Lokality > Praha 9, Pragovka (koná se až 22. 9.)

Mapa
Pragovka (koná se až 22. 9.)

V rámci celopražské události Zažít město jinak Pragovka Gallery na neděli 22. 9. pro návštěvníky připravila od 10:00 celodenní program zahrnující graffiti workshop s Tomášem Hricem, dětské výtvarné dílny, party a workshop u kompostéru v rámci EKO zónyotevřené ateliéry s komentovanou prohlídkou a na závěr dne i afterparty s DJ Nikita GrayD. Tato událost bude také jakýmsi ohlédnutím za devíti lety Pragovky a jedinečnou možností zažít Pragovku v současné pestré podobě, jelikož vzhledem k plánované přestavbě areálu se zdejší rozsáhlá umělecká komunita bude zanedlouho částečně stěhovat a umenšovat. 

 

Ať tak či tak, znovu se tak na Pragovce spojí jednotlivé enklávy zde usazené: umělci v jednotlivých ateliérech, sdružení Pragovka for Art, které vede galerie a organizuje komunitní program a k akci přispěje také Permanent Beer Fest ochutnávkami svých piv a pochutin, opékáním špekáčků a v neposlední řadě také Elektroswingem od 14:00.

Od rána bude pod vedením našich zkušených lektorů v druhém zálivu budovy probíhat workshop nejen pro děti, ale i pro dospělé, na kterém se naučí základní techniky práce se sprejem. Workshop bude probíhat do odpoledních hodin, kdy se přetaví v exhibici lektorů a úspěšných participantů workshopu na drobné legálně vymezené stěně.

Od rána bude také možnost zúčastnit se výroby vermikompostéru z recyklovaných kbelíků od barev,  nebo  se podílet na výrobě tzv. seedbombs v rámci EKOZONY u kompostéru. Celou ekozónu tak pojmeme jako informační stanici, party u nově sestaveného kompostéru a druhé workshopové místo.

Od třinácti hodin mohou návštěvníci nahlédnout do otevřených ateliéru, kde automaticky vzniká příležitost rozhovoru s umělci nejen nad jejich díly. Pro méně smělé je připravena komentovaná prohlídka výstavami i ateliéry, se stručným historickým úvodem.

 

Program:

10:00 grafitti workshop pro děti a dospělé, otevřené galerie, EKOZÓNA

13:00-19:00 otevřené ateliéry

14:00 Electroswing, ochutnávky a program Permanent Beer Fest

16:00 prohlídka po galeriích a ateliérech se stručným historickým úvodem

19:00 Afterparty: DJ Nikita GrayD

 

Ateliéry otevírají:

Lawrence Wells, Roman Sailer, Marina Chloupa, Jakub Janovský, Eliška Fialová- Kateřina Burgartová,Susanne Kass, čalounictví Barbora English( včetně probíhajícího čalounického kurzu, na nějž můžete nahlédnout), Veronika Landa, Marie Ladrová,  Jan Jirovec,  Tomáš Džadoň- Magdalena Kwiatkovska- Dalibor, Petra Hudcová, Kateřina Adamová,   Pavla Vachunová- Tyformy ( v rámci návštěvy tohoto ateliéru se můžete "dotknout hlíny" a něco si vytvořit).

 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program