Lokality > Praha 9, Novovysočanská

Mapa Program
Novovysočanská

Nové Vysočany • Park za Holandským domem mezi ulicemi Novovysočanská / Skloněná / Malletova

Program

11:30
Gastro

Sousedský Brunch (Přineste ochutnat co dobrého uvaříte / upečete)

Přijďte si popovídat se sousedy a podělte se o své gastronomické schopnosti. Nemusíte být přímo masterchef abyste udělali radost bublaninou, štrůdlem, anebo třeba slaným koláčem. 

Stoly a ubrusy zajistíme. Aby se ale prohýbaly, na to potřebujeme vás!!!

12:30
Divadlo

Psí pohádky – loutkové divadlo

Když je měsíc v úplňku, scházejí se u kamenné zdi všichni psi z okolí. Vyjí na měsíc, pijí psí víno a povídají si, co všechno od minulého úplňku zažili. Marně je jejich páníčci volají domů.
I tuto noc se psi sejdou a ten nejmenší, který byl ještě nedávno štěnětem, vypráví první příběh o tom, jak mu někdo vypil vypil vodu z misky a jak nakonec přišel na to, kdo to byl.
Druhý pes má historku o tom, jak s kočičkou vařili dort a jak jim ho velký hafan sežral. 

No a ten třetí líčí, jak mu řezník slíbil, že co spadne ze špalku je jeho, ale jak ve chvíli, kdy spadla ze špalku celá kýta, všechno dopadlo úplně jinak.
Noc pokročila, měsíc se schoval za mraky, psi přestali vít a peláší domů. Sejdou se zase za měsíc, aby si vyprávěli dál.

hrají: Loutky v nemocnici - Hana Grančičová a Kryštof Míka
scéna: Šimon Míka
loutky: Zuzana Štanclová, Marcela Krčálová a Jarmila Nedvědová
hudba, scénář a režie Marka Míková

Pro děti od 3 do 93 let

13:30
Hudba

Krystyna Skalická – písničkářka, harmonikářka

Písničkářka a harmonikářka, hlásící se hrdě nejen k folku, ale i undergroundu. Pochází z těšínska a žije v Praze. Krystyna zpívá česky, v těšínském nářečí „po naszymu“, polsky a slovensky, tedy v jazycích, které slyšela od dětství.

16:00
Hudba

Štěpánka Žandová, Petr Kopecký a ? – novovysočanská muzika

muzikantka Štěpánka potkala Kamilu a ta jí přesvědčila aby řekla harmonikářovi Petrovi aby spolu něco zahráli. Štěpánka bydlí tady v ulici. Jestli umíte hrát na nějaký nástroj, vezměte jej s sebou a třeba se můžete přidat, anebo také něco zahrát! 

Celodenní program

11:30
Ostatní

Novovysočanské swapování – oblečení

Přineste oblečení co již nenosíte a odneste si nový model, který by jinému ležel v šatníku. Výměnou získáte nejen krásný kousek na sebe, ale možná i nové známé :). 

11:45
Ostatní

Kadeřnický a kosmetický salón

Na sousedském setkání si můžete nechat upravit sůvj účes anebo líčení! Otevíráme OPEN AIR Kadeřnický a kosmetický salón. Kadeřnický a kosmetický tým sestavili pedagogové střední školy Centrum odborné přípravy technickohospodářské, která bezprostředně s parkem sousedí. 

13:30
Hry

Tajemství Nových Vysočan – geolokační hra

Vezměte ssebou nabitý mobilní telefon., tušku a papír. Čeká vás hledačské dobrodružství, které vám odhalí zákoutí Nových Vysočan o kterých možná dosud vůbec netušíte. Na konci nebude chybět samozřejmě poklad. Hra přístupná i dětem v doprovodu rodičů, terén je ale místy náročnější. :) Informace na místě u CEDULE „Tajemství Nových Vysočan“.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři