Lokality > Praha 7, U Akademie

Mapa Program
U Akademie

V sobotu 18. září vytvoříme společně s vámi pravou sousedskou pohodu a atmosféru ulice. I tento rok se můžete v ulici U Akademie před Lajkou těšit na hudbu, workshopy, stánky s pochutinami i sousedský stůl.

Přesný program ještě stále pilujeme, časy začátku koncertů jsou zatím orientační.

Program

13:30
Hudba

Folklorní soubor Gaudeamus

Sousedské folklorní jamování s muzikou souboru Gaudeamus VŠE.

14:30
Hudba

Lime Dezert

16:00
Hudba

DJ Teamatique in DUB

17:30
Hudba

Astromy

Indie kapela z Prahy představí nové EP.

BandCamp

19:00
Hudba

Opus Otis

Elevator jazz rock s prvky progresivního ambientu.

Celodenní program

14:00
Dílny

Ifesinachi Comedy Nwanyanwu

Nwanyanwu je nigerijský vizuální umělec, dramatik, básník a ekologický aktivista. Na akci představí africkou kulturu skrz jídlo, umění a hry.

14:00
Gastro

Slimáčci

14:00
Gastro

Lajka pivovar a café

Lajka pivovar a café je již pěkných pár let místem setkávání lidí z Letné i celé Prahy. Po pěti letech existence kavárny jsme k podzemním prostorám přidružili i vlastní pivovar. Dáváme si nicméně záležet na přívětivosti pro širší okruh hostů, než jen pro zapálené pivaře. Připravujeme prvotřídní kávu, ani trochu se u nás nemusíte bát dát si víno. Samozřejmě nabízíme také něco na zub – v naší sladké a slané nabídce většinou najdete i veganské a bezlepkové pochutiny. 

Jsme mladý městský pivovar počátku 21. století. Každé z našich piv vzdává hold jednomu ze zvířat, které posloužilo zvláštní směsi vědy a propagandy, emancipace a řinčení zbraní známé jako „vesmírné závody“.Jsme přirozeně zakotveni v českém pivovarském prostředí, inspirujeme se však pestrostí tradic i aktuálních trendů blízkých i vzdálených koutů světa. To se odráží na paletě piv, která vyrábíme. Jsou vždy v přirozeném stavu – nefiltrujeme, ani nepasterizujeme, zrání svěřujeme do rukou činitelům nejpovolanějším: kvasnicím, chladu a času. U každého piva usilujeme o jasnou a vyladěnou osobitost – nehledejte u nás ani bezvýrazná supermarketová piva, ani nevyvážené pivně-marketingové výkřiky.

Aktuální výběr našeho piva v naší pivovarské kavárně na pražské Letné. S její spotřebou tak tak držíme tempo a většina produkce se vypije zde. Nárazově můžeme některé z piv nabídnout v sudech i k dalšímu prodeji.
Zvláštní pozornost věnujeme výběru zemědělských surovin, z nichž piva vyrábíme – zejména chmelu a sladu. Drtivá většina sladu, který používáme, je vyráběna z bio obilnin (především ječmene). Chmel v dnešní době ještě není v biokvalitě v dostatečné míře dostupný a většinu tak zatím máme z chmelnic klasických. Ačkoliv jsou v našem výběru zastoupena výrazně aromatická piva, pro jejichž výrobu se běžně používají americké, australské a novozélandské chmely, držíme se chmele evropského – na našem kontinentu je zajímavého chmele dostatek a není nezbytné jej dovážet přes půl zeměkoule. Doufáme, že Vás o tom naše piva přesvědčí.

14:00
Gastro

Sousedský stůl

Přineste ochutnat vaše kulinářské výtvory a podělte se s ostatními sousedy. Vítány jsou záviny, perníčky, lívance, bramboráčky, placky, šneci, domácí chléb a další produkty z letenských kuchyní. 

14:00
Ostatní

Nakladatelství PositiF

PositiF je malé výběrové nakladatelství – propojujeme svět současného umění a fotografie. Věříme v promyšlené a dobře zpracované autorské knihy.

Nad Královskou oborou 161/11, Praha 7

14:00
Dílny

Reformát – Upcyklační workshop

Workshop bude probíhat v prostorách naší dílny na adrese U Studánky 241/29 v čase 15.00-16.30, rezervace je možná na našich webových stránkách:
Cena workshopu je 50 kč.

Víte k čemu slouží papšer, stohová řezačka nebo knihařská kost? Vyzkoušejte si práci s knihařskými stroji i nástroji. Na workshopu si vyrobíte vlastní zápisník ze starých tiskovin a objevíte, co se v knihařské dílně nachází. Rezervujte si své místo ZDE

14:00
Ostatní

Levandulový ráj

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři