Lokality > Praha 9, Pragovka

Mapa Program
Pragovka

V rámci
celopražské události Zažít město jinak si pro vás Pragovka Gallery na sobotu
19. 9. připravila od 10:00 celodenní program zahrnující workshop pro děti,
komentované prohlídky výstav i celého areálu, performance, otevřené ateliéry a
nakonec i koncert kapel Střešovická kramle, kapely Jadran a IMA TEVA. Chybět
nebude ani performance galerijního týmu 10-10-10, v níž se s vámi osobně podělí
o svých deset nejoblíbenějších knih, alb či obrazů. K performance je možné se přidat s vlastním příspěvkem.

PROGRAM:

10-16:00
Workshop pro děti 10 – 16 let White Plastic

Co znamená termín
White Plastics a jak souvisí s výstavou? To vše a ještě více osvětlí animační program pro děti, v němž budeme skrze výtvarné etudy zkoumat díla jednotlivých autorů, zabývající se svými vlastními architektonickými projekty – propojenými se sochařskými, hudebními, herními a dalšími tendencemi. Stejně jako je jádrem výstavy objekt, stane se také objekt naším výsledným a osobitým dílem, které si účastníci vytvoří a odnesou domů a který budeme tvořit mimo jiné i z odpadu z 3D tiskárny. V programu si připomeneme problematiku nadužívání plastů v dnešním světě a budeme diskutovat o možných řešeních.

• 14:00
Krátká prohlídka areálu s komentářem o historii a současnosti areálu
s art-direktorkou Lucií Nováčkovou

15:00
Komentované prohlídky výstav
Jan Vlček: Don Quioji s kurátorkou výstavy Lucií Nováčkovou a
komentovaná prohlídka výstavy Filipa Švehly a Davida Minaříka: Hned i zítra
bude líp s umělci a kurátorem výstavy Adamem Vrbkou,

• 13:00- 18:00 Performance 10 – 10 – 10, otevřené ateliéry

– Pamatujete si, jak jsme v době koronavirových omezení sdíleli bez komentáře deset alb, deset knih, deset uměleckých děl, která nás ovlivnila? Tým Pragovka Gallery se v průběhu Zažít město jinak s vámi o ně podělí naživo. Přidat se můžete i vy, stačí se zaregistrovat na pragovkagallery@gmail.com a přinést svých „deset“. Poj´dme si spolu zavzpomínat na dobu, kdy k tomu, abyste se dostali k té správné hudbě, správným knihám a správným filmům, jste se napřed museli dostat k těm, kteří vám o nich řeknou a na dobu, kdy pirátská páska někdy byla pokladem, jehož vyvážení zlatem by nevyvážilo jeho hodnotu.
Židli vám půjčíme.

  • 18:00
    Koncert kapel Střešovická kramle / Jadran / IMA TEVA

 

Střešovická
Kramle

Střešovická kramle o sobě dala poprvé vědět začátkem druhé půlky 80. let koncertem na Internátě Švadlenek v Haštalské ulici v Praze. Následovala vystoupení na několika punkových přehlídkách a činnost formace byla v roce 1986 završena demosnímkem „Piloti“, na kterém se podíleli Jimmi a Wonid. Poté přestala skupina fungovat. Zakládající člen a autor textů Ďábel Blázen (ex Kritická situace, P.S.) znovu založil formaci v prosinci 2011, kdy jeho výstavní projekt „If You Dare“ v galerii Ferdinanda Baumanna vyústil perfomancí s kurátorem výstavy Vlkem. V současnosti má kapela 8 členů v obsazení: 2 kytary, 1 baskytara, klávesy, 2 bubeníci, synth a cello. V roce 2017 vydala Střešovická kramle LP After the Wedding, v roce 2018 natočila Marie Lukáčová videoklip ke skladbě Dron.

https://www.facebook.com/Stresovicka-Kramle-357005644378431/

https://stresovickakramle.bandcamp.com/album/after-the-wedding

https://www.youtube.com/watch?v=KweVR1BT7fo

Jadran

Jadran je postapokalyptická sebedestruktivní améba vylíhlá v nejhlubších kaňonech jihočeských rybníků z jejichž chapadel šlehají neutronové slizy black/trash/death/grind/HC/ultra/bitch corů napíchané slepičím jedem, který na závěr vytryskne do podivného prstence zářící žluté hvězdy a odletí požírat
Muskovy křupavé družice.

https://www.facebook.com/pages/category/Performance-Art/Jadran-362491241213506/


IMA TEVA:

„Jsme na cestě z města, na které balíme sluchátka do kapsy a posloucháme mýtickou alfamáti Přírodu, která šustí, ševelí, bzučí a hvízdá svoje mantry. Jdeme pozpátku, zpět na počátek. Cestou nacházíme, co jsme zahodili.“

https://imateva.bandcamp.com

 

 

Program

Celodenní program

10:00–22:00
Pro děti

Zažít město jinak na Pragovce

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program