Lokality > Praha 7, Veletržní palác

Mapa Program
Veletržní palác

Pro letošní program jsme se inspirovali obrazy emancipované umělkyně Vlasty Vostřebalové Fischerové, která na Letné žila za první československé republiky, a jeden z jejích obrazů se jmenuje Letná roku 1922. Připravili jsme pro vás odpolední otevřenou dílnu, kam můžete přijít tvořit kdykoliv během doby trvání od 13 hodin. Podrobnosti v popisu. Využijeme k ní monumentální výlohy Veletržního paláce i jeho předpolí, kde pak můžete třeba jen posedět a nebo se občerstvit v nové kavárně.

Program

13:00–17:00
Pro děti

Letná roku 1922: Otevřená výtvarná herna a dílna pro všechny od 1,5 roku

Pojďme
v sobotu Zažít Letnou jinak! Zalevitujeme si v obrazech umělkyně Vlasty Vostřebalové Fischerové, která na Letné žila za první československé republiky, oblékneme si kůži někoho jiného, zvěčníme vlastní podobu. Ale především: osvobodíme svou mysl od zaběhlých stereotypů a dodáme jí tu správnou míru emancipace! Dílnu povedou lektorky a umělkyně Dagmar Chocholáčová a Lucie Fryčová.

Akce probíhá v prostoru Korzo a na jeho výlohách a na předpolí Veletržního paláce. Vstup zdarma. Přijďte kdykoliv během doby trvání. Workshop je mezigenerační a můžete se jej zúčastnit sami či s dětmi již od 1,5 roku.

Obrazy umělkyně Vlasty Vostřebalové Fischerové naleznete v expozici 1918-1938: První republika Národní galerie Praha

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři