech jako cesta k zjemnění, koncentraci a meditaci
 • Základní jógové techniky dýchání (bhastrika, nádí šodhana, šítalí)
 • Zklidnit a harmonizovat dech vám pomůže lektor Tomáš Pivoňka.

  Lekce proběhne ve studiu Pohled pracoviště v Letohradské 16.

  S sebou pohodlné, volné oblečení. Podložky k dispozici ve studiu.  

   

  Celodenní program

  12:00
  Dílny

  Tiskové techniky | ZverimexArt

  Vyzkoušejte si různé tiskové techniky a to i na textil. Přineste si kus svého šatníku a dejte mu nový rozměr s vlastním motivem.

  12:00–21:00
  Dílny

  Výtvarná dílna pro děti i dospělé | Vzletná

  Přijďte se k nám kreativně vyřádit… Od koláže po autorský tisk na textil.

  Mapa lokality a okolí

  Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

  Lokální partneři