Lokality > Praha 9, U proseckého kostela

Mapa
U proseckého kostela

Nejstarší kostel na světě zasvěcený svatému Václavu se nachází na Proseku a v sobotu 18. září odpoledne mezi 2. a 6. hodinou jeho okolí ožije sousedskou slavností.

Po 5 letech vracíme Zažít město jinak na prosecké sídliště a nemůžeme se dočkat atmosféry, kterou společně na jednom z nejkrásnějších míst Proseka vytvoříme!

Program

1. Pan farář pro vás otevře kostel, který si budete moci prohlédnout a dozvědět se za doprovodu mladých muzikantů a muzikantek něco o jeho historii. Stejně tak bude možné „zažít“ i běžně nepřístupnou farní zahradu, kde budou připraveny aktivity pro děti a odpočinková zóna.

2. Sousedský swap, neboli výměna věcí, pro které už doma není užitek, za něco potřebnějšího. Swapnout bude možné květiny, knihy a originální roztodivnosti podle vašeho uvážení. Nenoste ale prosím více než 5 kusů na osobu a plyšáky v nadživotní velikosti nechte raději doma. Nabízejte věci čisté a funkční. Nebráníme ani možnosti přebytky darovat za odnos. 

3. Pro nejmenší návštěvníky a návštevnice máme připravený bohatý program:

– kreativní dílničky a výtvarka

– hry na zručnost a rychlost na jednotlivých stanovištích

– batolecí koutek s miniprolézačkami a hracím kufříkem od Pikle

– možnost vyzkoušet si nosící pomůcky – šátek, ring sling nebo nosítko

Děti se budou moci zapojit také do procházky s úkoly (Příběhy starého Proseka) a zábavního věštění.

4. Pro sportovní nadšence všeho věku připravujeme improvizovaný prosecký maraton kolem kostela svatého Václava, který bude možné zdolat i na odrážedlech, kolech nebo s pejskem.

5. Po sportovním výkonu přijde vhod něco na zub – třeba domácí bábovky od nás, organizátorek. Budeme rády, když i vy přinesete něco dobrého! Dodáme i něco na pití, ale z eko důvodů doporučujeme hrnky s sebou.

6. Na slavnosti budou vystaveny dobové fotky Proseka a budete se moci seznámit i s několika vzpomínkami místních pamětníků a pamětnic.

O nás

Jsme skupinka žen, dobrovolnic, z Proseka a Krocínky a chceme propojit lidi z našeho okolí, seznámit se se sousedy a sousedkami a ukázat, jak kouzelný může být Starý Prosek. S laskavým svolením a podporou pana faráře z místní farnosti dáme veřejnosti také možnost nahlédnout do kostela svatého Václava i běžně nepřístupné farní zahrady. Těšit se můžete také na dobroty z rukodělné prosecké pekárny Pec nám spadla a kufřík hraček k vyzkoušení od českého výrobce Pikle. To vše s organizační podporou nevládní organizace AutoMat.

Anti-covid

Dodržujeme protipandemická opatření, a proto musí všichni návštěvníci, vyjma dětí do 6 let, splňovat tzv. pravidlo O-N-T (být Očkovaní – mít prodělanou Nemoc covid-19 – nebo mít negativní Test) a prokázat se v případě kontroly. Do kostela si prosím nasaďte roušku/respirátor.

Těšíme se na shledání s Vámi!

Detailní ino k akci najdete v naší události na Facebooku: https://www.facebook.com/events/358383085759902

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři