Praha 3, Čajkovského – Atrium na Žižkově

Mapa Program

11.00—18.00

Užijte si kouzlo vnitrobloku Atria na Žižkově a Ulice Čajkovského i ducha sousedské pospolitosti. Seznamte se se svými sousedy a s činností místních organizací, kteří pro vás společně připravují program – jógová lekce, společný piknik, DJ, koncert, autorské čtení či workshop pro děti.

Program

Akce

11:00–18:00
Dílny

WORKSHOP – VÝTVARNÝ WORKSHOP pro děti (13:00 – 16:00) + prodej výrobků – YERVOR STUDIO

VÝTVARNÝ WORKSHOP: 13:00 – 16:00

Objevujte zázraky přírody prostřednictvím techniky otisku. Tento workshop nabízí jedinečnou příležitost se sžít se světem přírody a vlastní fantazie. Prostřednictvím řízených aktivit společně vytvoříme originální výtisky inspirované listy, semínky a dalšími přírodninami. Tato praktická zkušenost nejen rozvíjí kreativitu, ale také podporuje hluboké uznání krásy přírody. Vydejte se s námi na hravou cestu do světa otisků a přírody. Pro pokročilejší zájemce je možnost výroby vlastního zinu stejnou technikou. Workshop je tak vhodný pro všechny věkové kategorie.

Prodej výrobků:

Kreativní studio Yervor ztvárňuje grafiku analogovou i digitální cestou. Mezi témata patří příroda či tvorba pro děti. Vznikají hravé tištěné artefakty, jako jsou pexesa, samolepky či pohlednice, ale i krátké animace v digitálním prostředí.

Více:@yervor.studio.

11:00–19:00
Výstava

VÝSTAVA EARTH

Materiály, které nás obklopují, pocházejí nejčastěji z přírodních zdrojů. Příroda je stále kolem nás, jen ji už nevidíme. Nevnímáme. Bereme si, ale nevíme od koho.

Trachytové desky tvořící podlahu Galerie Atrium jsou staré až 13 miliónů let. Štěrky, kterými v zimě sypeme silnice, nebo písek na dětském pískovišti jsou ještě starší. Nejstaršímu stromu u nás je dva tisíce let, ale i běžné stromy, ze kterých jsou vyrobené třeba dřevěné poličky v Ikea, rostly nejméně 150 let. Pitná voda prodávaná v PET láhvích pochází z podzemních pramenů starých desítky tisíc let. Denně spotřebuje jediný člověk až 100 litrů vody. Slepice dokáže za rok snést i 300 vajec. Každý den „zpracuje“ běžný masokombinát až 250 tisíc kuřat. Kámen, voda, dřevo, vzduch zvířata. Kostky na chodníku, balená voda, kuchyňská židle, vajíčko k snídani.

Výstavu tvoří kombinace přírodních materiálů, produktů vytvořených z přírodních zdrojů a díla současných umělců a umělkyň. Příroda, umění, země. EARTH.

Výstava představuje nejběžněji využívané přírodní suroviny jak v jejich původní, tak především v jejich zpracované podobě. Smyslem je upozornit na skutečnost, že naše společnost nevnímá význam a hodnotu těchto zdrojů, ale pouze jejich (průmyslově) přeměněnou podobu. Dalším tématem, které výstava otevírá, je role umění ve vnímání přírody a možnost skrze něj realizovat pozitivní změny.

Instalace nabízí možnost interaktivního zapojení návštěvníků, zaměřuje se na studenty základních a středních škol, její součástí budou také odborné debaty, workshopy a dílny pro děti.

Výstava EARTH vzniká ve spolupráci s Hnutím DUHA. Jde o pokračování projektu edukační galerie a nabízíme ji jako program environmentálního vzdělávání.

Vystavující umělkyně/umělci: Dominika Jackuliaková, Richard Loskot, Ruta Putramentaite, Tomáš Šenkyřík, Vladimír Turner, Aleš Zapletal

Kurátor: Ondřej Horák (Fuczik)

11:00–12:00
Sport

JÓGA S ELIŠKOU ČERNOU

Sousedská lekce jógy na zahradě Atria tak, jak ji u nás znáte z letních lekcí.

Přijďte nastartovat den s jógou do naší zahrady ve vnitrobloku. Protáhnout si tělo, posílit svaly, zklidnit myšlenky s lektorkou Eliškou Černou.

Vítáni jsou začátečníci*ice i pokročilí*é. K účasti je potřeba jen vlastní podložka, jógové „gala“ oblečení, a trocha odhodlání :-)

11:00–18:00
Ulice do gala

Poletucha – prodej sukní

Jsme dvě ségry, co pořád někde lítají, proto Poletucha. Šijeme převážně sukně s přírodními motivy, sem tam nějaká ta malůvka. Rády nosíme sukně ve městě, v přírodě, vlastně kdekoliv a snažíme se tento trend dostat i mezi outdooráky do hor. Najdete u nás drobnosti v podobě hygienických taštiček na zip, zerowaste věciček nebo nákrčníků z merinovlny. Podporujeme české tvůrce látek, blízké jsou nám přírodní materiály.

Více: https://www.instagram.com/mk.poletucha/ 

11:00–18:00
Dílny

HÁČKOVANÉ PRODUKTY + PORADNA – Zdenka Kršíková

Jsem máma na mateřské, vášnivá tvůrčí duše, která se dlouhé roky a s láskou věnuje háčkování, pletení, šití a třeba i tvorbě z polymerové hmoty. Mé ruce vytvářejí krásné kousky, které spojují radost ze zručnosti s láskou k recyklaci a DIY projektům.

Na trzích poskytnu “háčkovací poradnu” pro všechny nadšence do háčkování a ručních prací a také představím širokou škálu mých výrobků – od krásných háčkovaných náušnic, recyklovaných záložek a hravých klíčenek po barevné čelenky, podtácky i háčkované plyšáčky. Každý kousek je plný lásky a péče. 

Více:  https://www.instagram.com/zdenikrsikova/

11:00–18:00
Ukrajina

VÝSTAVA A PRODEJ TISKŮ – Kateryna Dobroier (UA)

Začala kreslit v roce 2019 akvarelem, pak digitálně a akrylem. Před 1,5 roku přijela z rodného města Oděsy do Prahy.

Pracuje z oděvními značkami, ukrajinským nakladatelstvím, vytváři plakáty, obrazy, pohlednice a další. Kreslí na různá témata, miluji moře, přírodu a dětskou ilustraci.

Více: Více: https://www.instagram.com/k.dobroyer

12:00–16:00
Hudba

DJ set by EL

Lehký odpolední chill music k sousedskému pikniku od DJky El.

Nalaďte se na chill s El: https://soundcloud.com/elispev 

12:00–16:00
Ulice do gala

SOUSEDSKÝ PIKNIK

Přijďte se k nám společně naobědvat! Přijďte v gala!

Oblečte se do pohodlného odpoledního „gala“ a přineste piknikové dobroty pro sebe a své sousedy. Napečte buchtu, udělejte zeleninový salát, doneste domácí limošku!

Na zahradě Atria pro vás budou připraveny piknikové deky a k dispozici bude i nádobí na vaše dobroty.

K odpolednímu hodování vám bude hrát DJka EL a těm, co si budou chtít hrát, zapůjčíme petanque sadu.

Kafe Atrium zajistí dobroty pro všechny, kteří se nestihli připravit na piknik doma!

12:00–16:00
Ulice do gala

PRODEJ DESIGNU – Absolutno_design

Začalo to jako školní projekt jedné z nás a brzy poté jsme se rozšířily mimo školní půdu. Již ve čtyřech děvčatech jsme společně vytvořily náš první produkt, designové šály, díky kterým jsme odstartovaly naše podnikání. Na Zažít město jinak s sebou neseme kvalitní trika, na která tiskneme samy sítotiskem vlastní designy, perlové prsteny, grafické printy a další. Jsme tvůrčí skupina grafických designérek. Tvoříme neotřelé kousky, tvoříme Absolutno.

Více: https://www.instagram.com/absolutno_design/

12:00–15:00
Pro děti

WORKSHOP tvorby Linoritů – DRUHÝ SBOR ČCE na Žižkově, před provozem na Čajkovského 1639/10

Tvořivá výtvarná dílna - výroba linoritů, které si návštěvníci budou moci odnést.

Program připravuje druhý sbor České církve evangelické na Žižkově.

Více: zizkov2.evangnet.cz

13:00–16:00
Dílny

WORKSHOP – VÝROBA BYLINKOVÉ SOLI – Zuzana Vosýnková

Milovnice bylinek a bylinkaření Zuzana Vosýnková vás naučí míchat bylinkové soli a ráda poradí k čemu je jaká bylinka dobrá.

O Zuzce:
Od dětství jsem byla naučená sbírat Podběl lékařský a postupně jsem navýšila druhy bylin a začala se o nich více učit a více sbírat a zkoušet si doma čajové směsi jen tak pro nás. Občas jsem zkusila nějakou tinkturu atd. A teď mě chytla velká energie něco vytvářet právě z bylin, takže jsem začala dělat švédské kapky, nechala si ručně nakreslit krásnou etiketu. Pak jsem pokračovala vykuřovacími svazky, teď pracuji na solích do koupele.

Miluju přírodu, energii přírody, oslavy přírody, v přírodě je mi nejlíp.

Více: https://www.instagram.com/beranekuna/

13:00–18:00
Ostatní

STÁNEK "Běhejme a pomáhejme útulkům"

Stánek neziskové organizace Běhejme a pomáhejme útulkům, kde budete moci zakoupit některý z jejich krásných výrobků, jako jsou trička, náramky, hrníčky a mnoho dalšího. Vaším nákupem přispějete celou částkou na podporu útulků v České republice.

Více o organizaci na: https://www.behproutulky.cz/

13:00–16:00
Dílny

ATELIER MAŠKRTNICA.CZ – Bořivojova 60

Open studio & možnost si něco dobrého vyrobit či ochutnat z kváskového repertoáru Maškrtnice! Chleby, pizzy, nebo koláče?

14:00–14:45
Hudba

Koncert Coubey – indie, folk, pop

Petr Kubát pod aliasem Coubey je songwriter z Prahy, který se prezentuje svou šťastně melancholickou hudbou především z jeho introspektivních zážitků a pohledů na svět. Hudbě se začal věnovat v 17 letech, kdy si začal psát vlastní texty a nahrávat písničky na Youtube. Jeho styl by byl nejvíce přiblížitelný do žánru indie-folk-pop. Jeho hudbu byste si nejvíce spojili s nahrávky kapel The Lumineers či Ed Sheeran. 29. 9. 2023 vydává svoje první oficiální album s názvem „Butterflies collection“. Letos se účastnil festivalu Colors of Ostrava a Votvírák v rámci soutěže objevů.

Více:  https://www.instagram.com/c0ubey/https://www.facebook.com/Coubeymusic

16:00–18:00
Hudba

HRAJU V PATIU PRO PEJSKY – DUO FUEGO

Zveme vás na speciální a závěrečné Hraju v Patiu v této sezóně! Nejen že je součástí programu Zažít město jinak v Atriu i na ulici Čajkovského, ale také (A HLAVNĚ) je tentokrát věnováno na podporu útulků. Kafe Atrium zajistí skvělý hudební zážitek a Běhejme a pomáhejme útulkům zase spoustu krásných hrníčků, triček a všeho možného s motivy pejsků a kočiček :) Vemte své domácí mazlíčky, ratolesti, kamarády a taky nějaký zlaťáky a přijďte se nechat unést španělskými rytmy.

 

DUO FUEGO – Divoká Rumba

 

Pocházející ze severu a jihu Španělska – Albert (Barcelona) a David (Córdoba) sdílejí svou hudbu založenou na španělské rumbě a latinských rytmech. S kytarami, hlasy a tradičním cajonem je představení výletem do ulic Andalusie, Katalánska nebo Kuby. Od jemných boler po vysoké tempo rumby, vše filtrováno jejich vlastním stylem.

 

Běhejme a pomáhejme útulkům

 

je nezisková organizace pomáhající týraným a opuštěným zvířatům v celé České republice.

 

Bojuje nejen proti množírnám, ale především hradí útulkům veterinární péči, operace, rehabilitace. Pokud se zeptáte útulků, co je nejvíce trápí, je to právě nedostatek financí na pokrytí výdajů za léčbu. Organizace již pomohla 201 útulkům částkou přesahující 12 500 000 Kč. Jedná se o psí, kočičí útulky, ale i pro zařízení, kde léčí týrané koně, či hospodářská zvířata.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Partnerský program

Lokální partneři