Lokality > Praha 9, Sady Na Klíčově

Mapa Program
Sady Na Klíčově

Jablkobraní v pražských sadech

V klíčovských sadech propukne 19. září 2020 6. ročník Ovocné slavnosti. Opět se ponese ve znamení ochutnávání a zpracování ovocné úrody a naučně-vzdělávací zábavy. Kromě lisování čerstvého moštu z klíčovských jablek se mohou návštěvníci těšit na komentovanou procházku sadem a prostřednictvím přednášek a workshopů na seznámení se starými odrůdami ovocných stromů a nejrůznějšími způsoby zpracování ovoce. Od výroby marmelád na marmeládovém workshopu, přes přednášku o sušení ovoce v tradičních sušírnách a mnoho dalšího. Nejmenší milovníky ovoce přivítají tvořivé dílničky a divadelní představení. Samosběr a moštování ovoce ze sadu Na Klíčově bude probíhat po celý den.

Po Ovocné slavnosti budou pokračovat dny veřejného samosběru v sadu Na Krutci na Praze 6, které pomohou zpracovat letošní úrodu ovoce v tamním sadu. Od 20. 9. do 23. 9. bude pro návštěvníky sadu připraveno nářadí pro česání a moštování ovoce, které si budou moci za drobný poplatek na místě zapůjčit a sklizené ovoce přímo v klíčovském sadu proměnit v lahodný mošt a výsledný produkt si odnést domů. Dopolední program v sadu bude vyhrazen školním kolektivům.

Slavnost pořádá spolek Na ovoce za podpory Městské části Praha 9 a Hlavního města Prahy. O Ovocné slavnosti a jejím programu se více dozvíte na stránkách www.na-ovoce.cz.

Program

11:00
Pro děti

Povídání o hmyzu / Karel Chobot

12:00
Dílny

Povídání o sušení ovoce / Iva Kučerová

13:00
Ostatní

Povídání o kvašení a pálení ovoce / Ondra Kopička

13:00–16:00
Hudba

zahraje kapela Půdorys psa

14:00
Ostatní

Povídání o tradičních ovocných odrůdách / Zdeněk Buzek

14:00
Pro děti

Pohádka Deset-Dvacet-Sova! / Studio Damúza

Interaktivní představení, které zvedne děti ze židle a nenechá nikoho stát v koutě. Pozor, pozor! Vyhlašujeme pátrání. Hledá se pan sova! Neviděli jste ho? A vy? A vy? Nikdo? Ale já už ho vidím, je přeci támhle! Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu ve stopách pana sovy, abychom se spolu s ním mohli podělit o zážitky a dojmy z dobrodružství každodenního života.

vhodné pro děti od 4 let a jejich rodiče, délka představení 40min

více k pohádce na webu Studia Damúza

Celodenní program

10:00
Pro děti

Výtvarná dílna s Modrou liškou – "bílá trička s sebou"

Výtvarná skupina Modrá liška se věnuje rozvíjení výtvarna u dětí a dospělých v oblasti Prahy a Prahy Západ. Na Jablkobraní si pro Vás a Vaše děti připravila lektorka Radka výtvarné hrátky na téma podzim a jeho plody. Hlavní roli budou hrát samozřejmě jablíčka. Malé děti si vytvoří dětskou verzi string art a starším už svěříme do ruky kladívko na opravdický string art obrázek. S příchodem podzimu najdou naši ptáčci v přírodě ještě spoustu jídla. Ale i tak se naučíme vyrobit si jednoduché krmítko. V zimě se bude hodit. Vaše děti se stanou na chvíli malými vědci a budou zjišťovat informace o tom, co vše se se skrývá v jablku. A také si budou moci vyzkoušet pár jednoduchých pokusů.
Bude připravena i tiskařská dílna na textil. Vezměte si s sebou oblíbené tričko, mikinu, kalhoty či šátek. Budete si na ně moci natisknout symbol Jablkobraní – jablka! 
10:00
Dílny

Výroba marmelád

10:00
Dílny

Moštování ovoce

Nasbírejte si ovoce ve veřejném sadu Na Klíčově a přijďte si ho rozdrtit a vylisovat po celý den.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program