Lokality > Praha – Řeporyje, Tělovýchovná – Zahrada Bubec

Mapa Program
Tělovýchovná – Zahrada Bubec

Na naší zahradě kromě zeleniny pěstujeme kulturu, umění a dobré sousedské vztahy!

Zahrada se nachází v blízkosti Studia Bubec, které provozujeme již od roku 2000 a pracují v něm umělci z České republiky i ze zahraničí. Pořádají se zde i výstavy, výtvarné a tvůrčí dílny nejen pro děti a mnoho dalších kulturní, uměleckých a komunitních akcí.

Letošní program pro vás právě připravujeme.

Program

14:00
Sport

Cykloprojížďka s Davidem Černickým

Cyklojízda od Rozhledny Čestmíra Sušky v Kasárnách Karlín přes Prokopské údolí až do Studia Bubec

Sraz ve 14:00 na místě, v areálu Kasáren nutno kolo pouze vést, jízda v areálu není povolena!!!!

Projížďka počítá se zastávkou v Prokopském údolí, předpokládaná délka 90-120min (dle skladby účastníků)

14:00–20:00
Ostatní

Graffiti Jam

7 výtvarných umělců nejen z Řeporyjí a okolí budou celé sobotní odpoledne předvádět svůj um v rámci graffiti jamu na legální ploše u fotbalového hřiště v Tělovýchovné ulici

14:00–16:00
Dílny

Zahrada pro kulturu, umění a dobré sousedské vztahy

Na naší zahradě kromě zeleniny pěstujeme kulturu, umění a dobré sousedské vztahy!

14:00 – 16:00 hodin – workshop nejen pro děti – Lektorka Michaela Fojtů

Workshop volné kompozice

Účastníci sobotní dílny si vyzkouší tvořit za pomoci náhodné i předem promyšlené kompozice. Zamyslíme se nad tvary i barvami, inspirujeme se svým okolím a vytvoříme originální umělecká díla. Dílna proběhne od 14:00 do 16:00 a je vhodná pro malé i velké.

14:00
Výstava

Výstava Kurta Gebauera: Věci veřejné

Výstava Věci veřejné navazuje na sérii autorových prezentací představují realizace soch ve veřejném prostoru. Kurt Gebauer patří mezi nejvýraznější sochaře, kteří u nás v tomto oboru působí. Jeho intervence do veřejného prostoru i komornější projekty lákají pro svou nezvyklost a aktuálnost vyjádření. Výstava představí fotodokumentační výběr z jeho nejvýraznějších prací a je připomínkou jeho významného životního jubilea. /80.tých narozenin/

Výstava také neopomine realizaci Bojiště z roku 2006, nacházející se v nedalekém Dalejském údolí. Siluety padlých kamenných mužů vznikly ze zdejšího mramoru jako ozvláštnění procházkové krajiny a jako připomínka míst kolem měst, kde se v minulosti válčilo.

16:00
Divadlo

Johnny a Jenny – divadlo pro děti

Barevná romance z mobilních toalet pro celou rodinu. Groteskní až komiksový souboj o nadvládu nad toaletami vám představí Jonatán Vnouček a Michaela Stará.

17:00
Výstava

Pick´n´Mix

I letos bude Galerie Bubec vystavovat díla, která vznikla v rámci rezidenčního programu Studia Bubec. Vernisáž výstavy Pick´n´Mix proběhne během akce "Zažít město jinak" 18. 9. 2021 v 17 hodin.

18:00
Hudba

Koncert Dua –

Zdeněk Hmyzák Novák - zakládající člen, zpěvák a textař kapel Činna, Ženy a Bad Beef Hat a Kolna. Zakladatel a aktér experimentálního projektu Čintamani.

Martin Janíček - zvukový umělec, sochař a hudebník. Zkoumá akustické kvality různých materiálů, a tvoří vlastní hudební nástroje. 

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři