Praha 10, Holandská

Mapa Program

Oživíme Holandskou! Pojďte do toho s námi v sobotu 16. září od 11:00 do 17:00. Před Vzletem totiž bude veselo.

Vzlet se letos již potřetí připojuje k slavnosti Zažít město jinak a rozžívá společně se sousedy Holandskou ulici. Tradičně se můžete těšit na pouliční program pro děti i dospělé. Se začátkem akce se na Vás bude těšit Beztíže s připraveným workshopem háčkování, odpoledne si pak přijďte vyrobit vlastní loutky s Puppets in Prague nebo roztančit ulici do rytmu Velvet voices!

Kromě toho budete moct ochutnat chlebíčky od Vekaboys, nebo si doplnit svou knihovnu o úlovek od Dvou antikvariářů.

Připojte se k nám a oživme společně Holandskou!

Program

Akce

11:00–15:00
Dílny

Workshop háčkování s Beztíží

Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita, vás po celé dopoledne a brzké odpoledne bude se svými klienty učit háčkovat!

13:00–14:30
Hudba

Koncert Velvet Voices

Holandskou rozezní hudební trio Velvet Voices, které mísí známé melodie v novém kabátu se stand-upem. To vše zabalí do sametu!

14:30–15:30
Sport

Otevřený workshop žonglování s Cirqueonem

Zastavte se a naučte se pár žonglérských triků!

Zkušení instruktoři z Cirqueonu Vás během otevřeného, volně přístupného workshopu zasvětí do této artistické dovednosti.

Před Vzletem od 14:30 do 15:30.

Celodenní akce

11:00–17:00
Výstava

Výstava v Galerii Rohovka: Hilda Kolektiv: ,,MÁM TOHO HODNĚ, MÁM TOHO DOST,,

Společně s pouličním programem můžete v rámci Zažít Holandskou jinak také nahlédnout do Galerie Rohovka, kde najdete výstavu vytvořenou pod hlavičkou uměleckého seskupení Hilda Kolektiv: Patricie Weinrichová, Marie Špačková, Dominika Slavická a Adina Chmelová.

Mám toho hodně, mám toho dost je pro nás mnohovýznamové pojmenování toho, jak se v dnešním světě cítíme. Název nabádá k představivosti. Můžeme ho vnímat jako tření mlýnských kamenů 21. století. Na jedné straně nekonečné možnosti a blahobyt, na druhé konec lidské civilizace.

S nadsázkou a humorem se na výstavě v galerii Rohovka snažíme reflektovat obyčejné štěstí přátelství, ale i to, když už je toho dost a my bychom nejradši všeho nechaly.

Hilda kolektiv je mladé společenství čtyř autorek: Dominika Slavická, Marie Špačková, Patricie Weinrichová a Adina Chmelová. Jméno si propůjčují od mystičky a duchovní Hildegardy z Bingenu, významné ženy středověku, která je pro kolektiv modelovou postavu. Hilda je umělecká skupina, kde se individuální přístupy propojují ve společném pohledu na svět a jeho promítnutím v umění.

11:00–17:00
Ostatní

Prohlídka ateliéru Kaawa

Po celý den budete moci nahlédnout do ateliéru Kaawa šperkařky Anny Steinerové.

Kaawa je kolekce šperků inspirovaných nejen rostlinou kávovníku. Její ateliér najdete na adrese Holandská 42 a jste tam vřele vítáni! Anna vás ateliérem provede a prozradí víc o své práci.

Na uvedenou adresu můžete zavítat od 11:00 do 17:00.

11:00–17:00
Ostatní

Stánky v Holandské

V Holandské se můžete těšit mimo jiné na stánky a produkty těchto prodejců ze sousedství:

- knihy od Dvou antikvariářů

- voskované ubrousky od Vo.balu

- keramiku od @lucie.farka

- kožené výrobky od Hot Contents Leather

- chlebíčky od Vekaboys

- grafiky od @tigry.art

a další ruční výrobu našich šikovných sousedů a sousedek!

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Partnerský program