Lokality > Praha 7, Veverkova

Mapa Program
Veverkova

Ve Veverkově si letos užijete den plný tvoření a workshopů zaměřených nejen na dětské návštěvníky. Pro děti a dospělé, kteří by místo tvoření radeji vstřebávali a něco nového se dozvěděli, jsme připravili inscenované čtení loutkové hry a přednášku z oblasti současného umění. Po celý den nebude chybět hudba a skvělé jídlo, tak jak jste u nás zvyklý.

Kreativní centrum Vzletná připravilo řadu workshopů. Vytisknete si vlastní litografii, vyrobte kinetický závěs, nebo si vyzkoušejte ploškovou animaci.

S Papelote si skrze různé materiály (odstřižky, pásky, razítka, provázky a jejich otisky) můžete vytvořit vlastní příběh pomocí vizuálního vyprávění.

Zažijte “sketchwalk” na workshopu pod dohledem členů celosvětové komunitní hnutí Urban Sketchers, jehož posláním je podpora kreslení na místě, kde kreslíři žijí nebo která navštěvují.

Staň se malým architektem a navrhni si vlastní dům snů s Pipasikem.

V PageFive se uskuteční inscenované čtení hororové loutkové hry Pišta, pro děti a jejich dospělé.

Centrum pro současné umění připravilo čtení autorské knihy Ján od Milana Mazúra, spolu s diskusí a doprovodnou přednáškou teoretika Viktora Čecha.

Až Vám po všech skvělých workshopech vyhládne, můžete se  stavit v Palačinky Apollo. Přichystané pro vás budeme mít palačinky i ve veganské variantě s různými náplněmi.

Program

13:00–14:00
Pro děti

Pipasik workshop Staň se architektem

Staň se malým architektem a navrhni si vlastní dům snů.

15:00–16:30
Divadlo

Pišta a jeho přátelé v Page Five!

V PageFive se uskuteční inscenované čtení hororové loutkové hry Pišta.

Page Five představuje multiversum, které se veřejnosti otevírá skrze hororová vyprávění o Pištovi. Narativ se postupně odhaluje prostřednictvím nesourodých médií; klíčem, který otevírá nové a nové pohledy na skrytou strukturu, je spontánní mezioborová tvůrčí spolupráce.Veršovaná loutková hra Jak Pišta ztratil skleněné oko je příběhem ostravského horníka Pišty, který pracuje v dole Hlubina, a jeho čtyř přátel. Hra je hororovým příběhem určeným pro děti, no stejně tak i sociálním meta-dramatem určeným pro jejich dospělé. Na čtení v PageFive se Vám Pištův svět, který sahá daleko za hranice loutkové hry, otevře v celé jeho šíři.

Jsou osmdesátá léta dvacátého století. Tohle je Pišta. Bydlí v panelovém domě v Ostravě na Dubině. Pracuje jako hornický učeň na dole Hlubina. Má svoji práci rád. Ještě raději se toulá sám po městě a představuje si, že žije v Americe. V ničem se nepodobá ostatním klukům ze sídliště. Je trochu pomalý, ale má vyjímečnou schopnost pronikavého vhledu. Má kamarádku Etelu, na které mu velmi záleží. Etela má bystrý intelekt a nikdy s ní není nuda. Jedné podzimní noci vstoupí Pišta do zásvětí, kde se setká s vyšší duchovní mocí. A nic už není jako dřív. „Horší než se zvrátit v prach: mít zaživa ze strachu strach!“

16:00–16:45
Dílny

Sketchwalk s Annou Hupcejovou

Urban Sketchers je celosvětové komunitní hnutí, jehož posláním je podpora kreslení na místě, kde kreslíři žijí nebo která navštěvují. Zažijte “sketchwalk” na tomto workshopu pod dohledem členů USK Prague.Anna Hupcejová je ilustrátorka, především kreslí kavárny v Praze i zahraničí. Na Instagramu najdete její útulné akvarelové výtvory pod jménem Anna Namalovala. 
Urban Sketchers is a global community movement that motivates people to draw on location. English speakers welcome to join this workshop that will take the form of a “sketchwalk”! Anna Hupcejová is an illustrator, who mainly draws cafés in Prague and abroad. You can find her cozy watercolour art on Instagram under the name Anna Namalovala. 

17:00–19:00
Ostatní

Milan Mazúr: Ján & přednáška Viktora Čecha / PageFive v CSU

Autorské čtení: Milan Mazúr / Ján

Přednáška: Viktor Čech


Centrum pro současné umění ve spolupráci s knihkupectvím PageFive přinášejí první ze série autorských čtení a přednášek z připravovaného cyklu zaměřeného na prezentaci autorských knih současných umělců. 


Během autorského čtení představí umělec Milan Mazúr svou knihu s názvem Ján, v níž se snaží o uchopení tajemného osudu svého pradědečka. A nejen to. Kniha má vícero linií, které se vzájemně protínají a dovolují proudit mezi minulostí a současným sociálním kontextem. Mazúr  proniká z úzce chápané současnosti, a s ní spojených témat, směrem ke komplexnějšímu chápání našeho pobytu v tomto světě jako křižovatky zkušeností a okolností. Po autorském čtení bude následovat přednáška kurátora a teoretika umění Viktora Čecha, pojednávající šířeji o v knize nastolených tématech a tvůrčích strategiích


Príbeh jesenných dní. 

Nezvestný. Zahynul. Dezertoval. 

Prežil ako niekto iný. Neznámy Ján, János, Johan 

v roku 1914

Celodenní program

12:00–19:00
Návod k sestavení

Workshopy se Vzeltnou

Kreativní centrum Vzletná a jeho lektoři připravili pro děti i dospělé řadu workshopů. Vytisknete si vlastní litografii s plánem vašeho ideálního města, vyrobte si kinetický závěs anebo si vyzkoušejte ploškovou animaci.

12:00–19:00
Dílny

Papelote workshop MALÉ PÍSMENKA S VELKÝM PŘÍBĚHEM

Papír, razítka, provázky! I skrze to se dá vyprávět rodinný příběh. Každé písmenko, slovo, jméno či kresba toho ukrývá mnohem více, než se na první pohled zdá. Třeba nám připomíná někoho, koho máme rádi, vzpomínku nebo tajnou zprávu. Pomocí různých materiálů (odstřižky, pásky, razítka, provázky a jejich otisky) můžete vytvořit vlastní pohlednici nebo poskládat origami obálku, kterou můžete rovnou odeslat příjemci!

12:00–19:00
Gastro

Palačinky Apollo

Až Vám po všech skvělých workshopech vyhládne, můžete se u nás stavit na palačinku. Přichystané pro vás budeme mít palačinky i ve veganské variantě s různými náplněmi.

Budeme se na Vás těšit, 

Palačinky Apollo.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři