Lokality > Praha 7, Veverkova

Mapa
Veverkova

Srdečně zveme na ZAŽÍT Veverkovu JINAK!

Těšit se můžete na výběrový sekáč v showroomu JAKOBY&FRIENDS, výstavu tisků Jana Šrámka ke knize ‚JAK SI UŽÍT FILM‘, kterou otevřeme prvním dnem v PAGE FIVE a k večeru zahájí BISTRO 8 vernisáž Aleše Růžičky.

JAKOBY&FRIENDS – 10:00-18:00

PAGE FIVE – 13:00-19:00

BISTRO 8 – vernisáž – 17:00

JAKOBY&FRIENDS –  Projekt @jakoby_2ndchance se díky vašemu zájmu kvapem rozrůstá a proto kousky světových návrhářů i sample sale od našich lokálních tvůrců najdete nově přímo v shopu. Skvělá věc na nákupu oblečení od světových návrhářů je to, že jejich kousky budete moct nosit navěky.

PAGE FIVE – JAK SI UŽÍT FILM
Pavel Ryška a Jan Šrámek představí encyklopedii, kterou pro děti a rodiče vydalo nakladatelství Albatros. Předvedou, co všechno mělo a má vliv na filmové zážitky ‒ od rozhodování filmařů při natáčení a postprodukci až po uspořádání hlediště nebo občerstvení. Ukážou, čím se staré kukátkové přístroje podobají displejům chytrých telefonů, co si první filmaři vypůjčili z komiksu a jak vypadá Drákula v nízkém rozlišení. Prozradí, čím se řídili při výběru ukázek a vysvětlí, proč je v knížce tolik robotů.Ve Veverkově letos proběhne užijete den plný tvoření a workshopů zaměřených nejen na dětské návštěvníky. Pro děti a dospělé, kteří by místo tvoření radeji vstřebávali a něco nového se dozvěděli, jsme připravili inscenované čtení loutkové hry a přednášku z oblasti současného umění. Po celý den nebude chybět hudba a skvělé jídlo, tak jak jste u nás zvyklý.

BISTRO 8 – ALEŠ RŮŽIČKA
Malíř Aleš Růžička (*1977) patří ke generaci mladých umělců, která nastupuje brzy po roce 2000 na soudobou malířskou scénu. Za své náměty přijal výhradně přírodní výseče nebo niterné záznamy osobního života v podobě zátiší ze světa nejbližší rodiny. Jako rodák z Tábora inklinuje k lyrickému odkazu výrazných jihočeských osobností jako byli malíř Karel Valter (1909–2006) nebo grafik František Peterka (1920–2007).

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program