Lokality > Praha 7, Smyčka Špejchar („Kolonka“)

Mapa Program
Smyčka Špejchar („Kolonka“)

Milý sousedé, 

přijďte se nadechnout pohodové atmosféry na smyčku Špejchar, odkud to máte jen pár kroků do letenského parku. 

Stejně jako minulý rok se budeme podílet na přátelské akci Zažít město jinak a ani letos nebude chybět posezení, domácí občerstvení, točené pivo, přednášky, hudební program a další aktivity. Všichni jste zváni, ať už jste místní nebo půjdete zrovna kolem :)

Budeme pro vás mít připravené točené pivko i něco ostřejšího, osvěžující domácí limonády a dobroty k snědku,  nezapomínáme ani na vegetariány.

Součástí ZMJ Kolonka bude malá výstava fotografií smyčky Špejchar, okolí a historických tramvají, které jsme mohli doposud zažít. Pro zpestření bude v blízkém okolí připraven obrázkový kvíz  na téma dopravy a tramvají pro dospělé i děti, pro které budou připraveny i jiné aktivity. Letos nás během dne navštíví nejstarší pražská tramvaj z roku 1900 (cca v časech 10:10, 12:40, 14:25  a vždy se zdrží na 10 minut), na kterou se budete moc přijít podívat a třeba se na památku vyfotit polaroidem.

V odpoledních hodinách  proběhne přednáška s projekcí Mgr. Pavla Fojtíka o historii pražské dopravy a konkrétně dané lokalitě. Pavel Fojtík je autorem několika stovek dokumentárních, ale také instrukčních, výukových a propagačních filmů. Studiu historie MHD v Praze se věnuje soustavně už přes 30 let a 15 let je vedoucím Archivu Dopravního podniku hlavního města Prahy. 

Večer mám zpříjemní jazzové uskupení  Runddorfer International Jazz Camp.

Pevně věříme, že se program v září ještě rozšíří.

Změna programu vyhrazena. 

Těšíme se na vás:)

Program

10:00
Ostatní

Ke Kolonce dorazí nejstarší pražská tramvaj z roku 1900

10:00–22:00
Gastro

Domácí dobroty a občerstvení a točené pivo

Ochutnejte výborné domácí koláče a další pochoutky, osvěžující limonády a nebo přijďte posedět na točené pivko:)

10:00–22:00
Nadechni se pro město

Výstava fotografií Kolonky, okolí a historických tramvají

10:00–22:00
Nadechni se pro město

Tématický obrázkový kvíz

V bezprostředním prostředí Kolonky budou umístěny stanoviště s kvízovými otázkami na téma pražské dopravy a tramvají, kde si budete moci prověřit nebo zdokonalit své znalosti:)

12:30
Ostatní

Ke Kolonce dorazí nejstarší pražská tramvaj z roku 1900

13:00–14:00
Ostatní

Video projekce historika se specializací na městskou hromadnou dopravu v Praze Mgr. Pavla Fojtíka

Projekce se bude věnovat historii pražské dopravy a lokalitě Kolonky.  Mgr. Pavel Fojtík se přes 30 let věnuje studiu historie MHD v Praze a od roku 2005 je vedoucím Archivu Dopravního podniku hlavního města Prahy. Je autorem  mnoha dokumentárních, instrukčních, výukových a propagačních filmů a kromě časopiseckých článků zabývajících se tématem hromadné dopravy je i autorem či spoluautorem několika knižních titulů.  Mimo jiné se věnuje přes 30 let problematice vlajek a praporů, tzv. vexilologii.

14:15
Ostatní

Ke Kolonce dorazí nejstarší pražská tramvaj z roku 1900

19:00–22:00
Hudba

Koncert jazzového uskupení Runddorfer International Jazz Camp

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři