Lokality > Praha 8, Invalidovna

Mapa Program
Invalidovna

Zažij Invalidovnu jinak! Unikátní den v komunitním duchu. Těšit se můžete na festival Menteatrál, Tichou kavárnu s kurzem znakového jazyka, prohlídky budovy Invalidovny, dětské dílny, divadlo, performance, otevřené hraní Muzikantů bez domova a další akce.

Program

10:00–16:00
Ostatní

Komentované prohlídky Invalidovny

Prohlídková trasa představuje nejzajímavější prostory barokní Invalidovny i to, jak se měnily v průběhu času. Budete si moci prohlédnout unikátně řešené obytné jednotky od Kiliana Ignáce Dienzenhofera, kapli, reprezentativní schodiště i dlouhé chodby se zazděnými arkádami a barokními průhledy. Dozvíte se něco o ideovém konceptu stavby i její historii.

Pořádá Národní památkový ústav.

13:00–18:00
Pro děti

Město přátelské k dětem – Dětské dílny

Město přátelské k dětem, z. s. je sdružení architektů, sociologů a pedagogů, kteří usilují o to, aby veřejný prostor měst sloužil lépe dětem. V rámci Zažít město jinak v Invalidovně si pro vás připravili dětské dílny.

13:00 – 18:00 / Prostor pro stavění ve velkém. Nejen pro děti bude připravena velkoformátová stavebnice a další materiály na volné stavění.
14:00 / Dílna, ve které se boří představy o tom, jak má vypadat dětské hřiště. Přijďte popustit uzdu fantazii a společně postavit město tak, aby v něm bylo dobře i dětem. Dozvíte se,  že součástí města nejsou pouze budovy, ale hlavně veřejný prostor, zeleň, cesty a především lidé. Pro děti 4-15 let.
13:00–19:00
Ostatní

3Kurátorky – ARCHITEKTURA II

Výstava ARCHITEKTURA II v Galerii 3Kurátorek bude přístupná od 13:00 do 19:00. 3Kurátorky vás ve 14:00, 15:00 a 16:00 osobně provedou a dají výklad k výstavě.

Kreativní platforma 3Kurátorky vznikla během studií kurátorství. Kurátorský tým tvoří Kristýna Hájková, Alžběta Horáčková a Diana Kněžínková, které se společně soustředí na interpretaci současného umění široké veřejnosti. Primární skupinou umělců, se kterými platforma spolupracuje, jsou studenti nebo čerství absolventi vysokých uměleckých škol, jelikož podpora tvorby mladých autorů, je jedním z klíčových záměrů 3Kurátorek.

15:00–18:00
Ostatní

Ostružina – Švihlá chůze

Na Zažít město jinak v Invalidovně připravuje OSTRUŽINA pro děti i dospělé území švihlé chůze, kde se projdete tak jak jste ještě nechodili.

19:30–20:30
Hudba

Místní místním – Otevřená Jam session Muzikantů bez domova

Muzikanti bez domova jsou hudebním uskupením, jehož členy spojuje láska k hudbě, ale i zkušenost s životem na ulici nebo práce s lidmi bez domova. Jejich repertoárem jsou písně české i romské, ale i zahraniční, které roztančí, chytnou za srdce, ale i kousky lidové či populární hudby s aranží specifických rytmů a nástrojů. Svou energií i autentičností inspiruje kapela jít vstříc životním výzvám a nebát se je realizovat. Muzikanti bez domova absolvovali v roce 2019 svou první tour, ve které navštívili 7 pražských kaváren a podniků. Během roku byli pozváni, aby hráli na několika málo svatbách. Vedle toho dostávají stále více nabídek k účasti na festivalech i sousedských a privátních akcích. Kapela je oblíbená stále širšímu publiku a rozhodně nehodlá se svou kariérou končit!

Nezisková organizace Místní místním otevírá diskuzi a podporuje společnost v přímé pomoci lidem ve svém okolí. Vytváří síť sociálně přívětivých míst, jež se rozhodly nabízet zdarma drobné služby lidem bez domova a komukoliv, kdo se ocitne v nouzi.

Celodenní program

14:00
Gastro

Tichý svět – s Tichou kavárnou a kurzem znakové jazyka

Kavárna na kolech je zmenšená a pojízdná podoba Tiché kavárny – první pražské kavárny s neslyšící obsluhou. Chcete zkusit skvělou kávu nebo občerstvení z Tiché cukrárny v našem karavanu a zjistit, že si lze objednat i beze slov? Potom se těšte na Zažít město jinak v Invalidovně, kde budete moci na vlastní chuť vyzkoušet, co Kavárna na kolech nabízí a ještě se potkat s našimi neslyšícími lektory znakového jazyka z Tichého světa, kteří vás seznámí s krásou znakovky a vy se jich budete moci zeptat na vše, co vás jen zajímá o světě neslyšících. Tlumočení zajištěno.

17:00
Divadlo

Festival Menteatrál

Festival divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením.

17:00 / Dr.amAS: Jiný, než kdo?!
20:30 / Divadlo Ujeto: Hrobníkova nevěsta

Více informací ZDE.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři